Kosmet - oteta zemlja - Strana 46
Strana 46 od 67 PrvaPrva ... 36444546474856 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 676 do 690 od ukupno 998
  1. #676

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Pa nije, ako stvar posmatramo pravno.
    Jer je pravno Kosmet neotudjivi dio Srbije.
    S pravne tacke dakle, Srbija je pobijedila NATO.
    To je neosporivo sve dok se ne donese nova Rezolucija.
    S obzirom na pravo dakle, vrhunskom ironijom ne bismo mogli smatrati proglasenje pobjede nad NATOom, jer se vecom ironijom pokazuje tvrdnja da je proglasenje pobjede nad NATOom vrhunska ironija.
    Tako s pravne strane.

    Nego, cini mi se, ti vec imas rezultat koji glasi da je vrhunska ironija proglasenje pobjede nad NATOom, a da bi dobio takav rezultat odstranio si iz racuna sve ono sto ne pogoduje takvom rezultatu.
    Sumnjiva je to racunica.
    Najmanje sto bismo mogli da kazemo, sumnjiva.

    No, dobro, tako si ti izracunao da je, s obzirom na zrtve, proglasenje pobjede nad NATOom, vrhunac ironije.
    Ajde da predjemo preko tog sumnjivog racuna, pa da vidimo sta pokusavas time da kazes?
    Da bi zrtve bile manje da je Srbija postupala drugacije?
    Kako drugacije?
    Da je priznala Kosmet jos po prvim raspadima Jugoslavije, ili sta?
    Ili da je prihvatila Kumanovski sporazum, pa dozvolila da strani vojnik dodje u Srbiju, a da za prekrsaj odgovara pred sudom zemlje iz koje dolazi, a ne pred sudom zemlje Srbije?
    Ili sta?
    Ne razumijem sta pokusavas da kazes?
    Pomogni mi?

  2. #677

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku
    Da bi zrtve bile manje da je Srbija postupala drugacije?
    Kako drugacije?
    Da je priznala Kosmet jos po prvim raspadima Jugoslavije, ili sta?
    Ili da je prihvatila Kumanovski sporazum, pa dozvolila da strani vojnik dodje u Srbiju, a da za prekrsaj odgovara pred sudom zemlje iz koje dolazi, a ne pred sudom zemlje Srbije?
    Ili sta?
    Ne razumijem sta pokusavas da kazes?
    Pomogni mi?
    Prvo, pobeda je kad ti odredjuješ uslove, a to nije bio slučaj.
    Pobeda je kad se ne povlačiš i predaješ teritoriju.
    Pobeda je kada uspeš da zaštitiš stanovništvo (svo, i srpsko i albansko i ostalo), a ne kada ga pepustiš na milost i nemilost hordama i gomili.
    Pobeda je kada i ostali stanu iza tebe, a ne iza tvog protivnika.
    Ovo što se desilo potpisivanjem sporazuma je sve, samo ne pobeda.
    Neću sad da ulazim u rasprave šta bi bilo kad bi bilo, već šta jeste i kako je kvalifikovano.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  3. #678

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    CAo svima , postoji jedno interesantno vidjenje jednog Amerikanca, na nasu situaciju sa Kosovom i celom politickom situacijom i jos monogo toga...
    i

    .............Nazalost, vecina nas cita samo glavne naslove u novinama, i ne obraca paznju na to sta se zaista desava na mestima kao sto su Afrika, oduzimanje Gaze ili Balkana. Da li razmisljamo ko su organizacije koje su osnovane da se mesaju gde zatreba i da stite zivote neduznih ljudi? Dali se angazujemo za dijaloge samo kad je neko od nas doveden u opasnost, ili mi imamo savest da kazemo da je svet dom za sve nacije i da pomognemo istim ako su u nevolji.???
    Moramo da shvatimo da ako nismo direktno povezani sa nekim konfliktom, indirekto se on oseca kao prostor u kojem je tesko raditi na sopstvenom prezivljavanju. Postoje neke interesante misli na ovu temu u knjizi The Age Of Nepotism (Doba Nepotizma), preporucujem da se procita ova knjiga koja govori bas o trenutnim aferama u svetu, koja je napisana od strane jednog Amerikanca Iranskog porekla, koju je napiso putujuci kroz Balkan.
    Poruku je izmenio Mish, 10.02.2009 u 18:29 Razlog: obrisan link iz posta

  4. #679

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Prvo, pobeda je kad ti odredjuješ uslove, a to nije bio slučaj.
    Pobeda je kad se ne povlačiš i predaješ teritoriju.
    Slazem se, pod pretpostavkom da pravo proglasimo sasvim irelevantnim.
    Ali to onda znaci da ti smatras kako je drustvo samo horda i gomila.
    A zar zaista mislis da je pravo sasvim irelevantno i da je drustvo samo horda i gomila?
    Ako mislis, kako ces onda da mi protumacis to sto je NATO uopste i pokusavao da dobije odobrenje od UN za bombardovanje Srbije?

    Pobeda je kada uspeš da zaštitiš stanovništvo (svo, i srpsko i albansko i ostalo), a ne kada ga pepustiš na milost i nemilost hordama i gomili.
    Pa Srbi s Kosmeta su po povlacenju nase vojske i policije bili prepusteni hordi i gomili.
    Ako se ne varam, preko 30.000 Srba je protjerano s Kosmeta od strane albanske horde i gomile.
    To znaci, pobjednik nije uspio da zastiti svo stanovnistvo.
    Ali iz ove tvoje definicije onda proizilazi zakljucak da NATO i nije pobjednik, jerbo je pobjednik onaj koji zastiti svo stanovnistvo, zar ne?

    Pobeda je kada i ostali stanu iza tebe, a ne iza tvog protivnika.
    Ovdje si neodredjen.
    A sto se tice ko je na cijoj strani, polazeci od toga da UN nacije stoje kod stava da je Kosmet neotudjivi dio Srbije, to znaci da je ceo svet na nasoj strani.
    A na suprotnoj NATO i Amerika.
    Znaci, brojnoscu smo pobijedili.
    Dalje, u vezi sa brojnoscu, interesuj se koliko je ukupno zemalja, a koliko ih je priznalo Kosmet, pa ces se uvjeriti da je i tu brojcanost na nasoj strani.
    Toliko ti je losa racunica da ti principu koji je nastupio kao horda i gomila pripisujes cak i brojcanu nadmoc, iako je veoma lako dokazivo kako brojcanost nije na njihovoj strani.
    Meni se licno ne dopada tvoja racunica.
    Ne samo stoga sto sam Srbin, vec stoga sto ti je rezultat netacan.

    Ovo što se desilo potpisivanjem sporazuma je sve, samo ne pobeda.
    Ovdje si neodredjen, a ne da mi se trenutno da pogadjam sta si mislio.
    No, na osnovu iskustva sa tobom, pretpostavljam da si i ovdje namjerio na racun bez krcmara.

    Neću sad da ulazim u rasprave šta bi bilo kad bi bilo, već šta jeste i kako je kvalifikovano.
    Pa da, sasvim je bespredmetna rasprava sa predmetom sta bi bilo kad bi bilo.
    A o tom sta jeste i kako jeste, nema sta nejasno.
    Kosmet je pravno neotudjivi dio Srbije.
    Odredjene horde i gomile su se drznule nad pravo, i to ce kad tad da plate.
    Samo malo vjetra u jedra, ako bog da

  5. #680

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Борис Јељцин Тадић опет изјавио да Србија неће спречавати приступ "Косова" међународним финансијским институцијама.
    Оно као, ми њих не признајемо, али ето, нека буду чланице ММФа...

    Поред овог прилично издајничког чина, Борис Јељцин признаје шиптарску владу за "владу Косова", иако у њој нема представника косовских Срба!!! Откад је то Косово само шиптарско господине председниче, па они имају право да сами бирају владу???
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #681

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Борис Јељцин Тадић опет изјавио да Србија неће спречавати приступ "Косова" међународним финансијским институцијама.
    Оно као, ми њих не признајемо, али ето, нека буду чланице ММФа...

    Поред овог прилично издајничког чина, Борис Јељцин признаје шиптарску владу за "владу Косова", иако у њој нема представника косовских Срба!!! Откад је то Косово само шиптарско господине председниче, па они имају право да сами бирају владу???
    Prvo kako bi mi to sprecavali pristup "Kosova" medjunarodnim institucijama?
    Drugo, ako pratis politicka dogadjanja zvanicni stav Srbije je okretanje UN i razradjivanje 6 tacaka dogovorenih sa njima.
    I trece Kosovo nije samo siptarsko a ko je trenutno u vladi Kosovo je irelevantno.

    I nemojte ljudi da pljujete po nama Srbima a pogotovu po predsedniku koji je legitimno (i to jedino legitimno) izabran od strane vecine Srba i nije izdajnik veruj mi.

  7. #682

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat tmiroljub kaže: Pogledaj poruku
    Prvo kako bi mi to sprecavali pristup "Kosova" medjunarodnim institucijama?
    О томе би могли да размишљамо кад Велики Жути Поглавица не би подржавао њихов приступ.

    Drugo, ako pratis politicka dogadjanja zvanicni stav Srbije je okretanje UN i razradjivanje 6 tacaka dogovorenih sa njima.
    И, где је ту подршка придруживању ММФу и сл?

    I trece Kosovo nije samo siptarsko a ko je trenutno u vladi Kosovo je irelevantno.
    Невероватно је шта си ти овде написао.
    Дакле, Косово није само шиптарско, али ирелевантно је што се као представници Косова представљају само шиптарски лидери?
    На Косову владају терористи и убице пресвучени у кравате, али теби је то ирелевантно?

    I nemojte ljudi da pljujete po nama Srbima a pogotovu po predsedniku koji je legitimno (i to jedino legitimno) izabran od strane vecine Srba i nije izdajnik veruj mi.
    Слоба, пардон, Тадић није = Срби.

    А то да није издајник ти верујем. Здушно.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #683

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Да ли смо спремни за ЕУ... и ово што нам на европски и културан начин раде...

    Протест СПЦ поводом акције прављења електронских података о културној баштини на Косову и Метохији

    Писмо Светог архијерејског синода Српске православне цркве поводом акције прављења електронских података о културној баштини на Косову и Метохији

    Поводом акције прављења електронских података о културној баштини на Косову и Метохији од стране "Косовског министарства културе, Свети аријерејски синод Српске православне цркве упутио је протестно писмо Шефу УНМНИК- а Ламберту Заниерију, које гласи:

    Уважена Екселенцијо,

    Из електронских медија сазнали смо крајем децембра месеца прошле године да је "Косовско министарство културе, у сарадњи са Ендрју Спарксом, службеником администрације Велике Британије" покренуло акцију прављења електронских података о културној баштини на Косову и Метохији. Господин Валтон Бећири изјавио је за Б92 од 22. децембра 2008. године да је примарни циљ ове акције заштита и промоција културне баштине, те презентација исте као "јединствене и недељиве". Није тешко разумети што је Господин Бећири хтео тиме да каже, или проникнути у његове крајње намере. Вама је познато, као и целом свету, да је Српска културна баштина на Косову и Метохији толико промовисана у свету, да је неколико споменика те исте баштине под заштитом УНЕСКО-а. Културна баштина је неотуђиви део једног народа или једне цивилизације, у овом случају Српског народа и Српске православне цркве, која је ту баштину стварала, односно баштинила.

    Дискутабилно у свему овоме јесте чињеница да Господин Бећири жели, и у томе има подршку поменутог службеника администрације Велике Британије у Приштини, да Српску културну баштину на Косову и Метохији преименује и пререгиструје као "добро Косова", или како то он каже завести их "аутентично" мислећи тиме да је аутетнтично да се назову "косовским" у политичком контексту нелегалног отцепљења и проглашења Косова. Вама је, пак, познато чији су и како су регистровани сви односни споменици, те како су третирани у Меморандумској комисији и на свим преговорима у Бечу, па чак и у неприхваћеном Ахтисаријевом плану.

    Поводом ових активности "Министарства културе Косова" и мешања службеника администрације Велике Британије у ове активности, којима се угрожава власништво Српске православне цркве на Косову и Метохији, изражавамо најоштрији протест, јер је реч о покушају узурпације власништва и мењање идентитета наше верске и националне културне баштине на Косову и Метохији. Државно-административно сва култруна баштина на Косову и Метохији припада под законске надлежности Републике Србије и Аутономне покрајине Косова и Метохије, а неке од њих директно под УНЕСКО. То пак никад није мењало, нити сме да мења аутентични идентитет као споменика културе Српске православне цркве.

    Подсећања ради, на преговорима вођеним у Бечу сви учесници преговора сложили су се да поштују српско-православни идентитет нашег наслеђа на Косову и Метохији. Истим принципима наша Црква се водила и својим учешћем у Комисији Савета Европе за обнову наших порушених цркава, а не како тврди Господин Бећири, ради "успостављања комуникација" са представницма Српске православне цркве ради његових неумесних предлога и планова.

    Било какво насилно преименовање или отимање наших светиња третираћемо као насиље над културном баштином. Називима "косовским" или "православним " наслеђем жели се дати политичка димензија самој културној баштини, а исту злоупотребити ради учвршћења незаконито проглашене независности Косова.

    Молимо Вас, Господине Занијери, да о ставу наше Цркве обавестите све надлежне муђународне институције и да предузмете све што је у оквиру Ваше надлежности како би се спречило прављење поменуте базе података на таквим политичким основама, јер је циљ и сврха истих њихова политичко-националистичка злоупотреба.

    Овим поводом, писмо исте садржине упућено је Ив Де Кермабону, шефу ЕУЛЕКСА на Косову и Метохији, Коиширу Мацуури, Генералном секретару УНЕСКО-а, као и Дејвиду Милибанду, Министру спољних послова Велике Британије.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #684

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku

    Невероватно је шта си ти овде написао.
    Дакле, Косово није само шиптарско, али ирелевантно је што се као представници Косова представљају само шиптарски лидери?
    На Косову владају терористи и убице пресвучени у кравате, али теби је то ирелевантно?
    Irelevantno je trenutno stanje, koje cemo mi promeniti, ako budemo imali dovoljno pameti.
    Da ne bude Srbi sto u ratu dobiju u miru izgube. Rat nismo dobili ali cemo na kraju pobediti!!!

  10. #685

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #686

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    gde ste vi "veliko Srbi"!!!skoro svako od vas je za potpis imao "dogodine se vidimo u Pristini" zasto sad niste tamo???
    ako pozurite mozda jos dobijete iz rodendanske torte
    Poruku je izmenio BaneK, 18.02.2009 u 21:32
    Extra Hungariam non est vita,si est vita,non est ita...

  12. #687

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Cemu ovaj neumesni komentar?

    Kosovo je nasa svetinja i meni nije do smeha, kad su takve stvari u pitanju!

  13. #688

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    kosovo mi ne dirajkosovo je svetinja nasa,kultura,nasa istorija.preporucujem ti da pogledas film oteto kosovo češkog rezisera pa onda pisi komentare.nezavisno kosovo je jos drug nam tito rezisirao prodavao srpsku imovinu siptarima ili davao kao poklon,prisiljavao srbe da se odsele itd.

  14. #689

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Cemu ovaj neumesni komentar?

    Kosovo je nasa svetinja i meni nije do smeha, kad su takve stvari u pitanju!
    Ja ne bih postavio ovakav komentar, ali ga shvatam, kao ironiju i crni humor na račun onih koji se zaklinju iza Kosova i busaju u tuđe grudi.

    Mnogim ljudima su usta puna Kosova i zaklinjanja, a u stvarnosti im samo koristi da dobijaju jeftine poene ili da, jednostavno, popune ispraznu stvarnost. Oni prete i galame, mašu sabljama i pozivaju se na svetinje. Jednom rečju, komercijalizuju Kosovo, od njega prave show.

    Oni, kojima je zaista stalo do Kosova, i kojima je deo duše zaista vezan za njega, nisu puni parola i mržnje, nisu ratoborni ni osorni. Oni tiho rade na čuvanju i obnavljanju, zaštiti i unapređenju onog što se može spasti, ne zatvaraju oči pred onim što je realno i trude se da budu efikasni, a ne bučni.

    Ali, postavljam pitanje da li je samo Kosovo svetinja, da li u senci gubljenja Kosova zaboravljamo druge svetinje i sami ih se odričemo?
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  15. #690

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat kozo kaže: Pogledaj poruku
    gde ste vi "veliko Srbi"!!!skoro svako od vas je za potpis imao "dogodine se vidimo u Pristini" zasto sad niste tamo???
    ako pozurite mozda jos dobijete iz rodendanske torte
    Kao prvo,već si rekao da u Srbiji ne živiš,te stoga nemoj ovde da širiš mržnju...sam si rekao da su ti Srbi ubili babu i dedu čini mi se,da sam na tvom mestu verovatno bi i saosećao sa tim ljudima na Kosovu i Metohiji koji su izgubili najmilije(ali očigledno se ljudski rod deli na ljude i stoku)


    jel taj reziser iz ceske,drzave u kojoj su ratificirali Beneski dekretum..... a titova rezija za Vojvodinu je ??? kad je srbima poklanjao imovinu nemackog i madarskog zivlja (posle ll.ww)

    Sanny je razumeo moj post
    Izvini,Nemačka i Mađarska isplatile Srbiji neku ratnu odštetu(u oba svetska rata)
    Mićo,postoji nešto što se zove kompenzacija,raspravi to sa tvojima,nemoj Srbe da mešaš

    sunny:
    Ja ne bih postavio ovakav komentar, ali ga shvatam, kao ironiju i crni humor na račun onih koji se zaklinju iza Kosova i busaju u tuđe grudi.
    Kad te neko vređa namerno i očigledno,ne treba se praviti tolerantan...priđe ti baja na ulici i sašije ti šama-nabošćeš ga ili mu reći izvini?

    Mnogim ljudima su usta puna Kosova i zaklinjanja, a u stvarnosti im samo koristi da dobijaju jeftine poene ili da, jednostavno, popune ispraznu stvarnost. Oni prete i galame, mašu sabljama i pozivaju se na svetinje. Jednom rečju, komercijalizuju Kosovo, od njega prave show.
    Za mene nije show kad opozicioni poslanici odu tamo,a sad što tolerantnima to ne odgovara,to je druga stvar(kad radikali i Čanak odlažu skupštinu,onda je to legitimno,je li,ne,ugroženo tolerantnima dupe možda? )

    Oni, kojima je zaista stalo do Kosova, i kojima je deo duše zaista vezan za njega, nisu puni parola i mržnje, nisu ratoborni ni osorni. Oni tiho rade na čuvanju i obnavljanju, zaštiti i unapređenju onog što se može spasti, ne zatvaraju oči pred onim što je realno i trude se da budu efikasni, a ne bučni.
    Stalo im je i mnogo dobro rade,zato se sad i povlače izjavama da je ofanziva onih koji su priznali kosovo jaka,i laganezi se ograđuju od svoje nesposobnosti?Ili činjenica da će da ih podrže za članstvo u MMF-u?Ako ne mogu to da spreče,ne treba da ga podržavaju ni u kom slučaju(ili će to da proglase svojom pobedom?STUDENTI SU U PRAVU...nema šta,pa nismo mi glupi da pokušavaju da sprovedu izanđale fore...)

    Ali, postavljam pitanje da li je samo Kosovo svetinja, da li u senci gubljenja Kosova zaboravljamo druge svetinje i sami ih se odričemo?
    Koje svetinje se odričeš,i da li ima išta ugroženije trenutno od Kosova i Metohije kod nas...

    ps
    To nije svetinja,nego deo naše teritorije sa ogromnim kulturnim nasleđem,i ne-ne treba ga dati i priznavati ikako...kad čitam neke stvari,stvarno počinjem da se mislim da je yossa za neke stvari u pravu

Strana 46 od 67 PrvaPrva ... 36444546474856 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Srbija, zemlja uplatnica
    Autor makilli u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 13:47
  2. Amerika - obecana zemlja ili ne?
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.08.2010, 21:05
  3. Albanija - zemlja kontrasta
    Autor Lady S u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 24.09.2009, 02:35
  4. Zemlja kao jedina istina..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.08.2009, 17:34
  5. Tasmanija: zemlja egzotike i zatvora
    Autor HLEBmaster u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.10.2006, 21:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •