Kosmet - oteta zemlja - Strana 2
Strana 2 od 67 PrvaPrva 12341252 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 998
  1. #16

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Branicemo Kosovo, sa puskama od sase, nedamo Kosovo, ma uzmite ga slobodno,Kosovo srpska zemlja, sve manje i ode. Uvek iste price Kosovo odlazi out of Serbia, a mi podeljeni i nemocni. Ovo je kratka ilustracija, mislim istinita, ja nisam za nju, ja sam za Kosovo u Srbiji.

  2. #17

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Branicemo Kosovo, sa puskama od sase, nedamo Kosovo, ma uzmite ga slobodno,Kosovo srpska zemlja, sve manje i ode. Uvek iste price Kosovo odlazi out of Serbia, a mi podeljeni i nemocni. Ovo je kratka ilustracija, mislim istinita, ja nisam za nju, ja sam za Kosovo u Srbiji.

    Ma da, ti si za kosovo u Srbiji ali bez Albanaca na kosovu..zar ne?

  3. #18

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat AxeZ kaže: Pogledaj poruku
    Ma da, ti si za kosovo u Srbiji ali bez Albanaca na kosovu..zar ne?
    Ja ne pročitah da je čovek u svom postu bilo gde pomenu Albance. I ne vidim razlog za ovakvu reakciju. Možda bi bilo lepo da nam izneste svoje mišljenje o temi u koju ste se uključili. Hvala
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  4. #19

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    -Srbija nije bila prihvatila plan Z4 za Krajinu koji je bio predlog vece autonomije nego sto ce Kosovo dobiti. Dok su u Rambujeu Siptari potpisali plan MZ, mi smo potpisali plan koji smo doneli iz Beograda (mogli smo da prodjemo uz plave slemove i ostanemo kao drzava na Kosovu). Ko trazi vece, izgubi iz vrece. Srbi ce bojkotovati izbore na Kosovu dok se u jednom trenutku ne osveste i pocnu sami da upravljaju svojom sudbinom, uzmu ucesca u vlasti, a jedino sto u pregovorima mozemo da im obezbedimo je da se za nesto pitaju.
    Ali, ne ne, nasa delegacija ce se pobednicki vratiti sa pregovora, uspevsi da ne potpise nametnuto resenje. (Rusko njet se pise sa mekim n)

  5. #20

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Ja ne pročitah da je čovek u svom postu bilo gde pomenu Albance. I ne vidim razlog za ovakvu reakciju. Možda bi bilo lepo da nam izneste svoje mišljenje o temi u koju ste se uključili. Hvala
    Pa to je tako...svi ti koji ne daju kosovo bi ga želeli nazad ali bez albanaca. Ili se možda ne slažeš sa ovom konstatacijom.

    Zar ti ova svinjarija oko ustava ne govori upravo to.
    Albanci nisu ni pomenuti, niti su uopste i smatrani kao da ih ima tamo.

    Koji su rezultati referenduma na kosovu?

    RIK kayže 85,29% glasača je glasalo na kosovu za potvrđivanje ustava...jel to sa albancima ili bez njih?

    Eto zašto kažem da hoćete kosovo ali bez albanaca...i ko vam je onda kriv što se odcepljuju.

    Da je više pameti u Vojvodini i Vojvodina bi otišla.

  6. #21

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat AxeZ kaže: Pogledaj poruku

    ...Eto zašto kažem da hoćete kosovo ali bez albanaca...i ko vam je onda kriv što se odcepljuju.
    Koji mi? A ko ste to vi? Hajde da se vec jednom deklarisemo? Ne mogu da pratim tok misli, nisam vracara, madjionicar, nista od toga. Ko smo mi, a ko vi?

    Citat AxeZ kaže: Pogledaj poruku
    Da je više pameti u Vojvodini i Vojvodina bi otišla.
    Eeee sada sam konacno razumela. Hvala.

    Izvinjavam se zbog iskakanja iz teme. Necu se vise javljati na istoj.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  7. #22

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Španija, Rumunija i Slovačka su izrazile zabrinutost.
    Medjutim, moj je utisak da će se vremenom razlike u stavovima prema
    nadziranoj nezavisnosti prevazići. Razumljivo je da su neke od tih
    zemalja, kao i Rusija, najviše zabirnute zbog kontroverznog uspostavljanja
    presedna, ali je i državni sekretar Rajs rekla da Kosovo neće biti
    presedan, već jedinstven slučaj, i mislim da će Evropska unija usaglasiti
    svoj stav o tom pitanju.
    http://tinyurl.com/2pojou

    Како они само лепо упакују кад хоће да нам кажу:
    - то што вам радимо на Косову неможе нико више нигде... осим ако ми то одлучимо
    - то што може Косово, РС и РСК не могу
    - за вас и за Косово применићемо јединствене стандарде, за вас не важе никаква правила, ви сте дивљач за одстрел...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #23

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    http://tinyurl.com/2pojou

    Како они само лепо упакују кад хоће да нам кажу:
    - то што вам радимо на Косову неможе нико више нигде... осим ако ми то одлучимо
    - то што може Косово, РС и РСК не могу
    - за вас и за Косово применићемо јединствене стандарде, за вас не важе никаква правила, ви сте дивљач за одстрел...
    Sta Srbiju za nebesa veze te jos nije otpala sa svoda
    dali vidis nas cestiti Kneze kolko nas je kostala sloboda

  9. #24

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Kosovo nije oteta zemlja, sami smo je izgubili... Svi koji iole malo bolje poznaju istoriju, znaju, da od kako je Kosovo osvojila Srbija, 1912., na Kosovu se vodi pogreshna politika... Sav kadar, bilo administrativni, bilo oficirski, slat je na Kosovo po kazni, pa setite se samo, da je i pochetkom 90-ih pretjeno policajcima "Itji tjesh na Kosovo"... I shta onda mislite, kako se neko ko je poslat negde u neku vukoj*inu, ponasha prema ljudima tamo... Znam puno ljudi, Srba, i ne-Srba, koji su doshli sa Kosova, koji su mi prichali kako je tretiran srpski zhivalj, a kako svi drugi... Dupli standardi su vazhili od samog pochetka... I shta onda ochekujete? Ako te neko jashe non stop, logichno je da tje taj jednog momenta da se podigne, da te zbaci sa ledja, i zgazi tebe... Nemojmo se zaludjivati... Niko nama nije oduzeo nishta, sami smo sebi krivi, mi, oni pre nas, i oni pre njih... Vetjina ljudi u Srbiji zheli Kosovo, ali bez Albanaca, to su chak i neki politichari otvoreno govorili... Mislim, referendum za Ustav... 2 miliona Albanaca, koji nisu dobili pravo glasa... Shta vam to govori? Da sama drzhava Srbija, ne zheli 2 miliona svojih gradjana, ma koje oni bili nacionalnosti... I kakvu to poruku shalje svetu? Zna se... Tako da, dame i gospodo, bez zaludjivanja i laganja samih sebe, Kosovo je izgubljeno jako davno, i sad je samo doshlo vreme da se pomirimo sa tim... Naravno, voleo bih da chujem neki argument i protiv, ali realan i racionalan, pa da lepo debatujemo... Samo bez izliva strasti, pozivanjem na patriote i izdajnike, i shta ja znam shta sve ne...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  10. #25

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Galahad kaže: Pogledaj poruku
    Kosovo nije oteta zemlja, sami smo je izgubili... Svi koji iole malo bolje poznaju istoriju, znaju, da od kako je Kosovo osvojila Srbija, 1912.,
    Нешто изгубиш кад ти испадне из џепа. А кад ти неко цирка 300 година спроводи терор на делу територије, то је итекако отимачина.
    Србија 1912. није освојила већ ослободила Косово. Још ћемо морати да се извињавамо Турцима што смо се ослободили, како је кренула мода катарзирања.

    na Kosovu se vodi pogreshna politika... Sav kadar, bilo administrativni, bilo oficirski, slat je na Kosovo po kazni, pa setite se samo, da je i pochetkom 90-ih pretjeno policajcima "Itji tjesh na Kosovo"... I shta onda mislite, kako se neko ko je poslat negde u neku vukoj*inu, ponasha prema ljudima tamo... Znam puno ljudi, Srba, i ne-Srba, koji su doshli sa Kosova, koji su mi prichali kako je tretiran srpski zhivalj, a kako svi drugi... Dupli standardi su vazhili od samog pochetka... I shta onda ochekujete? Ako te neko jashe non stop, logichno je da tje taj jednog momenta da se podigne, da te zbaci sa ledja, i zgazi tebe...
    Неко ко зна историју мало боље зна да је смешно причати о томе да је шиптарска побуна резултат српског терора.
    http://www.rastko.org.yu/kosovo/istorija/index.html
    Иначе, подсетимо да је рецимо за време краљевине Југославије проценат Срба на Косову колонизацијом дошао на неких 40%.

    Nemojmo se zaludjivati... Niko nama nije oduzeo nishta, sami smo sebi krivi, mi, oni pre nas, i oni pre njih...
    Да видимо, прво су их Турци хушкали на Србе, затим их је Аустрија хушкала на Србе, онда су дошли нацисти и дали им велику Албанију, онда су дошли комунисти и дали им покрајину, онда су дошли Американци и дали им државу... нееее, нико нам ништа није узео, сами смо себи криви.

    Vetjina ljudi u Srbiji zheli Kosovo, ali bez Albanaca, to su chak i neki politichari otvoreno govorili... Mislim, referendum za Ustav... 2 miliona Albanaca, koji nisu dobili pravo glasa... Shta vam to govori? Da sama drzhava Srbija, ne zheli 2 miliona svojih gradjana, ma koje oni bili nacionalnosti... I kakvu to poruku shalje svetu? Zna se...
    Као што сам већ писао, учествовање у одлучивању по питањима уже Србије становници Косова не треба да узимају јер Србија нема надлежности на Косову. То је сасвим разумно и логично.

    Tako da, dame i gospodo, bez zaludjivanja i laganja samih sebe, Kosovo je izgubljeno jako davno, i sad je samo doshlo vreme da se pomirimo sa tim... Naravno, voleo bih da chujem neki argument i protiv, ali realan i racionalan, pa da lepo debatujemo... Samo bez izliva strasti, pozivanjem na patriote i izdajnike, i shta ja znam shta sve ne...
    Косово није изгубљено.
    Аргументе за то ћеш добити кад даш аргументе за супротно. А не видим разлога зашто се не би спомињао и патриотизам и свест о националним интересима.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #26

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Као што сам већ писао, учествовање у одлучивању по питањима уже Србије становници Косова не треба да узимају јер Србија нема надлежности на Косову. То је сасвим разумно и логично.
    Chek', a shta bi sa onom "Kosovo je Srbija"? Kako onda stanovnici Kosova nemaju pravo glasa? Tj. Srbi sa Kosova imaju, a Albanci nemaju? Da li ti smrdi neshto tu?


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  12. #27

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Galahad kaže: Pogledaj poruku
    Chek', a shta bi sa onom "Kosovo je Srbija"? Kako onda stanovnici Kosova nemaju pravo glasa? Tj. Srbi sa Kosova imaju, a Albanci nemaju? Da li ti smrdi neshto tu?
    Не уопште. Косово је под управљањем УНа, дакле изузето од власти Републике Србије. Косовски Срби пак нису потпуно изузети, већ имају разне институционалне везе са Србијом, рецимо преко здравства, школства...
    Ако косовски Албанци желе да се потпуно интегришу у Србију, онда наравно треба да уживају сва права као остали грађани. Али с обзиром на посебан статус Косова - они своје бирачко право користе за изборе привремених институција Косова. Као што већ рекох, ништа необично. Грађани Црне Горе нису гласали за скупштину Србије у СЦГ и обратно, грађани Федерације БиХ не гласају за изборе за Народну скупштину Републике Српске и обратно...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  13. #28

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Aha... I kako je onda Kosovo nashe, ako drzhava Srbija nema niti jednu instituciju na Kosovu? A i '99 je potpisana kapitulacija...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  14. #29

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Galahad kaže: Pogledaj poruku
    Aha... I kako je onda Kosovo nashe, ako drzhava Srbija nema niti jednu instituciju na Kosovu? A i '99 je potpisana kapitulacija...
    99. је потписано да ће Косово бити под администрацијом УН. Резолуција 1244 јасно потврђује да је Косово део Србије.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #30

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    99. је потписано да ће Косово бити под администрацијом УН. Резолуција 1244 јасно потврђује да је Косово део Србије.
    Da li se sećate donošenja Rezolucije 1244. Isti oni koji su je najviše osporavali, sada su najveći pobornici njene primene.

    Neka se zna, sve se okrene. Trebalo je od početka insistirati na primeni iste, bojim se da ne bude kasno.

    I tema. Kosmet je oteta zemlja, oteta je bombardovanjem. Kosmet je okupiran, ali se sa tim ne smemo pomiriti.

Strana 2 od 67 PrvaPrva 12341252 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Srbija, zemlja uplatnica
    Autor makilli u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 13:47
  2. Amerika - obecana zemlja ili ne?
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.08.2010, 21:05
  3. Albanija - zemlja kontrasta
    Autor Lady S u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 24.09.2009, 02:35
  4. Zemlja kao jedina istina..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.08.2009, 17:34
  5. Tasmanija: zemlja egzotike i zatvora
    Autor HLEBmaster u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.10.2006, 21:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •