Ljubav i sindrom prazne šerpe
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1

    Ljubav i sindrom prazne šerpe

    ...ili
    Nije sve u ljubavi, ima nešto i u lovi.

    Sećam se, prijatelj nakon razlaza sa devojkom sa kojom je živeo, na moje iznenađenje što su se razišli (jer su delovali kao par za čitav život) mi je rekao: "Ljubav su nam pojeli računi za struju".
    Ne ugrožava ljubav samo prazna šerpa i hrpa neplaćenih računa. Dovoljno je da jednom u vezi nije dovoljno ono sa čim se raspolaže da se natovari nezadovoljstvom i da krenu sitna prebacivanja i poređenja. I nije ovo nužno vezano za život u dvoje. Čak i kada je samo zabavljanje u pitanju, nemogućnost izlazaka ili odlazaka na izlete ili putovanja (a prođe period kada je dovoljno zajedno gledati TV), zna da dovede do sličnog nezadovoljstva.
    I tada snagom volje (ili snagom ljubavi) treba premeriti šta je bitnije - imati nekog svog pored sebe ili željene materijalne vrednosti.
    Koliko je u ljubavi, a koliko je u lovi?
    Koja je granica gde ljubav gubi bitku i lova pobeđuje?
    I da li je to prava ljubav koju lova pobeđuje (ili je prava lova koja ljubav pobeđuje?)?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #2

    Odgovor: Ljubav i sindrom prazne šerpe

    "Kad siromaštvo uđe na vrata, ljubav izlazi kroz prozor."
    Tako kaže narodna poslovica, a ja se baš i ne slažem s njom. Istina, jako je teško u "ničemu" praviti "nešto" iii iz dana u dan gurati, krpati kraj s krajem, i uz sve to biti mazan, pun ljubavi, nasmijan, ali viđala sam ljude, porodice, sve je to moguće. Po meni, problem ne leži u nedostatku para (mada nije isključeno), koliko leži u nezadovoljstvu samim sobom. A ljudi mogu biti nezadovoljni sobom i kad imaju posao, i kada plata dolazi svakog 1. u mjesecu, jednostavno, učauriš se u nešto, što ti ne odgovara, što te tišti, sve to projiciraš na svoju okolinu, na partnera...i sve to nekako izjeda zdrav odnos.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  3. #3

    Odgovor: Ljubav i sindrom prazne šerpe

    naravno da bi bilo idealno po onom "i vuk siti i ovce na broju"
    ja sam od onih kojima kinta daje unutrasnji mir i spokoj
    ne govorim o velikoj kinti nego o onom "ne trpim"
    kad pocnem da trpim nisam dobra ni za koga
    i da,mislim da nedostatak i trpljenje moze da ugrozi ljubav
    dva licna nezadovoljstva u malom prostoru dnevne sobe......eto humusa za bes i gadne reci

    takodje mislim i da previse kinte moze da ugrozi ljubav....
    onda se gube talenti da od malih stvari napravis caroban trenutak....nemas interes za poeziju,sve ti je proza.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  4. #4

    Odgovor: Ljubav i sindrom prazne šerpe

    Muž ulazi u kuću i vidi ženu pored radijatora, pa je pita: "šta to radiš, draga?", a ona odgovara: "podgrevam ti večeru, dragi!"

    U ovom vicu ima dosta istine, kad love nema. Tada se ljubav, pre ili kasnije, ugasi, sama od sebe, ili, čak, preraste u mržnju.
    Ne kažem da je sve u lovi, daleko bilo! Doduše, nešto je i u zlatu, nekretninama... To, naravno, ne znači da lovatori imaju mnogo ljubavi, a sirotinja nije ni čula za tu reč.
    Dakle, (velika) ljubav i nešto love, u paketu, predstavljaju pravu stvar!

  5. #5

    Odgovor: Ljubav i sindrom prazne šerpe

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Koja je granica gde ljubav gubi bitku i lova pobeđuje?
    I da li je to prava ljubav koju lova pobeđuje (ili je prava lova koja ljubav pobeđuje?)?
    Ja tu granicu u ljubavi ne "dostigoh".. tako da ju ne (po)znaM lično.
    Moja ljubav je sve ispite prošla, a na monetarnim ispitima još nije pa(da)la .. a kako mi se čini.. i neće.
    (Ruku na srce, ne zato što je lekciju znala, već zato što je nisam ni ispitivala.)

    Ne znam..
    pokušavam da zamislim tu "praznu šerpu"... ... i javlja mi se (više) slika:
    - ja i neko plešemo (redovni predručkovni ples)
    - ja nekome pokazujem prazan ormar u sobici, prazan cipelarnik u cipelarnici, prazan novčanik u tašnici .. i praznu šerpu u kufinjici
    - ja nešto zvocam.. zvocam ja nešto.. nešto zvocam ja.. prekid filma
    - ja na kapiji .... mašem nekome
    - neko negde odlazi.. nestaje u perspektivi
    - ja histerišem
    - potpuno iscrpljena, padam u nesvest
    - budim se iz nesvesti.. i neutešno plačem
    ..... za praznom šerpom koju mi je odneo na svojoj glavi

    mslm.. gubitak prazne šerpe je čudo.



    Šalu na stranu, mislim da je besparica - za ljubav (i ne samo za nju), jako težak ispit.
    Žalosno je ako ona i to dvoje ipak uspeju da pobede besparicu.. glad će im na kraju svakako uzeti duše.
    SvomaTroma.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  6. #6

    Odgovor: Ljubav i sindrom prazne šerpe



    Jedno sa drugim nikako ne mogu da idu zajedno...Cvece i smece,ne idu u isti kosh...
    Jah Rastafari...Unconditional Love...(Bezuslovna Ljubav)
    Me Bring Da Enlightenment...

Slične teme

  1. Stendalov sindrom
    Autor memento u forumu Psihologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 25.05.2013, 18:04
  2. Sindrom vođe
    Autor Turkmenbashi u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 18.08.2011, 18:43
  3. Jet Lag - Sindrom BPVZ
    Autor DrinChe u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 29.06.2009, 13:43
  4. Sindrom slomljenog srca nije tek metafora
    Autor Goga u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 29.11.2008, 00:02
  5. Dinaroidni sindrom u Vojvodini
    Autor Zlatni mis u forumu Spomenar
    Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 13.02.2007, 19:17

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •