Srbi odlaze, Kinezi dolaze - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 57
  1. #31

    Odgovor: Srbi odlaze, Kinezi dolaze

    Upoznavajuci Djurdjevo i okolinu na glavnoj ulici pronadjem dve kineske radnje,u Zablju ih takodje na glavnoj ulici ima nekoliko.
    Ove dve kod mene uglavnom slabo rade ali nemrdaju odavde vec nekoliko godina,ne znam rezon kako opstaju ,u selu koje cak ni banku nema,cute rade neizlaze iz svojih prodavnica zive bas kako ste napred opisali,ali oni su tu i to je nasa realnost i sadasnjost.
    Kinezi ovi "nasi"zive isto kao i sva sirotinja kad ode u beli svet da nesto zaradi.
    Nasi ljudi Srbi,Goranci,Albanci isto tako zive u kolektivu i njih ima po nekakvim barakama tusta i tma
    U americi tako zive meksikanci u jednom stanu i po 15tak i samo dovlace i dovode nove i nove,tako da ih sada ima vise nego crnaca
    Svi oni nisu reprezentacija svojih zemalja vec raja,sirotinja pa ih tako i dozivljavam
    Bio bih lazov ako ne
    kazem da i ja ponekad pazarim neku sitnicu od njih

  2. #32

    Odgovor: Srbi odlaze, Kinezi dolaze

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    Naravno tu se apsolutno slažem. Da se ne razumemo pogrešno, za propast jednog
    ekonomskog sistema su uvek zaslužni oni koji upravljaju njime.
    To što ovi jadnici dolaze da prodaju svoje krpe, nije uopšte kritično pitanje nego
    masovna proizvodnja kojom istrebljuju ekonomiju širom sveta.
    Не могу да верујем, али сложили смо се да љутња на Кинезе промашује циљ.

    Kada bi se svaka osoba na svetu tretirala pojedinačno, pojam naroda, nacije, rase nebi postojao.
    Појам народа, нације, расе... нам не смета да људе третирамо и појединачно. Тј. не сме да нам смета. Иначе је то онда она ружна реч.

    Ja ne sumnjam da postoje izuzetno kulturni, profinjeni kinezi.
    Isto tako ne sumnjam da postoje Romi mikrohirurzi,
    Crnci skijaši
    Beduini plivači
    Eskimi sladoledžije
    Japanci klošari
    ali osobenosti jednog naroda možemo gledati samo kroz statistike.
    Од употребе и тумачења те статистике зависи да ли се ради о расизму или незлонамерној карактерологији.
    Као што рече Туркмен, сигурно да ти продаје ноктарице у Србију није дошао неки Кинез професор. Ја лично нисам наишао на пример њихове некултуре, јер се слабо сусрећем с њима. Мада сам тео да умрем од смеха кад сам пролазио кроз Жагубицу, престоницу Кучајских или беше Хомољских планина, седиште општине, врошицу од око 2500 људи... даклем, место за вучији секс туризам... и на главној улици, седе Кинез и месар и ћаскају... и тамо су стигли Мора да је неко у тајном центру за освајање Србије рекао том јадничку: Жагубица, то ти је седиште општине, исто ко Пожаревац или Смедерево, шта се*еш сад и буниш се
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #33

    Odgovor: Srbi odlaze, Kinezi dolaze

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    Kada bi se svaka osoba na svetu tretirala pojedinačno, pojam naroda, nacije, rase nebi postojao.
    Ja ne sumnjam da postoje izuzetno kulturni, profinjeni kinezi.
    Isto tako ne sumnjam da postoje Romi mikrohirurzi,
    Crnci skijaši
    Beduini plivači
    Eskimi sladoledžije
    Japanci klošari
    ali osobenosti jednog naroda možemo gledati samo kroz statistike.
    ... fatastična opservacija iznimaka kulturoloških
    __________________________________________________ ________

    Podseti me ovaj celokupni zaplet (po razbuktaloj diskusiji ga već slobodno možemo nazvati "KineskiČvor" )
    na jedan aforizam.. i na veoma slikovitu priču o - statistici i proseku.
    "Statistika je kao bikini : otkrije sve a ne pokaže ništa".

    A priča kaže 'vako..
    statistika je jel'te, jedna IZRIČITO pouzdana matematička disciplina, koliko i iz nje izveden IZRIČIT prosek/zaključak.
    Primer: Imamo neki uzorak od 3000 ljudi.
    Godišnje u raznim paljevinama i požarima izgori 1000 ljudi,
    dok se sa druge strane od velikih hladnoća, nekih drugih 1000 smrzne.

    U proseku: Tim ljudima je sasvim prijatno, toplo.

    Šta hoću da kažem?
    Pa da se samo treba držati statistike.

    Evo još jednog, sasvim konkretnog primera. Pokusni kunić - Srbija.
    Imamo
    s'jedne strane gomilu nasmejanih, uglađenih, zadriglih, RokfeleRično bogatih, sa po pet kuća, tri bazena i najmanje dva aUta.
    zaboravih - poštenih!!!
    s'druge strane imamo gomilu namrštenih neuhranjenih beskintaša beskućnika, koji nemaju čak ni cipele a kamoli pos'o
    i koji se najčešće lociraju u blizini kontejnera. I da ne zaboravim - teže ka mućkama, lažima, prevarama i nepoštenju.
    Da vidimo šta kaže Statistila.
    IZVJEŠTAJ: U (proseku) Srbiji se solidno živi, sa osmehom, ima se(može se) i kulture i nekretnina i posla i para. I izuzetno su pošteni.

    Razlika svih ovih primera i Kineskog slučaja je.. što su oni - svi musavi, nekulturni, neljubazni prevaranti, svi skaču bosi po tezgama,
    plus im deca k'o mahnita trče oko neurednih i nepristojnih majki... očekujuć da ih nahrane. I to iz šerpe.
    Tako da za njih ni statistika ni prosek - ne važE.

    I sad stvarno može doć i .. SHLUS!

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  4. #34

    Odgovor: Srbi odlaze, Kinezi dolaze

    Srbi odlaze jer od drzave nema ni D, a Kinezi dolaze gde stignu jer nemaju izbora zbog toga sto ih njihova drzava prakticno isteruje/proteruje.

    Kineza ima svuda oni su kao mravi pa je sasvim ocekivano da ih i kod nas bude.
    Meni licno oni ni malo ne smetaju jer nisam rasista i za mene su svi ljudi ljudi i nije mi bitno ko je odakle ili drugim recima ko je sta po nacionalnosti, tako da kao sto vec rekoh oni mi ne smetaju.
    Ali samo da se ne preteruje odnosno da se njihov dolazak nekako ogranici jer ionako nam je mala zemlja i ako oni non-stop budu dolazili plasim se da nas Kina ne usvoji kao svoj grad jer drzava nismo.

  5. #35

    Odgovor: Srbi odlaze, Kinezi dolaze

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Ma kakav crni fašizam.
    I ja rekoh da nikakvog fašizma tu nema,.. bar ne kad je u pitanju nekulturni kinez koji srče dok jede
    Mada,
    kad se priča proširila na nekulturnu i neljubaznu Kineskinju.. pa još i na musavu decu, koja okolo Kineskinjine šerpe trče..
    zazvučalo je malo... rasistiĆki.
    Malo.
    Rasizam je teorija, odnosno ideologija, po kojoj između rasa koje čine ljudski rod postoje duboke, biološke razlike, koje se ne mogu preći; odnosno, ako i mogu, to je "miješanje rasa" krajnje nepoželjno.


    Ja ni u jednom momentu nisam to spomenula.
    Iznela sam cinjenice,da si kao kupac uglavnom neadekvatno usluzen,da nemaju osnovnu kultura ponasanja i trgovine,da sede i jedu nasred prodavnice,cak sam jednom videla,gde Kineskinja menja detetu,pelenu, na polici sa garderobom.
    Meni to nije ok.
    Na sve strane siri se prica o kulturi poslovanja, nasa inspekcija, izdaje kazne, u nasim trgovinama,npr. ako je trgovcu neuredan mantil, mandatna kazna na licu mesta je pet hiljada dinara.Takodje zabranjeno je konzumiranje hrane u prodajnim delovima objekta,
    pusenje i sl. za sve ako vas inspekcija saVata, slede kazne,o fiskalnim racunima i prodaji na crno izlisno je i pricati.
    I sad vi ulazite u jedan kineski trzni centar,gde za kupljenu robu necete dobiti, fiskalni isecak,jer ne ocekujete jest' u ostalim radnjama, ocekujemo, ali kod Kineza, to ne vazi, za njih ne vredi nas zakon
    Ako imamo zakon, treba da bude isti i jednak za sve.
    I za Srbe, Albance, Hrvate i Kineze.
    Ali eto iz nekog razloga, kod Kineza, to nije bitno.
    Meni ne smetaju Kinezi, ponovicu opet,nit sam fasisata, nit rasista.



    Svesni su oni da se kod njih svrati u "prolazu", sa podsmehom.. ali i sa matematikom - da se prođe jeftinije.
    Svako kupuje po sopstvenim mogucnostima.
    Ja licno, nemam dovoljno para, da bi ih trosila na bofl robu.
    Pre cu kupiti jednu, ali kvalitetnu stvar, nego deset losih.
    Opet, ne kazem da se kod njih ne moze naci dobre i kvalitetne robe, moze, ali namenjena je za druga trzista.
    Opet, sve po dubini dzepa.

  6. #36

    Odgovor: Srbi odlaze, Kinezi dolaze

    Sredinom devedeseth već su mnogi odavde otšli iz razloga sa početka devedesetih,sa kojima Kinezi nisu imali ama baš nikakve veze.Nastupila je državna pljačka naroda ovdašnjeg svesno I namerno stvorenom inflacijom da se iscedi I ono malo iz “suve drenovine”na naj osnovnije potrebe,egzinstecijalne,kada je naj zdraviji sloj stanovništva doveden na rub gladi I osramoćen od sopstvene vlasti dotle da se od njega samog očekivalo da ili džedži po redovima ili spas od sramote potraži bilo gde drugo,bukvalno bilo gde drugo jer je tamo negde bilo,bar malo više nego ovde,poštovanja elementarnih prava zasnovanih,na kraju krajeva na konvencijama o pravu čoveka.
    Sramota nikoga od nas već ondašnje vlasti bazirane na samoj sebi.
    To je uzrok.
    Sve posle toga je posledica.
    Stvorena je neprirodna praznina za ekonomsko okruženje,praznina u kojoj su se bednim nadnicama morale zadovoljavati osnovne potrebe,jesti,obući se,obuti se.O zadovoljavanju intelektualno zasnovanih kulturnih potreba nema reči dok se misli na hranu.Kod nekih,poneki su se otimali.Možda bi bilo normalno da je 5 procenata stanovništva moralo te elementarne stvari da nalazi uz kompromis cena-kvalitet svesno na svoju štetu tražeći obuću ili odeću za decu na mestima gde je to moguće.Znamo svi,više manje,kako smo I to prošli na kraju dvadesetog veka.
    Tek onda dolaze Kinezi,ali i Mišković I ekipa.Tek onda se ona praznina na tržištu počinje popunjavati,ne slučajno već namerno stvorenim totalno divljim I pljačkom motivisanim siromašenjem sopstvenog naroda,robom,ne Kinezima već robom,koja je bila sposobna da te I takve potrebe zadovolji.
    Notorna je činjenica da je fleksibilnost Kineske ekonomije nešto što je planetarnih a ne samo ovdašnjih prilika,pa hajde recimo I problem.
    Problem nastaje na relaciji cena-kvalitet.Ne treba se praviti nevešt I naivan,osim ako se nema zla namera prema jednom narodu koji nam ništa loše,naprotiv,nije učinio pa priznati a ne svodeći svesno I namerno sve,pa I Ljude I robu na nivo bofl porekla samo zato jer niko od “naših” nije,ne mogao jer je svako mogao otvoriti prodavnicu sa robom uvezenom sa kraja sveta I formirati cene primerene potražnji I kupovnoj moći tako žalosno obezvređenoj,priznati da su se ti koji nam sada “prodaju sve I svašta”,”dobili državljanstvo”,”blokove”,ti koji ne izdaju fiskalne račune(od koga li samo to naučiše?)ti koji žive tu među nama I ja bar ne znam da ikoga svojim skromnim bitisanjem ugrožavaju,da su se ti samo bolje snašli,sabirajući dva I dva,u našem I od nas samih stvorenom rusvaju.
    Bili su od početka manje alavi na novce,znali su kako početi I kako se opstaje naučeni svojom zlehudom sudbinom.
    I zašto bi smetali bilo kome?Čemu potreba da bilo ko bude upitan dali mu smetaju Kinezi?Čemu potreba da se traži relacija odlaska ovdašnjeg stanovništva spram dolaska Kineza? I posebno,poređenje sa kosmetskim Albancima,koje bi bilo nonsens sam po sebi da ovde nije uvučeno sa namerom da diskusija ode u željenom pravcu.
    Plitko je malo I nenačitano,očigledno.
    Osim ako se nema za cillj,a bilo ga je(doduše otupeo je nakon nekoliko postova)izazivanje ovakvih komentara:
    “Naravno...sve parazitirajuće vrste mi smetaju.
    U Srbiji neka Srbi prave biznis...u Mađarskoj Mađari a u Kini Kinezi...Važno je da pare ostaju u porodici…”
    Koji,za razliku od mnogo bezazlenijih,nije ni primećen,ni komentarisan, ni “uređivan” a morao bi biti.
    Ovo jeste fašizam.
    Kinezi kao Kinezi ne smetaju,jer ne daju ni malo razloga za to,nikome ko na njih gleda I doživljava ih kao Ljude,različite ali Ljude ravne sebi jer to jesu kao I svi Ljudi bez obzira na boju I kulturno nasleđe koje ovde na tužan I ružan način poneki Kinezima kao Ljudima spore I stavljaju pod pitanje na indirektan ali vidljiv I rasno obojen način.

  7. #37

    Odgovor: Srbi odlaze, Kinezi dolaze

    Notorna je činjenica da je fleksibilnost Kineske ekonomije nešto što je planetarnih a ne samo ovdašnjih prilika,pa hajde recimo I problem.
    Ta takozvanafeksibilna ekonomija je deo dugogodišnjeg plana kineske
    komunističke partije da se stvori nekakav globalni monopol na radnu snagu, a kao
    osnova je služila savršena kompatibilnost između liberalnog kapitalizma i ondašnje
    totalitarne vlasti. U zapadnom svetu je odnos prema radnoj snazi, kakav vlada u kini,
    gotovo zločin.
    Upravo činjenica da su najveći proizvođači jednostavno okrenuli leđa sopstvenoj radnoj
    snazi zarad povećanja profita i izbegavanja plaćanja socialnih obaveza prema istim,
    dovela je do osiromašenja zapadnog sveta (i vrtoglavom bogaćenju pojedinaca)
    tako se stvorila podloga za..
    .neprirodna praznina za ekonomsko okruženje,praznina u kojoj su se bednim nadnicama morale zadovoljavati osnovne potrebe,jesti,obući se,obuti se.
    Ekonomska moć jedne države, nacije, naroda...nebitno je kako to nazivamo...se upravo
    ogleda u njenoj proizvodnji. Nimalo čudna koincidencija, da je blagostanje srednje klase
    u zapadnim zemljama drastično opalo devedesetih kada su se proizvodni lanci polako
    ali sigurno premeštali na daleki istok. Potražnja za robom i želja da se održi jedan već
    zasluženi životni standard, je ostala - ali plata je nekako izostala.
    Tu možemo onda govoriti o...
    Tek onda se ona praznina na tržištu počinje popunjavati,ne slučajno već namerno stvorenim totalno divljim I pljačkom motivisanim siromašenjem sopstvenog naroda,robom,ne Kinezima već robom,koja je bila sposobna da te I takve potrebe zadovolji.
    Potrebe nisu zadovoljene nego je stvoren privid....
    neko ko je navikao na adidas patike proizvedene u nemačkoj, sada je dobio adios patike
    koje se prve nedelje usmrde a druge nedelje raspadnu. Znači ne radi se o zadovoljenju potreba nego o uvredi tipa..." dobro je tebi i ovo"
    potrebno je malko uočiti uzročno-posledične veze pa onda suditi o rečenicama tipa...
    Naravno...sve parazitirajuće vrste mi smetaju.
    U Srbiji neka Srbi prave biznis...u Mađarskoj Mađari a u Kini Kinezi...Važno je da pare ostaju u porodici
    Parazitirajuća vrsta u tom smislu da ostalim vrstama oduzima neophodne "hranjive sastojke
    direktno iz već izgrađenog organizma. Sve te lepe svari za čije pronalaženje,
    usavršavanje, istraživanje, je zapadnom svetu bilo potrebno stotinak godina truda i tradicije.
    oni isisavaju na prepad i koriste samo krajnji rezultat, i na jedan obezvređujući način
    masovnom proizvodnjom robe bez kvaliteta (čitaj tradicije) zagušuju tržište.

    Tradicija je u principu prilično beskorisna stvar ako ne dovodi do nekih plodova
    kojima prenosilac iste može da se pohvali svetu, a upravo je proizvodnja određenih
    stvari tavo područije gde tradicija stvara kvalitet. ...ali ovo je neka druga tema.
    Dolazak Kineza i njihove robe je nekako indikator da smo postali jevtini, da obezvređujemo
    sami sebe, da nam drastično opadaju kriterijumi.
    Treba da budemo samo dovoljno strpljivi i inferiorni pa ćemo uskoro imati na tržištu
    Srpsku rakiju iz kine, kineske ćevape i kinesko-leskovačku mućkalicu.
    (Primeri su banalni ali i život je samo skup banalanih primera.)
    Kinezi kao Kinezi ne smetaju,jer ne daju ni malo razloga za to,nikome ko na njih gleda I doživljava ih kao Ljude,različite ali Ljude ravne sebi jer to jesu kao I svi Ljudi bez obzira na boju I kulturno nasleđe koje ovde na tužan I ružan način poneki Kinezima kao Ljudima spore I stavljaju pod pitanje na indirektan ali vidljiv I rasno obojen način.
    Svakako...boja kulturno nasleđe...mali su i slatki...humanizam...cveće...peace brothers...
    we are the world...ebony and ivory living in perfect harmony...sve je to lepo i dobro.
    Dobro si naučio lekciju iz humanosti...samo nažalost oni nisu...jer da jesu, prvo bi se
    izborili za humanizam u sopstvenoj zemlji, a drugo - odnos etika-glad za profitom
    bi im bio malo drugačiji.
    Tu ne mislim na bosonogo gaženje po robi koje spominje Turkmenbashi nego
    činjenicu da se uopšte ne obaziru na normative koji važe u svetu za korištenje
    otrovnih supstanci u proizvodnji. Pre dve godine je ovde zabranjen uvoz dečijih
    igračaka za bebe, jer je pri jednoj proveri ustanovljeno da u proizvodnji meke plastike,
    (koju kako znamo bebe tako rado grizu dok im rastu zubi) koriste jednu vrstu
    omekšivača koja je u evropi zabranjena jer izaziva rak. Drške alata proizvedene u kini
    prevučene su istom tom plastikom ali nažalost ne postoji takva zakonska direktiva
    kojom bi mogao da se zabrani uvoz takvog. Radi ilustracije su izveli računicu da je
    sat vremena korištenja takvog alata od prilike isto toliko štetno kao konzumacija
    2oo komada cigareta. E sada kupite bebi slatku gumenu životinjicu na kineskoj
    pijaci...naravno oni su humani prema nama.
    Nikakvih inspekcija nikakvih laboratorijskih provera i medicinskih testova na štetnost
    po ljudski organizam ne postoji u njihovim zakonima.
    Opet ja sa glupim primerom ali pričam stvari za koje znam kako funcionišu:
    Dok smo ovde u Mađarskoj proizvodili školske tašne i peretonice morali smo pre
    plasiranja na tržište tačno da navedemo izvore upotrebljenih materijala zbog provere
    hemijske i sigurnosne ispravnosti proizvoda.
    Dali znate da je zakonski regulisano pravilo da školska tašna ne sme da gori
    sopstvenim plamenom?...znači ako se dečija tašna slučajno negde upali ona
    mora i da se ugasi kada se oduzme izvor toplote. Taj normativ postoji naravno
    zbog zaštite dece i to je tako normalno sem ako ne želite da vam dete bilo kada
    upadne u neprijatnu situaciju i pretvori se u trčeću urlajuću buktinju.
    Kinezima se jebe za taj zakon...njihove tašne gore kao benzinom polivene
    bale slame - tope se i kapljice šire plamen dalje ispuštajući pri tome
    otrovne gasove. Znači u evropi je zabranjeno proizvoditi takve tašne ali ako se uvezu,
    onda je to O.K. čudna vrsta humanizma ...zaista čudna

    Primera ima bezbroj ali koga zaista interesuje može da se udubi u tu tematiku
    na nekim od bezbrojnih izvora.
    Ako neko želi da ga tretiraju kao punopravnog i poštovanog (čitaj nediskriminarog)
    člana ove blablatruć humane ljudske zajednice onda bi kao prvo trebao sebe da dovede
    u takvo stanje gde postoji jedan etički minimum prema ostalim pripadnicima.
    ali ako se bahato i neodgovorno odnosi, prateći samo sopsvene interese bez obzira na štete nanete drugima,
    onda se ne treba čuditi da ga gledaju sa spuštenim obrvama i nipodaštavaju.
    Sem naravno nekih tamo štreber humanista sa instant rečenicama tipa:
    svi su dobri,svi su jadni svakom treba malo ljubavi...malo pažnje i vesele pesme.
    Ovo je planeta zemlja a ne neki holivudski slinac od Spilberga.
    U ovom filmu trenutno negativni likovi pobeđuju.

  8. #38

    Odgovor: Srbi odlaze, Kinezi dolaze

    Citat uriel kaže: Pogledaj poruku
    primera ima bezbroj ali koga zaista interesuje može da se udubi u tu tematiku
    na nekim od bezbrojnih izvora.
    Ako neko želi da ga tretiraju kao punopravnog i poštovanog (čitaj nediskriminarog)
    člana ove blablatruć humane ljudske zajednice onda bi kao prvo trebao sebe da dovede
    u takvo stanje gde postoji jedan etički minimum prema ostalim pripadnicima.
    Ali ako se bahato i neodgovorno odnosi, prateći samo sopsvene interese bez obzira na štete nanete drugima,
    onda se ne treba čuditi da ga gledaju sa spuštenim obrvama i nipodaštavaju.
    Sem naravno nekih tamo štreber humanista sa instant rečenicama tipa:
    Svi su dobri,svi su jadni svakom treba malo ljubavi...malo pažnje i vesele pesme.
    Ovo je planeta zemlja a ne neki holivudski slinac od spilberga.
    U ovom filmu trenutno negativni likovi pobeđuju.
    С обзиром да овде причамо о Кинезима ситним трговцима у Србистану - није ли праћење сопствених интереса без обзира на штете нанете другима пре правило него изузетак?

    Обичан Кинез у Србији се ваљда бори за своју егзистенцију, као и било ко други било где... они који дозвољавају уништавање европске економије, посебно производње, они који праве кинеске планове, они који не контролишу квалитет увезене робе... све су то главоње.

    Хитлер је свој бес против Ротшилда искалио на пољској и украјинској јеврејској сиротињи.

    Ако смо бесни на Денг Сјаопинга, то не значи да неком локалном Пинг Понгу треба разбити радњу или га протерати.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #39

    Odgovor: Srbi odlaze, Kinezi dolaze

    Ако смо бесни на Денг Сјаопинга, то не значи да неком локалном Пинг Понгу треба разбити радњу или га протерати.
    svakako da ne takve stvari se kulturno rešavaju...
    recimo tržišnom inspekcijom i proverom računa, papira, inventara, naseljeničkih dozvola,
    proverom dali su svi radnici prijavljeni, dali plaćaju carinu, porez, dali imaju kvalifikacije za trgovca, dali su kvalifikovani da obavljaju posao i na jeziku okoline, higijenskom kontrolom...
    ...sve ono što i jedan ovdašnji mora da poštuje - ni manje ni više.
    ako prodaje krpice onda neka položi na jeziku sredine, školu za trgovca smer textil.


    Хитлер је свој бес против Ротшилда искалио на пољској и украјинској јеврејској сиротињи.


    Četnici su Klali decu po selima i palili kuće nedužnim bakicama a Huni su spalili ceo Rim,
    General Kaster je pobio hiljade indijanaca, Staljin je pobio sve šta se nije mrdalo....
    ali kakve to sada veze ima sa temom?

    Aha to je bila kao neka asocijacija da sam ja taki ko Hića.
    Nisam ja taj koji maše zastavom i veliča samo jedan narod ...ovde na vojvođanskom forumu...

  10. #40

    Odgovor: Srbi odlaze, Kinezi dolaze

    Citat uriel kaže: Pogledaj poruku
    svakako da ne takve stvari se kulturno rešavaju...
    Recimo tržišnom inspekcijom i proverom računa, papira, inventara, naseljeničkih dozvola,
    proverom dali su svi radnici prijavljeni, dali plaćaju carinu, porez, dali imaju kvalifikacije za trgovca, dali su kvalifikovani da obavljaju posao i na jeziku okoline, higijenskom kontrolom...
    ...sve ono što i jedan ovdašnji mora da poštuje - ni manje ni više.
    Ako prodaje krpice onda neka položi na jeziku sredine, školu za trgovca smer textil.
    То је културнији начин да се Кинезима омогући да живе и раде овде... али да ли је то прави циљ? Циљ је да роба која се продаје буде сигурна, да се порези плаћају, да нема дампинга, нелојалне конкуренције, да не уништавају домаћу производњу/трговину... а не да се они као они протерају. Бар по мени.
    Јер, кад чујеш домаће бутикаше како изјављују "Ја се лепо уградим дупло, а он се угради 50, 60%, и уништава ми посао... тако је и његова мајка, кад смо сви шверцовали из Бугарске и уграђивали се по 3-4 пута, она само дупло... ", видиш да је мало конкуренције итекако потребно.



    Četnici su klali decu po selima i palili kuće nedužnim bakicama a huni su spalili ceo rim,
    general kaster je pobio hiljade indijanaca, staljin je pobio sve šta se nije mrdalo....
    Ali kakve to sada veze ima sa temom?

    Aha To je bila kao neka asocijacija da sam ja taki ko hića.
    Nisam ja taj koji maše zastavom i veliča samo jedan narod ...ovde na vojvođanskom forumu...
    Прво, немој да лажеш о четницима.
    Друго, знаш за онај интернет закон, што расправа дуже траје то су шансе да се Хитлер помене веће

    Није то била асоцијација да си ти таки ко Хића, већ ми је то био најочитији пример да се циља на једну ствар а погађа друга.
    Гађаш Ротшилда, убијаш пољског сељака.
    Па тако и ми, смета нам уништавање производње у Србији, сметају нам они који дозвољавају нелегално пословање Кинезима, који омогућују увоз без контроле квалитета... а појављује се (не говорим о теби лично) нека нетрпељивост према тим обичним Кинезима који држе радње и продају глупости, која је углавном само слабо прикривен шовинизам који је час уперен на једну страну час на другу. Онај који данас пљује Кинезе јер плаћају нашим радницама 7000 и не дају им да седе сутра ће пљувати Мађаре јер су држављани Србије а не знају српски...
    А нико да се запита - зашто који куа та радница ради код Кинеза за 7000, зар нема нешто боље, и ако нема, зашто нема?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #41

    Odgovor: Srbi odlaze, Kinezi dolaze

    “Хитлер је свој бес против Ротшилда искалио на пољској и украјинској јеврејској сиротињи.
    Ако смо бесни на Денг Сјаопинга, то не значи да неком локалном Пинг Понгу треба разбити радњу или га протерати.”
    Reče Yossarian.
    Upravo tako.
    Bio sam malo opširniji pa se suština onoga što sam želeo da kažem možda malo sakrila.
    O Kineskoj robi može se razglabati ceo vek I ne završiti.Ja znam samo nekoliko primera,I ovakvih I onakvih ali ne mogu o tome,tome nema kraja.Tema jesu Kinezi,lokalni “Ping Pong”,neću o njihovim bogatašima I partijskim sekretarima,o teoriji zavere.Pa sve da I postoji,u šta nisam ubeđen.
    “Ping Pong” sa ćoška I njegova porodica sa tim nemaju ništa a prva otrovna strela biće,I jeste,upućena njemu jer ”Deng Sjaopinga” niti može da podkači niti se na njega cilja,niti je “on” problem.Problem se stvara od onog kojeg srećeš tu,lako ga je prepoznati pa I izvršiti redirekciju frustracije koja dok je lična I nije nešto,ali svaka frustracija ima bolesnu potrebu da poziva na okupljanje,na ovaj ili onaj načiin,cilj je stvoriti kritičnu masu nakon toga je lako.
    Pa ih,onako pride,uporediš sa Albancima I zabrineš se nad sudbinom.
    Neverovatno.
    Uvek je počinjalo sa lokalnim,uvek I svugde.Uvek su lokalni bili ciljna grupa dok je navodni povod prikazan po pravilu ružno I sa lošom namerom.

  12. #42

    Odgovor: Srbi odlaze, Kinezi dolaze

    Ok malko sam naprasno odreagovao...
    gradivo je malo šire da bi stalo u ovu temu
    A ovo upoređenje sa Albancima ne mogu da komentarišem jer nisam u toku.
    Kineza sa ćoška ne poznajem lično i ne mogu da sudim o njemu kao pojedincu ali
    jaaako dobro znam kakvih sve štetnih uticaja ima fenomen kineske industrije na
    svetsku ekonomiju. I sam se bavim trgovinom i znam koliki deo torte od profita
    odnose kinezi sa svojim damping proizvodima.
    I na koga onda da budem kivan?
    Da šutnem kera?
    Meni to nije dobro...ni mom poštenom konkurentu...ni njegovom kolegi...ni njegovim poznanicima - poslovnim partnerima ni nikome ...jer lova odlazi umesto da ostaje ovde.
    Kod mene- tebe - nas.
    Друго, знаш за онај интернет закон, што расправа дуже траје то су шансе да се Хитлер помене веће
    jeste jeste...i za vreme ručka se uglanom neko uvek seti pričati o nekim gadostima

  13. #43

    Odgovor: Srbi odlaze, Kinezi dolaze

    Nemam mnogo (ako uopšte) iskustva s lokalnim Kinezima. Ne posećujem njihove radnje zbog užasnog kvaliteta robe, radije platim malo više i budem siguran da je ono što sam kupio odgovarajućih osobina i da se neće raspasti pri prvoj upotrebi.

    Što se tiče pogubnog uticaja te i takve kineske robe na svetsku ekonomiju, nepotrebno je trošiti reči. Mislim da je svakome jasno da zatrpavanje tržišta škart robom ne može doneti ništa dobro.

    Kinezi kao Kinezi mi ne smetaju, trude se da zarade za koru hleba za sebe i svoje porodice, snalaze se kako znaju i umeju u teškim vremenima.

  14. #44

    Odgovor: Srbi odlaze, Kinezi dolaze

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Rasizam je teorija, odnosno ideologija, po kojoj između rasa koje čine ljudski rod postoje duboke, biološke razlike, koje se ne mogu preći; odnosno, ako i mogu, to je "miješanje rasa" krajnje nepoželjno.
    Da.. ali wiki kaže i ovo:
    “Na osnovu vjerovanja da su pojedine rase superiorne ili inferiorne jedna drugoj, rasizam se nekad jednostavno definira i kao rasna netolerancija."

    Ja i ne kažem da si ti rasista,
    Ti To nikako ne možeš biti, jer svi znamo da si baš ti otvorila i Temu o Romkinjama, čije nam životne priče sa neskrivenim simpatijama prenosiš,
    Jasno je da onaj ko razume Egipćane, sigurno ne mrzi Kineze.
    Međutim, ovde se u par navrata, na mala vrata provukla i naznaka “žutice”, što je nekima od nas zaličilo na (doduše malu, Ćirinu) lokomotiv(ic)u na rasistički pogon, za kojom se negde u perspektivi naziru i vagon(čić)i obojene mržnje, netrpeljivosti i nipodaštavanja.. i konačno najekstremniji fashi i naci

    Ja ni u jednom momentu nisam to spomenula.
    Iznela sam cinjenice,da si kao kupac uglavnom neadekvatno usluzen,da nemaju osnovnu kultura ponasanja i trgovine,da sede i jedu nasred prodavnice,cak sam jednom videla,gde Kineskinja menja detetu,pelenu, na polici sa garderobom.
    Meni to nije ok.
    Možda ne baš takve, ali slične utiske ima verovatno većina nas.
    U redu
    - Drski Kinezi, njihove nekulturne žene i sva ta njihova nevaspitana i izuzetno gladna deca, u svojim jeftinim radnjama, po jeftinoj robi i po vonjavim magacinima jedu.
    - Dok se (u svetu, u Evropi, a naročito) kod nas - ljubazni beli trgovci i njihove lepe, mirišljave i kulturne radnice, u svojim skupim radnjama, na skupoj robi yebu.
    I sad, pitanje glasi … šta je za našeg kupca “zdravije”? I prihvatljivije ??

    Na sve strane siri se prica o kulturi poslovanja, nasa inspekcija, izdaje kazne, u nasim trgovinama,npr. ako je trgovcu neuredan mantil, mandatna kazna na licu mesta je pet hiljada dinara.Takodje zabranjeno je konzumiranje hrane u prodajnim delovima objekta,
    pusenje i sl. za sve ako vas inspekcija saVata, slede kazne,o fiskalnim racunima i prodaji na crno izlisno je i pricati.
    Na sve strane se priča i na sve strane se laže.
    Štos je u tome, što se na sve strane ćuti da inspekcijskom haraču podležu samo sitne ribe pljuckavice.
    To nikako ne znači da su Kinezi krupne ribe, ali čim to prolazi, znači da država/inspekcija sa njima ima neki "poseban" dil.

    I sad vi ulazite u jedan kineski trzni centar,gde za kupljenu robu necete dobiti, fiskalni isecak,jer ne ocekujete jest' u ostalim radnjama, ocekujemo, ali kod Kineza, to ne vazi, za njih ne vredi nas zakon
    Ako imamo zakon, treba da bude isti i jednak za sve.
    I za Srbe, Albance, Hrvate i Kineze.
    JebeNti taj fiskalni isečak.. pa fiskalni isečak.. pa fiskalni isečak.
    Šta si se uhvatila za taj isečak.
    Šta on nama zapravo znači?
    Šta nam daje?
    Garaciju da sa njim imamo, ili da sa njim možemo ostvariti neko pravo? Garanciju na reklamaciju? Garanciju da nam država iza tog proizvooda stoji? Garanciju na kvalitet.. ???
    Znači nam da sa njim možemo obrisati..... klupe kada nam ponestane toilette papira
    Da možemo crno na belo da vidimo koliko nas je Dinkić zaklao PDVom na PDVov PDV.

    Dok živim u ovakvom parazitskom sistemu, boli me briga za sve njegove fiskalne račune. I matematičke "operacije"

    Ali eto iz nekog razloga, kod Kineza, to nije bitno.
    Meni ne smetaju Kinezi, ponovicu opet,nit sam fasisata, nit rasista.
    Ako je to uopšte tako već smo rekli da nije tačno da to SAMO za Kineze ne važi.
    Ne važi ni za svu državnu momčad-mezimčad.
    "Neki razlozi" su sasvim jasni.
    ______________________________________

    Ja ustvari (i) na ovoj temi pokušavam, što mi ni malo teško ne polazi za rukom, da izvrgnem “ruglu” nakaradnost našeg prethodnog i trenutnog , nazovi sistema i nazovi Vlade
    svih njegovih/njihovih pravila “igre”, preko trgovine do poslovanja.
    Pa mi se (u)čini da u tom nabrajanju (sve lepo i kulturno opranih, umivenih, i upakovanih) nakaradnosti, drskosti, lopovluka, pokvarenjaštava i nekulture, nemam ni vremena ni prostora da se setim Kineza.
    A ako ih se i setim, onda zaključim da su nam na toj svirali, svakako.. zadnja, ili bar jedna od zadnjih rupa.
    Poruku je izmenio CHichaGlisha, 19.09.2010 u 14:39

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  15. #45

    Odgovor: Srbi odlaze, Kinezi dolaze

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    gradivo je malo šire da bi stalo u ovu temu
    Kineza sa ćoška ne poznajem lično i ne mogu da sudim o njemu kao pojedincu ali
    jaaako dobro znam kakvih sve štetnih uticaja ima fenomen kineske industrije na
    svetsku ekonomiju. I sam se bavim trgovinom i znam koliki deo torte od profita
    odnose kinezi sa svojim damping proizvodima.
    I na koga onda da budem kivan?
    Da šutnem kera?
    Meni to nije dobro...ni mom poštenom konkurentu...ni njegovom kolegi...ni njegovim poznanicima - poslovnim partnerima ni nikome ...jer lova odlazi umesto da ostaje ovde.
    Kod mene- tebe - nas.
    Прво, производња у Србији пропада. Огромни новци иду на увезену робу. Огромни новци се губе кроз сиву економију.
    Е сад, да ли је прави циљ да купујемо само српску робу или је циљ да Србија произведе нешто за извоз, па да спољнотрговински биланс буде уједначен. А онда ебем ли га, ако ми купимо швајцарску чоколаду, купе и они Нектаров сок, па смо егал? За почетак треба смањити дефицит, дакле дати предност куповини српске робе... и ја увек гледам где је произведено оно што купујем, као и ти.
    Али ко је крив што српска производња пропада? Па влада. И то не само влада овог несретног Тадића, већ и претходна Коштуницима, у којој су уосталом такође ведрили и облачили Динкићи и ДСовци... малтене све владе од 2000, да не идемо даље.
    А да ми сад не би вагали дал је Тадић или је Динкић или је неко трећи, као што нисмо ни код Слобе вагали дал је Слоба или је Шаиновић или је Марјановић... крива је власт и тачка.
    Ако узмемо да Србија нема производњу, али и даље се тргује и узима новац, а од тога Кинези узимају велики део који би ишао иначе домаћим трговцима - и ту је питање - ко их пушта?
    Ако пребацимо све на глобални план - о томе смо већ причали - производњу у Кину селе похлепне корпорације, увоз те робе дозвољавају владе под утицајем тих корпорација, услове под којима раде кинески радници дозвољава кинеска влада...

    О томе сам говорио у оном делу са Хитлером - њима не можеш ништа, па онда хајде да пљујемо по локалном Кинезу. Ждере сендвич за пултом и држи дете? Па иди у Меркатор. Људи се боре да зараде за живот, како могу и где могу. За пропаст српске производње, селидбу производних погона са запда на исток, сиву економију... тај обични Кинез је крив колико и обичан Србин (или грађанин Србије или Војвођанин ).

    Дакле, немој да шутнеш кера, али немој ни локалног Кинеза. Већ власт на изборима. А с обзиром да се нећеш усрећити пуно и да дођу неки други од понуђених, не знам. Имаш удружење привредника, имаш синдикат, имаш... па, имаш куа од овце кад се све сабере. Сви они који су криви су пуно боље организовани и већ су заузели места на којима се одлучује.

    Ал то што им не можеш ништа је проблем. А не Меј Линг која продаје ноктарице у Јована Поповића.
    Скретање мржње на њих, као и пре тога на Србе, Хрвате, муслимане, Шиптаре, Јевреје, Цигане, муслимане, хришћане, народ Ибо у Нигерији... је само стари опробани рецепт завади па владај.

    Нећу да мрзим Кинеза кад треба да мрзим Тадића
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Srbi, narod najstariji?
    Autor Dejan B u forumu Istorija
    Odgovora: 81
    Poslednja poruka: 13.09.2015, 22:58
  2. Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 03.06.2015, 13:32
  3. Psi lutalice odlaze u emigraciju
    Autor Lady S u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 15.02.2009, 18:32
  4. SRBI gde smo to mi?
    Autor Solomun u forumu Religija
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 01.11.2008, 23:35
  5. Srbi gamer-i
    Autor goldie u forumu Igre
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 30.05.2007, 00:33

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •