Karlovacka Berba grozdja il po naski Grozdjenbal - Strana 2
Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 66
  1. #16

    Odgovor: Karlovacka Berba grozdja il po naski Grozdjenbal

    Imam neke poznanike u Karlovcima koji me svake godine obavestavaju, i cim saznam javljam svima, a onda...juris u Karlovce!!!

  2. #17

    Odgovor: Karlovacka Berba grozdja il po naski Grozdjenbal

    Prve preliminarne infomacije izbora za datum Grozdjenbala , iz relativno sigurnih izvora zurka pocinje 29.09.2006., krajnje je vreme da krenemo sa organizacijom choporativnog odlaska, sto stvarno ne bi bilo lose. Gomila forumasa na jednom mestu, mozemo i da nosimo banere, promotivne majice, vozimo brendirana kola i da vicemo štoješta
    Ono što osoba doživljava u stvari nije realnost; više je hipoteza koja može ali ne mora biti tačna.

  3. #18

    Odgovor: Karlovacka Berba grozdja il po naski Grozdjenbal


    U subotu gostuje Haris a u nedelju Zdravko Čolić

  4. #19

    Odgovor: Karlovacka Berba grozdja il po naski Grozdjenbal

    Našla na vestima Radia As:
    Tradicionalna Karlovačka berba grožđa biće održana u Sremskim Karlovcima od petka, 29. septembra, do nedelje, 1. oktobra, najavili su organizatori ove manifestacije. Koncepcija Grožebala ove godine će biti ista kao i prošle. Centralna bina nalaziće se kod Bogoslovije, a tezge proizvođača duž centra grada. Vino će moći da se prodaje samo u staklenoj ambalaži i degustira iz staklenih čaša. U zabavnom programu nastupiće estradne zvezde, između ostalih Momčilo Bajagić Bajaga, Željko Joksimović i Haris Džinović.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  5. #20

    Odgovor: Karlovacka Berba grozdja il po naski Grozdjenbal

    Dnevnik, 25.09.2006. godine, Novosadska hornika

    Ovogodišnja Karlovačka berba grožđa, manifestacija koju godinama organizuju u Sremskim Karlovcima u čast grožđa i vina, počinje u petak, 29. septembra, a završava se u nedelju, 1. oktobra. Pripreme za ovu trodnevnu svetkovinu uveliko su u toku.Kako saznajemo od predsednika karlovačke Opštine Milenka Filipovića, koncepcijski Grožđebal neće se bitno razlikovati od prošlogodinjeg, kada je pretrpeo određene izmene. To znači da će centar Karlovaca biti rezervisan za tezge sa grožđem i vinom, a nasip između pruge i Dunava za ostale sadržaje, dok će degustacija vina biti iz staklene ambalaže.
    Najveći deo kulturno-zabavnog programa odvijaće se na dvema binama u centru. Uoči samog otvaranja, koji je zakazan za petak u 19 sati, centrom će prodefilovati berači u narodnim nošnjama i biće proglašeni novi vitezovi vina, a uz zvuke Štrausove kompozicije Na lepom plavom Dunavu, u izvođenju Vojvođanskih simfoničara, na centralnoj bini predsednik Opštine Milenko Filipović označiće početak još jedne berbe.
    Prvog dana berbe, osim simfoničara, nastupiće Merima NJegomir, Sonja Perišić, Vesna Marija, Saša Petrović, LJubiša Krnić, Bajaga i instruktori. Prepodnevni program u subotu i nedelju namenjen je najmlađima. Koncert kulturno umetničkih društava iz Karlovaca i okoline biće u subotu od 13 do 15 sati, istog dana od 20 sati je nastup velikog narodnog orkestra RTS pod upravom Branimira Đokića i istaknutih solista narodne muzike, a nakon toga koncert Harisa DŽinovića. U nedelju nastupa Željko Joksimović od 22 sata , a pre njega koncert će održati Vesna Marija.
    U okviru berbe, posetioci će moći da pogledaju i tri izložbe -postavku vina karlovačkih vinara u Muzeju Ilion, izložbu trojice karlovačkih akademskih stvaralaca Stevana Filipovića, Đorđa Lazića Ćapše i Đorđa Kolarovića u gradskoj galeriji i Save Stojkova u Patrijaršijskom dvoru.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  6. #21

    Odgovor: Karlovacka Berba grozdja il po naski Grozdjenbal

    Kad cujem tambure, ja skocim na bure, porucim litru dve ... tri ...cet... dosta ...
    Bice ludo i (ne)zaboravno ko i svake godine ...

  7. #22

    Odgovor: Karlovacka Berba grozdja il po naski Grozdjenbal

    Da cujemo koji dan cete ici na Grozdjenbal - petak, subota, nedelja ili sva tri? Ja sam izabrala nedelju, pretpostavljate? Zbog Zeljka naravno
    Evo, promenila sam potpis

  8. #23

    Odgovor: Karlovacka Berba grozdja il po naski Grozdjenbal

    Gosti mi i nisu baš po volji pa cu verovatno u subotu. Ovaj put ću se više posvetiti vinu i groždju.

  9. #24

    Odgovor: Karlovacka Berba grozdja il po naski Grozdjenbal

    Plan mi je da overim sve dane. U petak baš ne znam da li ću stići, ali gledaću da se bar "evidentiram", pa makar na sat vremena (čitaj: bar jednu degustaciju). Subotu i nedelju nikako neću preskočiti. Eto,
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  10. #25

    Odgovor: Karlovacka Berba grozdja il po naski Grozdjenbal

    Bilo je nocas veselo na Bajagi... Odlicna svirka, veselo drustvo uz najkvalitetnija vina i puno emocija i srece u vazduhu!

    Nocas sam degustirala vise vina ali crni bermet me je ostavio bez daha...
    A ovo pise na flasi ovog bermeta u kojem sam uzivala...

    Svaki bi stari vinar, o bermetu, vinu koje je proteklih vekova proslavilo Sremske Karlovce, mogao da isprica neku nesvakidasnju i sasvim posebnu pricu. Sa druge strane, kada bi bili upitani o kakvom je vinu zapravo rec, svako bi odgovorio da je bermet desertno, aromaticno vino tamnije rubinske boje, lepog i naglasenog bukea i karakteristicnog, slatko gorkastog ukusa.

    Veoma star recept po kojem se spravlja bermet, u karlovackim porodicama se cuvao kao najveca tajna koja se prenosila sa kolena na koleno, sa dede na unuka - dobrom se crnom vinu dodaju biljke poput pelena, rogaca, slacice i orascica, pa se vino cuva u buretu od hrastovog drveta.

    Prvi ce utisak biti da pijete sok, jer svezina voca zavarava, ostavljajuci trag tek blage gorcine i pokrivajuci sadrzaj alkohola od oko 16%, veceg no u obicnih vina. Bermet se uvek sluzi posle obroka, rashladjen na 12-14 stepeni.

    Imajuci vidu da ovo vino osvaja vec na prvi gutljaj, ne treba biti iznenadjen podatkom da je bio sluzen na beckim i ruskim dvorovima, ponekad resavajuci i vazna drzavna pitanja za srpski narod. Zabelezeno je da su ga Karlovcani izvozili u daleki Njujork 30-tih godina.

    Ovakva istorija svakako ide u prilog vrednosti karlovackog bermeta. Ipak, ne treba zanemariti ni novije generacije, koje porucuju da u bermetu uvek i iznova uzivaju.
    Zaista vino za uzivanje.

  11. #26

    Odgovor: Karlovacka Berba grozdja il po naski Grozdjenbal

    Ja sam overio subotu i nedelju ...... bilo je fantasticno na Harisu ( sta cu kad prosto obozavam kako covek peva ) ,a i Sila vino mora da se pohvali .... a u nedelju ,pa zeljka bash i ne volem ( mozda jedno 2-3 pesme da su bash prave ) ali zato je ono crno vino Portugizer po istoimenoj staroj sorti mnogo popravilo sveopsti utisak
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  12. #27

    Odgovor: Karlovacka Berba grozdja il po naski Grozdjenbal

    Ja sam grodjenbal posetila samo juce i bilo je extra Po prvi put u zivotu sam se vozila na kamikazama Valjda bi crkla da nisam, koliko sam navaljivala kao dete, hocu hocu hocu U pocetku je bilo super, ali vec posle treceg okretanja naglavacke Posle kad sam bacila pogled i videla na kojoj visini sam se nalazila

    Citat Bishop kaže:
    pa zeljka bash i ne volem
    Ja ga mlogo volem Super je bio Zeki, svaka mu cast, a i Jelena Tomasevic. Devojka ima glas bruka, sva sam se najezila kad je pevala Jutro

    Citat Goldie kaže:
    Nocas sam degustirala vise vina ali crni bermet me je ostavio bez daha...
    A ovo pise na flasi ovog bermeta u kojem sam uzivala...
    Zaista vino za uzivanje.
    Po preporuci sam probala bermet, svako ima svoj ukus ali meni je
    Evo, promenila sam potpis

  13. #28

    Odgovor: Karlovacka Berba grozdja il po naski Grozdjenbal

    U petak sam bila preumorna da bih išla.
    Bila sam samo u subotu. Pošla sam na malo dobrog, već pomenutog, Sila vina i jedan dobar koncert, a onda smo nenadano proširili ekipu i količinu raspoloživog (više već nismo birali samo Silu) vina, što je još sa onim ventilom koji prosto reši da ti se otpusti u glavi, uslovilo da se potpuno otkačim i provedem kao što davno ne pamtim.
    U nedelju sam imala dobru volju da idem, malo na kamikaze, malo na vino, malo na onaj filing zajedništva koji grožđebal pruža, i naravno na malo dernjave (voleli ili ne voleli Željka, da se pevati i skakati), ali mi je ekipa objasnila da je ponedeljak radni, da će opet biti gužva u saobraćaju,.... Nisu mi objasnili, ali su me naveli da odustanem (od njih, ne od odlaska). Naposletku sam odustala i od odlaska u nedostatku raspoloživih ljudi, što mi je žao.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  14. #29

    Odgovor: Karlovacka Berba grozdja il po naski Grozdjenbal

    Znači, tako sam se zajebao da je to strašno! Čuo sam ko gostuje i ne znam zašto sam bio ubeđen da je Bajaga u subotu! Kad ono... Mrzim narodnjake. Nije ni Bajaga nešto posebno, ali je ipak manje zlo od Joksimovića i Džinovića. Mrzim narodnjake!!! Eh, kada se setim vremena kada su nastupali Bora, Mumin i ostala nadrkana kompanija...

    Tugu sam lečio izuzetno kvalitetnim vinom i još kvalitetnijom cenom!
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  15. #30

    Odgovor: Karlovacka Berba grozdja il po naski Grozdjenbal

    E valjda postoji neko nepisano pravilo, da kad nešto iščekuješ na kraju ispadne bezveze. Jednostavno nisam bila raspoložena i to je to. U subotu nismo ni odgledali (čuj mene, a bili smo iza bine) Harisa do kraja, jer sam izgubila volju da stojim. Željku svaka čast, ali ja ne volem da ga slušam pa mi ni to nije bio ugodjaj...čak mi ni vino nije bilo lepo...

Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •