Kakav je bog? - Strana 2
Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 66
  1. #16

    Odgovor: Kakav je bog?

    Najbolja definicija Boga je data još u prethrišćanskom periodu starog Rimaenis bonum paces in domum.
    The rest...is silence.

  2. #17

    Odgovor: Kakav je bog?

    A što je sada cenzurisano korišćenje velikog "P"u korespodenciji?!
    The rest...is silence.

  3. #18

    Odgovor: Kakav je bog?

    Zato što se iza znaka interpunkcije stavlja razmak.

    ...starog Rima: Penis bonum paces in domum.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  4. #19

    Odgovor: Kakav je bog?

    Šta još neće izmisliti ovi na zapadu. A da vi nas pustite malo da zivimo kako zelimo?

  5. #20

    Re: Kakav je bog?

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Za Škote Bog više nije muško?

    06. septembar 2010. 12:33 > 12:34

    Javnost uzburkana novim pravilom Škotske episkopalne crkve da vernici prestanu da Boga smatraju muškarcem i oslovljavaju ga sa "on".

    Koelgij Škotske episkopalne crkve

    Ovom odlukom, kojom će reči poput "Gospod, on, njegov, njemu", biti izbačene iz službe, crkvene vlasti žele da poruče vernicima da je Bog iznad poimanja ljudskog roda, piše londonski Telegraf.

    Oni navode da su odobrili uvodenje većeg broja "opštijih" termina koji neće određivati Boga kao pripadnika muškog roda.

    Tako će u blagoslovu na kraju službe, sveštenici umesto "Otac, Sin i Sveti duh" govoriti "Stvoritelj, spasitelj i posvetitelj".

    Tradicionalisti su, međutim, kritikovali ove promene, smatrajući da se one uvode samo da bi se udovoljilo "političkoj korektnosti", a da su zapravo u suprotnosti sa učenjem Biblije.

    "To je potpuno nepotrebno. Reč čovek, naročito među naučnicima, podrazumeva osobe oba pola", napominje Stjuart Hol, profesor sa Univerziteta Sent Endrijuz.

    "Oni koji pokušavaju da umanje pozivanje na Boga kao Oca i Hrista kao njegovog sina imaju velike probleme jer je Novi Zavet put takvih referenci", dodao je on.

    "Mi ne kažemo da Bog nije muško. Bog je istovremeno i žensko", objašnjava Daren MekFarland, predstavnik crkvenog liturgijskog odbora, navodeći da je problem u tome što pokušavamo da neopisivo opišemo ljudskim jezikom.

    "Bisklupi su odbrili ove promene, ali vernici ne moraju da ih se pridržavaju", kazao je on.

    (Tanjug)
    __________________

    Šta vi mislite?

    Da l' je on il' ona? Možda je crnac, jal crnkinja? Ili možda žut? Naborani deda ili mladolik?

    Zaista. Kako ga vi vidite?
    Najbolji i najprecizniji odgovor će ti dati Biblija. Ako imaš Bibliju pronađi knjigu 1. Jovanova, poglavlje 4 a stavak 12 i pročitaj jasan odgovor na tvoja pitanja. Zanimaće me tvoje mišljenje!


  6. #21

    Odgovor: Re: Kakav je bog?

    Evo ovako, svečano obećavam da ću postupiti po tvojim navodima, pročitati (barem) navedeni stavak i ovde elaborirati svoje utiske i dati mišljenje. Ali...

    To cu uraditi tek kada ti odgovoriš na pitanja iz uvodnog posta. SVOJIM REČIMA, bez bilo kakvih citata i pozivanja na njih!

    Da li važi?

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  7. #22

    Re: Odgovor: Kakav je bog?

    Citat Luter kaže: Pogledaj poruku
    Najbolja definicija Boga je data još u prethrišćanskom periodu starog Rimaenis bonum paces in domum.
    Misliš " Penis bonus, pax in domus"! Kako to objašnjava Boga? Baš me zanima tvoje viđenje!


  8. #23

    Re: Odgovor: Re: Kakav je bog?

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Evo ovako, svečano obećavam da ću postupiti po tvojim navodima, pročitati (barem) navedeni stavak i ovde elaborirati svoje utiske i dati mišljenje. Ali...

    To cu uraditi tek kada ti odgovoriš na pitanja iz uvodnog posta. SVOJIM REČIMA, bez bilo kakvih citata i pozivanja na njih!

    Da li važi?
    Dakle ti hoćeš da ja opišem Jehovu, Stvoritelja svega, bolje nego on sam sebe i pored toga što je dao jasan opis svoje ličnosti u svojoj reči-Bibliji i poslao svog sina Isusa Hrista, koji je svojim životom u potpunosti imitirao i predstavio svog Oca!?

    Da li bi ti mogao bolje da opišeš, da ne kažem naslikaš Mona Lizu, bolje nego što je to uradio Davinči?

    Ja ne mogu i znam da nijedna osoba na ovom svetu nije u stanju bolje i preciznije da ti opiše Jehovu nego što je to on sam uradio!

    Šteta je što ne čitaš Bibliju, saznao bi i došao do odgovora na monoga pitanja na koja niko izuzev Biblije nema odgovor!


  9. #24

    Odgovor: Re: Odgovor: Re: Kakav je bog?

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    SVOJIM REČIMA
    Vidiš da su obučeni i da objasne zašto su nesposobni da razmišljaju svojom glavom.
    Kad bi ga pit'o, recimo, "Da li dobijate sendvič i sok kad idete da smarate ljude po kućama?", on bi ti rekao "pročitaj stavak u Bibliji, on če ti dati najprecizniji odgovor na tvoje pitanje!"

    i onda bi stavio →
    Gather ye rosebuds while ye may...

  10. #25

    Odgovor: Re: Odgovor: Re: Kakav je bog?

    Prijatan, usluzan, brizan, leti s jednog na drugi kraj sveta....


    U kvizu na b92 treba da pogode o kome je rec; Dočekuje putnike gore na nebu.. -Bog?

    (tacan odgovor je bio stjuardesa)
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  11. #26

    Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Kakav je bog?

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    SVOJIM REČIMA
    Vidiš da su obučeni i da objasne zašto su nesposobni da razmišljaju svojom glavom.
    Kad bi ga pit'o, recimo, "Da li dobijate sendvič i sok kad idete da smarate ljude po kućama?", on bi ti rekao "pročitaj stavak u Bibliji, on če ti dati najprecizniji odgovor na tvoje pitanje!"

    i onda bi stavio →
    Odlično i ti si nešto naučila! Polako ali sigurno učiš da se najtačniji odgovori nalaze u Bibliji!

    Obzirom da ne voliš šešir, daću ti prst:


  12. #27

    Odgovor: Re: Odgovor: Re: Kakav je bog?

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Evo ovako, svečano obećavam da ću postupiti po tvojim navodima, pročitati (barem) navedeni stavak i ovde elaborirati svoje utiske i dati mišljenje. Ali...

    To cu uraditi tek kada ti odgovoriš na pitanja iz uvodnog posta. SVOJIM REČIMA, bez bilo kakvih citata i pozivanja na njih!

    Da li važi?
    Dakle ti hoćeš da ja opišem Jehovu, Stvoritelja svega, bolje nego on sam sebe i pored toga što je dao jasan opis svoje ličnosti u svojoj reči-Bibliji i poslao svog sina Isusa Hrista, koji je svojim životom u potpunosti imitirao i predstavio svog Oca!?

    Da li bi ti mogao bolje da opišeš, da ne kažem naslikaš Mona Lizu, bolje nego što je to uradio Davinči?

    Ja ne mogu i znam da nijedna osoba na ovom svetu nije u stanju bolje i preciznije da ti opiše Jehovu nego što je to on sam uradio!

    Šteta je što ne čitaš Bibliju, saznao bi i došao do odgovora na monoga pitanja na koja niko izuzev Biblije nema odgovor!

    Ne, dragi moj. Ja ne očekujem da ti opišeš boga bolje nego što se on sam opisao. Jedino ako ti misliš da si bolji od njega. Ja očekujem da ga ti opišeš onako kako ga ti doživljavaš, shvataš i razumeš! I sasvim normalno je imati svoje mišljenje, različito od drugih, tuđih mišljenja i viđenja, pa i viđenja samog boga.

    U Bibliji je bog opisan, da se držimo samo tog izvora. No to ne znači da svi ljudi isto razumeju te napisane reči. Da je tako, to bi značilo da su svi iste inteligencije, kao i prethodnih iskustava. Ali to bi značilo još nešto, mnogo neobičnije.

    To bi značilo da se ti i oni koji shvataju svaku napisanu reč, svako slovo i zapetu onako kako je to "bog" napisao, izjednačavaju po inelektualnim mogućnostima sa bogom! Ti misliš za sebe da si pametan kao bog?

    Zašto navodnici u prethodnom pasusu? Zato što, koliko ja znam, Bibliju su pisali ljudi.

    Što se tiče Mona Lize... Bio sam u Luvru i video sam Mona Lizu. I naravno da ja ne mogu da je naslikam ni približno dobro kao Leonardo. Ali znam da ispričam šta sam video i kako je to na mene uticalo. Moja žena i ja smo zajedno stajali jedno pored drugog ispred slike, ali su nam utisci i viđenje, ne mogu da kažem sasvim, ali su bitno različiti.

    I ne tražim da mi pružiš najbolji i najprecizniji opis boga, već tražim TVOJ opis.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  13. #28

    Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Kakav je bog?

    Jehova je osoba čija je dominantna osobina ljubav. On je Stvoritelj svega što vidimo i ne vidimo. Ono što vidimo odaje njegovu neopisivu i beskrajnu ljubav koja se ogleda u svemu što je stvorio. Samo bih naveo čoveka kao delo Jehovinog stvaranja koje je samo po sebi delo velike ljubavi. Zatim, Jehova je oličenje mudrosti, poštenja i neopisive moći. Vrhunski pokazatelj Jehovine ljubavi jeste otkupna žrtva svog sina, Isusa Hrista, koju je platio da bismo mi nesavršeni i smrtni ljudi mogli ponovo da imamo dobar odnos sa njim, našim Stvoriteljem i da bismo mogli da imamo večni život u raju na zemlji.


  14. #29

    Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Kakav je bog?

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Jehova je osoba čija je dominantna osobina ljubav. On je Stvoritelj svega što vidimo i ne vidimo. Ono što vidimo odaje njegovu neopisivu i beskrajnu ljubav koja se ogleda u svemu što je stvorio. Samo bih naveo čoveka kao delo Jehovinog stvaranja koje je samo po sebi delo velike ljubavi. Zatim, Jehova je oličenje mudrosti, poštenja i neopisive moći. Vrhunski pokazatelj Jehovine ljubavi jeste otkupna žrtva svog sina, Isusa Hrista, koju je platio da bismo mi nesavršeni i smrtni ljudi mogli ponovo da imamo dobar odnos sa njim, našim Stvoriteljem i da bismo mogli da imamo večni život u raju na zemlji.


    Da ne bude zabune, ja sam ti lajkovao post. Zato što si se potrudio i napisao nešto svojim rečima, bez citata, iako ovo mnogo više liči na naučeno gradivo nekog školarca, nego na njegovo (tvoje) mišljenje. U svakom slučaju napredujemo.

    Ipak, nisi odgovorio na pitanja iz uvodnog posta. Pitanje je vezano za njegov fizički lik, oblik i karakteristike. Ono kako ga ti vidiš, zamišljaš.

    Šta vi mislite?

    Da l' je on il' ona? Možda je crnac, jal crnkinja? Ili možda žut? Naborani deda ili mladolik?

    Zaista. Kako ga vi vidite?

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  15. #30

    Odgovor: Re: Odgovor: Re: Odgovor: Re: Kakav je bog?

    Po mom mišljenju bog ne postoji. Rečje o moralnom zakonu kojeg bi trebalo svaki da se pridržava ako ima savesti. Otuda ljudski lik boga, otuda oprost grehova i otkup grehova.
    Prema tome , onima kojima je bog potreban svesni su toga da im bog neće pomoći u prevazilaženju svojih moralnih dilema, da oprost grehova i molitve neće moći da potisnu probleme koje njihova savest ne može da opravda.

Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kakav ste domaćin?
    Autor eritrocit u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 10.09.2016, 21:57
  2. Kakav ste SMS-ovac?
    Autor Sonja u forumu Pričaonica
    Odgovora: 100
    Poslednja poruka: 27.10.2015, 19:56
  3. Kakav ste forumas?
    Autor Sonja u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 183
    Poslednja poruka: 10.07.2015, 17:36
  4. Kakav ste putnik?
    Autor Sonja u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 03.09.2012, 17:49
  5. Kakav je Punto Classic za 5.990 EUR?
    Autor Charlie Harper u forumu Auto-moto
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 17.10.2009, 19:28

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •