Ni imena nisu kao što su bila!
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 83

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Ni imena nisu kao što su bila!

    Bilo je to proslog leta, cimerka i ja smo isle na privatne casove iz statistike Casove je drzala zena, par godina starija od nas ali vec psiholog i sto je bitno, iz statistike je imala 10-ku, a i dobro je prenosila znanje!
    Elem, ja sam znala kako joj se cerkica (od godinu dana) zove, ali cimi nije! E sad, fora je sto se mala zove Srna! Kad smo dosli, profesorica kaze " Sreca sto je stala kisa, pa su suprug i Srna otisli u setnju"
    A tu ce moja koleginica i draga mi cimerka reci "Jao, imate lane sto je to slatko!" A ja, ups!
    Profesorica ce sa smeskom, kiselim, " Ne, tako nam se zove cerkica!"
    Naravno moja cimi je snalazljiva, pa se izvukla recenicom, tipa " Bas originalno"

  2. #2

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Hm, da imam ja svojih bisera

    Jedna koleginica sa fakulteta se zove Tisa, cudno i vrlo retko ime, ali mi se svidja. Sedelo je nas cetvoro u kaficu, bili smo svezi brucosi, tad smo se i upoznale. Par puta sam je pitala kako se zove ne bi li se uverila da sam dobro cula...

  3. #3

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Da, imam malecku u skoli koja se zove Srna A znam i jednu koja ce jos malo da krene u skolu, a zove se Tisa Nego, to mi vise i nije tako neobicno kad cujem... Moja koleginica sa faksa poznaje zenu cije se cerke zovu Ibis, Tea i Lotos, a sin joj se zove Stribor


    (jesu vam jos uvek cudna ona imena od malopre? )
    Gather ye rosebuds while ye may...

  4. #4

    11 Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    jedan klinac u osnovnoj skoli se zvao sandokan...ni manje ni vise...
    nattydread is coming to dinner

  5. #5

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Citat Meggy kaže:
    Da, imam malecku u skoli koja se zove Srna A znam i jednu koja ce jos malo da krene u skolu, a zove se Tisa Nego, to mi vise i nije tako neobicno kad cujem... Moja koleginica sa faksa poznaje zenu cije se cerke zovu Ibis, Tea i Lotos, a sin joj se zove Stribor


    (jesu vam jos uvek cudna ona imena od malopre? )
    Znaci i ja sam cula za tu porodicu. Drug mi je rekao da je upoznao jednu od tih devojaka i da ona ima sestre i brata koji se tako zovu. Tako da ti ljudi zaista postoje. Mozda ih ima i na ovom forumu. Ako vas ima JAVITE SE! Imate zanimljiva imena.


    E a sta kazete na ime Moni? Tako se zove decko sto je isao sa mnom u razred u osnovnoj skoli. Ili na primer ime Vedat.

  6. #6

    11 Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    sad se sjetih, moj najbolji drug iz hrvatske se zove Hani. dobio je arapsko ime jer mu je cale arapin (prilicno logicno zvuci), a jos mi je i rekao da je to i za arape prilicno cudno ime. buduci da svako arapsko ime ima neko znacenje i ima neki strani ekvivalent, tako ima i to ime, samo sam ja vec zaboravila znacenje njegovog imena.
    nattydread is coming to dinner

  7. #7

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Čuli ste za prezime Pušara? Ok, malko je smešno, ali ima i smešnijih. Međutim, dobija potpuno novi smisao ako se zovete Čedna, hmm...Možda čak i prestaje da bude smešno.
    p.s. žena se stvarno zove i preziva tako
    "Toliko je bilo u zivotu stvari kojih smo se bojali. A nije trebalo.
    Trebalo je ziveti. "

  8. #8

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Citat Lady in red kaže: Pogledaj poruku

    Jedna koleginica sa fakulteta se zove Tisa, cudno i vrlo retko ime, ali mi se svidja.
    Cerka Roberta De Nira se zove Drina.
    Pa Dinara Safina.. Ima dosta imena inspirisanih geografskim pojmovima..

    Meni su interesantna imena na osnovu kojih mozes da zakljucis sta su tacno njime roditelji hteli da kazu, davajuci ih deci..

    Tako, na primer, u nasem narodu, imamo slucejeve kada se broj dece opasno priblizava dvocifrenom, devojcici se da ime Stana, a decaku Stanko.
    Ako su se gubila deca, bilo pre rodjenja ili posle, davalo se ime Ostoja.. Skoro svako ime je odrazavalo neku roditeljsku zelju u tom trenutku..
    Za razliku od ovih sadasnjih.. (Ena, Ema, Mia.. ) Mislim, prosto ne znas sta je pesnik time hteo da kaze..
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  9. #9

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Ako su se gubila deca, bilo pre rodjenja ili posle, davalo se ime Ostoja..


    Jedno vreme sam se bavio (amaterski) etimologijom. Za ime Ostoja sam našao i objašnje da je nastalo od Gostoja (onaj koji voli da ugošćuje, gostoljubivi). U tom smislu sam svojevremeno u Žablju na groblju video spomenik na kojem je prezime preminule osobe bilo Gostojić, pa me je to dosta učvrstilo u neka prethodna saznanja o imenu Ostoja....

    Međutim, sklon sam da poverujem da je Tvoje objašnjenje ovog imena bar ravnopravno moguće mišljenju koje sam imao do sada, s obzirom na načine kako su se u našem narodu davala imena deci...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #10

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    u kraju iz kog potice moj otac,vrlo je cest slucaj da se zenska imena daju muskoj deci ,i obrnuto,muska imena zenskoj deci
    pretpostavljam da je u pitanju neki obicaj,tipa,zavaravanje djavola ili bolesti ili cega god u sta je narod verovao
    tako,imam neku dalju rodjaku koja se zove Dobrica
    i znam nekoliko muskaraca koji se zovu Sanda
    neka nasa dalja rodjaka se zvala Gizdava
    strasno...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  11. #11

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Pregledam ja tako neke diplomske radove, trebalo mi nesto za seminarski, kad naidjem diplomski koji je odbranila studentkinja cudnog imena - Sunčana Laketa
    Evo, promenila sam potpis

  12. #12

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Možda su nama čudna, posebno prezimena. Ali to često ima veze sa nacionalnošću te osobe. recimo "Gabor" (mislim da je to Mađarsko prezim) za nas izgleda sasvim normalno. Pre sam tragao za tako nekom čudnim prezimenima, i verujte da postoje i prezimena kao što su "Pička, peder" itd. samo što to na njihovom jeziku i ne znači isto kao i na našem.

    Mada meni je malo smešno kad čujem da se neko zove Leposava, Ljubosava, Ljubomir... i tako neka starinsa.

    A od gore navedenih imena ima i jako simpatičnih. Kao Srna i Tea
    Misim da ako budem imao ćerkicu nekad da ću joj dati ime Tea.
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  13. #13

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Citat sladoledzija kaže: Pogledaj poruku
    Misim da ako budem imao ćerkicu nekad da ću joj dati ime Tea.
    Znam jednu Teu koja živi u inostranstvu pa je ljudi zovu "Čaj", tj ne izgovaraju njeno ime kao Tea, nego Ti Nju nervira, ali meni je bilo jako simpatično, a i strancima... Ja je od tada zovem Čajna


    Mada meni je malo smešno kad čujem da se neko zove Leposava, Ljubosava, Ljubomir... i tako neka starinsa.
    A meni su neka tako starinska i simpatična. Kao Arsenije, Zaharije, Vuk, Despot, Jelisaveta, Julijana... ali kapiram šta si hteo da kažeš, i meni su manje simpatična - Lepomir i Živadinka.

    Moj sin je trebao da se zove Mališa. Ne zove se tako zbog okoline. Svi su mi se smejali i držali predavanja. Dala sam mu drugo ime, "normalnije" ali ga ja i dalje zovem Mališa. Nikada ne bih tu grešku ponovila. Da imam žensko dete, zvala bi se Marta, Vrba ili Bebana, koliko god to nekome bilo čudno ili smešno.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  14. #14

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Svekar moje sestre se zove Puniša

  15. #15

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Moja drugarica je htela cerki da da ime Gea, meni mnogo lepo ime, al' bice momak. A u porodilistu je bila jedna bebica sa imenom Rea. I to mi je mnogo lepo. Ako budem imala cerku tako ce se zvati.- ili Milica.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koja dekada je bila najbolja za muziku?
    Autor Spiritinthesky u forumu Muzika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 07.02.2015, 23:04
  2. Imena naših anđela
    Autor jovuk u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 22.01.2012, 19:15
  3. Moja kafana bi bila baš ovakva...
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 28.08.2009, 17:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •