Ni imena nisu kao što su bila! - Strana 5
Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 83
  1. #61

    Neobična prezimena

    Verovali, ili ne znao sam osobu koja se prezivala Pičikin. U Šibeniku, u brodogradilištu su svojevremeno zajedno radila dvojica inženjera: Komadina i Mrvica, dok se u jednom slavonskom mestu direktor škole prezivao Kokoš, a šef policije Pijevac...

    U Vršcu postoji i prezime Benin (budalin), a u Kikindi - Kišprdilov. Poznavao sam Drljaču, Zaklana, Malivuka, Derikravu...

    Sigurno ste si i vi susreli sa osobama koje imaju neobična prezimena. Navedite ih.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #62

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    mojoj majci su htjeli da daju ime Kamenka hahaahah..djed chitao neki roman i bila neka partizanka Kamenka, a on tu noc malo vishe popio, a kako je bio vojno lice to je bash emotivno dozhivio..navrzle uspomene ahahahah..Inache rodjena je krajem maja, a te godine bash tog dana je padao snijeg u Sarajevu (tamo je rodjena), pa joj dadoshe ime kijamet Fata iliti Snezhana
    i mojoj kumi (dodushe ona je islamske vjeroispovijesti) su htjeli da daju ime Sherbetka - shto u prevodu na nashem znachi neshto tipa Sladjana eheheheh..sva sreca pa joj je majka bila dovoljno drchna i izgurala na svoje da se zove Denisa...
    Prochitah nedje kako je voditelj Maca dao svom sinu ime Lav, pa su ga pitali zbog chega bash to ime, a on u svom stilu odgovorio da kad bude bio sa curama mnogo mocno ce da zvuchi kad mu u naletu strasti kazhu :'To, Lave

    a kad sam predavala dokumenta za vizu viđeh, tj.čuh jednu mladu majku kako postrojava đecu dovodeći ih u red sa vriskom :
    - RAMBO I DOLAR dolaz'te 'vamo, da ve ne polomim!
    ja sam prsla u vrisku od smijeha...ne mogah da se suzdržim

    imamo mi ovdje kod nas u Crnoj Gori Evropu i Planetu dvije sestre od nekih 30-ak godina...pa ih jedan, pametni voditelj, pita jesu li ljubomorne jedna na drugu zbog imena
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  3. #63

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Citat Lady in red kaže: Pogledaj poruku

    Jedna koleginica sa fakulteta se zove Tisa, cudno i vrlo retko ime, ali mi se svidja.
    Cerka Roberta De Nira se zove Drina.
    Pa Dinara Safina.. Ima dosta imena inspirisanih geografskim pojmovima..

    Meni su interesantna imena na osnovu kojih mozes da zakljucis sta su tacno njime roditelji hteli da kazu, davajuci ih deci..

    Tako, na primer, u nasem narodu, imamo slucejeve kada se broj dece opasno priblizava dvocifrenom, devojcici se da ime Stana, a decaku Stanko.
    Ako su se gubila deca, bilo pre rodjenja ili posle, davalo se ime Ostoja.. Skoro svako ime je odrazavalo neku roditeljsku zelju u tom trenutku..
    Za razliku od ovih sadasnjih.. (Ena, Ema, Mia.. ) Mislim, prosto ne znas sta je pesnik time hteo da kaze..
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  4. #64

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Ako su se gubila deca, bilo pre rodjenja ili posle, davalo se ime Ostoja..


    Jedno vreme sam se bavio (amaterski) etimologijom. Za ime Ostoja sam našao i objašnje da je nastalo od Gostoja (onaj koji voli da ugošćuje, gostoljubivi). U tom smislu sam svojevremeno u Žablju na groblju video spomenik na kojem je prezime preminule osobe bilo Gostojić, pa me je to dosta učvrstilo u neka prethodna saznanja o imenu Ostoja....

    Međutim, sklon sam da poverujem da je Tvoje objašnjenje ovog imena bar ravnopravno moguće mišljenju koje sam imao do sada, s obzirom na načine kako su se u našem narodu davala imena deci...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  5. #65

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    u kraju iz kog potice moj otac,vrlo je cest slucaj da se zenska imena daju muskoj deci ,i obrnuto,muska imena zenskoj deci
    pretpostavljam da je u pitanju neki obicaj,tipa,zavaravanje djavola ili bolesti ili cega god u sta je narod verovao
    tako,imam neku dalju rodjaku koja se zove Dobrica
    i znam nekoliko muskaraca koji se zovu Sanda
    neka nasa dalja rodjaka se zvala Gizdava
    strasno...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  6. #66

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Citat Vojvotkinja kaže: Pogledaj poruku

    imamo mi ovdje kod nas u Crnoj Gori Evropu i Planetu dvije sestre od nekih 30-ak godina...pa ih jedan, pametni voditelj, pita jesu li ljubomorne jedna na drugu zbog imena
    wrh

    meni je najsmijesnije Ziwko

  7. #67

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    u Crnoj Gori se desavalo da porodica promeni prezime bezeci od krvne osvete...tako imamo prezime Bauk,recimo....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  8. #68

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Djed mi se zvao Kamenko. Svi su ga zvali Dejka...i ja dugo nisam ovdje u Bosni smjela reći kako mi se djed zove/zvao...nije da me nisu pitali....naravno, kad sam na kraju prevalila preko usta...Kremenko je bila zezancija koja me dugo pratila.

    Bilo je nekog govora da ako ja budem muško...da ću se zvati tako iz poštovanja prema djedu koji je umro malo prije moga rođenja...ali tata nije dao. Hvala mu.

    Vjerovatno bih onda bila Kamenka...Kamena
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  9. #69

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Imam poznanika koji se zove, verovali ili ne, Vinetu.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #70

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Vozač busa s kojim sam često išla put Sarajeva..mlađahan...lijep...ali se zove Šener. Ja takvo ime još nisam čula. A da u Bosni ima tih božesačuvajisakloni imena...ne smijem ni da nabrajam. Dovoljno je reći da Asfaltina stvarno postoji. Dodajem i ime Pemba koje je meni dno dna.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  11. #71

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Imam poznanika koji se zove, verovali ili ne, Vinetu.


    Ovo me podseti...kada sam studirala jedan je profesor zahtevao da mu se svi potpisemo na listic...i na kreaju je prozivao...tako da je znalo da se tu nadje i Sinisa Mihajlovic i Pedja Mijatovic..a jednom mu napisali Jovanovic Vinetu...derao se par minuta i prozivao ga dok nije ukapirao..

    Nego ne znam je l' pomenut Tarzan...bio (ili je jos uvek) gradonacelnik Novog Pazara...
    A jedna sto je rodila kad i ja...rekla da ce sinu dati ime Aladin (ne znam da li je i dala...)
    p.s. i ne znam zasto, ranije mnogima moje ime bilo cudno..
    Budi pametan i pravi se lud

  12. #72

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    u knjigama osiguranika u PIO fondu stvarno svasta covek moze da vidi.....ajde de sto je Dobrica vrlo cesto zensko ime,nego ima i nekoliko Najlonki....(mora da su rodjene u vreme prvih najlon carapa)...a ljudi iz Omladinske koji su pre nas sredjivali bazu podataka,jednom osiguraniku su pored matcnog broja upisali ime DJ Pera.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  13. #73

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    ...a posle 2 svetskog rata sve je vrvelo od Sloboda i Slobodanki...provukla se i pokoja Mašinka (kao uspomena na tatinu najbolju drugaricu iz borbe, valjda). Inače, kod mene je lik dao ćerkici ime Sanela, po istoimenoj Šabanovoj pJesmi. Šta će kad voli.

  14. #74

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Oplakala sam kad sam cula

    Pre nekog vremena, kevi bila drugarica na kafi koja radi kao frizerka u Bg-u i ne shisha svakog i ne moze svako da joj bude musterija. Uglavnom, drugarica joj namesti lika, drzi pola lokala u centru grada, extra. Dolazi on, sam namunjen, upickan, nalickan.. krece upoznavanje, predstavila se ona i kaze on njoj: "Drago mi je, ja sam Svinjutin."

    Krek, krek.. Ne gudra

  15. #75

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Koleginica moja dala devojcici ime - Srna
    dok druga koleginica sinu dala ime - Arkadij
    poznajem decaka koji se zove Marion, a otac njegov Mariel
    medicinska sestra kod moje maticne lekarke zove se Zumbula
    baka moje koleginice s faksa zvala se Avijana
    a izmedju rodbine (dalje i blize ) imamo imena Trendafilka, Dejka, Limonka

    i tako dalje


Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koja dekada je bila najbolja za muziku?
    Autor Spiritinthesky u forumu Muzika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 07.02.2015, 23:04
  2. Imena naših anđela
    Autor jovuk u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 22.01.2012, 19:15
  3. Moja kafana bi bila baš ovakva...
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 28.08.2009, 17:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •