Ni imena nisu kao što su bila! - Strana 6
Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456
Prikaz rezultata 76 do 83 od ukupno 83
  1. #76

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    . Dodajem i ime Pemba koje je meni dno dna.
    taj je potomak nekog iz famosa koji je radio u africi stoposto . pemba je uobichajeno ime iz negroidne afrike
    & underpaid......

  2. #77

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    U Novom Sadu, negde kod almaske crkve je ziveo jedan Rom (ajde da se kulturno izrazim ).
    Bio je poznat u gradu po varburgu koji je vozio sa ogroooomniiiim retrovizorima
    Imao je 2 sina (mozda je imao i jos dece ali za ova dva znam) i dao im imena Tito i Staljin..
    Mada ni to ne bi bilo cudno...da ih nije stalno dozivao u razlicitim situacijama a vrh je biJo kada je jednom viknuo...
    "Tito, nemoj da tuces Staljina"
    Budi pametan i pravi se lud

  3. #78

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Kod mene u komšiluku živi porodica sa troje dece. Ćerka se zove ALEGRA, sin NAITIJE, a najmlađe dete NOA. Svo troje su jednako neobični kao što su im imena.
    Moja sestra od tetke je svom trećem detetu dala ime MANA. ( kratko prvo A) .
    Deca sa neobičnim imenima su i sama neobična i imaju nešto svoje.
    Sticajem okolnosti imala sam prilike da se sretnem sa puno neobičnih imena kako što su naprimer:VIDAK, STANICA...

  4. #79

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Dobila sam sada moderno ime trideset godina pre roka... U klinackim danima bto mi je bio kompleks: zaboga niko se ne zove kao ja... cetiri slova.. a onda shvatih prednosti.. javis se telefonom posle deset godina... svi znaju ko si.. jedinstven si, a sad sam i postala moderna( imenom)))))

  5. #80

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Citat Night kaže: Pogledaj poruku
    Sticajem okolnosti imala sam prilike da se sretnem sa puno neobičnih imena kako što su naprimer:VIDAK, STANICA...
    Ta imena ne bih nazvao neobicnim, vec arhaicnim. Nekad su bila u upotrebi, sada nestaju. Jedan mali u komsiluku je imao ime Mrdak, po dedi.
    A uvidom u materijal za jedan naucni rad sam saznao da je trece zensko ime po ucestalosti u srednjem Banatu u drugoj polovini 18. veka bilo Makrena. Sada niko ni ne zna za to ime. Neki stariji ljudi se secaju da je, jos dok su bili deca, nekoliko baba imalo ime Makra, sto je verovatno skracenica od tog nekad cestog imena.
    Sreca, pa ja nisam dobio ime po dedi, kako su neki rodjaci insistirali. Bio bih raritet ceo zivot, mada je u dedino vreme to bilo cesto ime.
    A kad smo kod neobicnih,... Jedan kolega se zove Jesenjin (u Rusiji je to prezime), zatim znam momka sa imenom Gordon i jednog sa imenom Gordan.
    Poruku je izmenio Sunny, 24.09.2016 u 10:20
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  6. #81

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    U Republici Srpskoj je češće ime Gordan, mada je i tamo relativno retko. Snježan je još ređe, ali ga ima.

    Kod mene, u mom mestu, nekako se odomaćilo ime Žaklina. Nema ih baš puno ali ime traje. Par godina prođe i eto je - bar jedna Žaklina. Zanimljivo.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #82

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Kod nas krenula prava najezda imena po zivotinjama,Vukovi,Lavovi,Srne na sve strane...

  8. #83

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Postoje dve vrste ljudi, jedna daje svojoj deci imena koja se normalno daju deci i ona druga koja daju deci imena koju nema niko drugi.
    Mislim da je za psiholoski razvoj deteta prvi slucaj bolji.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456

Slične teme

  1. Koja dekada je bila najbolja za muziku?
    Autor Spiritinthesky u forumu Muzika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 07.02.2015, 23:04
  2. Imena naših anđela
    Autor jovuk u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 22.01.2012, 19:15
  3. Moja kafana bi bila baš ovakva...
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 28.08.2009, 17:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •