Ni imena nisu kao što su bila! - Strana 2
Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 83
  1. #16

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Od imena mi prvo na pamet pada muško ime Raketa, a od prezimena Puzigaća, Prpa, Zaklan...

    Ovo možda nekom nije smešno, verovatno njemu nije bilo tokom života, ali Dadi Topiću je pravo ime Adolf. Kakav trip. Da 'ladno detetu 1949 godine daš to ime Kad se priča o imenima, uvek se toga setim.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #17

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Ja znam jos jedno ime, nije bas cudno, ali je neobicno! Drugarica sa faxa se zove Marjena, ja to ime nisam cula do nje. Kaze da je ime rusinsko, a i da je i ko njih retko! Prvo smo je svi zvali Marijana ali ona se ponosi svojim imenom pa nas je stalno ispravljala!!! Sad je svi zovemo Marry Ann

  3. #18

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Hehe, na moru videh na jednoj tabli ime vlasnika plaze, lik se preziva Drkan, umrli smo od smeha! A zanimljiva mi je i prica o jednoj zeni iz Beograda, pravo ime joj je Velika a udala se za coveka koji se preziva Polovina, pa nije htela da menja prezime da ne bi bila Velika Polovina! Kako zivot zna da se poigra sa ljudima. . .
    Trebalo je da skrenem levo kod Albukerkija!!!

  4. #19

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Koleginica dobila novo odeljenje prvaka(srednja škola). Jedan momak se preziva Derikučka. I sad, zamislite, recimo, promenu tog prezimena kroz padeže, što će naročito i sa osobitim zadovoljstvom upražnjavati njegovi drugovi :"Reci Derikučki da ga zove direktor...","Si video negde Derikučku..?", itd.

    Predavala sam momku koji se zove Dragan Dragan. Praktično, zar ne?
    "Toliko je bilo u zivotu stvari kojih smo se bojali. A nije trebalo.
    Trebalo je ziveti. "

  5. #20

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Citat swba kaže:
    Kad smo vec kod prezimena jednom nama u komsiluk se dosele ljudi sa prezimenom Ubiparip, inace prezime je iz Sipova dal' ga ima drugdje nisam siguran. Mislim, trebalo mi je i te kako dugo da ga zapamtim. Glavna asocijacija mi je bila konj, jer kod nas ponekad za konja kazu parip. E sad kog je to uzrasta konj nebih znao.
    Pre nekoliko godina u Lacarku (pored Sremske Mitrovice) upoznala sam decka koji se tako preziva. Ja ga nisam dobro razumela pa kada mi je davao adresu ja sam napisala Ubipapir
    Evo, promenila sam potpis

  6. #21

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!


    Činčurak
    Evo, promenila sam potpis

  7. #22

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Činčurak
    poznato mi je to prezime, jednom smo bili kod druga, zivi u stanu cija se vlasnica tako preziva. Tad smo umirali od smeha, i tad je ovo i uslikano!!!

    Nedavno cuh prezime Milokliz, a covek se povrh svega zove Drago! Ima cudnih kombinacija!!!
    "toliko puteva.. koji izabrati, gde poci, koga povesti..???"

  8. #23

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Pregledam ja tako neke diplomske radove, trebalo mi nesto za seminarski, kad naidjem diplomski koji je odbranila studentkinja cudnog imena - Sunčana Laketa
    Evo, promenila sam potpis

  9. #24

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Možda su nama čudna, posebno prezimena. Ali to često ima veze sa nacionalnošću te osobe. recimo "Gabor" (mislim da je to Mađarsko prezim) za nas izgleda sasvim normalno. Pre sam tragao za tako nekom čudnim prezimenima, i verujte da postoje i prezimena kao što su "Pička, peder" itd. samo što to na njihovom jeziku i ne znači isto kao i na našem.

    Mada meni je malo smešno kad čujem da se neko zove Leposava, Ljubosava, Ljubomir... i tako neka starinsa.

    A od gore navedenih imena ima i jako simpatičnih. Kao Srna i Tea
    Misim da ako budem imao ćerkicu nekad da ću joj dati ime Tea.
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  10. #25

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Citat sladoledzija kaže: Pogledaj poruku
    Misim da ako budem imao ćerkicu nekad da ću joj dati ime Tea.
    Znam jednu Teu koja živi u inostranstvu pa je ljudi zovu "Čaj", tj ne izgovaraju njeno ime kao Tea, nego Ti Nju nervira, ali meni je bilo jako simpatično, a i strancima... Ja je od tada zovem Čajna


    Mada meni je malo smešno kad čujem da se neko zove Leposava, Ljubosava, Ljubomir... i tako neka starinsa.
    A meni su neka tako starinska i simpatična. Kao Arsenije, Zaharije, Vuk, Despot, Jelisaveta, Julijana... ali kapiram šta si hteo da kažeš, i meni su manje simpatična - Lepomir i Živadinka.

    Moj sin je trebao da se zove Mališa. Ne zove se tako zbog okoline. Svi su mi se smejali i držali predavanja. Dala sam mu drugo ime, "normalnije" ali ga ja i dalje zovem Mališa. Nikada ne bih tu grešku ponovila. Da imam žensko dete, zvala bi se Marta, Vrba ili Bebana, koliko god to nekome bilo čudno ili smešno.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  11. #26

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Svekar moje sestre se zove Puniša

  12. #27

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Moja drugarica je htela cerki da da ime Gea, meni mnogo lepo ime, al' bice momak. A u porodilistu je bila jedna bebica sa imenom Rea. I to mi je mnogo lepo. Ako budem imala cerku tako ce se zvati.- ili Milica.

  13. #28

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Jedan muzičar ovde se preziva Šuška, što na slovačkom u slengu znači pi***. Što je najzanimljivije, otac mu je ginekolog. Dr. Šuška.
    Carpe diem

  14. #29

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    moja tetka se preziva guzina...
    bas mi je bilo smijesno..nije mi bliza rodbina pa sam skoro cula
    a kad sam cula ....
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  15. #30

    Odgovor: Ni imena nisu kao sto su bila!

    Sa mnom je u školu išla Kenjalo Ljilja.To je bilo strašno šta su devojci radili i kako je sve dozivali!

Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koja dekada je bila najbolja za muziku?
    Autor Spiritinthesky u forumu Muzika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 07.02.2015, 23:04
  2. Imena naših anđela
    Autor jovuk u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 22.01.2012, 19:15
  3. Moja kafana bi bila baš ovakva...
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 28.08.2009, 17:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •