Povećanje plata povećanje plata povećanje plata...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 22
  1. #1

    Povećanje plata povećanje plata povećanje plata...

    Црни и несретни медији у Србији већ месецима причају о "повећању плата и пензија", које ето ММФ не дозвољава, а наша Влада се за исто бори.

    Оно што медији не спомињу је да се не ради о "повећању плата" за грађане Србије, већ искључиво за запослене државне чиновнике.

    Несрећна осовина Тадић-Динкић диже кредите, и усред економске кризе, док незапосленост расте, сиромашних је колико нећеш, фирме који су они приватизовали грцају, стандард иде у три лепе... они повећавају плате чиновницима.

    Ко ће подићи плате свима онима који не раде у државној служби? Има ли у Србији неко угроженији од чиновника на кога би могле да се троше државне паре? Има ли паметнијег начина да се оне троше, типа развој привреде, пољопривреде, запошљавање... или је најпаметније дати их чиновницима?

    И зашто режимски медији причају о "повећању плата" а не о "повећању плата чиновницима"?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #2

    Odgovor: Povećanje plata povećanje plata povećanje plata...

    Press Online :: Povišica svima ili nikome!

    BEOGRAD 03. 09. 2010
    PRESS
    Povišica svima ili nikome!
    Privrednici smatraju da Vlada greši što podiže plate u javnom sektoru jer to ugrožava privredu i zaposlene u privatnim firmama

    Veliki broj privrednika ne podržava odluku srpske vlade da u dogovoru sa MMF-om u januaru 2011. počne sa povećanjem plata u javnom sektoru! Oni smatraju da će to imati loše posledice po srpsku privredu jer će država izdvajanjem sredstava za povećanje plate znatno smanjiti ulaganja u privredu.
    Takođe, stvara se i velika razlika u primanjima u javnom i realnom sektoru, jer privatne firme nisu u mogućnosti da svojim radnicima povećaju primanja, a od njihovih poreza puni se republički budžet.

    Svi finansiramo javni sektor
    Vlasnik Galeb grupe" Radoslav Veselinović ističe da su plate u javnom sektoru inače veće nego u privredi i da se na ovaj način pravi sve veća razlika između ta dva sektora.
    - To nikako nije dobro. Teško je objasniti radnicima da mi nismo u stanju da im isplatimo veće plate, a država isplaćuje javnom sektoru čak i iz pozajmljenih sredstava. To će sigurno imati loš uticaj na privredu, jer će morati da se izdvajaju sredstva za vraćanje tih dugova, a sve će manje novca biti za ulaganje u privredu da bi se u ovim teškim vremenima održala - ističe Veselinović.
    On ističe da povećanje plata u javnom sektoru neće uticati na dizanje potrošnje, jer je u tom smislu neznatno.
    Predsednik Unije poslodavaca Srbije Nebojša Atanacković naglašava da neprimereno veliki deo bruto društvenog proizvoda (BDP) odlazi na penzije, što je generalno problem. On smatra da je sudbina zaposlenih neuporedivo povoljnija u javnom sektoru, nego u privredi.
    - Povećavanjem prihoda državnoj administraciji iz budžeta istovremeno se utiče i na tržišne odnose. Ako jedan deo populacije ima više novca, onda ima razloga i za povećavanje cena, dok drugi deo populacije taj novac nema, a takođe ga čekaju poskupljenja - kaže Atanacković i ističe da vlada treba da misli i na realan sektor, jer kada raste privreda generalno raste i standard stanovništva.
    - Zaista mislim da treba ulagati u privredu i to ne treba da nam kaže MMF, već treba sami to da znamo - kaže on.

    Ukupno povećanje samo 8,2 odsto
    Kako objašnjava ekonomista Goran Nikolić, plate u javnom sektoru sveukupno će se u 2011. uvećati za oko 8,2 odsto u odnosu na kraj 2010. godine.
    - Januarsko povećanje iznosiće oko 3,5 procenata, povećanje u aprilu biće jednako inflaciji u prva tri meseca, odnosno oko dva odsto, dok će povećanje u oktobru 2011. takođe biti samo oko tri odsto - objasnio je Nikolić.
    Neće se povećati potrošnja
    Vlasnik kompanije Svislajn" Takovo Rodoljub Drašković kaže da je najbitnije da se smanjuje budžetski deficit, kao i javni prihodi.
    - To će obezbediti da se u privredi povećaju primanja kako bi na taj način porasla kupovna moć građana, a samim tim i potrošnja. Najveći deo privrede je u kolapsu i ne razmišlja se o povećanju plata, jer se nemaju odakle povećati - ističe Drašković i dodaje:
    - Ako privreda ima novca, imaće i celo društvo, dok to ne može da se postigne povećanjem plata u javnom sektoru. Plate treba da diže privreda koja i obezbeđuje novac za javnu potrošnju - naglašava Drašković.
    Predsednik Saveza samostalnih sindikata Srbije Ljubisav Orbović kazao je da dogovor o odmrzavanju plata i penzija od januara znači da su i Vlada i MMF svesni da se zaposleni i penzioneri u Srbiji nalaze u veoma teškoj situaciji.
    - Najavljeno povećanje neće imati većeg efekta na porast standarda, tim pre što je pitanje da li će se nastaviti poskupljenja i kako će se kretati kurs dinara, pa je moguće da i tih tri odsto pojede inflacija - rekao je Orbović.
    I. ŽIGIĆ
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #3

    Odgovor: Povećanje plata povećanje plata povećanje plata...

    Njihova obecanja.
    Drzava je u totalnom haosu,vidim po prodavnicama cene rastu iz dana u dan, vrtoglavom brzinom.Potrosacka korpa je sve skuplja i skuplja, iako se u njoj nalaze samo osnovne zivotne namirnice, sve ostalo je luksuz.
    I onda citam u novinama da Micunovic ima platu 220 hiljada dinara.
    Kako on da razume, one koji jedva sklapaju kraj sa krajem i prezivljavaju?

    I da dodje do povecanja, sto ce verujem uraditi, kako bi izgradili vestacki sklad i mir medju narodom, ovcama, bice minimalno.
    Usled poskupljenja, ostalih zivotnih namirnica, goriva, struje, gasa i ko zna cega jos to povecanje se nece ni osetiti.
    Jer ce ta povisica, ako do nje dodje, otici na placanje i onako povelikih racuna.
    Sve u svemu, dobro nam se ne pise i nece skoro.
    Mogu oni da se gadjaju procentima i zamagljuju oci penzionerima, koje ce smiriti cim dobiju povisicu.
    Jadna i bedna drzava.

  4. #4

    Odgovor: Povećanje plata povećanje plata povećanje plata...

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    i onda citam u novinama da micunovic ima platu 220 hiljada dinara.
    Мићуновић је посебан случај, он има 82 године радног стажа.
    Ту је негде и Кркобабић ваљда... а и шта је то, 2000 евра... и њихове плате једе инфлација...

    Није мени проблем да они имају велике плате кад би их било како зарадили.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #5

    Odgovor: Povećanje plata povećanje plata povećanje plata...

    U Srbiji najbolje raditi za državu
    4. septembar 2010. | 00:01 | Izvor: B92
    Beograd -- Prosečna plata u državnom sektoru u Srbiji je 39, a u privatnom sektoru 29 hiljada dinara. Sve govori da je bolje raditi za državu nego za privatni sektor.


    I pored tolike razlike, vlada je u dogovoru sa MMF-om odlučila da se zarade budžetskih korisnika u idućoj godini dodatno povećaju.

    Privatni preduzetnici su nezadovoljni, jer kako kažu, oni najviše pune budžet. Direktno i indirektno za državu radi preko pola miliona ljudi, odnosno skoro 40 odsto ukupno zaposlenih.

    Od 2008 godine do sada u realnoj privredi bez posla ostalo je 180 hiljada ljudi, dok se broj zaposlenih u javnom sektoru nije smanjio.

    Takođe, kada se u zarade u Srbiji ne bi uračunali oni iznosi koji se isplaćuju iz budžeta onda su cifre, u proseku gotovo dvostruko manje. Privatni sektor, jasan je stav vlasnika kompanija, i malih i srednjih preduzeća, nema prostora da poveća primanja svojim zaposlenima.

    Nebojša Atanacković iz Unije poslodavaca Srbije kaže da sigurno u realnom sektoru, u privredi, nije moguće na taj način slediti ovo što vlada predlaže. Mislim da će vrlo teško doći do nekih povećanja u realnom sektoru u privredi, jer to zavisi pre svega od tržišnog položaja privrede za koju ne možemo tvrditi da će biti bolja nego što je to sada.

    U ministarstvu za rad i socijalna pitanja kažu će povećanje zarada u javnom sektoru zavisiti isključivo od oporavka privrede u Srbiji.

    Ja ne bila tako unapred sigurna u svo to povećanje. Naravno, to jeste plan, ali on će se realizovati ako budu prethodno stvoreni uslovi da se realizuje. Ako dođe do rasta bruto društvenog proizvoda, rasta industrijske i ostalih proizvodnji, jer ne možemo onako obećati a da nema nikakvih preduslova za to, kaže Radmila Bukumirić-Katić iz Ministarstva rada i socijalne politike.



    Ipak, verovatnoća da će se zarade koje se isplaćuju iz budžeta iduće godine tri puta usklađivati je bez znaka pitanja. Ekonomisti smatraju da to neće doneti očekivani popravak ekonomije u Srbiji.

    Miroslav Zdravković, ekonomski analitičar, kaže da je to logika da će njihovom povećanom potrošnjom da se poveća tražnja u privatnom sektoru. To je delimično tačno, a delimično nije, u smislu ako se širi deficit onda će značiti veće poresko opterećenje privrede u budućnosti i još manju verovatnoću da se bilo ko zaposli u privatnom sektoru.

    Svi oni koji stavljaju primedbe na uvećanje zarada budžetskim korisnicima kažu da je to dva puta više novca nego što se godišnje izdvaja za subvencija poljoprivredi. Od tog novca mogu da se izgrade i dva mosta u Beogradu.

    Bukumirić-Katić objašnjava da kada kažete socijalno odgovorno i učešće vlade u socijalnoj odgovornosti onda je njen deo u onome gde treba da donese i sprovodi mere u kojima će se podstaći privredni rast. Time što se podstiče privredni rast i investiranje dovešće do toga da privreda funkcioniše bolje a samim tim plate su odraz tržišnog rezultata i utakmice, a onda će i zarade pratiti taj rast.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #6

    Odgovor: Povećanje plata povećanje plata povećanje plata...

    Država zaboravila na obične radnike
    5. septembar 2010. | 00:04 | Izvor: Novosti
    Beograd -- Država se mesecima borila za zarade u javnim firmama, a račun za krizu stigao zaposlenima u privatnom sektoru. Oko 400.000 radnika ne prima redovno platu.

    Mesecima se pravila strategija i gradila pregovaračka pozicija sa MMF ne bi li se izdjestvovalo odmrzavanje zarada u javnom sektoru. Prvo stiže u januaru 2011.

    Ovakva bitka nije, međutim, vođena za zaposlene u privatnom sektoru, za njihove koverte i standard niko se nije borio niti - izborio.

    Stotinama hiljada ljudi koji rade kod privatnih poslodavaca, sve ovo krizno vreme, zarade su takođe tapkale u mestu ili su - smanjene. Danas niko ne može ni da nagovesti kada će koverte da im se udebljaju i hoće li uopšte u doglednoj budućnosti uspeti da sustignu narasle troškove života.

    Unija poslodavaca Srbije (UPS) zalaže se za uspostavljanje veze između povećanja plata i povećanja bruto domaćeg proizvoda (BDP) i ne smatra da će rast primanja dati podsticaj proizvodnji i privredi, izjavio je član Upravnog odbora UPS-a Stevan Vrebalov. "Kada BDP poraste, a mi smatramo da može da poraste nakon što se otklone neka ograničenja, onda je prirodno da tek iz toga proistekne povećanje plata i penzija", rekao je Vrebalov.

    Privreda, koja bi trebalo da vuče standard, u Srbiji tradicionalno zaostaje sa platama. U oktobru 2008, kada je počela ekonomska kriza, u njoj je prosečna plata, bez poreza i doprinosa, iznosila - 32.206 dinara, 2.105 dinara manje nego u javnom sektoru i institucijama. Nepune dve godine kasnije, u julu ove godine, prosek u privredi je - 32.837 dinara, svega 631 dinar jači.

    "Da li neko razmišlja o tome da su sve ovo vreme zamrznute plate i u realnom sektoru!? Jesu, na isti način", kaže Nebojša Atanacković, predsednik Unije poslodavaca.

    On dodaje da su "zaposleni u proizvodnji u još težoj situaciji. Firme se lakše zatvaraju, radnici lakše otpuštaju. Sindikati su mnogo manje funkcionalni, manje mogu da učine za zaposlene. Kada govorimo o javnom sektoru, ne mislim samo na zaposlene u državnoj upravi. A ako govorimo o javnim preduzećima, tamo su plate ionako veće nego u privredi".

    Gledano očima zvanične statistike, razlike u dva pola srpske ekonomije nisu drastične. Sindikati, međutim, poručuju da je realna slika drugačija.

    "Podaci koje ja imam gori su nego zvanična statistika. Plata u privredi, prosečna, iznosi 27.000 dinara. Najveći broj radnika dobija minimalac, a prosek diže menadžment. Minimalac od 15.500 dinara prima 360.000 radnika, a oko 400.000 radnika ne prima redovno platu", kaže Ranka Savić, predsednica Asocijalcije nezavisnih i samostalnih sindikata.

    Ona dodaje da "oko 700.000 radnika u Srbiji ili ne prima zaradu ili živi na minimalcu. Rade samo državna i lokalna samouprava i komunalne delatnosti. Za skoro dve godine minimalna plata je porasla za 200 dinara, što su tri-četiri vekne hleba. Nisam za bilo kakvo zamrzavanje plata. Ali, da li je trebalo insistirati na odmrzavanju plata u javnom sektoru kad su kod drugog dela privrede one prinudno zamrznute?"


    Logika privatnog sektora lišena je socijalne osetljivosti i čuvanja mira. Radnicima ide koliko preostane, a pre plata namiruju se obaveze prema državi, troškovi proizvodnje i profit gazde.

    "Kod nas su plate poslednje u nizu. A Rusi su, recimo, primenili sistem da se preduzeće koje tri meseca ne isplati plate silom gasi...", kaže Atanacković

    Očekivalo bi se da zastupnici prava zaposlenih ne veruju suzama privrednika. U ovom trenutku, međutim, oni su svesni ekonomske krize, loših poslovnih rezultata i krivca traže na drugoj strani. I poslodavci i sindikati veruju da jedino država može nešto da promeni.

    "Privreda je u izuzetno teškoj situaciji. Jesam sindikalac, ali moram da priznam da je poslodavac opterećen sa svih strana. Plaća porez na dodatu vrednost unapred, ima velike poreze i doprinose, skuplje plaća vodu i struju", kaže Ranka Savić.

    Ona dodaje da, s druge strane, država bezobrazno svoj deo socijalne odgovornosti prenosi na poslodavce.

    "Mislim na uvođenje zakonske obaveze zapošljavanja invalida i plaćanja ako se to ne učini. Država od svih nas naplaćuje poreze da bi izpunjavala svoju socijalnu funkciju. Zato ni plate u privatnom sektoru u Srbiji ne mogu da budu veće. Državna ekonomska politika treba da utiče da svi srazmerno podnesemo teret tranzicije i da vuče konce kako bi izbalansirala položaj zaposlenih u javnom i privatnom sektoru", navodi Savić.

    Poslodavci u međuvremenu, kako bi održali zaposlenost, traže izmene Zakona o radu. Žele da plata do iznosa minimalca bude neoporezovana, da se uvedu fleksibilni oblici rada, ukinu regres i topli obrok. A verovatnoća da će to udebljati platu je - minimalna.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #7

    Odgovor: Povećanje plata povećanje plata povećanje plata...

    Nata Mesarević sebi povećala platu, malo joj 3000 evra pa povećala na 4000 evra. Povećanje od 1000 evra, dakle, koliko je to prosečnih plata u Srbiji? Koliko je pripravnika sud mogao da zaposli? Pa da li je normalno da u zemlji gde ljudi rade za 300 evra neko sebi poveća platu sa 3000 na 4000 evra, stoka bezrepa!



  8. #8

    Odgovor: Povećanje plata povećanje plata povećanje plata...

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Nata Mesarević...
    Jel' to ona što rukovodi reizBiranjima i postavljanjima pokojnika na mesta sudija.. ?
    Što u par navrata uspeJaše da postavi po jednog sudiju na po peŠes' mesta..?


    .. ona što je presudila Legiji Zvezdanu & Co...?

    Aaaa... pa ta 'iljadarka je taman za pokrivanje stra'a i panike prisutnih pri sricanju presude,
    a naročito posle izricanja.

    Taman tol'ko.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  9. #9

    Odgovor: Povećanje plata povećanje plata povećanje plata...

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Jel' to ona što rukovodi reizBiranjima i postavljanjima pokojnika na mesta sudija.. ?
    Što u par navrata uspeJaše da postavi po jednog sudiju na po peŠes' mesta..?


    .. ona što je presudila Legiji Zvezdanu & Co...?

    Aaaa... pa ta 'iljadarka je taman za pokrivanje stra'a i panike prisutnih pri sricanju presude,
    a naročito posle izricanja.

    Taman tol'ko.


    Не треба судити по физичком изгледу, ал чим је погледаш видиш да је скот од жене. Прави онај режимски пас који своје прљаве послове одради без трунке гриже савести. А онда исто тако себи подигне плату.
    Кад је склоне, после неког времена, јавности ради, ухлебиће је у неки "институт" или "агенцију", а посао обављен...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  10. #10

    Odgovor: Povećanje plata povećanje plata povećanje plata...

    Jos jedan prilog za biografiju.
    Mislim da joj je i sin prosao u ovom reizboru sudija.
    Imao je "srece ", pored svog znanja koje poseduje.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  11. #11

    Odgovor: Povećanje plata povećanje plata povećanje plata...

    Иначе, њено понашање је достојно демократске владе... подсетила ме је на Раду Трајковић, ономад министарку из реда Шешељевих радикала, која је ваљда запослила брата у државну службу, и онда објашњавала како је то сасвим нормално да она помаже свом брату. Додуше, није објаснила зашто државним а не својим парама, али тако је то, бахатост... све је исто само Њега нема... понаша се жена ко кабадахија, није је нико објаснио да су биле демократске промене и да је сад на власти влада која гаји европске вредности...

    B92 - Biz - Vesti - Mesarovi: Moja plata je moja stvar

    Mesarović: Moja plata je moja stvar

    (...)

    Moji prihodi su već više od 30 godina javni i takvi će biti do okončanja moje karijere. Postavlja se pitanje da li naručioci ovakvih tekstova mogu da objasne poreklo svoje imovine i izvore svojih prihoda.

    (...)
    А ово ми је убедљиво најбољи део:

    Neću ništa da vam kažem! Moji prihodi su moja stvar i nemam vama šta da ih objašnjavam! Kada budem pozvana da branim svoje prihode, ja ću to i da uradim! A naručiocu ovog teksta poručujem: Razmisliću da li da progovorim, jer ako ja progovorim, biće svašta! Zar posle ovoga što ste objavili neko treba da mi upadne u stan, da me ubije?! Pitate mene koliko zarađujem, a što ne proverite koliku je platu imala predsednica Vrhovnog suda pre mene...", rekla je Nata Mesarović i odbila svaki dalji razgovor za Pres, navodi se u tekstu tog dnevnog lista.
    Ако она о нечему проговори биће свашта? Шта то значи свашта? То значи да судија једног од највиших судова у земљи зна нешто криминално а ћути?
    Немојте да ме дирате јер ако ја кажем што знам... ово више звучи као неки сведок сарадник из мафије него један од највиших судија у земљи... е Тадићу Тадићу...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #12

    Odgovor: Povećanje plata povećanje plata povećanje plata...

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    А ово ми је убедљиво најбољи део:



    Ако она о нечему проговори биће свашта? Шта то значи свашта? То значи да судија једног од највиших судова у земљи зна нешто криминално а ћути?
    Немојте да ме дирате јер ако ја кажем што знам... ово више звучи као неки сведок сарадник из мафије него један од највиших судија у земљи... е Тадићу Тадићу...
    To je samo dokaz ko nam je u pravosuđu,a takav razgovor vode dve komšinice kada se posvađaju pa se posle par dana sretnu na ulici jer su saznale da ih je treća olajavala.


    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  13. #13

    Odgovor: Povećanje plata povećanje plata povećanje plata...

    Pitate mene koliko zarađujem, a što ne proverite koliku je platu imala predsednica Vrhovnog suda pre mene..."
    ova se još i "svađa"

    ae da proverimo.
    (jebla te da te jebla i predsednica Vrhovnog suda pre tebe i predsednik Vlade sadE i onaj pre njega.. i svi redom po spisq)
    A ako mi krenemo da proveravamo "biće svašta". bojim se da ne krenemo da ih .. bez pr




    Pa se posle čudi, sav fini i kulturni svet.. zašto nam kraljevi i kraljice "lete" sa dvorskih terasa
    pa nam čak i demokraCki pioniri u svojim dušama monarhiju gaje.. praveĆ od sebe novi uzgoj, mutante kraljeva, kraljica, careva i carica.

    .. sva ta govna bahata (stoka bezrepa by Turkmen ) treba da polete s'vrha Beograđanke
    stoka

    I da (u prilog) ponovim biser ove Vlade kojoj i ovaj skot pripada (ako ga neko nije u svim dijamantima primetio)
    "Petočlana porodica koja ima prihode 11.ooo dinara - ne smatra se socijalnim slučajem."


    ________
    kretenčine!!!



    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  14. #14

    Odgovor: Povećanje plata povećanje plata povećanje plata...

    Иако сам критикован због избора речи, ја не могу да се навикнем која стока и багра слове као новинари и аналитичари.
    Па тако, ладно неки аналитичар прича:

    B92 - Biz - Vesti - Sunovrat standarda u devedesete
    Uteha - plate i penzije biće tri odsto veće

    Ekonomista Goran Nikolić kaže da građani bar jednu dobru stvar mogu da očekuju od svega, a to je da će porasti penzije i plate. "One se dižu jednom u šest meseci u skladu sa inflacijom u drugoj polovini 2010. Budući da je inflacija malo veća nego što je MMF očekivao, plate i penzije će biti podignute od početka januara između tri i četiri odsto", navodi Nikolić.
    Е сад, о чему ово говедо прича? Којим то грађанима се плате дижу једном у шест месеци у складу са инфлацијом? Коме ће плате од почетка јануара бити подигнуте 3-4%? Јел се опет прича о запосленим у државној служби као да су они цео народ? Јел и раднице у пекари могу да очекују подизање плате једном у шест месеци и 3-4% у јануару?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #15

    Odgovor: Povećanje plata povećanje plata povećanje plata...

    Lepo je moj prijatelj Kiza primetio:

    "Demokratija je nestala kada je ukinuto vešanje na Terazijama."

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Plata logopeda?
    Autor wilhelmina u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 06.09.2012, 20:27
  2. Plata psihologa?
    Autor wilhelmina u forumu Posao
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 12.11.2011, 16:16
  3. Kada plata ne dođe..
    Autor little fairy u forumu Posao
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 03.12.2010, 21:23
  4. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 14.06.2007, 23:23
  5. Plata u Srbiji 202.000 evra
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 21.04.2007, 21:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •