Laskanje...
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11

Tema: Laskanje...

  1. #1

    Laskanje...

    Govorimo o poroku..da da ..o poroku...Pametne moze da zabavi,a''glupake'' da obmane...Lazna pohvala ne smeta lazovima i krivotvorcima...Ko se usrecuje laskanjem,sazluzuje da bude ismejan..Ipak svima nama prija takvo ponasanje...i svi smo veoma zadovoljni..mozda nam je u takvim trenucima pomalo neprijatno,ali u svojoj suistini..nista ne smeta ako nam neko laska...I ovako je sve maska i izvrnuta stvarnost ..

    .Pa,sta onda smeta malo 'lagancije''.!..Ali,dublje gledano unutar licnosti laskavaca..shvaticemo da se ispod panja krije osinjak..i da ga se valja cuvati..jer laskavac ima verovatno neku losu nameru..to je sustina.mada,.u ova smutna ,losa i opasna vremena,dobro je pomalo laskanja...tj...dobro nam dodje da nas neko recitoscu pomiluje i ''pomazi''..pa makar mi slutili da se radi o prevari....a,jos posebno,ako na je sve mutno,sivo i mracno u zivotu...
    Dostojevski je lucidno primetio da je mnogo lakse laskati,nego biti iskren...Ali,zna se da se najcesce ne uspeva iskrenoscu ..vec laskanjem......danas-narocito aktuelno na forumima ,ako zelimo obmanuti ...a mnogi zele...u cilju ostvarenja neke svoje zamisli...da bi smo zadrzali paznju neke sagovornice koja nam se dopada ..mi joj laskamo..prosto,da bismo je osvojili ,zarad ko zna kojih sve razloga !...)

    Laskanje kao masovna pojava lepi se za covekovu nemerljivu tastinu i temelji se na porazu covekove uzajamnosti..
    Napoleonovo zapazanje da ljudi koji znaju da laskaju znaju i da klevecu-ne bi trebalo zaboraviti...
    Pa oni nista drugo i ne cine nego klevecu jer je u osnovi njihovog laskanja laz,a sta je laz..nego kleveta...

    Licno preporucujem..Ako volis ljude, i ako si zaista iskren,ne laskaj im..jer laskanje vredja......

    Volite li da laskate...i da li volite da vama laskaju??
    Sta uopste misite o ovoj vrsti komunikacijske prevare?
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  2. #2

    Odgovor: Laskanje...

    Uf ne volim laskavce.Cak i kad mi kazu *Bas lepo ti stoji ta haljina*,ja pomislim ,*Jos jedan laskavac.* A mozda je neko ko je pokusao da udeli kompliment.
    Mada ne verujem ni komplimentima.Nekad se neki kazu iz pristojnosti.
    Uostalom imam ja kuci ogledalo.

    Mislim da je laskanje ulagivanje nekom.Sa razlogom.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  3. #3

    Odgovor: Laskanje...

    Laskanje prija osobi koja prima komplimente, bez obzira da li slaže sa njima ili ne.
    Ako laskanje pređe granicu dobrog ukusa, onda može da se desi da postane svoja suprotnost, da se doživi kao ismejavanje. Ali dobro dozirano, kao i začin u jelu, može da jako dobro utiče na odnos.
    Eto ja koleginicama uvek udelim par komplimenata, i popravim im raspoloženje, pokrenem konverzaciju i razvežem im jezik. Ne smeta im, jer znaju da iza toga ne stoji nikakva podla namera, ili neki skriveni cilj.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  4. #4

    Odgovor: Laskanje...

    Hehe pomalo si kontradiktorna,cas je laskanje losa stvar,a cas je pomocno sredstvo za "laksi zivot" . Ja licno obozavam da laskam,da bih dobila od osobe ono sto hocu. To sto zelim je obicno osmeh . Ne volim da laskam po lazi,vec po istini. Npr,primetim da se Danka trudi da pise na forumu i onda pohvalim njen trud na suptilan nacin. Mozda joj bas tog momenta popravim raspolozenje,ipak postoji razlika izmedju laskanja po istini i po lazi. Ovo prvo se vise vodi kao kompliment,ali u vidu laskanja,a drugo je lazan kompliment,koji apsolutno nema veze sa stvarnoscu. Obicno se ljudi jeze na rec "laskavac",asocira ih na lazove,prevarante,neke podle ljude. Recimo kada primetim da mi neko laska,onda dobro razmislim da li je taj komplimenat na realno osnovi,ako nije kazem toj doticnoj osobi otvoreno da njegov komplimenat nije na mestu. Npr,osoba A me pohvali kako imam lepe manire,a ja 5 -10 minta pre toga podrignem slucajno,naravno da mu necu poverovati za komplimenat i recicu mu da mi ne laska uzalud. Istina je mnogo jaca od lazi,tako da se lako prepoznaje i zatvara vrata svakom lazovu.
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  5. #5

    Odgovor: Laskanje...

    Citat lenjivica kaže: Pogledaj poruku
    Hehe pomalo si kontradiktorna,cas je laskanje losa stvar,a cas je pomocno sredstvo za "laksi zivot" . Ja licno obozavam da laskam,da bih dobila od osobe ono sto hocu. To sto zelim je obicno osmeh . Ne volim da laskam po lazi,vec po istini. Npr,primetim da se Danka trudi da pise na forumu i onda pohvalim njen trud na suptilan nacin. Mozda joj bas tog momenta popravim raspolozenje,ipak postoji razlika izmedju laskanja po istini i po lazi. Ovo prvo se vise vodi kao kompliment,ali u vidu laskanja,a drugo je lazan kompliment,koji apsolutno nema veze sa stvarnoscu. Obicno se ljudi jeze na rec "laskavac",asocira ih na lazove,prevarante,neke podle ljude. Recimo kada primetim da mi neko laska,onda dobro razmislim da li je taj komplimenat na realno osnovi,ako nije kazem toj doticnoj osobi otvoreno da njegov komplimenat nije na mestu. Npr,osoba A me pohvali kako imam lepe manire,a ja 5 -10 minta pre toga podrignem slucajno,naravno da mu necu poverovati za komplimenat i recicu mu da mi ne laska uzalud. Istina je mnogo jaca od lazi,tako da se lako prepoznaje i zatvara vrata svakom lazovu.
    Sta si ti draga moja sve ovde izmesala...laskanje generalno i jeste losa stvar...sto moze da olaksa zivot..e sad ..ima onih sa ''jakim zeludcem'' koji to mogu nas tako..,ali ima i onih koji nikako to ne cine..iako znaju da im to mozda moze pomoci u zivotu u nekakvoj situaciji...
    Ljudi vole kada im se prica dopadljivo...i kada je servilnost i poniznost krasota reci koje izgovaramo,a ove opet proizasle iz nasih misli...koje su vecito u nekakvoj nepreglednoj koloni...i na cekanju da ozive..

    Danas je zivot sve suroviji,opasniji i tezi..mada je sve ''uznapredovalo''..ali zajedno sa tehnikom i naucnim dostignucima i ljudska destruktivnost se neda ..i ona drzi korak..pa se covek pretvara u neko cudnovato bice ...kojemu ja ne znam ime...ali bojim se da i laskanje ne posustane...u nekoj buducnosti...

    Sta je istina ..a sta laz...i to je diskutabilno...

    Svidja mi se ovo da je istina mnogo jaca od lazi...ne znam..ali istina nema dva lica a..laz mozda moze biti jaca...vec danas je sve mracno..jer laz je tama u slojevima bez svetla na vidiku...ogromna energija preplavila sve zivo ma planeti...tako da mozda ni kamen na kamenu nece ostati...

    Sta nam vredi da verujemo ili ne verujemo...vreme koje dolazi brzinom munje nudi bezlicnost,ravnodusnost,surovost,apatiju,destrukti vnost..bezvoljnost,nemilosrdnost..i jos mnogo sto sta goreg naravno...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  6. #6

    Odgovor: Laskanje...

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    ...vec danas je sve mracno..jer laz je tama u slojevima bez svetla na vidiku...ogromna energija preplavila sve zivo ma planeti...tako da mozda ni kamen na kamenu nece ostati...

    Sta nam vredi da verujemo ili ne verujemo...vreme koje dolazi brzinom munje nudi bezlicnost,ravnodusnost,surovost,apatiju,destrukti vnost..bezvoljnost,nemilosrdnost..i jos mnogo sto sta goreg naravno...
    O čem' se ovdi radi...? O deep depresiji ili o laskanju ?

    Kad bi život ovo čuo uopšte mu ne bi laskao ovakav mračnjački pogled na njega,
    i na sva moguća istinita svetla koja nam na krajevima tunela nudi.


    __________________

    Ja lichno&personalno s'laskanjA nemam problem.
    Kad me u razgovoru hvale - znam da je istina.
    Kad me dižu u nebo - živa istina
    Kad me kuju u zvezde - istina
    Kad mi se dive - istina
    Kad me grde, kude, mrze, ogovaraju, napadaju, opet znam - istina.
    Ma, sve je istina...


    Tako da mene i laskavci i laskanja i lažovi i laži izgleda zaobilaze.

    ..da se ne lažemo

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  7. #7

    Odgovor: Laskanje...

    hmm
    cim se krene sa laskanjem i komplimentima
    o'ma pitam...sta ti treba ,da mu ili joj skratim muke
    a sebi ustedim vreme i zivce

  8. #8

    Odgovor: Laskanje...

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    O čem' se ovdi radi...? O deep depresiji ili o laskanju ?

    Kad bi život ovo čuo uopšte mu ne bi laskao ovakav mračnjački pogled na njega,
    i na sva moguća istinita svetla koja nam na krajevima tunela nudi.


    __________________

    :
    A,ne draga moja..nema mesta ovde mracnjastvu...samo stvarnosti...Zivot ne samo da cuje...plakanje ...nego ocajava..kada nema suza..jer bez njih i njega nece biti...zivot voli da je uplakan.i ''da kuka''.jer...ce mu svaki takav trenutak iiznedriti smeh i radost i dati mu moci da se u potpunosti realizuje....... Koje laskanje zivotu...!


    A,svetlosti na kraju tunela...su samo senke koje promicu i odvlace u nadi da ce se nesto promeniti.'
    'uvek je sve isto''samo drugacije se manifestuje... ..tako da se ''zivot odavno razboleo''.a,dobro bi mu doslo malo laskanja..makar svi znali da su iluzije,zablude,fantazije ,masta negde u nasim prvim redovima...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  9. #9

    Odgovor: Laskanje...

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku

    ogromna energija preplavila sve zivo ma planeti...tako da mozda ni kamen na kamenu nece ostati...
    Potpuno si upravu da je neka ogormna energija prepravila sve zivo na planeti,tako da kamen na kamenu nece ostati jako lepo receno. Doduse ako bi smo pokusavali ovde da rasvetlimo sustinu lazi i istine,ni pune biblioteke knjiga nam to ne bi dale pravi odgovor...malo smo se udaljili od teme. Glisho raspali shta mislish o laskanju ja i danka smo otisli iza coska ,trazeci dublje korene tog odredjenja.
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  10. #10

    Odgovor: Laskanje...

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Volite li da laskate...i da li volite da vama laskaju??
    Sta uopste misite o ovoj vrsti komunikacijske prevare?
    Ne volim da mi laskaju jer imam utisak da mi se, onaj koji to radi, ulizuje. A to je jedna od stvari koju ne mogu da podnesem.

    Ne laskam nikome, bar ne bez razloga a onda to više i nije laskanje već pohvala.
    Calradian Empire

  11. #11

    Odgovor: Laskanje...

    Hm,laskanje.
    Vecina nas u principu zna prave odgovore na postavljena pitanja.To mu dodje nekakva emocionalna i socijalna inteligencija.Znamo sta je u redu,sta nije,je l? I svi redom cemo se sloziti da je laskanje samo po sebi negativno.
    niko nece priznati da ponekad laska nekome,makar malkice,makar benigno,makar da citavu stvar ucini prijatnijim
    ali ja verujem da to svi ponekad cinimo
    pa toga ima i ovde na forumu
    jer,meni je tesko da poverujem u strasna,iskrena prijateljstva stvorena preko noci,virtuelno
    a komplimenti,i kontrakomplimenti pljuste nemilice!
    to naravno,ne mora da bude lose
    to moze da bude i ono :Resio/la sam da budem prijatna

    u realnom zivotu,laskanje moze da bude od velike pomoci,pre svega u drustvenom nekom smislu
    mozda se laskanjem ne sticu pravi prijatelji ali se laskanjem zavrsavaju mnoge stvari i otvaraju mnoga vrata u drustvu
    ja poznajem nekolicinu takvih ljudi
    nikad s njima necete ostvariti neku bliskost,ali ce vam uvek udeliti kompliment i makar za trenutak uciniti da se osecate nekako posebnim
    sledeci put kad vas nesto zamole,velike su sanse da im izadjete u susret
    je l da?
    takodje,posto laskavci neguju i jedan vid distance s njihove strane prema vama,tesko da cete vi biti ti koji ce zatraziti uslugu od njega...

    i tako...ko ume da barata recima,svet mu je na dlanu....
    Ploviti se mora i bez broda ..

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •