Жеље и могућости
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1

    Жеље и могућости

    Жеље и могућности.

    Да ли сте икада размишљали о односу између жеља и могућности?
    Да ли сте можда били или сте још увек у раскораку са сопственим жељама и могућностима?
    Да ли можда познајете некога код кога сте то уочили?

    Колико су вам жеље разумне и да ли сте свесни својих могућности?

    Како се понашате у овом смислу и како превазилазите, уколико се јави, јаз између ваших жеља и могућности?

    Коликог утицаја раскорак, односно склад, жеља и могућности има на човекову срећу?
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  2. #2

    Odgovor: Жеље и могућости

    Uvek sam u raskoraku
    mada se trudim
    a i godine
    pa kleca staracko koleno
    ali ,nije lose biti ambiciozan i imati zelje kojima tezis
    samim tim se razvijas kao licnost ,napredujes ...

  3. #3

    Odgovor: Жеље и могућости

    S godinama sam dovela u sklad svoje mogucnosti i zelje.
    Zelja puno bilo.
    Ali saznati svoje mogucnosti nije ni malo lako.
    Tako da kad nijedan tas na vagi ne preteze previse ...e onda sam znala koje zelje mogu da ostvarim.


    Mada nikad se ne zna.
    Mozda me neka iznenadi.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  4. #4

    Odgovor: Жеље и могућости

    Sto se posla tice uvek sam bila realna, dali i koliku odgovornst mogu da preuzmem na sebe, a da dobiveni rezultat na kraju bude pozitivan, t.j onako kako zelim i treba.
    Lekciju sam naucila nakon sto mi se desilo 2- 3 puta da se malo zaletim, da precenim svoje mogucnosti. I kako bih ipak opravdala ocekivanja, znala sam da zrtvujem mnogo toga (Najvise svoje nerve i vreme ) da bih odgovorila zadatom zadatku.

    Sto se privatnog zivota tice, uvek su zelje velike. Uvek zelimo sto vise i dalje, nekad se zanesemo i precenimo svoje mogucnosti, a to zna biti i tek kako rizicno.
    Da, iz licnog iskustva, to mi nije donelo nista dobro.


  5. #5

    Odgovor: Жеље и могућости

    Oduvek sam znala kolike su mi mogucnosti, jos kao dete, ali me to nikada nije sprecavalo da zelim i ono sto ne mogu da postignem i imam..sta vise, te zelje i masta mi bas prijaju i veliki su mi podsticaj jer vrlo cesto, kroz zivot, znaju i da se ostvare..
    To sto sam kristalno jasno svesna svojih mogucnosti, spasilo me razocarenja, nepotrebne nervoze i gubljenja vremena..a mozda sam se kroz zivot vise koncentrisala na to da prosirim svoje mogucnosti, nego da isprazno zelim skrstenih ruku..
    Bice da je to..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  6. #6

    Odgovor: Жеље и могућости

    Želja beskrajno mnogo. Onih dosežnih, i onih koji su tu negde nadomak mašte. Da imam čemu da se nadam, za šta da se borim, da se radujem kada se ispune, ili tek da imam o čemu da maštam.
    Mogućnosti...hmm. Jedno je ono što nam sredina plasira, što se može menjati, ali samo sinergijom sa drugima. Ne odustajem ja ni od te borbe, i tu stremim, želim i nadam se, ali sam svesna da je to dugotrajan proces. I mada bih želela naravno i ja sve i odmah, ohrabruje me svaki iskorak napred, mirim se čak i stajanjem u mestu, samo da nas ne strefe dva koraka unazad ma koliko mi kao pojedinci činili iskorake..
    Sopstvene mogućnosti očigledno ne poznajem. Kad pogledam unazad, uvek iznenadim sebe koliko zapravo mogu kad jako želim ili pak kada se nađem u vatri i prinuđena sam ili da je pobedim ili izgorim. Možda je ta sumnja u sopstvene mogućnosti i dobra. Tako želje gradim dosežnije i realnije, pa u nizu malih koraka mi stižu i nagrade (ili ostvarenja želja).
    A sreća?
    Još uvek je to želeti (ne zaboravite izreku: zdrav čovek ima hiljadu i jednu želju, bolestan samo jednu). Želeti, stremiti ili tek maštati... Imati put i imati cilj. Što da ne, imati i ideal.

    Raskoraci između želja i mogućnosti me ne mogu načiniti istinski nesrećnom. Na čas me mogu obeshrabriti, razbesneti, rastužiti... I nakon toga ostaje samo da nađem snage da prihvatim ono što ne mogu da promenim (ili u nekom vremenu ne mogu), hrabrosti i istrajnosti da menjam ono što mogu da promenim i mudrosti da razlikujem prvo od drugog.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

Slične teme

  1. Омиљени позоришни глумци
    Autor broj310 u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 23.08.2013, 08:39
  2. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 03.08.2012, 10:56
  3. Квалитет образовног система
    Autor yossarian u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 04.08.2011, 20:42
  4. Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 01.04.2010, 19:34
  5. Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 08.10.2007, 12:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •