Jehovini Svedoci - Strana 6
Strana 6 od 54 PrvaPrva ... 4567816 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 805
  1. #76

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Citat Dejan B kaže: Pogledaj poruku
    Prvo, nisam siguran koliko treba Bibliju uzimati 100% zdravo za gotovo, jer je ipak ona nastajala stotinama godina i prepisivana nebrojeno puta, i veliko pitanje je koliko je ostala u svom originalnom obliku.
    Slazem se sa ovim pisanijem.
    Isto bih rekao da je pisana i dopravljana u duzem vremenskom periodu od razlicitih autora, . da su neki delovi dopisani a
    neki izbrisani a sve u skladu sa trenutnim stanjem i interesima tumacha i popravljaca.
    Vas dva možete da se slažete oko neautentičnosti Biblije iz prosto proširenog razloga jer ne znate da sabirate! Ne znate koliko je 2+2?
    A znate li zašto ne znate? Pa zato jer niste ni učili...Kako će neko nešto znati, ako nije učio?
    A da ste učili, onda bi ste znali da je potpuna autentičnost Biblije dokazana još 1947g, kada su pronadjeni takozvani kumranski spisi u Kumranskim pećinama...Pronadjeno je mnoštvo starih spisa, a medju njima i 90% originalnih Starozavetnih Spisa, procenjenih na nekoliko hiljada god starosti od strane zvanične (nepristrasne) nauke!
    Potpuno istih, sa malim i neznatnim razlikama od Starozavetnih Spisa koje imamo danas!
    Pronadjena je knjiga Isaije, Psalmi, Knjiga postanka, Knjiga Levitskog zakona, Knjiga Izlaska...itd...sve potpuno autentično i isto kao što imamo danas!
    Od Novozavetnih Spisa najautentičniji je rukopis Jevandjelje po Mateju! Procenjene starosti oko 50tak god posle Hrista....koje je takodje potpuno isto kao i prevedeno jevandjelje po Mateju koje danas imamo i koje danas koristimo!

    Dakle, prvo se informišite...pitajte...pre nego što lupite

    pozz...

  2. #77

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku

    Samuraj- Dragi nindžo, biti budala u bolesnom društvu nije merilo zdravlja!!!!
    Kada budeš bio spreman da prihvatiš sebe kao budalu u ovom društvu, znaćeš o čemu govorim. Do tada ćeš da slušaš i prihvataš ono što narod kaže...
    Ja ne Ignorišem i ne pokušavam da potisnem činjenicu da Jehovini Svedoci postoje. Ne stavljam ni njih , niti bilo koga drugog na ignore listu. Ne govorim da idu što dalje od mene, ne nazivam ih pogrdnim imenima, već govorim ono što mislim i vidim. Čak šta više ja ih potpuno razumem jer mi je jasan princip vere.
    Svi pravci koje ti nazivaš religijom su sekte-sectio -deo, parče nečaga.
    Savest misli da je njegov pravac jedini ispravan, ti misliš da je tvoj a ja mislim da se vi uopšte ne razlikujete u samoj suštini..
    A da se iza nika Vlada Vasic ne krije Silvester i to onaj iz crtanog filma
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  3. #78

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    I ja sam imao susret sa
    Jehovinim svedocima. " (vise puta )
    Dosli su i pokucali na vrata i kada sam izasao
    ugledao sam tri zenske osobe , devojcicu od nekih desetak godina ,mladu , plavu i lepu zenu i i lepu zenu srednjih
    godina,
    Obratila mi se mlada zena od nekih 25 godina i razoruzavajucim osmehom i
    umilnim glasom pozvala da dodjem na njihovo "druzenje " tada i tada./.
    Kako me je pitala , tako sam i odgovorio.
    Pratio sam ih pogledom dok nisu usli u susednu kucu.

    I dosao do zakljucka.
    Savladalo su neke tajne marketinga i trzisne ekonomije.
    Dizajn i lepo upakovan proizvod ( lepe reci i osmeh na lepom licu )je bitan za prodaju istog.
    Da li ti je poznato šta je Isus Hrist propovedao idući od kuće do kuće?

  4. #79

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Dejan B kaže: Pogledaj poruku
    Prvo, nisam siguran koliko treba Bibliju uzimati 100% zdravo za gotovo, jer je ipak ona nastajala stotinama godina i prepisivana nebrojeno puta, i veliko pitanje je koliko je ostala u svom originalnom obliku. Drugo, ona ostavlja puno mesta za razlicita tumacenja, tako da je neko razume na jedan nacin, a neko drugi na drugi, tako da sumnjam u jedno i jedino tumacenje Biblije.
    Verujem da nisi uveren u istinitost i autentičnost Biblije, ali na osnovu nekih statističkih podataka koje sam naveo, Biblija zaslužuje cenjenje i istraživanje!

    E sad, što se tiče oblika zemlje, tu piše krugom zemaljskim, a zašto ne piše kuglom zemaljskom. Ja uzmem ravan list papira, šestarom na njemu iscrtam krug i makazama ga isečem. Iako je to krug, on je na ravnoj površini, tako da se tu ostavlja prostor za tumačenje Zemlje kao ravne ploče, ali kružnog oblika, a ne pravougaonog.
    Da, to može danas svako da uradi na temelju znanja koje posedujemo. Biblija govori o obliku zemlje pre 2800 godina. Kako je Isaija znao da je zemlja okrugla (hebrejska reč "kugh" može da znači lopta)? Savremena nauka je nedavno otkrila da je zemlja okrugla.

    Ovaj drugi citat mi nije najjasniji, pogotovo deo za koji tvrdiš da opisuje silu gravitacije. Ako je On obesio zemlju ni o čem, to znači da ona lebdi, a to ne opisuje gravitaciju, već odsustvo gravitacije.
    Upravo to "lebdenje" i opisuje silu gravitacije, silu koju kontroliše Stvoritelj. Do nedavno se tvrdilo da se zemlja oslanja na leđima 3 slona koja stoje na oklopu kornjače koja se oslanja na zmiji koja pliva u velikom okeanu! Nauka srednjeg veka je tako opisivala položaj zemlje. Na drugoj strani vidimo kako Stvoritelj u Bibliji precizno opisuje položaj zemlje u svemiru! Kako je Jov znao da opiše položaj zemlje u svemiru pre 3500 godina?

  5. #80

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat savest kaže: Pogledaj poruku
    da li ti je poznato šta je isus hrist propovedao idući od kuće do kuće?
    а ти се поистовећујеш са Исусом Христом
    ...јбт како сте агресивни, просто ми је невероватно...
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  6. #81

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat DBlica kaže: Pogledaj poruku
    а ти се поистовећујеш са Исусом Христом
    ...јбт како сте агресивни, просто ми је невероватно...
    To sam im i ja rekla jedne prilike ali live...onda su se pozvali na apostole...takođe se porede i sa njima.

    Kantastrofa...

  7. #82

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat DBlica kaže: Pogledaj poruku
    а ти се поистовећујеш са Исусом Христом
    ...јбт како сте агресивни, просто ми је невероватно...
    Da li je loše to što želim da budem sličan Isusu Hristu? Da li si ikada pročitao šta nam savetuje apostol Petar u 1. Pettrovoj 2:21 "Na to ste i pozvani, jer je i Hrist trpeo za vas i dao vam primer da u svemu idete njegovim stopama!"

    Ili kad apostol Pavle kaže korintskim hrišćanima (1. korinćanima 11:1) "Ugledajte se na mene, kao što sam se i ja ugledao na Krista!"
    Poruku je izmenio Savest, 23.08.2010 u 23:02

  8. #83

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat savest kaže: Pogledaj poruku
    da li je loše to što želim da budem sličan isusu hristu? Da li si ikada pročitao šta nam savetuje apostol petar u 1. Pettrovoj 2:21 "na to ste i pozvani, jer je i hrist trpeo za vas i dao vam primer da u svemu idete njegovim stopama!"

    ili kad apostol pavle kaže korintskim hrišćanima (1. Korinćanima 11:1) "ugledajte se na mene, kao što sam se i ja ugledao na krista!"
    Па, гари, жели и тежи чему хоћеш, буди шта хоћеш, луднице су пуне "Исуса", нећу ти цитирати Библију јер је не познајем толико да бих пронашао део, а ти нађи онај у коме се каже "не присиљавај никог да пође твојим стопама уколико није изразио жељу" или "не убеђуј ближњег да је твоје мишљење једино исправно и тачно" или "Не узимај узалуд имена Господа Бога својега", сведоче. А ово последње се односи и на то да преузимаш улогу онога ко "једини исправно и тачно" тумачи Свето Писмо, представљаш се као неко ко "једино исправно и тачно" изговара Реч Божју, а то може да имплицира да се постављаш и у улогу Бога самога.

    Додао бих још, а ти пронађи, "не тумачи већ прихвати".
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  9. #84

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat DBlica kaže: Pogledaj poruku
    Па, гари, жели и тежи чему хоћеш, буди шта хоћеш, луднице су пуне "Исуса", нећу ти цитирати Библију јер је не познајем толико да бих пронашао део, а ти нађи онај у коме се каже "не присиљавај никог да пође твојим стопама уколико није изразио жељу" или "не убеђуј ближњег да је твоје мишљење једино исправно и тачно" или "Не узимај узалуд имена Господа Бога својега", сведоче. А ово последње се односи и на то да преузимаш улогу онога ко "једини исправно и тачно" тумачи Свето Писмо, представљаш се као неко ко "једино исправно и тачно" изговара Реч Божју, а то може да имплицира да се постављаш и у улогу Бога самога.

    Додао бих још, а ти пронађи, "не тумачи већ прихвати".
    Važi Gari!

  10. #85

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Шта важи?
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  11. #86

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat DBlica kaže: Pogledaj poruku
    Шта важи?
    Primio sam k znanju to što si predložio gari!


  12. #87

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Е то је лепо чути!

    А сад иди мало и посвети се жени и "одраслој" деци која очигледно немају више од 15 година, јер:
    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam Jehovin svedok već više od 15 godina, moja supruga je, takođe, Jehovin svedok i moje ttroje odrasle dece su isto tako Jehovini svedoci.
    (једино да су деца отишла у "сведоке" пре свог оца)

    а овим твојима на састанку поднеси извештај, да је "партијски" задатак испуњен али и да на "Војводина кафеу" (VojvodinaCafe) "нема леба" за вашу ствар.
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  13. #88

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Bilo je kasno leto. U splitskoj trajektnoj luci sam čekao brod za Lastovo. U dosadi sam ispijao lederer pivo i pušio. Moje razmišljanje je prekinuo umilni ženski glas:
    - Dobar dan. Šjor, da li vas interesira proučavanje biblije?
    Skinuo sam naočare za sunce (originalni rej ban) i dvema mladim damama, koje su stajale pored moga stola, uputio najšarmantiniji osmeh koji je već mogao uputiti putnik izgužvan od besane noći provedene u Dioklecijanu (brzi voz na relaciji Split-Beograd i obratno).
    - E, šinjorine? Što ste ste me to pitale?
    - Pa, da li vas interesira proučavanje biblije?
    Pošto sam shvatio o čemu se radi, uzeo sam od jedne aktivistice primerak knjige i počeo da listam, kao sa zanimanjem.
    - Ovo izgleda interesantno, - rekao sam - ali se bojim da ja ne bih sam mogao baš skužiti sve ovo što piše.
    - Ne brinite, mi bi vam omogućili da vas neko od braće ili sestara uputi u proučavanju.
    - Lijepo, nema što. A, da li bi vas dvije mogle preuzeti to na sebe, jer mi se čini da bi me vaše poduke baš razgalile? - Odmerio sam ih na način koji nije imao veze ni sa biblijom i ni sa duhovnim sferama.
    One su se zbunjeno pogledale, a ja sam nastavio:
    - Za uzvrat, i ja bih vas mogao ponešto naučiti. Slučajno poznajem recepcionara u Belviju (hotel u Splitu) pa bi mogli da svi troje skupa odemo tamo i u hladu sobe razmijenimo znanja i iskustva.
    One su se počele prigušeno smejati i brzo se okrenule i nestale u pravcu splitske rive.
    Šteta. U tom trenutku sam bio najranjiviji prema Jehovinim svedocima, odnosno svedokinjama, i mogle su me na neki način pridobiti. Siguran sam da bi za obe strane ta poduka bila korisna...
    Poruku je izmenio memento, 24.08.2010 u 10:33 Razlog: slovce
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #89

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    cure još nisu u svom proučavanju biblije stigle do dela gde se kaže:
    Rađajte se dakle i množite se; narodite se veoma na zemlji i namnožite se na njoj.
    1 Moj. 8:1

  15. #90

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    cure još nisu u svom proučavanju biblije stigle do dela gde se kaže:
    Rađajte se dakle i množite se; narodite se veoma na zemlji i namnožite se na njoj.
    1 Moj. 8:1
    Tako je
    Bog kaže: Radjajte se i množite se.....i na zemlji namnožite se..."
    Bog ne kaže: Kurvajte se i orgijajte....i na Zemlji otpad namnožite..."
    A šta je otpad?
    Otpad je kada nešto stvoriš(namnožiš), pa ga zapustiš, odbaciš, ne vodiš računa...Pa onda kad' napuni 19g iskasapi nekoga na ulici...prodavnici...itd...

    Lično bih poručio svedocima da se manu perifernih pitanja oko kojih se glodju i polemišu sa "neistomišljenicima"((krst ili stub, krv ili ne....itd)), nego da se usresrede na ono što je bitno za život svakoga čoveka: A to je stvaranje moralnih i dobrih ljudi! I to je SUŠTINA svega!
    Najbolji način za to je kada postanete VIDELO drugima, a ne nametanje, kucanje na vrata, cimanje za rukav, jurenje i sablažavanje ljudi po ulici...Dakle, nametanje -> ne!

    Čovek mora SAM da kuca da bi mu se otvorilo!

    Isus kaže: " Ko kuca otvoriće mu se...."

    Dakle, ne treba vi niti bilo ko drugi da "kuca", i da nameće! Nego treba davati PRIMER u svakodnevnom životu - svojim životom!
    Biti videlo nekome u svojoj suštini znači - istinska Teologija!
    Naša teologija se vidi na nama samima...teologija se vidi po tome kako se hranimo, kako se oblačimo, kako pričamo... kako mislimo... kako se ponašamo... kako živimo...

Strana 6 od 54 PrvaPrva ... 4567816 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •