Jehovini Svedoci - Strana 9
Strana 9 od 54 PrvaPrva ... 789101119 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 135 od ukupno 805
  1. #121

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat peti točak kaže: Pogledaj poruku
    Tema kanda malo zamrla

    Kak'o je ovo gostoprimstvo i kaki bircuz.
    Ta oteraste derana a ni da ga poslužite ko što dolikuje.
    Ja izgleda di god dođem okasnim,tako mi i treba kad teram traktor.

    Ako se ovaj deran slučajno opet pojavi drž'te ga ja bi' ga nešto pit'o.
    I moliću lepo samo kulturno
    Mnogo ste odbojni prema njemu ,malo finije moliću lepo.
    Ja baš take ko što je on i tražim,za nji' kažu da znadedu napamet celu Bibliju.
    Pa bi' 'teo da ga preispitam da vidim jel naučio dobro il'se samo pravi da zna.

    E kad dođe zovite me i za ceo bircuz po hosu lepeš( hossz lps)
    Pozdrav prijatelju!

    Nisam otišao nikuda samo sam nešto neaktivan na ovom forumu!

    Pitaj šta te zanima rado ću ti odgovoriti ako znam!


  2. #122

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Ta neću te o'ma ispitivati
    Nije red.
    Kod nas u Sremu se drži red.
    Da se prvo upoznamo,ja sam k'o što se u potpisu vidi ljuti sremac.
    Od mene je ljući samo kulen .Pretpostavljam da znaš kakvi smo mi sremci.
    Vredni al' opet bedni.Ta stalno nešto radimo al se boljitak ne vidi.
    Spremamo štrajk pa će ministar da nam obrađuje zamlju ako ovako nastavi.
    Ja sam iz svinjarskog srema ako ti to nešto znači.Meni znači da vino ne umem da pijem.
    Ovi iz vinarskog srema me nikad neće razumeti.Kad sednem da pijem vino s njima ja se o'ma naližem.
    Čime se ti baviš ,šta imaš od mehanizacije?
    Ja sam svaštario al sam definitivno ostao na kukuruzu.To mi je najsigurnije.
    Napiši odakle si pa i da se uživo sretnemo.Ja sam iz okoline Sr.Mitrovice.
    Za Bibliju neću o'ma da te pitam da se ne uplašiš pa da te opet nema.
    Napiši malo i o sebi i porodici.Koliko već studiraš Bibliju i jel si dobro naučio.
    Kolko sam isčito ovi moji prečani te baš nisu nešto lepo primili.
    Zašto je to tako?
    E da te ne pretovarim ko pokojnu Ružu ,biće pitanja nećeš sve ni odgovoriti.
    Ajd lepo polako ti meni napiši sve što ti se piše pa da vidimo dalje šta ćemo.
    Ajd uzdravlju
    Ao, Sremče, gujo ljuta, Svaki junak po sto puta!

  3. #123

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat peti točak kaže: Pogledaj poruku
    Ta neću te o'ma ispitivati
    Nije red.
    Kod nas u Sremu se drži red.
    Da se prvo upoznamo,ja sam k'o što se u potpisu vidi ljuti sremac.
    Od mene je ljući samo kulen .Pretpostavljam da znaš kakvi smo mi sremci.
    Vredni al' opet bedni.Ta stalno nešto radimo al se boljitak ne vidi.
    Spremamo štrajk pa će ministar da nam obrađuje zamlju ako ovako nastavi.
    Ja sam iz svinjarskog srema ako ti to nešto znači.Meni znači da vino ne umem da pijem.
    Ovi iz vinarskog srema me nikad neće razumeti.Kad sednem da pijem vino s njima ja se o'ma naližem.
    Čime se ti baviš ,šta imaš od mehanizacije?
    Ja sam svaštario al sam definitivno ostao na kukuruzu.To mi je najsigurnije.
    Napiši odakle si pa i da se uživo sretnemo.Ja sam iz okoline Sr.Mitrovice.
    Za Bibliju neću o'ma da te pitam da se ne uplašiš pa da te opet nema.
    Napiši malo i o sebi i porodici.Koliko već studiraš Bibliju i jel si dobro naučio.
    Kolko sam isčito ovi moji prečani te baš nisu nešto lepo primili.
    Zašto je to tako?
    E da te ne pretovarim ko pokojnu Ružu ,biće pitanja nećeš sve ni odgovoriti.
    Ajd lepo polako ti meni napiši sve što ti se piše pa da vidimo dalje šta ćemo.
    Ajd uzdravlju
    Pozdrav Sremac!
    Pozdravljam i tvoje manire, tvoje gostoprimstvo. Ja nisam ljubitelj ljutog ali volim kulen. Volim i vino ali više volim domaći prepek kao, recimo, Žutu osu, kajsijevaču ili dobru krušku!
    Ja sam ti komšija, banaćanin iz Kovina, živeo sam u Novome Sadu poduže vreme, Sremsku Mitrovicu sam obilazio ponekad, ali to je bilo poodavno.
    Od mehanizacije trenutno imam Tojotu sa 7 sedišta jer imam veliku porodicu, inače velika želja mi je bila da imam Zmaja jer smo ja i otac dok sam još bio deran sejali sve i svašta, soju, ječam, žito, kukuruz, repu, suncokret...
    Trenutno živim u Njujorku, što opet ne znači da nema šanse da se sretnemo!
    Bibliju poznajem i proučavam već 15 godina, nisam je dobro naučio, još uvek je studiram, ali ću se potruditi da ti odgovorim na svako tvoje pitanje isključivo na temelju Biblije.
    Odgovoriću ti stavcima iz Biblije zašto su neke osobe agresivne prema istini iz Biblije, ipak ne bih baš sad na početku našeg druženja o tome. Voleo bih i ja da vidim kakvo je tvoje biblijsko obrazovanje!

    Pozdrav Sremac!

    D

  4. #124

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    E Lalo Lalo
    Kulen bez paprike ti je ko biblioteka bez knjiga.
    Pravio sam ja tako par puta "za decu" pa mi deca jela ovaj za nas a onaj neljuti(bljutavi)niko nije 'teo ni da pipne.Mog'o sam ti poslati preko okeana.
    Po Njujorku da teraš Zmaja je super ideja al' bi se zdravo ljutili amerikanci.Oni su ti malo zaprdnuti po tom pitanju.Kod nas na selu najnormalnije skoknuti negde traktorom.Doduše imam i jednog apenca on mi je da obiđem njive.
    A s kombajnom da idem u dućan malo nezgodno kad mu je keder četir' metera.
    Nego koja te muka naterala baš u ameriku da odeš,Meni je deda pokaz'o jedan dolar još kad sam bio mali.Kaže deda :"Jel' vidiš derane šta je nesreća kad na paru stave znak đavolov".Ja ga tada nisam razumeo al' sada razumem.
    Zemlja koja pravi novi poredak,bež' bracela kući dok ti đavo ne uzme dušu.
    Jel si odavno otiš'o? Izgleda da si zaboravio kakvi su ti zemljaci ovde.
    Šta radiš u toj nesrećnoj zemlji?
    Ovo ti je dobro što kažeš da su neke osobe agresivne kad je u pitanju Biblija.
    Imaš pravo sto posto,i naš paroh je bio mnogo agresivan kad sam ga pit'o malo iz Biblije.Završio dečko srednju školu i 'teo da mi priča priče.A kad je vid'o da nema pojma o'ma se naljutio uncut jedan.
    Kažeš da bi vol'o da znaš kakvo je moje Biblijsko obrazovanje.
    To bi vol'o i ja .Imam neku Bibliju sva se izlizala i otrcala .Kanda sam je mnogo prevrt'o.

    Kažu ljudi da Jehovini svedoci ne lažu i ne kradu.Jel to istina?
    Vid mene opet čitavu knjigu napis'o.Ajd da ne preteramo ima dana.
    Ajd uzdravlju Lalo
    Ao, Sremče, gujo ljuta, Svaki junak po sto puta!

  5. #125

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Bibliju poznajem i proučavam već 15 godina, nisam je dobro naučio, još uvek je studiram, ali ću se potruditi da ti odgovorim na svako tvoje pitanje isključivo na temelju Biblije.
    Odgovoriću ti stavcima iz Biblije zašto su neke osobe agresivne prema istini iz Biblije, ipak ne bih baš sad na početku našeg druženja o tome. Voleo bih i ja da vidim kakvo je tvoje biblijsko obrazovanje!
    .....
    Evo, opet se gordost pojavljuje u rečima osobe koja se predstavlja kao božji svedok. Biblija pa biblija. Ma ko si ti da nama ovde tumačiš bibliju? Licencirani tumač? Jedini pravoverni? Teolog? Nego reci ti nama koju si ti srednju školu završio i koji fakultet? Pusti citate i gluposti. Oni nisu najvažniji, posebno ako ih neko neznalački i zlonamerno tumači kao što ti to radiš. Misli malo svojom glavom, a ne držiš se toga kopi - pejst k'o pijan plota. Stare su to komunističke fore tipa direktiva je zakon!

    Nego, kaži ti nama koliko ste u međuvremenu još nemoćnih staraca prevarili da pristanu da im Jehovini svedoci tumače Bibliju, u zamenu da vam ostave sitnice kao što su nekretnine i slično. Koliko ste mladih i nesrećnih ljudi bez doma učinili još nesrećnijim tako što ih prisiljavate da rade za vas kao robovi?..

    Pusti više to tvoje (ustvari ima vas nekoliko pod istim nikom i krstarite netom u lovu na iznemogle, posustale i nesrećne da ih opljačkate ako možete) tumačenje biblije to nikog ne interesuje, jer i mi ovde znamo da čitamo.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #126

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Dolazile i kod mene neke (brkate) tete da mi pripovedaju šta piše u Knjizi.
    Zar nemaju preča posla? Umesto što preobraćaju nepismene/nepupućene/zaluđene, kada već imaju slobodnog vremena, neka ga potroše na neku gladnu, bolesnu ili ostavljenu decu, na primer. Toj deci možda ne treba Božja reč, ali svakako da im ljudska treba.
    I sve sam im rekla.
    Nisu više dolazile. Ipak, sumnjam da su me i poslušale.

  7. #127

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat peti točak kaže: Pogledaj poruku
    E Lalo Lalo
    Kulen bez paprike ti je ko biblioteka bez knjiga.
    Pravio sam ja tako par puta "za decu" pa mi deca jela ovaj za nas a onaj neljuti(bljutavi)niko nije 'teo ni da pipne.Mog'o sam ti poslati preko okeana.
    Po Njujorku da teraš Zmaja je super ideja al' bi se zdravo ljutili amerikanci.Oni su ti malo zaprdnuti po tom pitanju.Kod nas na selu najnormalnije skoknuti negde traktorom.Doduše imam i jednog apenca on mi je da obiđem njive.
    A s kombajnom da idem u dućan malo nezgodno kad mu je keder četir' metera.
    Nego koja te muka naterala baš u ameriku da odeš,Meni je deda pokaz'o jedan dolar još kad sam bio mali.Kaže deda :"Jel' vidiš derane šta je nesreća kad na paru stave znak đavolov".Ja ga tada nisam razumeo al' sada razumem.
    Zemlja koja pravi novi poredak,bež' bracela kući dok ti đavo ne uzme dušu.
    Jel si odavno otiš'o? Izgleda da si zaboravio kakvi su ti zemljaci ovde.
    Šta radiš u toj nesrećnoj zemlji?
    Ovo ti je dobro što kažeš da su neke osobe agresivne kad je u pitanju Biblija.
    Imaš pravo sto posto,i naš paroh je bio mnogo agresivan kad sam ga pit'o malo iz Biblije.Završio dečko srednju školu i 'teo da mi priča priče.A kad je vid'o da nema pojma o'ma se naljutio uncut jedan.
    Kažeš da bi vol'o da znaš kakvo je moje Biblijsko obrazovanje.
    To bi vol'o i ja .Imam neku Bibliju sva se izlizala i otrcala .Kanda sam je mnogo prevrt'o.

    Kažu ljudi da Jehovini svedoci ne lažu i ne kradu.Jel to istina?
    Vid mene opet čitavu knjigu napis'o.Ajd da ne preteramo ima dana.
    Ajd uzdravlju Lalo
    U Americi sam 10 godina. Došao sam ovde sa porodicom 2001. godine zbog religioznog progonstva u našoj zemlji. U to vreme YU vlasti nisu baš bile tolerantne prema Jehovinim svedocima.

    Jehovini svedoci pokušavaju da primene biblijske principe u svom životu, pokušavaju da žive Bibliju. Što se tiče laganja ti znaš Sremac ko je otac laži tako da ako se neko izjašnjava kao hrišćanin onda laž ne bi trebala da bude deo njegove ličnosti. Krađu neću ni da pominjem.
    Ne mogu da tvrdim šta ostali svedoci rade, da li lažu ili kradu jer svako od nas ponaosob ima lični odnos sa Jehovom kome ćemo svi, bili njegovi svedoci ili ne, na kraju podneti račun!

    Nego Sremac, pošto smo razbili led hajde da mi pređemo na "raspravljanje na temelju Pisma" kako Pavle veli!


  8. #128

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Moj pokojni otac je govorio:"Gde juriš k'o ždrebe pred rudu"
    Tako i ti sada.Gde se žuriš,neće nam Biblija pobeći.
    Moraš prvo da me upoznaš a onda ćemo raspravljati na tamelju pisma.
    Nisi mi napisao čime se baviš u americi.
    Kod mene je lako pogoditi,paor u srcu i duši.
    Zavukla mi se ova sremačka zemlja pod kožu pa me ne pušta od sebe.

    Najvažnije je od svega da li voliš Boga?
    Da li sve što radiš u njegovo ime radiš?
    Evo ja se sad s tobom družim zato što to Bog od mene traži.

    Objasni mi kako doživljavaš ove komentare drugih učesnika u forumu i šta misliš zašto imaju tako loše mišljenje o Jehovinim svedocima?
    Od svih komentara ni jedan jedini nije pozitivan.Kako je to moguće?

    "Razbili led"...nismo braca razbili još ništa
    Malo si se družio sa sremcima pa ne znaš koliko smo nepoverljivi.
    Kod nas ti je tako da treba puno vode da proteče Savom dok se neko ne dokaže kakav je.
    Nego kad reko Sava jel si pec'o dok si živeo u Banatu.Jel si baš iz Kovina?
    Imam neke drugare iz Bavaništa koje sam upoznao na sajmu u Novom sadu al' ne znam dal ih poznaješ ako već toliko godina živiš u americi.
    Ajd dosta za sada, imam posla .
    Ao, Sremče, gujo ljuta, Svaki junak po sto puta!

  9. #129

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat peti točak kaže: Pogledaj poruku
    Moj pokojni otac je govorio:"Gde juriš k'o ždrebe pred rudu"
    Tako i ti sada.Gde se žuriš,neće nam Biblija pobeći.
    Moraš prvo da me upoznaš a onda ćemo raspravljati na tamelju pisma.
    Nisi mi napisao čime se baviš u americi.
    Kod mene je lako pogoditi,paor u srcu i duši.
    Zavukla mi se ova sremačka zemlja pod kožu pa me ne pušta od sebe.
    Dobro Sremac hajde da se još bolje upoznamo.
    Ovde radim na održavanju jednog velikog kompleksa od oko 500 stanova. Negde oko 95% stanara su vlasnici stanova tako da kad se nešto u stanu pokvari ja sam taj koji to popravlja.

    Najvažnije je od svega da li voliš Boga?
    Da veoma je važno voleti Boga. Ja volim Boga i pokušavam da ga volim još više.

    Da li sve što radiš u njegovo ime radiš?
    Da, sve što radim, radim u Božje ime.

    Evo ja se sad s tobom družim zato što to Bog od mene traži.
    Dakle i ti radiš ono što Bog od tebe traži! Odlično, do sada se veoma dobro slažemo Sremac!

    Objasni mi kako doživljavaš ove komentare drugih učesnika u forumu i šta misliš zašto imaju tako loše mišljenje o Jehovinim svedocima?
    Teško mi je zato što ljudi imaju takvo mišljenje jer, uglavnom ne razumeju o čemu se radi i na taj način, ustvari odbijaju da slušaju poruku iz Biblije, istinu koju Jehovin narod želi da im prenese, ne odbijaju nas lično, nismo mi vlasnici dobre vesti o Božjem Kraljevstvu, odbijaju onoga koji nas šalje-Jehovu.

    Sremac kakvo mišljenje imaš ti o nama Jehovinim svedocima i šta misliš zašto neki forumaši imaju loše mišljenje o nama?

    Od svih komentara ni jedan jedini nije pozitivan.Kako je to moguće?
    Ima vremena, biće i pozitivnih, uveren sam da ih ima samo ne žele da se izjasne. Ja sam poduže vreme na internetu i redovno propovedam dobru vest o Kraljevstvu i znam iz iskustva da ima mnogo onih koji čitaju moje postove i izjave temeljene na Bibliji jer mi se javljaju privatnim porukama!

    "Razbili led"...nismo braca razbili još ništa
    Malo si se družio sa sremcima pa ne znaš koliko smo nepoverljivi.
    Kod nas ti je tako da treba puno vode da proteče Savom dok se neko ne dokaže kakav je.
    Nego kad reko Sava jel si pec'o dok si živeo u Banatu.Jel si baš iz Kovina?
    Baš, baš iz Kovina. Pecao sam kako da nisam, pecao sam na kanalu Dunav-Tisa-Dunav, na Dunavcu, Dunavu, Crnoj bari, Moravi, pecao sam na svakojake načine. Mnogo volim pecanje.

    Imam neke drugare iz Bavaništa koje sam upoznao na sajmu u Novom sadu al' ne znam dal ih poznaješ ako već toliko godina živiš u americi.
    Ajd dosta za sada, imam posla .
    Reci ti meni koga poznaješ od Pidikanaca.

    Svako dobro Sremac!
    Poruku je izmenio Savest, 14.02.2011 u 14:02

  10. #130

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    E dobro je što si radni čovek.I ja svaštarim jer od zemlje samo ne može da se živi.
    Ti bracela baš ne poznaješ sremce.Kad kažeš da se dobro slažemo grdno se varaš.
    Kod nas u sremu ti je tako :Kad bude kako je 'oću ,onda neću ni kako ja oću
    Ja sam ti braca uvek bio antiprotivan,tako da ne verujem da ćemo se slagati.
    Treba da pitaš našeg paroha on bi ti napričo svašta o meni.
    Najvažnije je da znamo da i jedan i drugi volimo Boga a za ostalo ćemo videti.
    Baš dobro što si pit'o šta mislim o Jehovinim svedocima.
    Nemam braca pojma.Zato sam i 'teo da se upoznamo.
    Nisam u životu sreo ni jednog,kod nas u selu ih nije bilo.Doduše čuo sam da su bili neki "uniformisani" i da ih narod oter'o al' dal' su bili "jehovci"(tako ih zovu) nisam siguran.
    Samo sam čuo da su mnogo dosadni i da znaju Bibliju napamet pa me to i zainteresovalo.
    Ajd bud' dobar pa postavi neki link gde si imao bolja iskustva sa nekim forumom da vidim.
    Meni malo bezveze kad ljudi pričaju za nekog te vaki je te onaki je.Najvolijem kad sam vidim kaki si.Zato i 'oću da se upoznamo pa tek onda da divanimo o Bogu i Božijoj Reči.
    Mislim da je to i najveći problem,kako da te neko sasluša ako te ne poznaje.
    A i ovo sa bakicama i nasleđivanjem imovine,mislim da gde ima dima ima i vatre.Šta ti misliš o tome?
    Pošteno mi je ono što si reko da za druge Jehovine svedoke ne možeš da garantuješ da ne lažu.Bitno je da ti ne lažeš a drugi neka sami vide šta će.

    E baš se vidi da si iz tog kraja kad znaš da ih zovu pidikanci.Dečko se zove Srđan i radi u Beogradu na nekom servisu.
    Ao, Sremče, gujo ljuta, Svaki junak po sto puta!

  11. #131

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat peti točak kaže: Pogledaj poruku
    E dobro je što si radni čovek.I ja svaštarim jer od zemlje samo ne može da se živi.
    Ti bracela baš ne poznaješ sremce.Kad kažeš da se dobro slažemo grdno se varaš.
    Kod nas u sremu ti je tako :Kad bude kako je 'oću ,onda neću ni kako ja oću
    Ja sam ti braca uvek bio antiprotivan,tako da ne verujem da ćemo se slagati.
    Treba da pitaš našeg paroha on bi ti napričo svašta o meni.
    Slažem se Sremac da nije lako ugoditi ljudima zato sam odavno prestao da ugađam ljudima, sada želim da ugodim Bogu jer je Bogu najlakše ugoditi-slušaj kako te Stvoritelj savetuje i živećeš srećno i radosno u ovom sistemu a u novom uređenju koje tek što nije, živećeš večno u savršenim uslovima u raju na zemlji! Ne znam kakav je tvoj paroh ali čim se ne slažete, nešto tu ne štima!

    Najvažnije je da znamo da i jedan i drugi volimo Boga a za ostalo ćemo videti.
    Sremac mnogo mi je drago da se oko ove stvari izuzetno slažemo!

    Baš dobro što si pit'o šta mislim o Jehovinim svedocima.
    Nemam braca pojma.Zato sam i 'teo da se upoznamo.
    Nisam u životu sreo ni jednog,kod nas u selu ih nije bilo.Doduše čuo sam da su bili neki "uniformisani" i da ih narod oter'o al' dal' su bili "jehovci"(tako ih zovu) nisam siguran.
    Samo sam čuo da su mnogo dosadni i da znaju Bibliju napamet pa me to i zainteresovalo.
    Ja još manje mogu da ti kažem koji su to "uniformisani" jer mi Jehovini svedoci nemamo nikakve uniforme, ali zato mogu da ti kažem da je tačno da proučavamo i temeljito ispitujemo Bibliju i trudimo se da je još bolje naučimo jer je to Reč našega Stvoritelja, uputstvo za upotrebu naših života. Ko bi nam dao bolji savet kako da vodimo život nego onaj koji nas je stvorio, zar ne?

    Meni malo bezveze kad ljudi pričaju za nekog te vaki je te onaki je.Najvolijem kad sam vidim kaki si.Zato i 'oću da se upoznamo pa tek onda da divanimo o Bogu i Božijoj Reči.
    Mislim da je to i najveći problem,kako da te neko sasluša ako te ne poznaje.
    Svaka čast Sremac!

    A i ovo sa bakicama i nasleđivanjem imovine,mislim da gde ima dima ima i vatre.Šta ti misliš o tome?
    Ovo su pijačne rekla-kazala priče. Ne bih da budem grub, ali ovo su čiste klevete Sremac! Reci mi Sremac da li ti veruješ u takve priče?

    Pošteno mi je ono što si reko da za druge Jehovine svedoke ne možeš da garantuješ da ne lažu.Bitno je da ti ne lažeš a drugi neka sami vide šta će.
    Ja mogu samo za sebe da garantujem (ponekad čak ni to nisam u stanju) šta radim i kako to radim. Pokušavam i maksimalno se trudim da uvek govorim istinu i da budem iskren.

    E baš se vidi da si iz tog kraja kad znaš da ih zovu pidikanci.Dečko se zove Srđan i radi u Beogradu na nekom servisu.
    Žao mi je ali ne poznajem Srđana ali zato poznajem Grbu i Mišu iz "Salaš u malom ritu", obojica su išla u gimnaziju u Kovinu sa mnom!

    Poruku je izmenio Mish, 15.02.2011 u 22:43 Razlog: uklonjeni linkovi ka drugim forumima

  12. #132

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Cvrčak, pripazi se onog tzv. Sremca. Nešto mi je mlogo fin i veoma neobavešten (da ne kažem providan) .Kao ne zna ko su Jehovini svedoci. Pričam ti priču...Rimljanima 16:17,18.
    :

  13. #133

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Metuzalem kaže: Pogledaj poruku
    Cvrčak, pripazi se onog tzv. Sremca. Nešto mi je mlogo fin i veoma neobavešten (da ne kažem providan) .Kao ne zna ko su Jehovini svedoci. Pričam ti priču...Rimljanima 16:17,18.
    :
    Pozdravljam te najstariji! Hvala ti na savetu, cenim!


  14. #134

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Pozdravljam te najstariji! Hvala ti na savetu, cenim!

    Izvinjavam se na nejavljanju.
    Otišao sam pre neki dan u Bački Petrovac da pogledam neku sejalicu pa se nisam tri dana treznio.Dočekali me slovaci svaka im čast.Jedino što smo se ubeđivali oko kulena.Jadni ljudi misle da oni prave najlepši kulen
    Kao prvo da pozdravim i ja Metuzalema i da mu kažem da su kod nas svi tako fini.
    A kad nas neko optuži da lažemo onda nismo više fini pa padnu i batine.
    Ako sam takozvani sremac slobodno možemo da se nađemo kod mene u Sremu pa da vidiš koliko sam sremac a koliko nisam.
    Ili još bolje neka kaže koje okno na prozoru(ima četri okna na svakom) na prvoj kući u Maloj Bosni( s desne strane kad se dolazi iz pičkovca)da razbijem pa da mi veruje da sam sremac.
    Ako ne zna evo da mu kažem to je sala Jehovinih svedoka u Sremskoj Mitrovici.
    Nije da imam nešto protiv njih nego samo da dokažem da sam iz Srema.
    A i ako treba da dokažem da nisam mnogo fin,onda neću biti ni mnogo providan.
    E Metuzaleme baš si me u jednoj rečenici gadno izvređao.
    Ja sam želeo od ovog momka da saznam nešto više o Jehovinim svedocima kao ljudima a ti si mi baš zgadio popodne.
    Oni "uniformisani" što su bili kod nas u selu su bili Jehovini svedoci ali nisu bile uniforme nego odela s kravatom pa su ih tako prozvali.Šetali se dva dana i onda ih nekoliko momaka ispratilo iz sela i zamolilo da više ne dolaze.A tako ću i ja ispratiti Metuzalema ako se sretnemo.
    E zato sam želeo da vidim kakvi su to momci kao ljudi .A to Metuzalime ako si ti Jehovin svedok tebe ne bih želeo da upoznam,jer si mi oma digo pritisak pa bi pale batine kad bi te video.Nije ni čudo ako su svi takvi ko ti što vas narod ne voli.
    A ti braca Lalo izvini sad ti ne mogu ništa pametno napisati kad mi ovaj digo pritisak.
    Ao, Sremče, gujo ljuta, Svaki junak po sto puta!

  15. #135

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Nema problema Sremac, otrezni se ti pa da nastavimo!


Strana 9 od 54 PrvaPrva ... 789101119 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •