Jehovini Svedoci - Strana 3
Strana 3 od 54 PrvaPrva 123451353 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 805
  1. #31

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Možeš li navesti izvor teksta?
    Koliko vidim, ovo je neki copy-paste ili možda izrecitovana pesmica koju su vas naučili.
    Ili sam ja previdela neku brošuru koja se pominje?

    I, ovaj,..., nemam ništa protiv da su za mene i moju dobrobit zainteresovani meni dragi ljudi ili oni koji su izabrani (pri tome ne mislim izabranim od Boga jer to nije demokratski izbor) ili plaćeni da se brinu za moju dobrobit. Ostali
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #32

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Možeš li navesti izvor teksta?
    Koliko vidim, ovo je neki copy-paste ili možda izrecitovana pesmica koju su vas naučili.
    Ili sam ja previdela neku brošuru koja se pominje?

    I, ovaj,..., nemam ništa protiv da su za mene i moju dobrobit zainteresovani meni dragi ljudi ili oni koji su izabrani (pri tome ne mislim izabranim od Boga jer to nije demokratski izbor) ili plaćeni da se brinu za moju dobrobit. Ostali
    Nije mi jasno zašto si tako zajedljiva i podrugljiva, zašto ponižavaš Jehovine svedoke? Nije ni malo na nivou jedne razumne osobe da se tako ponaša. Ako nisi u stanju da vodiš razgovore kojim poštuješ i ceniš sagovornika, zašto uopšte učestvuješ u razgovoru?

    Inače izvor teksta je iz brošure "Šta Bog zahteva od nas?" u izdanju organizacije Jehovini svedoci!

  3. #33

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Inače izvor teksta je iz brošure "Šta Bog zahteva od nas?" u izdanju organizacije Jehovini svedoci!
    Nisam mislio više da su uključujem na ovu temu ali moram da reagujem.

    Da li ti vidiš da uzimate pravo da sebe smatrate jedinim merodavnim na ovom svetu po pitanju vere, odnosno hrišćanstva? Ko vam daje to pravo? Niko, jer je to čista gordost, a gordost je smrtni greh, kako kaže Isus. Ko vam daje pravo da smarate i lažete ljudi u svojoj neviđenoj agresivnost? Zamisli da se i druge konfesije ponašaju kao Jehovini svedoci i da tebe i tvoju decu saleću islamisti ili judaisti, odnosno pripadnici drugih hrišćanskih crkvi i da ti govore:
    - Mi smo jedini pravi!!!

    A tvoji navodi i citati su lišeni svakog razuma i kada si već (kao) kompententan po pitanju Jehovinih svedoka zašto se tvoji tekstovi na hrvatskom, a ne na srpskom jeziku? Da se razumemo, ja potpuno vladam hrvatskim i pišen i na njemu i ne smeta mi ni malo, ali se čitajući tvoju apologiju Jehovinih svedoka nameće logičan zaključak da ti nemaš pojma o tome, jer koristiš tuđa mišljenja (svoje braće) zato što ne koristiš svoju glavu, jer da umeš da je koristiš verujem da ne bi ni bio u toj sekti u koju si uvukao i svoju decu ne dajući im šansu da sami izgrade svoj sistem vrednosti.

    Savest, ti nemaš savesti, već tvojom dušom vlada sebičnost i mrak.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #34

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Nisam mislio više da su uključujem na ovu temu ali moram da reagujem.

    Da li ti vidiš da uzimate pravo da sebe smatrate jedinim merodavnim na ovom svetu po pitanju vere, odnosno hrišćanstva? Ko vam daje to pravo? Niko, jer je to čista gordost, a gordost je smrtni greh, kako kaže Isus. Ko vam daje pravo da smarate i lažete ljudi u svojoj neviđenoj agresivnost? Zamisli da se i druge konfesije ponašaju kao Jehovini svedoci i da tebe i tvoju decu saleću islamisti ili judaisti, odnosno pripadnici drugih hrišćanskih crkvi i da ti govore:
    - Mi smo jedini pravi!!!
    Kad nekome kažeš da laže to je strašna optužba, dakle trebao bi da to i dokažeš! Današnji Jehovini svedoci nisu izmislili propovedanje već samo nastavljaju da izvršavaju zapovest Isusa Hrista koju je izrekao i koja je zapisana u Mateju 28:18-20 i koja kaže:A Isus im je pristupio i rekao: “Dana mi je sva vlast na nebu i na zemlji.*Zato idite i načinite učenike od ljudi iz svih naroda, krsteći ih u ime Oca i Sina i svetog duha,*učeći ih da drže sve što sam vam zapovjedio! I evo, ja sam s vama u sve dane do svršetka ovoga poretka.”

    Vidi se da je Isus izdao zapovest a kako kaže, data mu je sva vlast na nebu i na zemlji (ko je mogao da mu da vlast, očigledno neko ko je veći od njega, neko ko je moćniji od njega), tako da su oni koji propovedaju dobru vest o Božjem Kraljevstvu opunomoćeni i poslati direktno od Jehove, našeg Stvoritelja!

    Šta lažemo ljude? Da li je laž ono što govorimo na temelju Biblije? Ceo svet zna da su Jehovini svedoci najrevniji i najaktivniji upravo po proučavanju Biblije i po primenjivanju i življenju na temelju principa Biblije! Misliš li da bi vlade više od 236 zemalja sveta tek tako dozvoljavale da im se "opasni Jehovini svedoci" šetaju javno od kuće do kuće "ugrožavajući" mir i bezbednost građana i mirno posmatrale kako im se raspada društvo??? Da sam ja predsednik neke od moćnih država i da tako mislim kao ti a da imam moć koju ima predsednik, eliminisao bih i poslednjeg Jehovinog svedoka! Logično je da je u pitanju nešto sasvim suprotno!

    A tvoji navodi i citati su lišeni svakog razuma i kada si već (kao) kompententan po pitanju Jehovinih svedoka zašto se tvoji tekstovi na hrvatskom, a ne na srpskom jeziku? Da se razumemo, ja potpuno vladam hrvatskim i pišen i na njemu i ne smeta mi ni malo, ali se čitajući tvoju apologiju Jehovinih svedoka nameće logičan zaključak da ti nemaš pojma o tome, jer koristiš tuđa mišljenja (svoje braće) zato što ne koristiš svoju glavu, jer da umeš da je koristiš verujem da ne bi ni bio u toj sekti u koju si uvukao i svoju decu ne dajući im šansu da sami izgrade svoj sistem vrednosti.

    Savest, ti nemaš savesti, već tvojom dušom vlada sebičnost i mrak.
    Naveo sam tekst sa hrvatskim prevodom jer ono što sam objavio nemam prevedeno na srpskom. Šta je netačno od onoga što sam naveo? Ni u čemu se ne bi razlikovao tekst i da je na srpskom.

    Ponavljam, ono što tvrdiš imaće smisla i biće merodavno isključivo ako to i dokažeš, ovako samo reči...

  5. #35

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Kad nekome kažeš da laže to je strašna optužba, dakle trebao bi da to i dokažeš! Današnji Jehovini svedoci nisu izmislili propovedanje već samo nastavljaju da izvršavaju zapovest Isusa Hrista koju je izrekao i koja je zapisana u Mateju 28:18-20 i koja kaže:A Isus im je pristupio i rekao: Dana mi je sva vlast na nebu i na zemlji.*Zato idite i načinite učenike od ljudi iz svih naroda, krsteći ih u ime Oca i Sina i svetog duha,*učeći ih da drže sve što sam vam zapovjedio! I evo, ja sam s vama u sve dane do svršetka ovoga poretka.
    Naravno da je teška, jer i treba da bude baš takva. To što većina vas toga nije svesna ne oslobađa vas od odgovornosti. Zar ti nije palo na pamet da, ako već prihvataš Isusa, da je nemoguće da je skoro 2000 godina posle Isusove smrti tek Rasel (propali trgovac i neobrazovani psihodelik sklon depresiji i samoubistvu) počeo da propoveda jedino ispravno hrišćanstvo. Tvoje citiranje Biblije je vrhunac besmisla, ne zato što je Biblija besmislena, već zato što je cepkate van konteksta i tumačite u interesu ko zna koga. Da li ti je palo na pamet da se sve hrišćanske struje, konfesije, sekte i sektice propovedajući svoja učenja pozivaju upravo na Bibliju, koja je tako postala i najveći uzrok podela u hrišćanstvu jer se bre svaka šuša poziva na nju.

    Vidi se da je Isus izdao zapovest a kako kaže, data mu je sva vlast na nebu i na zemlji (ko je mogao da mu da vlast, očigledno neko ko je veći od njega, neko ko je moćniji od njega), tako da su oni koji propovedaju dobru vest o Božjem Kraljevstvu opunomoćeni i poslati direktno od Jehove, našeg Stvoritelja!
    Ništa ti ne vidiš. Kao takav "vrsni" poznavalac Biblije morao bi znati da je njen jezik višeznačan. I jednostavan i metaforičan i poučan i tajnovit itd. Nije svakom dato da je razume tek tako. Pa ni tebi. I nije bre Jehova nego J a h v e, to bi ipak motrao znati.

    Šta lažemo ljude? Da li je laž ono što govorimo na temelju Biblije? Ceo svet zna da su Jehovini svedoci najrevniji i najaktivniji upravo po proučavanju Biblije i po primenjivanju i življenju na temelju principa Biblije! Misliš li da bi vlade više od 236 zemalja sveta tek tako dozvoljavale da im se "opasni Jehovini svedoci" šetaju javno od kuće do kuće "ugrožavajući" mir i bezbednost građana i mirno posmatrale kako im se raspada društvo??? Da sam ja predsednik neke od moćnih država i da tako mislim kao ti a da imam moć koju ima predsednik, eliminisao bih i poslednjeg Jehovinog svedoka! Logično je da je u pitanju nešto sasvim suprotno!
    Lažete ljude da ste vi jedini pravi i licencirani tumači Biblije i hrišćanstva. Kako ćeš ti dokazati tu svoju tvrdnju? Citatima koje ne razumeš? Tvrdnjom da u raju ima tačno 144 hiljade mesta? Tvrdnjom da ljudima ne treba davati krv ako im je potrebna u slučaju bolesti ili povređivanja?



    Naveo sam tekst sa hrvatskim prevodom jer ono što sam objavio nemam prevedeno na srpskom. Šta je netačno od onoga što sam naveo? Ni u čemu se ne bi razlikovao tekst i da je na srpskom.
    Ne, nije tačno. Naveo si ga jer sam ne znaš da izneseš svoje mišljenje, koje i nemaš. Kopiraš već gotove tekstve, dok memento odmah piše "u pero". Iz glave, jer je koristim, za razliku od tebe koji ne zna ništa dok ne pogleda u neku od brošura Jehovinih svedoka ili ne pita svoju braću.

    Ponavljam, ono što tvrdiš imaće smisla i biće merodavno isključivo ako to i dokažeš, ovako samo reči...
    Ponavljam, ono što tvrdiš imaće smisla i biće merodavno kada budeš počeo da koristiš svoje reči i svoje stavove. A, koje ti to dokaze nudiš? Nešto više od reči?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #36

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    samo nastavljaju da izvršavaju zapovest Isusa Hrista koju je izrekao i koja je zapisana u Mateju 28:18-20 i koja kaže:A Isus im je pristupio i rekao: Dana mi je sva vlast na nebu i na zemlji.*Zato idite i načinite učenike od ljudi iz svih naroda, krsteći ih u ime Oca i Sina i svetog duha,*učeći ih da drže sve što sam vam zapovjedio! I evo, ja sam s vama u sve dane do svršetka ovoga poretka.

    Vidi se da je Isus izdao zapovest
    Ne vidi se. Vidi se da je lik iz romana nešto rekao. Isto kao kad bih ja izjavu Nikoletine Bursaća smatrao nepobitnom činjenicom. Dakle, Svedoci su celokupnu filozofiju izgradili oko naučno-fantastičnog romana. Slično kao Sajentologija, samo što je njihove norme zaista propisao pisac naučne fantastike.

    Sami ste sebi dali za pravo da propovedate "od vrata do vrata", što meni uopšte ne smeta. Malo mi vređa inteligenciju ako pokušavate da me ubedite da vam je to pravo dato citatom iz romana.

  7. #37

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Mislim da se ne radi o novcu. JSvedocima nije bitan novac. Kako kazu, bitno im je
    da sluze Boga, i da cine dobro. Al, s obzirom da Bog zeli da ljude mentalno porobi,
    to znaci da oni kao njegove sluge, to i izvrsavaju.

    Morate priznati da JSvedoci iskreno zele drugima dobro. Ali nisu svesni da na njihov
    nacin samo porobljavaju ljude, tim takozvanim "istinitim Biblijskim ucenjem".

    Savest:
    - Predali su se Bogu da bi vršili njegovu volju

    - Vjeruju da je Biblija Božja Riječ
    Definitivno su tu najvise pogresili.

    Bog cija je volja da ga ljudi besprekorno obozavaju, bez obzira koliko im zla nanosi,
    i rec njegova koja je vrlo konfuzna i prevrtljiva.

    Zato kazem, ljudi trebaju da veruju sebi, da se okrecu svom razumu, i svojoj
    ljubavi prema drugima, a ne Bogu. Bog svakim danom dokazuje da ne postoji,
    ili mozda postoji ali kao deda koji nema moc, osim one moci koje mu obozavaoci daju.
    _____________________

    Ali nije prica o tome. Vidim da su se ljudi ovde jasno izrazili, i da (skoro) niko ne voli
    da mu na vrata kucaju JSvedoci, i propagiraju svoju verziju Hriscanstva. Posebno niko
    ne voli cuti fore tipa "Mi smo jedina prava religija".
    Life has a motto: that any game is better than no game.
    - LRH

  8. #38
    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da je teška, jer i treba da bude baš takva. To što većina vas toga nije svesna ne oslobađa vas od odgovornosti. Zar ti nije palo na pamet da, ako već prihvataš Isusa, da je nemoguće da je skoro 2000 godina posle Isusove smrti tek Rasel (propali trgovac i neobrazovani psihodelik sklon depresiji i samoubistvu) počeo da propoveda jedino ispravno hrišćanstvo. Tvoje citiranje Biblije je vrhunac besmisla, ne zato što je Biblija besmislena, već zato što je cepkate van konteksta i tumačite u interesu ko zna koga. Da li ti je palo na pamet da se sve hrišćanske struje, konfesije, sekte i sektice propovedajući svoja učenja pozivaju upravo na Bibliju, koja je tako postala i najveći uzrok podela u hrišćanstvu jer se bre svaka šuša poziva na nju.
    Rasel je umro odavno. Ako tebi više odgovara Jahve, neka bude tako, naime Jahve koristi ponizne i poslušne osobe da objavljuje istinu preko njih. Rasel je bio jedan od takvih i imao je prednost da upozna veliki deo biblijske istine i "tajne vekovima sakrivene". Bibliju citiram jer želim da potvrdim da ono što govorim nije moje već onoga ko je autor Biblije-Jahve, naš Stvoritelj. Biblija je neprikosnoveni autoritet za prave hrišćane! U predhodnom postu sam naglasio da je za optužbu potreban i dokaz, ne vidim da si naveo bilokakav dokaz izuzev predrasuda kojih si prepun. Tačno je da se svi hrišćani pozivaju na Bibliju ali pravi hrišćani žive Bibliju svojim životima i to može da vidi svako ko želi da vidi!

    Ništa ti ne vidiš. Kao takav "vrsni" poznavalac Biblije morao bi znati da je njen jezik višeznačan. I jednostavan i metaforičan i poučan i tajnovit itd. Nije svakom dato da je razume tek tako. Pa ni tebi. I nije bre Jehova nego J a h v e, to bi ipak motrao znati.
    Moguće je da ne vidim mnogo što-šta, ipak uveren sam da vidim mnogo, da budem precizniji sve bolje vidim. Inače, nemam smelosti da tvrdim da sam vrstan poznavalac Biblije jer je konstantno proučavam, ali mogu da kažem da znam ono što mi je potrebno da bih ispravno i čisto obožavao Jahvea. Tačno je da nije svakome dato da razume Bibliju, naime Jahve omogućava isključivo:
    1. duhovno gladnima
    2. poniznima i
    3. iskrenim osobama da razumeju Bibliju!

    Lažete ljude da ste vi jedini pravi i licencirani tumači Biblije i hrišćanstva. Kako ćeš ti dokazati tu svoju tvrdnju? Citatima koje ne razumeš? Tvrdnjom da u raju ima tačno 144 hiljade mesta? Tvrdnjom da ljudima ne treba davati krv ako im je potrebna u slučaju bolesti ili povređivanja?
    Opet krivo optužuješ nešto o čemu nemaš blage veze! Nisi proverio ništa od toga za šta tvrdiš da je laž a još manje možeš da dokažeš ono što tvrdiš! Obaveza je na tebi da dokažeš svoje optužbe inače sve te optužbe prerastaju u klevete! Za sve to što si ti okarakterisao kao laž postoje dokazi u Božjoj reči, Bibliji! Kad budeš spreman da prihvatiš Bibliju kao istinu onda ćeš biti spreman i da razumeš ono što tvrdiš da je laž! Dakle potrebni su dokazi, validni dokazi za tvoje tvrdnje!

    Ne, nije tačno. Naveo si ga jer sam ne znaš da izneseš svoje mišljenje, koje i nemaš. Kopiraš već gotove tekstve, dok memento odmah piše "u pero". Iz glave, jer je koristim, za razliku od tebe koji ne zna ništa dok ne pogleda u neku od brošura Jehovinih svedoka ili ne pita svoju braću.
    Opet uvrede i ponižavanje! Da li je cela administracija na ovom forumu tako neprijateljski raspoložena prema drugačijim religijama ili naročito prema Jehovinim svedocima (što me ni malo ne iznenađuje)? Kako ti možeš da znaš koliko ja znam i šta ja znam? Veoma nezrela, neozbiljna i paušalna izjava za jednu osobu koja ima zadatak da uređuje forum religija, deo koji je veoma osetljiv i zahteva taktičnost, manire, samokontrolu, samosavladavanje, tolerantnost, strpljivost, znanje i mnogo čega drugog. Na žalost ništa od ovih navedenih kvaliteta nisi pokazao osim uvreda i poniženja. Meni ne smeta jer nisi ni prvi ni poslednji koji se tako ponaša prema biblijskoj istini. Citirao bih ti neke od stihova iz Biblije ali vidim ti ne ceniš Bibliju tako da bi bilo samo gubljenje vremena!

    Ponavljam, ono što tvrdiš imaće smisla i biće merodavno kada budeš počeo da koristiš svoje reči i svoje stavove. A, koje ti to dokaze nudiš? Nešto više od reči?
    U svakom momentu koristim moje stavove temeljene isključivo na Bibliji! Što se dokaza tiče bilo bi u skladu sa diskusijom da prvo ti navedeš dokaze tvojih optužbi isključivo na temelju Biblije jer si kao negostoprimljiv domaćin počeo odmah sa uvredama i optužbama!



    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Ne vidi se. Vidi se da je lik iz romana nešto rekao. Isto kao kad bih ja izjavu Nikoletine Bursaća smatrao nepobitnom činjenicom. Dakle, Svedoci su celokupnu filozofiju izgradili oko naučno-fantastičnog romana. Slično kao Sajentologija, samo što je njihove norme zaista propisao pisac naučne fantastike.
    Da sam na tvom mestu razmislio bih o tome kako je moguće da je Biblija kao najveći i najpopularniji bestseler sa tiražom od preko 4,5 milijardi štampanih primeraka do sad, zatim delo koje može 98% stanovništva na zemlji da čita na svom maternjem jeziku i delo koje je sačuvano od uništenja više od 3-4.000 godina, može da bude naučna fantastika? Biblija nije naučni udžbenik ali je naučno tačna što potvrđuju mnoge grane nauke!

    Sami ste sebi dali za pravo da propovedate "od vrata do vrata", što meni uopšte ne smeta. Malo mi vređa inteligenciju ako pokušavate da me ubedite da vam je to pravo dato citatom iz romana.
    Dobro to je tvoje mišljenje jer ne veruješ da je Biblija Božja reč i ja to razumem, nisi ti jedini!
    Poruku je izmenio euridika, 20.08.2010 u 18:52 Razlog: uzastopne poruke

  9. #39

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Sav...Biblija nije naučni udžbenik ali je naučno tačna što potvrđuju mnoge grane nauke!
    Ok, koliko vidim mnogi ne razumeju da Jehovini Svedoci ništa više nisu napadniji od vernika Srpske P. Crkve, samo što se to smatra normalnim a ovo nenormalnim...he,he
    Međutim, iz istog su bureta potekli...

    Koje grane nauke potvrđuju tačnost Biblije koju tumače Jehovini Svedoci?

  10. #40

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Ok, koliko vidim mnogi ne razumeju da Jehovini Svedoci ništa više nisu napadniji od vernika Srpske P. Crkve, samo što se to smatra normalnim a ovo nenormalnim...he,he
    Međutim, iz istog su bureta potekli...

    Koje grane nauke potvrđuju tačnost Biblije koju tumače Jehovini Svedoci?
    Recimo oblik zemlje je tačno opisan u Isaiji 40:22 gde se kaže:"On boravi nad krugom zemaljskim...
    Isaija je jedan od proroka i pisaca biblijske knjige koji je živeo oko 800 godina PNE. dakle pre oko 2800 godina. Savremena nauka zna da je zemlja okrugla pre oko 150-200 godina, neka bude i pre 500 godina. Stari izraelci su to znali pre 2800 godina.

    Položaj zemlje je, takođe opisan u Bibliji pre oko 3-3500 godina u knjizi o Jovu. Jov 26:7 jasno kaže:"On(Jehova) je razastro i sever nad prazninom, i zemlju obesio ni o čem.

    Dakle jasno i vidljivo opisuje silu gravitacije!

    Takođe Biblija daje mnoge zakone koji regulišu porodično pravo, imovinsko pravo, pravo komšijskih odnosa i mnoga druga na kojima se temelje savremeni zakoni mnogih država!


  11. #41

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Čitam sta sve Savest ovde iznosi, da ne kažem nešto ružnije... Od sekte i sektaša nisam ni očekivao ništa bolje ali ni od Vlade Vasića , pravi se da poznaje SPC. Verujem da bi bilo primerenije da se Savest sa svojom ideologijom reklamira na nekom drugom mestu.
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  12. #42

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  13. #43

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Samuraj kaže: Pogledaj poruku
    Čitam sta sve Savest ovde iznosi, da ne kažem nešto ružnije... Od sekte i sektaša nisam ni očekivao ništa bolje ali ni od Vlade Vasića , pravi se da poznaje SPC. Verujem da bi bilo primerenije da se Savest sa svojom ideologijom reklamira na nekom drugom mestu.
    Prijatelju, šta sam ja to izneo što ne priliči ovom forumu? Da li sam bilo koga uvredio? Ne razumem još uvek stav osoba koje su do sada sa mnom razgovarale! Šta ste pronašli u meni što se razlikuje od vas samih? Ja sam porodičan čovek koji sam u braku već više od 20 godina i imam troje odrasle dece koja su primer među svojim vršnjacima po ponašanju, govoru, oblačenju, učenju...ja i moja supruga pošteno radimo i zarađujemo svoj novac, uredno plaćamo porez i poštujemo i volimo sve ljude bez obzira na rasu, nacionalnost, religiju!

    Ne razumem o kakvoj ideologiji pričaš! Nisam političar i ne bavim se politikkom, ja sam Jehovin svedok, hrišćanin i kao takav propovedam dobru vest o Božjem kraljevstvu, uređenju koje će rešiti sve probleme na zemlji, radim isto ono što je radio Isus Hrist i ostavio zapovest svojim sledbenicima!


  14. #44

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Da li bi bio ljubazan pa da navedeš izvor svojih informacija?

    Bilo bi dobro da pročitate sledeće:

    1.Situacija na Kosovu jako se zaoštrila tijekom 1999. Gotovo 800 000 ljudi albanskog porijekla izbjeglo je s Kosova u susjedne zemlje. Skoro 500 000 njih pobjeglo je u Albaniju. Među izbjeglicama je bilo i 14 Jehovinih svjedoka s 8 djece. Svjedoci u Albaniji primili su tu braću u svoje domove i pomogli im tijekom tog vrlo teškog razdoblja. Kako su se etnički sukobi zaoštravali tako se moglo jasnije vidjeti što je braći s Kosova najvažnije. Željela su biti sigurna da su njihova braća srpskog porijekla na sigurnom. Svjedoci u Srbiji uložili su poseban trud kako bi došli u kontakt sa svojom braćom albanskog porijekla i uvjerili se da su ovi dobro. Kakva je to ljubav, za razliku od etničke mržnje kojom su okruženi! Četiri mjeseca kasnije braća s Kosova žarko su željela vratiti se kući. Nije im bilo stalo da sa sobom ponesu puno materijalnih stvari. Umjesto toga, zatražila su kutije literature koju će koristiti dok drugima budu prenosili utješnu poruku o Božjem Kraljevstvu.

    (Godišnjak Jehovinih svedoka, 2000. god. str.57,58 )

    Jednog jutra dok je bila u službi od kuće do kuće, jedna sestra u Indiji pokucala je na neka vrata. Vrata je otvorila žena s tužnim izrazom lica. Na podu su sjedile dvije male djevojčice s praznim tanjurima ispred sebe. Naša sestra prenijela je ženi utješnu poruku o Božjem Kraljevstvu i blagoslovima koje će ono donijeti, a žena ju je pažljivo slušala. U međuvremenu su gladne djevojčice stalno molile majku da im da jesti. Ona to nije željela učiniti, zbog čega joj je sestra rekla da će rado sačekati dok ona djevojčicama da jesti. Nato je žena počela plakati te joj je rekla da je hrana otrovana. Upravo ju je željela dati svojoj djeci kad je čula da netko kuca. Zbog obiteljskih problema, između ostalog i toga što joj je muž bio pijanica, odlučila je ubiti sebe i svoje dvije male djevojčice. Kad je to čula, sestra je bacila tu hranu, otišla u dućan i kupila namirnice za obitelj. Ona i ta žena zajedno su pripremile obrok i dale ga djeci. Poruka o Kraljevstvu pružila je ovoj ženi pravu utjehu. Ona je prihvatila biblijski studij i sada je kršteni Jehovin svjedok. Njene dvije djevojčice dolaze s njom na sastanke. Nedavno je i njen suprug počeo dolaziti na sastanke i dobro napreduje! (Godišnjak Jehovinih svedoka 2004. god. 57 strana)

    Poruku je izmenio Savest, 21.08.2010 u 02:24

  15. #45

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Prijatelju Savest, iznesi ovde temelje potkrepljene Pismom, na kojima počivaju Svedoci?

    Da vidimo o čemu se radi

    Da je Biblija naučno dokazana, to nije od vas poteklo...I nije suština u vašoj propovedi koju plasirate ljudima!

    Dakle?

Strana 3 od 54 PrvaPrva 123451353 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •