Jehovini Svedoci - Strana 33
Strana 33 od 54 PrvaPrva ... 23313233343543 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 481 do 495 od ukupno 805
  1. #481

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Kaetano kaže: Pogledaj poruku
    Savest, osvesti se malo i pokusaj da odgovoris sa svoje tacke gledista
    Kaetano kako ne kapiraš da je potpuno izlišno sa njima ulaziti u bilo kakvu polemiku.Da mi izneseš sve moguće dokaze ovog sveta da su oni bezbožnici ne bi im vredelo.

    Postoji jedna izreka koja kaže:Ja u klin, ti u ploču.


    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  2. #482

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Ja uopste nemam nameru nekoga da odvracam od njegovog opredelenja ali kao sto sam rekao, temu sam otvorio iz radoznalosti i dovoljno mi je bilo da procitam samo jedan post i shvatim o cemu se ovde radi.
    Ne radi on sve ovo zbog nas koji imamo izgradjen stav i misljenje vec pise zbog onih koji lakoverno potrce za "lepim" recima. Svaki javni forum je javno glasilo i zato smatram da je potrebno napisati i svoje misljenje o necemu sto se pokusava provuci kroz navodno njihovo tumacenje Svetog Pisma i uvlacenje u njihovu "dvaranu kraljevstva" (pazi kako to zvuci grandiozno) i sve ostale fino upakovane nazive.

  3. #483

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Kaetano kaže: Pogledaj poruku
    Ovo cu shvatiti samo kao tvoju nemoc da se osvestis i samosvesno odgovoris na konkretna pitanja jer delujes kao klinci kad stanu pa uporedjuju ciji je veci! "Zavirio" sam ja u malo vise literature nego sto ti mislis.
    Pitao sam te da li si imao prilike da čitaš i ispitaš Bibliju! Pohvalno je što si "zavirio" u literaturu Jehovine organizacije. Dakle ostaje pitanje o Bibliji...jesi li ili nisi?

    Inače ako želiš verodostojne i istinite informacije evo ti javni sajt Jehovine organicacije: www.jw.org nema potrebe da navodiš izvore koji su neistiniti i neadekvatni!


  4. #484

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Pitao sam te da li si imao prilike da čitaš i ispitaš Bibliju! Pohvalno je što si "zavirio" u literaturu Jehovine organizacije. Dakle ostaje pitanje o Bibliji...jesi li ili nisi?

    Inače ako želiš verodostojne i istinite informacije evo ti javni sajt jedne normalne rganicacije: www.pravoslavlje.net nema potrebe da navodiš izvore, kao što je Kula stražara, koji su neistiniti i neadekvatni!

    Eto istine
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  5. #485

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Vi biste sasvim sigurno na tom vasem sajtu objavili pricu nekoga kome ste zivot unistili.
    Treba vas, bre, pohapsiti sve do jednog, pa u prdekani proucavajte tu vasu literaturu do kraja zivota.
    Poruku je izmenio Meggy, 28.06.2012 u 20:19
    Gather ye rosebuds while ye may...

  6. #486

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Vi biste sasvim sigurno na tom vasem sajtu objavili pricu nekoga kome ste zivot unistili.
    Treba vas, bre, pohapsiti sve do jednog, pa u prdekani procavajte tu vasu literaturu do kraja zivota.
    Ovo je već govor mržnje
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  7. #487

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Jok, samo vrlo prakticno resenje
    Gather ye rosebuds while ye may...

  8. #488

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Govoriš kao komunisti četrespete
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  9. #489

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Stavak u Bibliji, dobro poznat mnogima na ovom forumu, glasi ovako: Isaija 48:22 Nema mira zlima”, kaže Jehova.

    P.S. Mnogi su naučili nekoliko veoma važnih stavaka iz Biblije od kada sam ja počeo redovno da pišem na ovom forumu! Ovaj je, između ostalih, veoma popularan! Govori o stanju onih koji ne vole da slušaju o istini, o Bibliji, o Jehovi, o Božjem Kraljevstvu...zato su pojedinci veoma agresivni, nekulturni, bezobrazni, vređaju, prete i slično. Žalosno i jadno.

    Ipak bez obzira na njihovo ponašanje, Jehova je odlučio da će svi morati da čuju dobru vest o Božjem Kraljevstvu na osnovu koje izražavaju svoj stav: za ili protiv Božjeg Kraljevstva!
    Poruku je izmenio Savest, 28.06.2012 u 22:01

  10. #490

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Ipak bez obzira na njihovo ponašanje, Jehova je odlučio da će svi morati da čuju dobru vest o Božjem Kraljevstvu na osnovu koje izražavaju svoj stav: za ili protiv Božjeg Kraljevstva!
    A ti si kanda na direktnoj telefonskoj liniji s tim tvojim Jehovom svakodnevno?

    zato su pojedinci veoma agresivni, nekulturni, bezobrazni, vređaju, prete i slično. Žalosno i jadno.
    Je l', a ko to, leba ti? Ima i takOvih ovde?
    Jesi li se obratio Jehovi poodom toga, il' samo urednicima na temi?
    Ali videće ti bilmezi kad ti budeš generalni sekretar Jehovine partije, kad se pojavi i takoto
    Jel' da da 'oće?


    Isaija 48:22 Nema mira zlima”, kaže Jehova.
    A glupima?
    Poruku je izmenio Bazilej, 28.06.2012 u 22:40 Razlog: Dod'o stavak, ne može da škodi
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  11. #491

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Ipak bez obzira na njihovo ponašanje, Jehova je odlučio da će svi morati da čuju dobru vest o Božjem Kraljevstvu na osnovu koje izražavaju svoj stav: za ili protiv Božjeg Kraljevstva!
    Pffff sad mi je vec lakse.

    Nego, koji stavak govori o transfuziji krvi? To nekako uvek spontano preskocis, jebemulebac
    Gather ye rosebuds while ye may...

  12. #492

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Stavak u Bibliji, dobro poznat mnogima na ovom forumu, glasi ovako: Isaija 48:22 Nema mira zlima”, kaže Jehova.

    P.S. Mnogi su naučili nekoliko veoma važnih stavaka iz Biblije od kada sam ja počeo redovno da pišem na ovom forumu! Ovaj je, između ostalih, veoma popularan! Govori o stanju onih koji ne vole da slušaju o istini, o Bibliji, o Jehovi, o Božjem Kraljevstvu...zato su pojedinci veoma agresivni, nekulturni, bezobrazni, vređaju, prete i slično. Žalosno i jadno.

    Ipak bez obzira na njihovo ponašanje, Jehova je odlučio da će svi morati da čuju dobru vest o Božjem Kraljevstvu na osnovu koje izražavaju svoj stav: za ili protiv Božjeg Kraljevstva!
    Dobar stavak si izabrao.
    Sada da vidiš kako to izgleda iz našeg ugla.

    Jehovini svedoci nezvani dolaze na naša vrata i pokušavaju da nam prodaju doktrinu Kule stražare upakovanu pod imenom hrišćanstva.
    Jehovin svedok Malecki,negde se zove Savest na nekim forumima Stajić otvara teme o Jehovinim svedocima.

    Ne dolazimo mi na vaša vrata nego vi na naša!
    Ne otvaramo mi teme o vama nego vi sami.
    U našim očima ste vi ti zli koji nemaju mira i pokušavaju da nam nametnu naopako učenje.

    I kada dokažemo i Biblijom i knjigama Kule stražare da je vaše učenje antihrišćansko vi se pravite uvređeni i ignorišete sve dok ne dođe neko nov pa ceo cirkus iz početka.

    Dok ti nisi počeo da pišeš na ovom forumu niko nije znao šta je Biblija i šta u njoj piše.
    Dok Jehovini svedoci nisu napravili "prevod" Biblije nije postojao ispravan i dobar prevod .

    Zar ti stvarno misliš da su ovi ljudi koji čitaju imbecili i da možeš da im pričaš bajke, a oni samo da klimaju glavama kao na sastanku Jehovinih svedoka?Zar misliš da niko ne čita Bibliju,kažem samo čita a ima ljudi koji se bave jako dubokim istraživanjima spram kojih su šarene knjižice Kule stražare samo obična šarena laža.

    A vidi iz istog poglavlja Isaije

    1 Čujte ovo, dome Jakovljev, i vi koji nosite ime Izraela i iz voda iziđoste Judinih, koji se imenom Gospodnjim kunete, Izraelova Boga prizivate, ali ne po istini i po pravdi!

    Kako je dobar primer.Jehovini svedoci sa kunu imenom Božijim ali ne po istini i po pravdi.
    Da je istina to što Kula stražara uči ne bi ti morao da ignorišeš sve primere koji dokazuju da nije.

    A vidi tek šta je Isus rekao:
    ..sazidaću Crkvu svoju i vrata pakla neće je nadvaldati.

    Da je Kula stražara zidana na steni a ne na pesku ne bi se ti bojao nikakvih pitanja jer nema te sile a kamoli pitanja koje može da naškodi Istini.
    Ovako ko god postavi pitanje koje ne možeš da opravdaš Biblijom a takvih ima mnogo ide na tvoju ignor listu.

    Na sreću ,čitaju ljudi i upoznaju "istinu"Jehovinih svedoka.

  13. #493

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Nije valjda da sam ja plemenitom i bogougodnom gospodinu Cvrčku na ignor listi, pa to je nepravda i žalos' živa
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  14. #494

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Ja bih ukunula slobodu govora ljudima koji pripadaju takvim organizacijama.Ako si Jehovin svedok budi to.Budi brate mili i sam satana ali nemoj ubedjivati druge ljude da žele da budu to isto.Nemoj ispirati mozgove ljudima nebulozama i NE BUDI NAVALENTAN.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  15. #495

    Odgovor: Jehovini Svedoci

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Ipak bez obzira na njihovo ponašanje, Jehova je odlučio da će svi morati da čuju dobru vest o Božjem Kraljevstvu na osnovu koje izražavaju svoj stav: za ili protiv Božjeg Kraljevstva!
    Pffff sad mi je vec lakse.

    Nego, koji stavak govori o transfuziji krvi? To nekako uvek spontano preskocis, jebemulebac
    Iako si nevaspitana, puna sebe, drska i bezobrazna, totalno bez manira (u mraku si i ne vidiš), ipak zaslužuješ odgovor jer je dobra vest Jehovina svojina a mi, njegovi svedoci, objavljujemo dobru vest isključivo zbog ljubavi prema njemu i ljudima u koje i ti spadaš!

    Navešću ti nekoliko stavaka iz Biblije, potrebno je samo da otvoriš svoju Bibliju i potvrdiš citate! Lako, zar ne?

    1. 1.Mojsijeva 9:4-6
    2. 3.Mojsijeva 7:26,27
    3. 5.Mojsijeva 12:23-26
    4. Dela apostolska 15:28,29

    I da ne nabrajam više jer siguran sam da i ovo što sam nabrojao nećeš da pročitaš. Opet znam da će neko pročitati pa zato i citiram.


Strana 33 od 54 PrvaPrva ... 23313233343543 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •