Jehovini Svedoci - Strana 2
Strana 2 od 54 PrvaPrva 12341252 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 805
  1. #16

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    Ja imam svoju malu anegdotu sa pacijentima obolelim od te bolesti...
    Radio sam malko jednom u bašti pored kapije kada su mi došli neki zombiji
    da me pitaju kako sam i dali poznajem bibliju...
    Pravio sam se ko da me sve to jako zanima i pustio ih da se zanesu...
    Pozvao sam ih unura da se malo osveže pošto je bilo toplo, uzput sam ih
    stimulisao raznim dobro tempiranim pitanjima.
    Zatim sam otišao u drugu sobu i pustio malo Death metala sa CD-a ...Onako tiho - diskretno.
    Zatim sam se vratio i počeo svoj story...kako sam već godinama u jednoj satanističkoj sekti,
    kako polako gubim veru u sotonu i kako mi je dosadilo već da svake nedelje na misi
    ubijam razne životinje zarad njihove sveže krvi.
    Sokić koji sam im sipao im je zastao u grlu...nešto su se i stišali i video sam da im se malko splasnuo etuzijazam.
    Uzeo sam one prospekte što su mi nudili (dobro dođe za potpalu)
    i ispratio sam ih do kapije uz obećanje da ću im se javiti čim raskrstim sa sotonom.
    Odgegali su se niz ulicu a ja sam im mahao
    Bolidi - našli su da se kače sa ortodoksnim ateistom.
    Auwuuhu hu haha whooohhaha
    Svaka ti cast covece !!!

    O tim Je*enim Sero*ama mislim sve najgore !
    Evo smajlija koji docaravaju moje misljenje o njima:

    Dolaze na vrata i smaraju svojim glupavim pricama a ni sami nemaju pojma o cemu se tu radi jer je to kao neka sekta ma strasno nesto.

    Bolje da prodaju kvalitetne Oriflame proizvode jer bi bila obostrana korist ovako trose i svoje i tudje vreme mada im ja odmah zatvorim vrata no mogao bi da ih malo iscimam kao kolega Uriel.

    Svako koga poznajem misli da su oni "verska" sekta i ne naseda na price tih degenerika koji pokusavaju da nas truju kretenoidnim pricama.
    Poruku je izmenio Charlie Harper, 17.08.2010 u 15:32

  2. #17
    Imate veoma loše mišljenje o Jehovinim Svedocima. Zanima me na osnovu čega ste stekli tako loše mišljenje o ovim ljudima koji se maksimalno trude da žive na temelju biblijskih principa i rade sve ono što je osnivač hrišćanstva, Isus Hrist radio?

    Da li se radi o zaključcima koje ste formirali na temelju Biblije ili se radi o rekla-kazala predrasudama?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Čista manipulacija....već je govoreno/pisano o tome...
    Vešt manipulant zna kako se manipuliše!
    Malo istine se vešto upakuje u mnoštvo laži...i proizvoljnih tumačenja...

    Imao sam priliku da upoznam neke od njih...kod jednog je čak Biblija bila iscepana na pojedinim mestima...otkinute stranice i listovi...Kada sam ga pitao zbog čega je iskidao trećinu Biblije, odgovorio mi je sasvim opušteno da ono što je iskidao - nije istina?!

    Ja sam mu isto tako opušteno odgovorio: "Da, nije validno i nije istina jer vam se ne uklapa u koncept..."

    Da podsetim, Svedoci su do nedavno tvrdili da je Hrist već odavno došao na zemlju, i da je On ustvari Mihajlo...arhandjeo...itd...

    Jednostavno ne može se Bog i Reč nama prilagodjavati, mi se moramo prilagodjavati Bogu i Reči Njegovoj....!
    Takve tvrdnje zahtevaju i dokaze, zar ne?

    Citat tetkaD kaže: Pogledaj poruku
    Nevolim ovakve teme i diskusiju na takve teme,jer to uvek ode tamo gde netreba.Pa samo pitam jer me je uvek zanimalo ko je ličnost a verujem da postoji(jedino ako je tajnovito,a vrlo je moguće)ko je stvorio Jehovine Svedoke.Ko je osmislio sva ta propovedanja tumačenjaBoga,i ostalih pravila.
    Dolazili su i kod mene,i na moja pitanja o tumačenju iste JS,odgovori su bili nedorečeni.
    Hvala lepo,ja želim samo da se kremiram i ništa više.
    Odgovor se nameće sam po sebi, naime sam Bog Jehova je formirao Jehovine svedoke! Obrati pažnju na sledeće stavke iz Biblije:

    1. Isaija 43:10,11 "Vi ste moji svjedoci, kaže Jehova, i sluga moj kojeg sam izabrao, da biste znali i vjerovali mi i razumjeli da sam ja onaj isti. Prije mene nijedan bog nije bio načinjen i poslije mene neće biti nijednoga. 11*Ja, ja sam Jehova, i osim mene nema spasitelja.

    Jasno je da je Jehova izabrao i odredio svedoke za sebe. U to vreme su to bili izraelci, cela izraelska nacija.

    2.Jevrejima 12:1 govori sledece: Dakle, budući da smo okruženi tolikim oblakom svjedoka...o kojima govori čitavo 11. poglavlje Jevrejima, u šta se može svako uveriti!


    3. Otkrivenje 1:5 "5*i od Isusa Hrista, koji je Vjerni svjedok, Prvorođenac od mrtvih i Vladar kraljeva zemaljskih!

    Iz navedenih stavaka lako se može zaključiti da je Jehova oduvek imao i ima svoj narod koji naziva svedocima!

    Nadam se da si zadovoljna odgovorom!
    Poruku je izmenio euridika, 17.08.2010 u 18:02 Razlog: uzastopne poruke

  3. #18

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    @ savest: A kakvo je tvoje misljenje o pravoslavlju (pravoslavcima) a posebno o ateizmu (ateistima)?
    neunistiva zlojebaba!

  4. #19

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    @ savest: A kakvo je tvoje misljenje o pravoslavlju (pravoslavcima) a posebno o ateizmu (ateistima)?
    Ja sam rođen kao pravoslavac i znam iz iskustva da je to religija koja je zasnovana na čistoj tradiciji, nema apsolutno nikakve veze s Biblijom i Božjim principima. Ateizam je vera poput svake druge sa jednim velikim izuzetkom, naime ateista mora da poseduje mnogo veću veru od krreacioniste da bi verovao da je sve što nas okružuje nastalo slučajno. Ponekad zaista zavidim ateistima na veri!

  5. #20

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Zanima me na osnovu čega ste stekli tako loše mišljenje o ovim ljudima koji se maksimalno trude da žive na temelju biblijskih principa i rade sve ono što je osnivač hrišćanstva, Isus Hrist radio?
    Da li se radi o zaključcima koje ste formirali na temelju Biblije ili se radi o rekla-kazala predrasudama?
    A, ne, nisam proučavala Bibliju. Svakako ne sa Jehovnim Svedocima.
    Predrasude? Moguće. Ne bih rekla da se radi o predrasudima tipa rekla-kazala, možda pre predrasudama (zasnovanim na iskustvu, svakako): navaljivali, i opet navaljivali, i opet navaljivali. Nezvani, svakako ne dobrodošli na mojim kućnim vratima po n-ti put, pričaju i ne slušaju (ili ne poštuju) stav sagovornika. Baš kao i ti koji posle svega što smo napisali pitaš da li su to predrasude rekla-kazala, umesto da si iščitao šta smo napisali.
    Predrasude? Ipak ne.
    Rekla bih iskustvo.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  6. #21

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    A, ne, nisam proučavala Bibliju. Svakako ne sa Jehovnim Svedocima.
    Predrasude? Moguće. Ne bih rekla da se radi o predrasudima tipa rekla-kazala, možda pre predrasudama (zasnovanim na iskustvu, svakako): navaljivali, i opet navaljivali, i opet navaljivali. Nezvani, svakako ne dobrodošli na mojim kućnim vratima po n-ti put, pričaju i ne slušaju (ili ne poštuju) stav sagovornika. Baš kao i ti koji posle svega što smo napisali pitaš da li su to predrasude rekla-kazala, umesto da si iščitao šta smo napisali.
    Predrasude? Ipak ne.
    Rekla bih iskustvo.
    Ako ne želiš da ti Jehovini svedoci ne dolaze na vrata jednostavno im to i reci i prestaće. Obzirom da su ti toliko puta dolazili na vrata zašto ih nisi pitala zašto dolaze i kakvu poruku žele da ti prenesu? Kažeš da su možda predrasude znači da si formirala mišljenje o svedocima na osnovu mišljenja drugih a ne na osnovu sopstvenog mišljenja! Neko ko je tako uporan i trpi uvrede sigurno ima veoma jak razlog zašto redovno ide od kuće do kuće, sigurno ima veoma, veoma vrednu poruku koju želi da dostavi svakoj osobi.

  7. #22

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Ako ne želiš da ti Jehovini svedoci ne dolaze na vrata jednostavno im to i reci i prestaće.
    Da zalepim na ulazna vrata tekst "Jehovni Svedoci, molim Vas na ova vrata ne kucajte"?
    Rekla sam da me ne interesuje i da ih ne želim pred vratima. Posle n vremena stignu drugi. Njihovi.

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Kažeš da su možda predrasude znači da si formirala mišljenje o svedocima na osnovu mišljenja drugih a ne na osnovu sopstvenog mišljenja!
    A da još jednom pročitaš šta sam napisala. I da nađeš i tvrdnju da je iskustvo. Hajde, još jedared, pa opet. A onda zakucaj ponovo.

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Neko ko je tako uporan i trpi uvrede sigurno ima veoma jak razlog zašto redovno ide od kuće do kuće, sigurno ima veoma, veoma vrednu poruku koju želi da dostavi svakoj osobi.
    O kakvim uvredama se ovde radi? Koliko je njima uvreda to što im kažem da ne želim da mi objašnjavaju svoje stavove ne poštujući činjenicu da imam i svoje, toliko je i meni uvreda nekulturno kucanje na vratima nepozvanih, nepoštovanje mog doma, mog vremena, i u krajnjem slučaju mojih stavova i ubeđenja.
    A ako im je bitno da prenesu poruku, neka već nađu manje napadan i kulturniji način. Neka upute pismo, daju oglas, naprave javnu tribinu.... Ko nađe za shodno i smatra da mu je to potrebno, naći će vremena da čuje i poruku.

    Kao što rekoh, ne smeta mi niko, pa ni oni. Samo neka me se manu.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #23

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Dok sam bila podstanar, imala sam u komsiluku babu, clanicu sekte Jehovinih Svedoka.
    Pokusala ona u par navrata da mi plasira njihovu teoriju..na lep nacin sam je dinstancirala.
    Desavalo mi se, cesto, da mi na vrata dodju dve (zadihane....izes ga, cetvrti je sprat u pitanju) babe...u sred leta....
    Apelovali na konto pozrtvovanja i truda koji su ulozili
    Ne vredi....
    Ne smetaju mi, neka oni veruju u sta hoce....ali....
    Ja...posle prve neuspele trudnoce i izgubljenog deteta u 9-tom mesecu trudnoce...savataju me na ulici i pricaju horore o mom (nerodjenom, a tako zeljenom ) detetu...
    ...i da ako im ne pristupim ja sam (a ujedno i cedo koje nosim) izgubljena...
    ...i da se necemo spasiti...
    ...i da ga necu ni roditi jer nisam zasticena

    Ej...od*ebite od mene...ish sotono...ish...
    Budi pametan i pravi se lud

  9. #24

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Zašto da ne.....
    Pa, privatan bizniz je danas budućnost...

    A ne kao ovi iz SPC i ostali...Okačili se na državna jasla i ne puštaju....

    Meni to liči na vrtić u kome se deca svađaju oko toga kako izgleda babaroga...

    Nego nije mi jasno kako su se jehovini svedoci uklopili u zapovest:
    Ne svedoči lažno na bližnjega svoga....

  10. #25

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Charlie Harper kaže: Pogledaj poruku
    Auwuuhu hu haha whooohhaha
    O tim Je*enim Sero*ama mislim sve najgore !
    Mislim da nema potrebe za ovim i ovakvim izlivima nekontrolisanih emocija....

    ...I nema potrebe da bacamo toliko "drva i kamenja", jer iako se radi o manipulaciji Biblije, medju Jehovinim Svedocima ima sjajnih i dobrih ljudi...baš kao i u SPC, baš kao i medju katolicima, muslimanima...itd...pa i medju ateistima...

    Lično kada govorim protiv Jehovinih svedoka, govorim protiv koncepta koji se promoviše...I naglašavam da je reč o manipulaciji po nekim pitanjima, i to - argumentujem!

    Neosudjujem njih, nego koncept! Kao što neosudjujem grešnika nego - greh! A sud pripada samo Bogu!

    I kad god mi navrate na vrata stana (( to uopšte nije tako često-kako neki ovde predstavljaju)), posle kraćeg razgovora vidim po njima da im se lampice polako pale , a to je bitno -> da se svakome od nas upale lampice...jer Bog nam ih dade, za razliku od životinja...

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Odgovor se nameće sam po sebi, naime sam Bog Jehova je formirao Jehovine svedoke! Obrati pažnju na sledeće stavke iz Biblije:

    1. Isaija 43:10,11 "Vi ste moji svjedoci”, kaže Jehova, “i sluga moj kojeg sam izabrao, da biste znali i vjerovali mi i razumjeli da sam ja onaj isti. Prije mene nijedan bog nije bio načinjen i poslije mene neće biti nijednoga. 11*Ja, ja sam Jehova, i osim mene nema spasitelja.”

    Jasno je da je Jehova izabrao i odredio svedoke za sebe. U to vreme su to bili izraelci, cela izraelska nacija.
    Pa?
    Da li ste vi Izraelci?
    Ako Bog kaže da je Izraelski narod taj narod koji je Bog u prošlosti izabrao da budu VIDELO i svedočanstvo drugim narodima, zašto se vi tu trpate?

    Pročitaj celog Isaiju, a ne samo par stihova...Konkretno, Isaija govori o sakuplanju, koje će se desiti i koje se već desilo, Izraelskog naroda u svoju domovinu.... " sa svih krajeva zemaljskih"

    5 Ne boj se, jer sam ja s tobom; od istoka ću dovesti seme tvoje, i od zapada sabraću te.
    6 Kazaću severu: Daj, i jugu: Ne brani; dovedi sinove moje iz daleka i kćeri moje s krajeva zemaljskih,

    (Isaija 4)

    Ovo se sve ispunilo 1948. kada je Izrael posle 2000 godina progonstva povratio državu...
    Poruku je izmenio ser_gogsy, 18.08.2010 u 19:09 Razlog: rezime :)

  11. #26

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Savest:
    Rezultat čega je pogrešan, misliš li na biblijsko učenje?
    Ok, da ti odgovorim na pitanja. Stanje u koje bivaju Hriscani dovedeni nije u redu.
    Strah od unistenja, strah od grehova (pretezno koji ne postoje) ali i koji postoje.
    Takodje, Hriscani vredjaju druge time sto im kazu da su gresnici, ili pagani.
    Stvaraju svojim umom lazne ideje o grehu, malenkosti, propasti, kataklizmama, itd.

    Ljudi su iznutra dobri, JSvedoci, pravoslavci itd svi su ok, ali bivaju "izludjeni" Hriscanstvom.
    Zato ljude postujem, ali sekte ne. Na vrhu svake sekte se krije neko bice (moguce da i
    nije ljudsko) koje vernike skrece na pogresan put.

    Ja sam, u Novom Sadu par puta trazio crkvu Jehovinih Svedoka, ali nisam nasao :D
    , pazi, isao sam i ulicom gde je njihova crkva, i trazio, i bio sam isfrustriran sto ne mogu
    naci, ali izgleda da mi nije bilo sudjeno.

    Hteo sam, da se druzim malo snjima, ne da postajem clan njihove crkve.

    Jedini način da se dođe do ispravnog zaključka po pitanju religija jeste temeljito i ozbiljno proučavanje Biblije. Ne postoji niti jedna prečica. Biblija nam pruža odgovore na sva pitanja.
    NE slazme se. Grubo se NE slazem. Po mom iskustvu, Biblija je jako konfuzna.
    Pokusavao sam da citacjuci Bibliju dodjem do nekih spoznaja, jok, dosao sam do vecih
    konfuzija. Biblija (bar meni) ne daje odgovore ni na osnovna pitanja zivota.
    Bio sam Hriscanin, u nekoj drugoj sekti.

    Upoznat sam i sa nacinom tumacenja Biblije kod JSvedoka. Jasno mi je da JSvedoci
    tumace Bibliju kako im odgovara, a ne kako bi trebalo. Svakom stihu pridaju znacenje
    koje im odgovara radi svoje propagande.

    Mada Biblija je sama tavka konfuzna da je svako tumaci kako hoce, sem sto je neko
    uspeo da citavih 6 miliona JSvedoka ubedi u svoje tumacenje Biblije.

    Ne znam na kakvo spasenje misliš, ali spasenje od definitivnog uništenja ovog zlog sistema stvari kojim ttrenutno vlada Sotona, moguće je jedino ako izaberemo pobedničku stranu a to je strana našeg Stvoritelja Jehove i Božje Kraljevstvo na čelu sa Kraljem Isusom Hristom.
    Sotona ne vlada ovim sistemom. U Bibliji pise da je Bog Kralj Kraljeva i Gospodar
    Gospodareva, tako da se Bog smatra vladarem. Ali ja sam dosao do zakljucka da su
    oboje i Jehova i Sotona losi momci koji ljude zavode i maltretiraju.

    Sotona je cak manje zao nego Bog, jer Biblija svedoci da je Bog ubio mnoooogo vise
    ljudi od Sotone. Nema opravdanja za ubistvo! Na sud sa Jehovom, ja bih ga osudio na
    nekoliko miliona godina zatvora, plus zbog postenja dao bih mu pomoc psihijatara/psihologa,
    pa ako ga izlece, ako mu izlece njegove mentalne bolesti, onda ga mogu pustiti na slobodu.

    Ovaj sistem je upravo zao jer Jehova i Sotona, kao da zajedno manipulisu tu jadne ljude
    i maltretiraju ih. Naravno Jehova je jedno bice, kao isvaka ljudska Dusa koja ja umislila
    da je kralj svemira i proglasila sebe za svevisnjeg, Alfa i Omega. U stvari, podseca
    me na samog Lucifera koji je umislio da je iznad Boga.

    Pazi, pravi Bog, Alfa i Omega, nikada nikog ne bi ubio, nikada se ne bi uplitao u niciji
    zivot, nikada ne bi iziazvao rat. Nema sanse. Pravi Bog je apsolut i nije bice,
    zabole ga za sve, jer je on sve, apsolutno sve.

    Jednostavno svojim opazanjem vidim da je Jehova lazni Bog koji je sebe uzdigao
    i postavio na mesto pravog.

    Coveku ne treba Biblija da bi znao da treba da voli svoje Bliznje. Amen.
    Life has a motto: that any game is better than no game.
    - LRH

  12. #27

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Ateizam je vera poput svake druge sa jednim velikim izuzetkom, naime ateista mora da poseduje mnogo veću veru od krreacioniste da bi verovao da je sve što nas okružuje nastalo slučajno. Ponekad zaista zavidim ateistima na veri!
    Alo, šinko, pobrkao si lončiće. Ja sam ateista. JA NE VERUJEM, JA ZNAM.


    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  13. #28

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Malo sam imao kontakta sa Jehovinim svedocima, par puta su mi u Bosni zakucali na vrata, naišli na zid i odustali. Inače, tamo im je pogodno tle za širenje biznisa, jer ljudi očajnički žele da veruju u bilo kakvu glupost, bilo da se radi o crnoj magiji ili religiji. Zato su im institucije za mentalno obolele prepune, između ostalog....

    Elem, njih vidim kao još jednu korporaciju u nizu. Ljudi imaju biznis ideju, dosledno je sprovode, lepo im ide. Vrh piramide, kao u svakoj korporaciji, zarađuje najviše, dok robovi na dnu ostaju nesvesni svoje uloge. O njihovom tumačenju biblijske bajke imam isto mišljenje kao o hrišćanskom - give me a break!

  14. #29

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Malo sam imao kontakta sa Jehovinim svedocima, par puta su mi u Bosni zakucali na vrata, naišli na zid i odustali. Inače, tamo im je pogodno tle za širenje biznisa, jer ljudi očajnički žele da veruju u bilo kakvu glupost, bilo da se radi o crnoj magiji ili religiji. Zato su im institucije za mentalno obolele prepune, između ostalog....

    Elem, njih vidim kao još jednu korporaciju u nizu. Ljudi imaju biznis ideju, dosledno je sprovode, lepo im ide. Vrh piramide, kao u svakoj korporaciji, zarađuje najviše, dok robovi na dnu ostaju nesvesni svoje uloge. O njihovom tumačenju biblijske bajke imam isto mišljenje kao o hrišćanskom - give me a break!
    Pa to je to. To sto oni rade je cist biznis.

    Multilevel isto kao Oriflame ili Amway he pa znam te fore kada trebas ubedjivati i imati jaku pricu no Oriflame proizvodi su kvalitetni kao i kirbi usisivaci koje je moj prijatelj prodavao nekada ali ovo sto oni prodaju maglu ljudima to je glupost i to teska.

    Idu od vrata do vrata i traze naivcine i ljude bez mozga u nadi da regrutuju sto vise takvih jer normalni ljudi ne nasedaju na foru i ne padaju pred dobro istreniranim zombijima.

    @Savest - ako mislis da ces ovde regrutovati nekog u svoju armiju zombija grdno se varas jer na ovom forumu nema naivnih i lakovernih pa ili odlazi ili se potrudi vise jer vidim da ti ne ide... ni malo.
    Bolje idi... pored svih otrovnih gasova na gradskim ulicama ne treba nam trovanje i na forumu.

  15. #30

    Odgovor: Jehovini Svedoci!

    Mnogi od vas nisu upoznati sa Jehovinim svedocima i imate mnogo predrasuda. Ništa od gore navedenog nema apsolutno nikakve veze sa ovom religijom!

    Evo ko su Jehovini svedoci:

    Jehovini svjedoci tko su oni? Što vjeruju?

    Zainteresirani su za vas

    Tko su oni?
    JEHOVINI SVJEDOCI žele da ih bolje upoznate. Možda ste ih već upoznali kao svoje susjede i kolege na poslu ili u bilo kojim drugim svakodnevnim životnim aktivnostima. Možda ste vidjeli kako nude svoje časopise prolaznicima na ulici. Ili ste možda kratko porazgovarali s njima na svojim vratima.

    Jehovini svjedoci su zapravo zainteresirani za vas i vašu dobrobit. Žele se sprijateljiti s vama i reći vam nešto više o sebi, svojim vjerovanjima i organizaciji te o tome što misle o drugim ljudima i svijetu u kojem svi živimo. U tu su svrhu za vas pripremili ovu brošuru.

    Jehovini svjedoci uglavnom su ljudi kao i svi drugi. Imaju uobičajene probleme financijske, fizičke i emocionalne. Ponekad čine greške, jer nisu savršeni, nadahnuti ili nepogrešivi. No oni nastoje učiti iz vlastitog iskustva i marljivo proučavaju Bibliju kako bi učinili potrebne promjene. Predali su se Bogu da bi vršili njegovu volju i trude se živjeti odgovarajuće tome. U svemu što rade traže vodstvo Božje Riječi i njegovog svetog duha.

    Predali su se Bogu da bi vršili njegovu volju
    Jako im je važno da se njihova vjerovanja temelje na Bibliji, a ne na pukim ljudskim spekulacijama ili religioznim naukama. Oni imaju isti stav kao i apostol Pavao, koji je pod nadahnućem rekao: Neka se Bog pokaže istinitim, makar se svaki čovjek pokazao lašcem (Rimljanima 3:4). Kad je riječ o učenjima koja se prezentira kao biblijsku istinu, Svjedoci odlučno usvajaju isti stav kakav su pokazali Berejci prema propovijedanju apostola Pavla: Primili [su] riječ s najvećom gorljivošću, svaki dan pažljivo razmatrajući Pisma da vide je li to tako (Djela apostolska 17:11). Jehovini svjedoci smatraju da sva religiozna učenja treba ispitati jesu li u skladu s nadahnutim Svetim pismom, bez obzira na to je li riječ o učenju koje zastupaju oni ili netko drugi. Oni vas pozivaju potiču vas da u razgovoru s njima učinite upravo to.

    Vjeruju da je Biblija Božja Riječ
    Iz ovog što je navedeno očito je da Jehovini svjedoci vjeruju da je Biblija Božja Riječ. Njenih 66 knjiga smatraju nadahnutima i povijesno točnima. Dio za koji se obično kaže da je Novi zavjet oni nazivaju Kršćanskim grčkim pismima, a Stari zavjet zovu Hebrejska pisma. Oslanjaju se na oba ta dijela, kako na Grčka tako i na Hebrejska pisma, i shvaćaju ih doslovno, osim kad izrazi ili kontekst jasno pokazuju da je riječ o prenesenim ili simboličnim biblijskim recima. Svjesni su toga da su se mnoga biblijska proročanstva ispunila, da se druga upravo ispunjavaju, a da se ostala tek trebaju ispuniti.

Strana 2 od 54 PrvaPrva 12341252 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •