Pronađen živ dinosaurus
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1

    Pronađen živ dinosaurus

    Na Papui Novoj Gvineji turisti snimili velikog letećeg reptila. Lokalno stanovništvo oduvek znalo da postoji demon koji leti



    PORT MORESBI - Verovali ili ne, pronađen je živ dinosaurus!!!

    Na Papui Novoj Gvineji, jednom od poslednjih mesta na planeti gde čovek nije ni dirnuo prirodu, turisti su snimili nešto što neverovatno podseća na pterosaura - letećeg dinosaurusa!

    Lokalno stanovništvo oduvek zna za postojanje letećeg demona, koji ima krila kao slepi miš, kljun pun oštrih zuba, oštre kandže i dugačak rep, ali nauka je dosad odbacivala ove priče kao deo lokalne mitologije.

    A sada, postoji neoboriv dokaz da Ropen, kako ga zovu Papuanci, zaista postoji!
    Reč je, kako se spekuliše, o nekoj vrsti krilatog dinosaurusa, koji je u izolaciji prašuma Papue Nove Gvineje preživeo 65 miliona godina, koliko je prošlo od izumiranja njegovih rođaka.

    Ropen se, prema svedočenju Papuanaca, hrani uglavnom ribom, i to noću, tako što krstari iznad površine mora i, kad se ukaže povoljan trenutak, velikim kljunom izreže jato riba. Kad se ukaže prilika, dinosaurus hvata i neoprezne sisare koji mu se nađu na putu i nosi ih u svoje gnezdo na planini.


    Dokazi

    Istraživanjem glasina o postojanju dinosaurusa na Papui već godinama se bave mnogi biolozi, a među njima je najpoznatiji Amerikanac Terens Ejm, koji je na osnovu raspoloživih dokaza utvrdio da je moguće postojanje dve dosad nepoznate vrste letećih reptila, koji se razlikuju u veličini. Pored većeg - Ropena, tu je i manji, zvani Dua. Dok Ropen ima raspon krila od skoro šest metara, po izjavama očevidaca, Dua je mnogo manji - ima svega metar i po raspona.

    Dok se ne uhvate i ne ispitaju živi primerci, pretpostavlja se da je veći, Ropen, u srodstvu sa odavno izumrlim dimorfodonom (mnogi Papuanci su identifikovali upravo ovog pterosaurusa kad su im naučnici pokazali slike), a manji, Dua, sa ramforinhusom, savremenikom dimorfodona.
    Izvor: Kurir online

  2. #2

    Odgovor: Pronađen živ dinosaurus

    Interesantno.

    Nece me mnogo cuditi ako se uskoro na vestima pojavi prica o tome kako su nasli citava ostrva
    na sred okeana na kojima ima svakojakih vrsta Dinsoaurusa. Pa ce glumiti kako to dosad
    nisu pronasli itd, a u stvari skrivali su.
    Poruku je izmenio Videmir, 15.08.2010 u 17:33 Razlog: ispravka
    Life has a motto: that any game is better than no game.
    - LRH

  3. #3

    Odgovor: Pronađen živ dinosaurus

    Ja sam skeptik po tom pitanju. Sačekajmo da vidimo šta će naučnici reći. Nešto mi na noj velikoj slici taj "dinosaurus" više liči na pticu koju zovu fregata. Uostalom, prvo hopni pa kaži skoč!
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #4

    Odgovor: Pronađen živ dinosaurus

    Slažem se. Može i meni sa dve kocke leda.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  5. #5

    Odgovor: Pronađen živ dinosaurus

    Dobar marketing ili ziva istina trece nema.

    Videcemo, nije nemoguce ali ipak sacekajmo da prodje neko vreme mozda i neka godina.

    No ni to nije neki garant da cemo znati istinu jer ako se prestane pricati o tome moze biti da je bio sao marketing a isto tako moze znaciti i da je zaista to na slici dinosaurus pa se to drzi u tajnosti i ne prica se o tome... ko zna...

    Mada setimo se samo koliko puta je vidjeno cudoviste iz Loh Nesa ?! Na svakih 5 godina jave da je vidjeno a niko da se pozabavi njime sto ukazuje na dobar marketing najverovatnije.

Slične teme

  1. Umesto tumora u plućima mu pronašli drvo
    Autor HLEBmaster u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.04.2009, 01:01
  2. Pronađimo se po svetu
    Autor deran416 u forumu Dijaspora
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 10.04.2009, 09:21
  3. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 23.07.2008, 22:33
  4. Pronađena tekuća voda na Marsu?!
    Autor Lady S u forumu Astronomija
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 17.07.2007, 23:56
  5. Dvoglavi dinosaurus živeo pre 145 miliona godina
    Autor SQUAW u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 28.01.2007, 01:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •