Svetski rekord Bolta na 100 metara!

Sprinter sa Jamajke Usein Bolt novi je svetski rekorder na 100 metara!

On je na Ribokovom gran priju u Njujorku istrčao tu deonicu za 9,72 sekunde, čime je za dve stotinke nadmašio ostvarenje zemljaka Asafe Pauela iz septembra prošle godine.

"Nisam iznenađen rekordom, osećao sam da imam formu za takav rezultat. Svetski rekord nije bio moj cilj na ovoj trci, ali naravno da ću ga prihvatiti sa obe ruke", izjavio je Bolt, koji je na poslednjem prvenstvu sveta bio drugi u trci na 200 metara.

Dvadesetjednogodišnji sprinter u nedelju je ostavio Amerikanca Tajsona Geja, aktuelnog prvaka sveta, na drugom mestu sa 13 stotinki zaostatka.

"Ovaj rekord je odlična stvar za sport. Ja sam očigledno dobio domaći zadatak. Trenutno mogu samo da skinem kapu Boltu, ovo je bio njegov dan", džentlmenski je izjavio Gej.

Pored brzine, Bolt je u Njujorku ispoljio i visok nivo koncentracije, s obzirom na to da je početak trke zbog loših vremenskih prilika kasnio sat i 45 minuta.

Odlično veče za Jamajku upotpunila je Veronika Kempbel Braun, koja je, takođe na 100 metara, istrčala najbolji rezultat sezone - 10,91 sekundi.

(MONDO)