Полиција
Prikaz rezultata 1 do 14 od ukupno 14
  1. #1

    Полиција

    Република Србија

    Министарство унутрашњих послова







    НАДЛЕЖНОСТ

    У Републици Србији послове државне управе утврђене законом и прописима донетим на основу закона обављају министарства. Она примењују законе и друге прописе и опште акте Народне скупштине и Владе, као и опште акте председника Републике; решавају у управним стварима; врше управни надзор над обављањем поверених послова и др

    Унутрашњи послови су законом утврђени послови чијим обављањем надлежни републички органи остварују безбедност Републике и њених грађана и обезбеђују остваривање Уставом и законом утврђених других права грађана.

    Унутрашње послове државне управе обавља Министарство унутрашњих послова.

    Унутрашњи послови обављају се на начин којим се сваком човеку и грађанину обезбеђује једнака заштита и остваривање његових Уставом утврђених слобода и права.

    У обављању унутрашњих послова могу се примењивати само мере принуде које су предвиђене законом и којима се са најмање штетних последица за грађане и њихове организације, предузећа, установе и друге организације постиже извршење послова.


    Министарство унутрашњих послова Републике Србије обавља послове државне управе који се односе на:

    * заштиту безбедности Републике Србије и откривање и спречавање делатности усмерених на подривање или рушење уставом утврђеног поретка;
    * заштиту живота, личне и имовинске сигурности градјана;
    * спречавање и откривање кривичних дела и проналажење и хватање учиниоца кривичних дела и њихово привођење надлежним органима;
    * одржавање јавног реда и мира;
    * обезбеђивање зборова и других окупљања грађана;
    * обезбеђивање одређених личности и објеката;
    * безбедност саобраћаја на путевима;
    * контролу прелажења државне границе;
    * контролу кретања и боравка у граничном појасу;
    * контролу кретања и боравка странаца;
    * набављање, држање и ношење оружја и муниције;
    * производњу и промет експлозивних материја, запаљивих течности и гасова;
    * заштиту од пожара;
    * држављанство;
    * јединствени матични број грађана;
    * путне исправе;
    * пребивалиште и боравиште грађана;
    * обучавање кадрова, као и друге послове одређене законом.


    ОРГАНИЗАЦИЈА МИНИСТАРСТВА УНУТРАШЊИХ ПОСЛОВА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ

    У Министарству унутрашњих послова извршење задатака обезбеђено је јединственом организацијом на територији Републике Србије у којој су заступљени територијални, линијски и објектни принцип рада. Поред седишта Министарства у Београду, у складу са територијалном поделом на округе, послови и задаци из делокруга рада Министарства обављају се и у подручним јединицама - Подручним полицијским управама у: Београду, Крагујевцу, Јагодини, Нишу, Пироту, Прокупљу, Лесковцу, Врању, Зајечару, Бору, Смедереву, Пожаревцу, Ваљеву, Шапцу, Краљеву, Крушевцу, Чачку, Новом Пазару, Ужицу, Пријепољу, Новом Саду, Сомбору, Суботици, Зрењанину, Кикинди, Панчеву, Сремској Митровици, Координационој управи за Косово и Метохију.

    Опширније о надлежностима, организацији и самој полицији на званичној страници МУП Србије. Ова тема ће служити за дискусију о нашој полицији и свему што је везано за нашу полицију.



  2. #2

    Odgovor: Полиција

    Skandalozni propust u obezbeđenju državnih funkcionera

    Ministarku pravde čuvao Šarićev policajac

    Beograd - Ministarku pravde Snežanu Malović do aprila je čuvao pripadnik Uprave za obezbeđenje MUP Srbije, koji je prema operativnim saznanjima iz istrage šverca kokaina iz Južne Amerike povezan sa Darkom Šarićem, saznaje Blic. (nastavak vesti)

    ************************************************** *******************************

    Ako se na ovo doda da predsednika Srbije čuva vojska a ne policija, može se samo pretpostaviti da predsednik nema poverenja u našu policiju, što je nedavno napomenuo i bivši visoki oficir MUP-a Goran Radosavljević, ne znam kako onda mi obični građani da imamo poverenja. Verujem da mnogo toga ima da se piše o našoj policiji, pa da vidimo šta ostali misle o 'momcima u plavom' i koliko imaju poverenja u njih.



  3. #3

    Odgovor: Полиција

    licno misljenje
    u drzavi gde nista nefunkcionise kako treba gde je previse politike i stranackih uplitanja ni u policiji nije nista bolje
    oni rade svoj posao onoliko koliko dobiju odresene ruke od politicara
    verujem da su osposobljeni za postavljene im zadatke,a kako su selektirani i ko je sve mogao biti u policiji o tome nebih ovaj put
    ovih dana su resili veoma brzo i efikasno oko napada na novinara i najnoviji napad na nemacke turiste
    znaci kad dobiju zeleno svetlo mogu sve da rese a ono sto politici neogovara ide kao i politika sa natezanjem,otezanjem itd

  4. #4

    Odgovor: Полиција

    Poznat sam u svojoj okolini kao veliki kritičar rada organa, ali ovom prilikom bi malKo da ih branim.

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    ...

    Ako se na ovo doda da predsednika Srbije čuva vojska a ne policija, može se samo pretpostaviti da predsednik nema poverenja u našu policiju, što je nedavno napomenuo i bivši visoki oficir MUP-a Goran Radosavljević, ne znam kako onda mi obični građani da imamo poverenja. Verujem da mnogo toga ima da se piše o našoj policiji, pa da vidimo šta ostali misle o 'momcima u plavom' i koliko imaju poverenja u njih.
    Ovde si direktno etiketirao samo policiju, a to nije uredu. Mislim da za ovaj deo priče prevashodnu krivicu nosi Dijamant. (Puuu, 'bem ga u ime.) Ko je on da menja pravila i da određuje ko će da ga čuva?!? Ako mu se ne sviđa rad policije, ko mu je kriv. Sam je birao koalicionog partnera i dao mu ruke policajski pašaluk. Ne, u ovom slučaju NIMALO nije kriva policija. Čak, uveren sam da su veoma sposobni za takve zadatke.

    Ali ipak je kum gazda vojni, pa izgleda da u njega ima više poverenja. Samo, iako o Dijamantu mislim mnogo šta loše, nekako ne mogu da shvatim da je toliko ograničen pa da ne može da zaključi kako završavaju šta može da se desi, na osnovu kumovskih veza u srpskoj istoriji.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  5. #5

    Odgovor: Полиција

    Možda sam etiketirao a možda i nisam. Zapravo pomenuti Radosavljević je to rekao još pre mene - To što Tadića čuvaju pripadnici vojne jedinice Kobre, prema rečima Radosavljevića, znači da predsednik države "nema poverenja u policiju". (klik) što meni u neku ruku možda i ima smisla. Ja znam da te poslove treba da radi policija i znam da naša policija još kako može dobro da radi te poslove (jer i strane diplomate u velikoj meri čuva naša policija). Zanimljivo je da od smene vlasti 2000. DS zapravo nikada nije imao svog oveka na čelu policije, već je nakon Dušana Mihajlovića i ubistva Z. Đinđića to ministarstvo sile bilo u rukama DSS i sada SPS pa mi se sve to nekako uklapa u onu Gurijevu tvrdnju. Policija još kako ume da radi svoj posao, samo mi sve to deluje da ide onako kako je zirne naveo, kada se od njih nešto zahteva itekako to mogu da urade ili ne urade. Za svaku pohvalu su ovi rešeni slučajevi napada na turiste i novinara, da nije da ih samo kudimo ali opet koliko toga gde su u ptanju 'obični građani' ostaje nerešeno...



  6. #6

    Odgovor: Полиција

    U mojim očima ovo sramotno, ustvari pogubno. Ne to što je policajac povezan sa narko-bosom, nego što se sve tako radi (bar ja tako vidim) da opet priča ostane na sitnim ribama.
    A šta je sa vezama Šarića sa onima u vlasti? Šta je sa nalogodavcima niza (političkih) zločina, sa vezama vlasti i stranaka sa velikim mutnim parama...

    Cane Subotić - Dušan Mihajlović: par sati posle izjave o reketiranju od strane ministra policije već se čulo da će to biti nemoguće dokazati!!!

    Uostalom staro pravilo da su zatvori puni džeparoša a oni koji rade na angro ostaju s druge strane. Ne smeju u zatvor da ne bi povukli sa sobom one koji im to omogućuju.

  7. #7

    Odgovor: Полиција

    BEOGRAD 04. 10. 2010

    PRESS

    Novi pravilnik MUP-a: Sa vozačima mora pristojno!

    Saobraćajac prilikom kontrole mora da se pristojno obraća učesnicima u saobraćaju, sa dužnom pažnjom i poštovanjem ličnosti, propisano je novim Pravilnikom MUP-a

    Prema odredbama dokumenta, čiji je puni naziv Pravilnik o načinu vršenja kontrole i neposrednog regulisanja saobraćaja na putevima i vođenju obaveznih evidencija o primeni posebnih mera i ovlašćenja, policajac treba da pozdravi rukom i rečima, posle čega vozaču saopštava da se radi o kontroli, saopštava razlog zaustavljanja, odnosno ukazuje na učinjeni prekršaj. Saobraćajac, takođe, treba da obavesti vozača i putnike da ne smeju da napuštaju vozilo i da se vozač može uključiti u saobraćaj tek kad mu on to odobri.

    Ipak, ukoliko uslovi bezbednosti omogućavaju", policajac može dozvoliti vozaču i putnicima da napuste vozilo ako je to potrebno radi efikasnije kontrole.

    U skladu sa odredbama o poštovanju ličnosti kontrolisanog učesnika u saobraćaju i brizi saobraćajca za dostojanstvo kontrolisanog lica", prilikom kontrole vozač ne sme da bude u neprimerenom položaju" niti izložen nepovoljnim atmosferskim prilikama. To znači da policijski službenik licu koje kontroliše može omogućiti da sedi u službenom vozilu, navodi se u dokumentu.

    Pravilnik detaljno propisuje i uslove za odnošenje vozila paukom". Tako se uklanjanje ili blokiranje vozila sprovodi na osnovu naloga koji izdaje policajac koji zatekne nepropisno parkirano, odnosno zaustavljeno vozilo.

    Novina propisana Zakonom o bezbednosti saobraćaja i precizirana pravilnikom jeste kažnjavanje i uklanjanje vozila na osnovu video-nadzora ili foto-zapisa. Tada se rešenje donosi u elektronskoj formi i elektronski dostavlja licu koje uklanja vozilo, što znači da nije neophodno prisustvo saobraćajca.



  8. #8

    Odgovor: Полиција

    Koliko je Policija u istim ili sličnim g.urabijama kao i narod Srbije, pokazuje i podatak da su neki dan najavili "izlazak na ulicu"
    naravno ne da bi regulisali saobraćaj.
    O kako sam se tome radovala.
    I kako sam samo bila ponosna i na policajce i na saobraćajce, kojima inače retko nalazim "mane".

    Međutim, teško je ne videti sliku u celini i ne zaključiti da je reč o "ribi" kojoj glava mnogo zaudara.. da ne kažem dismr.
    Tako da je moja radost kratko trajala smrda glavurdan im je u roku od odma' poveć'o te plate.

    Ipak, nekako mislim.. i nadam se.. da tu nisu bile u pitanju samo plate,
    ali to ćemo tek videti i kada vidimo uveriti se, da li jeste ili nije bilo u pitanju "samo to".


    Kada cenzurišem komentar o onom svima glavnom, koji je postavio onog njima glavnog, koji je pak postavio neke svoje glavne

    ostatak policije nam je sjajan.
    I to su upravo oni kojima plata zapravo treba da pokriva visoku rizičnost posla.. i kojima je d (sadržaj zadnjeg dela pantalona)
    - stvarno u procepu.

    Sve ostalo je poli-tičko/cijska banda. I bagra.
    Koja zloUpotrebljavajući njih - krade i pljačka nas.. kažnjavajući nas
    kako u saobraćaju tako i u pešačenju

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  9. #9

    Odgovor: Полиција

    Policajac priznao da je skakavcem sekao navijača!

    Z. Đ. (37), narednik u beogradskoj policijskoj brigadi, u pritvoru posle priznanja da je u nedelju tukao i nožem isekao maloletnog B. G.

    Policajac Z. Đ. (37), narednik u beogradskoj brigadi, uhapšen je posle priznanja da je u nedelju brutalno pretukao i skakavcem" sekao navijača B. G. (17)! Batinašu je određen dvodnevni pritvor i on će biti saslušan kod istražnog sudije!

    Kako Press saznaje, posle detaljne istrage koju su sprovele unutrašnja kontrola MUP-a Srbije i beogradska policija, Z. Đ. je priznao da je zlostavljao maloletnika!
    (Cela vest)



    Prosto čovek ostane bez teksta kada pročita ovakve stvari.



  10. #10

    Odgovor: Полиција

    Evo dobijamo i komunalnu policiju. Kako kažu u novinskom članku (izvor Blic):

    Poslovi komunalnih policajaca biće održavanje komunalnog reda, kontrola primene zakona i propisa iz nadležnosti grada, nadzor u javnom gradskom i drugom saobraćaju, zaštita životne sredine, kulturnih dobara, ulica i drugih javnih
    objekata od značaja za grad.

    To podrazumeva da će novi policajci biti zaduženi i za kontrolu izlivanja otpadnih voda, uklanjanje snega, kao i za suzbijanje nelegalne prodaje, prosjačenja i bespravne gradnje objekata. Čuvari komunalnog reda kažnjavaće nesavesne građane koji se nepropisano parkiraju, lepe plakate, ispisuju grafite, prljaju i
    oštećuju spomenike, skulpture, fasade i drugi gradski mobilijar.

    Vršiće i kontrolu održavanje zoo higijene u gradu i kontrolisaće izvođenje kućnih ljubimaca, kao i vlasnika pasa koji se ne pridržavaju novog zakona o držanju "opasnih" pasa.

    Nova sluzba moći će da legitimiše, privremeno oduzima predmete, odvodi i kažnjava prekršioce i to naplatom kazne na licu mesta ili podnošenjem prekršajne ili krivične prijave. Prema Zakonu, komunalni policajaci u obavljanju službene dužnosti imaće status službenog lica uz krivično pravnu zaštitu propisanu zakonom, i ukoliko ih neko ometa ili sprečava u obavljanju dužnosti može da bude kažnjen novčanom kaznom od 10.000 do 50.000 dinara.

    Oni će nositi značku sa natpisom "Komunalna policija" i grbom grada,
    kao i pločicu sa imenom, prezimenom i službenim brojem. U redovnoj opremi službe je i tablica "stop-komunalna policija", foto i video oprema, lampe, lisice, palice, pištaljke, uređaji za učitavanje biometrijskih isprava i detektori metala.


    Baš me zanima koliko će moći da uvedu komunalnog reda u naše gradove. Redovna policija i ostale nadležne institucije nisu baš najsrećnije radile taj posao, a iskreno jedva čekam da vidim tog komunalnog policajca koji će da kazni Maxijevo dostavno vozilo koje redovno parkira u sred raskrsnice u Beogradskoj ulici u Beogradu i to baš u vreme kada svi idu na posao Živo me zanima i recimo kako će da kazne nekoga ko crta grafite a nisu ga uhvatili na licu mesta?



  11. #11

    Odgovor: Полиција

    Nisam sasvim sigurna da li ovo treba da se "ukrčmi" ovde.. ?
    na račun Tadića ?
    ili je to produžena crta_ceh nesposobne Vlade ?
    ______________

    Svakako je reč o dokazu opšteg rasula, o neartikulisanim potezima svih onih koji nam državom vladaju i institucijama rukovode..
    bez libele.
    I bez, makar naznake mozga.

    **********************************************

    Pametne i umne Glave policije, ohrabrene pametnim i umnim potezima svog Glavnog predsednika,
    koji je ovih dana, svojoj lepoj i nežnoj glaviDupetu obezbedio mekši tapacir, sa mnogo kvalitetnijim federima,
    (što na budućim dugim putovanjima, sigurno neće da ga nažulaju),
    O boji, lepšoj i kvalitetnijoj šasiji, o boljim zimskim gumama i propratnoj opremi da i ne govorim...

    ..... odlučile su da u toj sferi (dupećoj) državi daju i svoj dopriNos.

    Ako znamo da se, kada je reč o svim tim "pozadinama", zapravo radi o većoj bezbednosti i sigurnosti građana,
    onda nam ne preostaje ništa drugo, osim da se osećamo još bezBEDNIJE, nego do sada.

    MOTOR GRAĐANINA ČUVA
    Zar nisu lepi

    Ali, lepoti nema kraja. Gde je lepota.. tu je i moda. Jesmo mi, nije da nismo mali narod, ali nam je zato policija velika. I jaka.
    Pa kad je već tako, kad je već toliko jaka... i kad je još u pitanju moda, onda nek je visoka!!!

    VISOKA MODA za VELIKA MUDA

    ne znam kako se sada osećate vi... ali ja se osećam totalno bezBedno,
    bezBednije nego ikad

    Živeli dupeGlavci!!! i Države i Policije!!! Živeli!!! Uraaa..aaa aaa


    ________________________________

    A gledajte šta se sad na to rastalasala i raskukumakala, sitna policijska boranija
    koja o lepoti i modi naše (male lepe bolnice) zajedničke dupeGlavne politike&policije poooojma nema

    DAJTE NAM ZIMSKE ČIZME !!! DAJTE NAM CIPELE!!!
    ZAJEBITE MOTORE I ESKADRILE!!!


    pih.. sram da ih bude. Triput pih!!!


    I već znam...
    sad će humani demokrata Tadić da šapne ekonomičnom i mudrom Cvetkoviću
    ,
    koji će šapat diplomatski da mu uobliči.. kako bi ga još bolje predložio pravičnom i brižnom Dačiću

    da sa svoje razine ODMAH naredi:
    "Još u toku decembra, da im se svima, bez izuzetka obezBedi i po punktovima poodeli, po jednu


    NOVU PERTLU ZA (još dobre) STARE MOKASINE I ESPADRILE


    i gotova priča.


    __________________

    A to što će tolke pertle i pre šniranja da nam probiju ono bušno sito od budžeta.. to nikom ništa..
    o tom niko od njih nije razmišlj'o.
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 16.12.2010 u 16:02 Razlog: Glišo, 'ajd molim Te nemoj od postova više da praviš ovakve slikovnice, ovo je već preterana upotreba kodova, boja, size itd.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  12. #12

    Odgovor: Полиција

    Policija,iliti vojnici Babylona,je vojska manjine,protiv vecine...Sluzhe "drzhavi",a rade protiv naroda...Mnogi od pripadnika nisu ni svesni,da rade prvenstveno protiv sebe,a onda i protiv svojih najblizhih...Mnogi od njih u slobodno vreme "rasturaju" heroin po ulicama nashih gradova,preko svojih dilera,a samim tim truju nashu decu...
    Nema nicheg pozitivnog i uzvishenog u ovom poslu,ili pozivu,samo su tu da bi pomogli svojim gazdama,svesno,ili ne,da njihovu bracu drzhe u okovima...
    Josh jedan produkt novca,jer da njega nije,policija ne bi ni bila potrebna...
    Ali da nije novca,kako bi politichari kontrolisali roblje,i kako bi doshli do zhenskog polnog organa?
    Nikako,naravno,zato novac i ostaje u opticaju...
    Me Bring Da Enlightenment...

  13. #13

    Odgovor: Полиција

    Evo još jedne teme u kojoj je zadnji post napisan pre sto godina. Policija...udaramo po njima, najgori su, kriminalci, povezani sa mafijašima...zaustavljaju u saobraćaju, kažnjavaju, uzimaju novac...
    Uvek i stalno generališemo stvari, koliko smo puta pogrešili u oceni nekoga od njih, koliko puta smo bili ugroženi i pozvali ih, bili zaštićeni i trenutno sigurni.
    Šta se dešava u drugim organima, firmama...Isto, samo na drugačiji način.
    Policajac na terenu je uvek meta, ali volimo da su tu uz nas sigurniji smo, da li u nekoj velikoj gužvi, da li pred školom, u centru, sportskim dogadjajima.
    Koliko sam upućena i oni sa svojim platama preživljavaja kao i većina gradjana, naravno da u svakom žitu ima kukolja ali kako u policijskom tako i u drugima.
    Ne,ne znamo ništa o njima! O njihovim terenima sa kojih su se vraćali ili nisu, o pritisku od starešina ukoliko nemaju ispunjen bonus napisanih prijava ili bilo kakvih službenih spisa jer sledi umanjenje plate...
    Trebaju nam, verujte , većina od njih se iskreno i predano brine o nama...
    "Ukrašću srce od cigana da raskrstim sa brigama"!

  14. #14

Slične teme

  1. Како је настала Југославија...
    Autor yossarian u forumu Istorija
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 15.07.2015, 19:43
  2. Толеранција у Војводини?
    Autor yossarian u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 08.05.2012, 23:31
  3. Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 17.08.2009, 07:32
  4. Odgovora: 107
    Poslednja poruka: 14.03.2009, 00:32
  5. Посланица Патријарха Српског
    Autor yossarian u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 31.12.2007, 13:14

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •