@Bazilej,
ukoliko te "mrzelo" čitati to lepo i kažeš a ne poturaš izjave kao kukavičije jaje !
Nigde ne napisah da čovek može samo jednom voleti! Prema tome...oladi kapislu.
Što se tiče formulacije opsesija, za koliko bi ljudi koji vole to isto pomislio?
A priča da čovek "voli" onoliko koliko ima partnera ... što ne upita sultana ili nekog šeika koji ima 200-300 partnerki?
Nije nego .
Uostalom pomoglo bi ti da si stigao da pročitaš naslov teme. Priča se o istinskoj ljubavi...ne o zaljubljenosti, trenutnoj strasti, avanturi i sl.
Ili što bar ne pokuša da shvatiš neke osobe kojie su ti sigurno rekle..da bez obzira na status, broj veza i trajanje istih..samo se jedne osobe sećaju?
Na kraju...ukoliko sam nisi doživeo istinsku ljubav zašto misliš da je to nemoguće? Zašto odbacuješ nešto a priori?
Ja rekoh da verujem da istinske ljubavi postoje i da je baš dobro što postoje!

btw...Nikada neću izbrisati iz svesti jednu sliku u čekaonici aerodroma. Dvoje ljudi, po bar 70 godina, su se u haosu
najave da let kasni 2 sata, uhvatili za ruke, okrenuli jedno drugom, poljubili i izgledali kao najsretniji ljudi na planeti.
Častio sam ih piće i saznao da su više od 55 g u braku, da se znaju još od treće godine života i da su uvek zajedno. Blistali su..i sećam se da sam u sebi poželeo da kada dođe vreme da "odu"..da odu zajedno, jer nijedno od njih ne bi uspelo da nastavi život samo.