Put kojim nismo pošli
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1

    Put kojim nismo pošli

    Gde ću živeti, šta ću raditi, s kim ću biti...
    Svi životni izbori koji su bili pred nama. I ponuđena bar dva puta, a mi smo se odlučili baš za ovaj, naš. Naravno, svesni onog: uradi prvo, kajaćeš se uradi drugo opet ćeš se kajati. Grabeći jednu šansu birajući svoj put ujedno i gubimo šansu koja nam se pruža u onom drugom.
    I dok kročimo kroz život hraneći se sa svim prednostima koji su nam životni izbori doneli i boreći sa teškoćama sa kojima smo se susreli, osvrćemo se na sve životne izbore, sećamo se svih propuštenih šansi.

    E, da sam.... Ima u tome znatiželje, žalosti, neispunjenih htenja, poraza.

    Da li je trava zelenija u komšijskom dvorištu od one u našem, pa zaboravljamo našu da negujemo? Koliko nas pogled u prošlost na lepezu izbora koje smo imali sprečavaju da dišemo punim plućima i gazimo hrabrim, odlučnim koracima u životu? Da li ih koristimo kao izgovor sa sadašnje neuspehe i nezadovoljstvo? Da li nas znatiželja vuče da se vratimo odakle smo došli i samo malo zavirimo u ono što smo propustili?
    Ili ih se tek sećamo, ali prihvatamo da je propuštena šansa upravo i propuštena jer nije trebala da nam se desi?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #2

    Odgovor: Put kojim nismo pošli

    Moja prošlost obiluje sudbonosnim odlukama. Neke od njih su se direktno ticale života ili smrti. Moji izbori su uglavnom bili uslovljeni trenutnim okolnostima, na koje nisam mogao uticati, pa se može reći da nisam ni imao slobodu izbora u pravom smislu reči.

    Druge sam doneo svesno, i te su me najviše koštale. Štaviše, cena koju plaćam svakim je danom sve veća. Njima sam direktno ugrozio svoju budućnost. Ali, ne žalim zbog njih. Da sam odlučio drugačije, išao bih protiv samog sebe i protiv svega u što verujem, a na to ni danas nisam spreman, kao što nisam bio spreman ni pre deset godina.

    Ne gledam u prošlost. Izbori su načinjeni nepovratno. Žaljenje za onim što je moglo biti oduzelo bi mi vreme, vreme koje nemam. Vreme koje mi je potrebno da danas donesem odluke zbog kojih sutra neću žaliti.

  3. #3

    Odgovor: Put kojim nismo pošli

    Mish:
    „E, da sam...“. Ima u tome znatiželje, žalosti, neispunjenih htenja, poraza.
    Mislim da je zivot kao beli papir, i mi imamo olovku (i bojice ) i crtamo sta hocemo.
    Ok, mozda se ne mogu izbrisati neki dogadjaj i originalan dozivljaj, ali se moze menjati
    osecaj (i uticaj) tog nekog dogadjaja, koji utice na sadasnjost i buducnost. Iksustva ostaju,
    pogled na njih je promeljiv.

    Nemam neke svoje primere gde bih voleo da sad uradio nesto drugo u proslosti.

    Ali gledati na neke od tih dogadjaja drugacije nego sto sam tada gledao - to bi dobro doslo.

    Nije se nesto dogodilo? Bice prilike. Zivot ionako nema kraj. Ako ne u ovom onda u sledecem,
    pa tako do vise i vise spoznaje.
    Life has a motto: that any game is better than no game.
    - LRH

  4. #4

    Odgovor: Put kojim nismo pošli

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Ili ih se tek sećamo, ali prihvatamo da je propuštena šansa upravo i propuštena jer nije trebala da nam se desi?
    ...i ako se osvrnes,samo je ovaj citat jedini pravi odgovor...sve ostalo je alibi za promasaje u zivotu i kuknjava nad svojom sudbinom......
    ...hell ain't a bad place to be......

  5. #5

    Odgovor: Put kojim nismo pošli

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Da li nas znatiželja vuče da se vratimo odakle smo došli i samo malo zavirimo u ono što smo propustili?
    Srecan je onaj koga samo znatizelja vuce da zaviri u propusteno, znaci da je imao izbora..vise me muce oni putevi kojima nisam prosla jer me muka naterala na neke druge, nametnute..
    I nije mi zao propustenog, zao mi je sto nisam ja bila ta koja je birala da to nesto propustim..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  6. #6

    Odgovor: Put kojim nismo pošli

    Ne žalim za nekim prošlim izborima, ili neizborima. Uveren sam da je to ne samo ljudski već i praktično.

    Međutim, jednom, ali samo jednom sam se, i to pukim slučajem i sticajem neverovatnih okolnosti, vratio, ako tako mogu da kažem, u situaciju da opet mogu da biram nešto što skoro dve decenije ranije nisam odabrao. Na moju veliku sreću sada nisam pogrešio. Ta nova odluka, ili, kako već reče postavljač teme, novi put kojim nisam ranije hteo ići, se pokazala kao jedna od najboljih u čitavom mom životu....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #7

    Odgovor: Put kojim nismo pošli

    Neki izbori su bili pun pogodak a neki promasaj.
    Promasaji su me ojacali.
    Ne zalim samo sam radoznala sta bi bilo da sam izabrala druge opcije.
    Najveca vlast je vladati sobom.

Slične teme

  1. Kojim bi stihom opisali danasnji dan?
    Autor coolgirl u forumu Muzika
    Odgovora: 521
    Poslednja poruka: 10.02.2016, 21:12
  2. Filmski lik sa kojim biste voleli da popricate...
    Autor SQUAW u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 89
    Poslednja poruka: 28.03.2011, 00:41
  3. Put, kojim se redje ide ...
    Autor bellissima u forumu Psihologija
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 03.03.2011, 23:40
  4. Kojim propisom je regulisano...
    Autor AdrijanKronauer u forumu Online savetnik
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 28.05.2010, 14:43
  5. Mi nismo anđeli 3 - Rokenrol uzvraća udarac
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 05.12.2007, 00:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •