Manipulacija Biblijom? - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 58
  1. #31

    Odgovor: Nekoliko reči o manipulaciji Biblijom

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Dakle, ko manipuliše?
    Na prvom mestu zvanična Hriščanska religija (i katolička i pravoslavna zajedno sa 3000 novih sektaških odeljenja ). Nije teško primetiti da se ona ili one prostiru na prostoru zemlje gde je stvoreno najveće materijalno bogatstvo.
    Naravno da manipuliše. I to manipuliše upravo zbog postojanja čitača Biblije poput ser_gogsy-ja, koji bi progutali i tri puta veću besmislicu od one koja je napisana u Bibliji samo zato što je neko "utvrdio" kako je to Božje delo. Zbog onih koji nisu spremni razmišljati, već prihvataju prvo što im se servira jer je tako najlakše.

    Biblija je plagijat. Ma koliko to bilo teško prihvatiti. Još jedan u nizu prepisanih epova. Donela mnogo više zla nego dobra.

  2. #32

    Odgovor: Nekoliko reči o manipulaciji Biblijom

    Ma daaaa...samo se ti nadaj i teši da je to tako...matematičaru jedan hahaha....

    Baš kao što i ti na ovome forumu imaš moć da "obrišeš" nekoga, tako isto i u RL postoji Neko, ko ima moć "i da crta i da briše" !

  3. #33

    Odgovor: Nekoliko reči o manipulaciji Biblijom

    Zaleteo sam se s tvojim p.n.e i bez p.n.e.... ali tvoja tvrdnja kako, tvrdeći da je Pentateuh napisan oko 1500. godine p.n.e, neko priznaje da je do "stvaranja" došlo pre 5771. godinu upravo ilustruje to da prihvataš stvari iz Biblije zdravo za gotovo, bez ikakvog kritičkog osvrta.

    Po tebi, Mojsije je napisao Petoknjižje 2000 godina posle "stvaranja" i u to nema nikakve sumnje.

  4. #34

    Odgovor: Nekoliko reči o manipulaciji Biblijom

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Sam po sebi naravno da nije. Zato će ljudi koji žele da saznaju istinu istražiti tvrdnje iz njega i sami doći do svog zaključka. Voleo bih da vidim i dokumentarac koji govori o postojanju Isusa,
    Dokazi o potopu

    Dokazi o postojanju Boga

    Evo,rece da bi voleo da vidis dokumentarac o njegovom postojanju . Hajd da vidimo taj korpus "istinitih cinjenica" kao sto se nalaze u zetigeist
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  5. #35

    Odgovor: Nekoliko reči o manipulaciji Biblijom

    Evo da nesto kazem na ovu temu, malo detaljnije. Mozda je malo skretanje sa teme.

    Biblija nije prvi pokusaj da se manipulise ljudima, ona je kasniji proizvod. Manipulacije vuku korene
    od potpunog postanka (a ko ce znati kad je to).

    Cela stvar iz Biblije i Isusu je zakacena na neki program koji se dogodio mnogo pre nego sto
    je Biblija napisana. (ovo sad napred sam preveo, posto vidim da na forumu je pavilo da se pise
    samo Srpski, a Engleski citati ne smeju biti navodeni)

    ________________________________

    R6 IMPLANT

    Kljucni implant je trajao 36 dana. To je bilo ucinjeno kroz super velike, trodimenzionalne
    pokretne slike koje su sadrzavale sve sto je u ovoj cilivizaciji na zemlji - nasim srcima drago:
    (prim.prev. implant je silom nametnuti obrazac razmisljanja ili ponasanja)

    ~ sedo-kosi i belo-bradi bog,
    ~ djavoli,
    ~ paklena vatra,
    ~ arhandjeli kao Gabriel i Mihael,
    ~ religijski simboli,
    ~ kompletni arhbiskupi sa stapima i svecanostima Romanskog Katolocizma,
    ~ krst na kom je covek viseo,

    ~ pozorista kao sto su jos uvek danas u upotrebi ...
    ~ sexualna mucenja radjena u koznim odelima sa bicevima i lancima,
    ~ perverzije kao sto su sex sa decom,
    ~ ratne slike sa helikopterima koji se ruse,
    ~ svemirski brodovi,
    ~ neboderi (visoke zgrade),
    ~ zapravo cela arhitktura Manhatana i drugi moderni bankovski i poslovni centri,
    ~ celina Holivuda kompletna sa pokretnim slikama,
    ~ pisci,
    ~ vecno slavne filmske zvezde kao sto su Merilin Monro i Klark Gejb,
    ~ psihijatri koji rade elektroshokiranje, (jedna stvarno pikantna slika prikazana je - razapet psihijatar)
    ~ hirurzi koji bez milosti komadaju tela do kostiju,
    ~ i povrh svega, explodirajuce bombe su prikazane.
    ~ dodatno stvarnim explozijama bombi i vulkana, prikazane su explozije bombi,
    da bi osigurali da ce jednog dana neko imati dobru stablinu ideju o unistenju ove planete opet.

    Sto vise mi "napredujemo", to vise kopiramo vrstu civilizacije koja je implantirana
    tokom tih 36 dana. Planetarni suicid je programiran u tome.
    _________________________________

    Sto znaci, ovo se navodno dogodilo pre 75 miliona godina civilizaciji koja je bila na ovoj planeti tada.
    Nije istina da su samo dinosauri tada bili i da ih je meteor unistio. Bili su i ljudi, a neko, neko je
    namerno aktivirao sve vulkane na planeti hidrogenskim bombama i tako izazvao veliku exploziju,
    i onda pokupio plutajuce Duse i implantirao ih je - dok su bile prestrasene kao u nekom hipnotickom
    transu, 36 dana trajalo, prikazane su im razne slike.

    Ovo je otrkio L Ron Hubbard.

    I danas, jednostavno dramatizujemo mnogo toga sto nam je tada blio prikazano.
    Life has a motto: that any game is better than no game.
    - LRH

  6. #36

    Odgovor: Nekoliko reči o manipulaciji Biblijom

    Nije to R. Habard otkrio...
    To je Okultna Istorija Atmana na zemlji koja je sastavljena od starih gnostičkih, naravno ne priznatih, rukopisa i zapisima o astralnim kontaktima sa višim bićima.
    Naravno, sam Habard nije imao kontakte sa astralnim bićima. U njegovoj čuvenoj Sajentologiji postojala je grupa istraživača koja je dolazila do vrednih otkrića o čoveku i kosmosu. Takva otkrića R. Habard je prisvajao i objavljivao kao svoja...

    *Sveti spisi* kažu da je čovek na zemlji star oko 6-7000 godina.
    Da je bog stvorio čoveka po njegovom liku a da je ženu napravio od njegovog rebra..!!!

    Mi danas vidimo da je ovo prvo čista neistina a da je ovo drugo bajka...

    Problem dobra i zla....!!!
    Bog je sveprisutan...kažu spisi...ok
    Sigurno ste imali prilike da vam neko pobožan kaže: To i to nije od boga....
    A od koga je????? ( ....bog je sveprisutan...)
    A onda mi kažu: Ne razumeš ti to...moli boga da ti da pamet....
    I stvarno, takvi ljudi su programirani, tako da priča o implantima nije daleka od istine...

    Sa druge strane *sveti spisi* indirektno manipulišu i suprotnom stranom publike...
    Kako...?
    Mnogi ljudi uviđaju da spisi sadrže pojmove koji se ne uklapaju u njihovu logičku koncepciju.. Neki čak kažu da ih to vređa...Međutim, zbog toga što emotivno nisu vezani za takve programe oni sebe proglašavaju ateistima i traže objašnjenja u modernoj nauci.
    Takvi pametnjakovići ne vide da su u stvari vernici druge religije koje se zove nauka a koja sadrži potpuno iste nebuloze kao i sveti spisi...

    Neke zajedeničke karakteristike su im:

    1. Sveto Pismo.......čitaj...... Priznato od Svetske Naučne Organizacije...

    2. Božija Volja......čitaj..........Moderna Nauka još nije objasnila....

    Pa dobro ko će objasniti ono što mi ne razumemo...i zašto nam se ta vrata uvek zatvaraju.. ( bar za one koji kucaju )?
    Ja mislim da je to dovoljno za sumnju...

  7. #37

    Odgovor: Nekoliko reči o manipulaciji Biblijom

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku

    *Sveti spisi* kažu da je čovek na zemlji star oko 6-7000 godina.
    Da je bog stvorio čoveka po njegovom liku a da je ženu napravio od njegovog rebra..!!!

    Mi danas vidimo da je ovo prvo čista neistina a da je ovo drugo bajka...
    Jedino što "mi" danas vidimo, je da mnogi ništa ne vide!
    Horde potpuno slepih i obnevidelih očiju, tumara ovom planetom brez ikakvog cilja i smisla....Šireći slepilo kao epidemiju kokošijeg gripa...

    Prvo, ako ti misliš da je čovek stariji od 6000 godina, ti to i dokaži - argumentuj... a nemoj pričati rekla kazala puding smazala prazne priče....
    Na sve strane pljušte dokazi da je Zemlja vrlo mlada planeta i da je stvorena pre manje od 10 000 god....Ali to nije tema ovde....
    Drugo, Bog jeste stvorio čoveka po svome OBLIČJU, a ljudi koji neumeju da misle svojom čupavom, poistovećuju Boga sa "belom bradom" i sličnim glupostima...

    Po svom OBLIČJU znači po svom karakteru!!!

    Ali u daljem čitanju takodje vidimo da je čovek odbacio taj karakter postavši ono što je i dan danas....

    Ne izvrći i ne manipuliši!

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Problem dobra i zla....!!!
    Bog je sveprisutan...kažu spisi...ok
    Sigurno ste imali prilike da vam neko pobožan kaže: To i to nije od boga....
    A od koga je????? ( ....bog je sveprisutan...)
    A onda mi kažu: Ne razumeš ti to...moli boga da ti da pamet....
    Šta ti pričaš?

    Pa kakve veze ima Božija sveprisutnost, i da nešto nije od Boga? Kakve to veze s vezom, i pameću ima?
    Zamisli da si ti u istoj prostoriji i da posmatraš trogodišnje detete koje se igra okolo. Da li si ti za to dete prisutan? Naravno da jesi. E sad, dete se u nekom trenutku saplete i padne van domašaja tvojih ruku. Da li je tvoja prisutnost mogla da spreči detetov pad? Pa naravno da nije! Ali, da li je tvoja prisutnost omogučila da odmah priskočiš detetu u pomoć? I, PODIGNEŠ GA? Naravno da jeste...

    Čovek kada pada, pada zbog posledica svojih izbora! Kada ustaje, ustaje uz Božiju pomoć jer mu Bog pruža ruku, da ustane...

    Otvorite više te polu pospane, polu otvorene i polu drogirane oči...biće vam sve jasnije i nećete se zamajavati kojekakvim budalaštinama...

    poz...

  8. #38

    Odgovor: Nekoliko reči o manipulaciji Biblijom

    Ser...Prvo, ako ti misliš da je čovek stariji od 6000 godina, ti to i dokaži - argumentuj... a nemoj pričati rekla kazala puding smazala prazne priče....
    Na sve strane pljušte dokazi da je Zemlja vrlo mlada planeta i da je stvorena pre manje od 10 000 god....Ali to nije tema ovde....
    Ne, čovek nije star 6000 godina. Tipična pogrešna identifikacija...
    Priča i smisao života koji mi smatramo za ozbiljno je star 6000 godina...
    U tom stvaranju smisla najveću ulogu imaju *sveti spisi* ...
    To je priča koja se prilagođava vremenu u kome čovek živi a čiji su šabloni isti...

    To su spisi koji smeju slobodno da se tumače ali samo u onoj meri koja bitno ne menja smisao od onoga što se nezvanično u narodu misli i veruje...
    Dakle, mi kao imamo slobodu da je tumačimo ali u okvirima svoje mašte koja se odnosi na boju brade i frizuru samog boga, dok se promena suštine pomno prati i bezpogovorno proglašava za jeres...

    Ne mogu da dokažem, ali i ne trebam.
    Treba da znaš da se dokazi ne nalaze spolja, već u svakoj probuđenoj individui-čoveku.
    Ne postoji kolektivno spasenje, to je još jedna zabluda smisla života iz *svetih spisa* koju prepoznaje svaki probuđeni čovek...

    Ser...Drugo, Bog jeste stvorio čoveka po svome OBLIČJU, a ljudi koji neumeju da misle svojom čupavom, poistovećuju Boga sa "belom bradom" i sličnim glupostima...

    Po svom OBLIČJU znači po svom karakteru!!!
    Za malo pa pogodiš...
    Nije po karakteru već po suštini, biti...To je ta božanska iskra u svima nama koja traži da se prepozna ...
    Karakter ima definiciju u psihologiji koja je dovoljna da te odvuče na drugu stranu...

    Ser...Čovek kada pada, pada zbog posledica svojih izbora! Kada ustaje, ustaje uz Božiju pomoć jer mu Bog pruža ruku, da ustane...

    Dakle kada se čoveku dešavaju loše stvari onda je on kreator svoje sudbine...
    ....a
    kada se čoveku dešavaju dobre stvari on ne može sam, jel, on tada nije kreator, nego to radi uz pomoć božije ruke...
    A šta je bog, nezvanično kruži među ljudima koji imaju slobodnu volju da tumače njegove spise...

    Blago onom ko može ovo da razume...

  9. #39

    Odgovor: Nekoliko reči o manipulaciji Biblijom

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Ne, čovek nije star 6000 godina. Tipična pogrešna identifikacija...
    Priča i smisao života koji mi smatramo za ozbiljno je star 6000 godina...
    Ja tebi drvo, ti meni granćicu…Ima 10000000000 dokaza da Planeta Zemlja nije starija od 10 000 god, i da nema govora o nikakvim miliooooonima godina njene starosti! Pa ako je Zemlja mlada, onda zdravim razumom dodji lagano do zaključka koliko je čovek star…?

    Ili ti treba pomoć i u tome?


    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    To su spisi koji smeju slobodno da se tumače ali samo u onoj meri koja bitno ne menja smisao od onoga što se nezvanično u narodu misli i veruje...
    Dakle, mi kao imamo slobodu da je tumačimo ali u okvirima svoje mašte koja se odnosi na boju brade i frizuru samog boga, dok se promena suštine pomno prati i bezpogovorno proglašava za jeres...
    Šta se slobodno tumači?
    Ko tumači?
    Šta ima da se tumači da su 2+2=4 ?
    U tome i jeste stvar, da se uvek pojavljuju raznorazni “tumači” koji tumače onako kako im odgovara, a ne onako kako jeste…U te “tumače” spadaš i ti! I to si pokazao u svojim komentarima o vanzemaljcima, marsovcima, letećim tanjirima, šerpama, i loncima, i ostalim limunadama….koje si navodno prepoznao u tekstovima iz Biblije…arrrggggghhhhhhhhhhhhhhhhh….
    I onda, kada vi dobri tumači, dobro sve protumačite, 2+2 postaje 5, 6, 9….a nikada nije -> 4!

    E pa dragi tumači, onako kako tumačite jednostavnu matematiku za decu iz osnovne, takav ćete rezultat i dobiti …

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Treba da znaš da se dokazi ne nalaze spolja, već u svakoj probuđenoj individui-čoveku.
    Ma šta kažeš?
    Znači, stupid mi….A ja svo, i sve vreme, geološke dokaze o mladoj planeti tražim na terenu! Umesto da se probudim i nadjem ih u sebi…?
    Ahhh...Pa što mi brate ne reče ranije da se nemučim okolo-naokolo….hehehe…eeeee moooooooJ VladKo…


    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Ne postoji kolektivno spasenje, to je još jedna zabluda smisla života iz *svetih spisa* koju prepoznaje svaki probuđeni čovek...
    Otkud ti znaš šta postoji, šta ne postoji, i šta će biti?m?
    Malo mnogo prepotentna izjava za tako skromno reinkarnirajućeg momka…


    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Za malo pa pogodiš...
    Nije po karakteru već po suštini, biti...To je ta božanska iskra u svima nama koja traži da se prepozna ...
    Karakter ima definiciju u psihologiji koja je dovoljna da te odvuče na drugu stranu...
    Ti prijatelju ne da nisi pogodio, nego si debelo promašio…
    Vidi, čovek bez karaktera nije čovek, već beskičmenjak! Bog nas nije stvorio da budemo beskičmenjaci, crvi, gliste, pijavice, bakterije, itd…nego da budemo ljudi!
    Svest, razum i karakter su odlike koje nas debelo razlikuju od svih drugih živih bića na planeti!
    Čovek bez karaktera ne može ispoštovati ni jednu Zapovest iz Moralnog Zakona! Ne kradi, ne laži, ne ubij, ne kurvaj, ne poželi ništa tudje, ne zavidi, ne drogiraj se…Sve to traži -> KARAKTER! A taj karakter koji Bog od nas zahteva da bi smo bili LJUDI a ne gomile razularenih, bolesnih, izopačenih hordi koje ubijaju i sebe i jedni druge…Imao je -> HRIST!
    Isus Hrist nam je kroz sopstveni karakter pokazao kakvi treba da budemo, da bi smo bili – ljudi, stvoreni po Božijem karakteru!
    Dakle, Bog nam kroz Svete Spise objavljuje i pokazuje kakav je Njegov karakter…I šta traži od nas!

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Dakle kada se čoveku dešavaju loše stvari onda je on kreator svoje sudbine...
    ....a
    kada se čoveku dešavaju dobre stvari on ne može sam, jel, on tada nije kreator, nego to radi uz pomoć božije ruke...
    A šta je bog, nezvanično kruži među ljudima koji imaju slobodnu volju da tumače njegove spise...

    Blago onom ko može ovo da razume...
    Ne kaže se blago onome ko može ovo da razume, nego se kaže – “…Blago onome ko ne vidi, a poverova…”

    Pa dokle više da ti crtam?

    Šta je sudbina?

    Mnogi nemaju pojma šta je sudbina , a pričaju sve i svašta….karme, nirvane, reinkarnacije….blabla…bla…blaaaa

    Sudbina je - ko si, šta si, gde si rodjen, ko su ti roditelji…da li su ti roditelji Bred Pit i Andželina mladjahna Džoli, ili Pera iz Mošorina i Katić Milosava iz Obrenovca…da li si se rodio u Americi na Beverli Hilsu ili u Zimbabweu, Bagdadu, Srbiji…shvataš? To je sudbina! I ti nemaš apsolutno nikakvu moć da utičeš na nju!

    Ono na šta ti imaš moć da utičeš, je samo kako ćeš živeti svoj sopstveni život – MORALNO ili NEMORALNO! Ništa više, i ništa manje od toga! Jer kada to ne bi bilo tako, ondaK bi (svi) ti sada uticao da živiš na nekom boljem mestu od trenutnog, sa nekom lepoticom, možda i s dve-tri…sa usidrenom jahtom u sopstvenoj luci, mlaznim avionom u garaži pa da se reinkarniraš gde oš’ za čas…hehe…ali to ne možeš! Jer nisi gospodar svoje sudbine! I NIJE TI TO DATO! ovo podvuci tri puta crvenom olovkom -> Nije ti dato!
    Dakle, Čoveku kada se dešavaju loše stvari u životu, to nije sudbina! To su posledice IZBORA koje čini kao pojedinac, i posledice IZBORA koje čini kolektiv, društvo, zajednica, država….u kojoj se čovek nalazi, kojoj pripada!! Shvataš? Čovek nije stvoren da živi sam na pustom ostrvu, nago u zajednici sa drugim ljudima….svi smo duhovno povezani….(Isus kaže: “svi smo braća”)….I zbog toga svi snosimo posledice donešenih IZBORA!
    Evo ti primer: Ako 50% ljudi u jednoj državi odluči da krene u rat, i onih 50% koji nisu bili za tu opciju će snositi posledice tog rata…glad, nemaština, bolesti, razaranja….razumeš?
    Drugi primer, ako jedan bračni drug odluči da učini preljubu, posledice tog čina, u smislu razvoda, raspada, svadje, podele…itd, snosiće cela porodica! I deca, i drugi bračni drug, i roditelji bračnih drugova…itd!

    E sad, kada se čoveku dešavaju loše stvari za koje nije on lično odgovoran(nego društvo u kojem se nalazi) Jedini koji može da preokrene loše u DOBRO je - BOG! I to Bog stalno čini! Svedočanstava koliko hočeš….i sam sam jedan od njih…Pogladaj primer Nik Vujičića, koji sam postavio na temi ->http://www.vojvodinacafe.rs/forum/bo...tml#post688856! Takvih primera ima svuda po svetu…samo treba oči otvoriti, i ne biti bahati egoista, koji misli da je on sam lično nekakav bog-gospodar, i da mu niko ništa ne može…a posle se do neba čuje iz utrobe zemlje, vriska njegova…

    Sa druge strane, kada se čoveku dešavaju loše stvari za koje je on lično odgovoran, i tu Bog može da okrene loše na dobro…ali, samo ako ga pozovemo, pokajemo se(promenimo karakter, način života)... i tada je potrebno da ne grešimo više!

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    kada se čoveku dešavaju dobre stvari on ne može sam, jel, on tada nije kreator, nego to radi uz pomoć božije ruke...
    Ako budeš iskren, generalno gledajući, koje se stvari čoveku u njegovom životu više dešavaju, dobre? Ili loše?
    Da li je čovek zdraviji ili bolesniji? U telesnom i u duhovnom smislu?

    I šta se danas podrazumeva pod “dobrim” a šta pod “lošim” stvarima? Da li su dobre stvari ako stekneš uspeh u poslu dok gaziš preko leševa? Ili su dobre stvari ako imaš porodicu i iskrene prijatelje? Dobre ljude oko sebe?

    Već sam ti rekao da smo svi povezani i da smo svi pod ZAKONOM, i pod posledicama koje proizilaze iz kršenja tog Zakona!
    Dobre stvari proizilaze iz poštovanja i ispunjavanja tog Zakona, a loše stvari proizilaze iz kršenja tog istog Zakona! Sad' sam dodji do zaključka, da li mi generalno kao ljudi ispunjavamo ili stalno kršimo Moralni Zakon? Govorim o Moralnom, a ne o zakonodavnom, pravnom i ovozemaljskom zakonu koji usput, ne sankcioniše preljubu, alkoholizam, mržnju, zavist, pakost, želje za tudjim, ljubomoru, itd…

    Dakle, čovek itekako dobre stvari može kreirati svojim izborom! I ako izabere Moralni put, Bog će mu svakako pomoći na tom putu…

    (Psalam 25)

    1 K Tebi, Gospode, podižem dušu svoju.
    2 Bože moj! U Tebe se uzdam; ne daj da se osramotim, da mi se ne svete neprijatelji moji.
    3 I koji se god u Te uzdaju, neće se osramotiti; osramotiće se oni koji se odmeću od Tebe besputno.
    4 Pokaži mi, Gospode, puteve svoje, nauči me hoditi stazama Tvojim.
    5 Uputi me istini svojoj, i nauči me; jer si Ti Bog spasenja mog, Tebi se nadam svaki dan.
    6 Opomeni se milosrđa svog, Gospode, i milosti svoje; jer su otkako je veka.
    7 Grehova mladosti moje, i mojih prestupa ne pominji; po milosti svojoj pomeni mene, radi dobrote svoje, Gospode!
    8 Dobar je i pravedan Gospod; toga radi pokazuje grešnicima put.

  10. #40

    Odgovor: Nekoliko reči o manipulaciji Biblijom

    ser...Ja tebi drvo, ti meni granćicu…
    Baš vala tako...
    Tolika je razlika između mog mišljenja i mišljenja Svetke Naučne Organizacije, Biblije..
    A tebe gogsy..tu....nema nigde.

    Ser....Šta se slobodno tumači?
    Ko tumači?
    Šta ima da se tumači da su 2+2=4 ?
    U tome i jeste stvar, da se uvek pojavljuju raznorazni “tumači” koji tumače onako kako im odgovara, a ne onako kako jeste…U te “tumače” spadaš i ti! I to si pokazao u svojim komentarima o vanzemaljcima, marsovcima, letećim tanjirima, šerpama, i loncima, i ostalim limunadama….koje si navodno prepoznao u tekstovima iz Biblije…arrrggggghhhhhhhhhhhhhhhhh
    Pa da ljudi gledaju *onako kako jeste* izbegli bi manipulaciju. To je ustvari prvi korak.
    Međutim, kao i ti, većina ljudi ne zna da gleda stvari onakve kakve jesu, već se slepo lepe na autoritativna dokazivanja *SVETSKI PRIZNATIH INSTITUCIJA* i svoja organska čula na marterijalnoj ravni, a to je mehanizam koji nas drži u ropstvu...
    Tu je problem i kod manipulisanja Biblijom.
    U Bibliji ne piše ništa o letećim tanjirima, vanzemaljcima..ali piše o bićima koja deluju na nas ljude da se ponašamo dobro ili loše ( anđeli i demoni ).
    Ako bi *neko* bio u mogućnosti da, preko svetski priznatih organizacija, institucija kojoj pripadaju i religije, zauzme stav o tome šta su anđeli i demoni i taj stav brani na jedan podmukao i ljigav način, onda je taj neko postigao svoj cilj...
    ....A mi imamo zvaničnu 3D priču..

    Dok ti Ser... lupkaš lončićima i piješ limunadu i *gledaš onako kako jeste* i čitaš bibliju sa nadaom u spasenje, ne primećuješ da iznad tebe već lete leteći tanjiri koji sada već mogu da levitiraju i gađaju ciljeve stotine kilometara ispred sebe. Ne vidiš kosmičke letilice koje se upućuju na Mesec i Mars.
    To je zato što očekuješ i zamišljaš vanzemaljce i njihove letilice onako kako ti je Stiven Spilberg i drugari prikazao u svojim filmovima...
    Dakle, čoveče koji vidiš... onako kako jeste..... promakla ti je činjenica da shvatiš da ti indirektno nameću svoju priču a ti je prihvataš kao svoju.
    To je zato što ne znaš ko si!!!!!!

    Ser...Svest, razum i karakter su odlike koje nas debelo razlikuju od svih drugih živih bića na planeti!
    Čovek bez karaktera ne može ispoštovati ni jednu Zapovest iz Moralnog Zakona! Ne kradi, ne laži, ne ubij, ne kurvaj, ne poželi ništa tudje, ne zavidi, ne drogiraj se…Sve to traži -> KARAKTER! A taj karakter koji Bog od nas zahteva da bi smo bili LJUDI a ne gomile razularenih, bolesnih, izopačenih hordi koje ubijaju i sebe i jedni druge…Imao je -> HRIST!
    Isus Hrist nam je kroz sopstveni karakter pokazao kakvi treba da budemo, da bi smo bili – ljudi, stvoreni po Božijem karakteru!
    Dakle, Bog nam kroz Svete Spise objavljuje i pokazuje kakav je Njegov karakter…I šta traži od nas!
    Evo jedna manipulacije masama u smislu 10 zapovesti:

    Religiska učenja kažu da se čovek sastoji od tela duše i duha....Ok
    Ako uzmemo primer zapovesti: Ne ubij, Ne kradi i Ne laži...

    Ubistvo je eliminacija fizičkog tela čoveka.. Šta je da dušom i duhom?
    Naravno za to postoji unapred pripremljena priča koja se prihvata kao istina jer je odobrena od zvaničnih institucija. Niko ne dovodi u sumnju takvu priču niti je proverava..
    ..i takva besmislica koja je sto puta gora od filmova Stivena Spilberga se brani argumentom....ja verujem Bravo za sve vas koji verujete..

    Ne kradi...
    Krađom se smatra svojevoljno uzimanje i prisvajanje tuđeg materijalnog objekta, dobra bez odobrenja vlasnika..
    Šta je sa dušom i duhom????
    Ko danas ima najviše materijalnih dobara i čime ih brani????
    Ne brani ih samo državnim zakonima, vojskom i policijom već ih brani i religijskim ubeđenjima..Mi treba da se osećamo krivim pred bogom jer smo gladni i žedni, pa nam je hladno, pa smo ušli na posed vlasnika koji ima *svoju vodu, hranu i energiju*...
    Oni koji preko hleba traže pogaču se ugledaju na te vlasnike...

    Ne laži...
    Ne laže samo onaj koji zna istinu...
    Laž je sredstvo kojim se čovek služi da bi zadržao postojeće ili sagradio drugačije željeno stanje....


    Dragi Ser...
    ako je u pismu napisano: bog stvori čoveka po liku svom, ono s čim može da se manipuliše jeste reč: lik.....Šta je lik?????
    Mene su učili da je lik izgled...ali mi nekako ne paše taj termin...
    Ti kažeš da je karakter...a karakter je crta ličnosti koja je zakucana za materijalnu ravan...
    Dakle, tumačenje Biblije i zakona u narodu je materijalističko sa maštom o duhovnosti...
    Drugim rečima zakoni se odnose samo na fizičku ravan.

    ..A da bi se spoznala istina čovek sa čvrstim nogama na zemlji mora i može da izađe iz fizičke ravni...

  11. #41

    Odgovor: Nekoliko reči o manipulaciji Biblijom

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Baš vala tako...
    Tolika je razlika između mog mišljenja i mišljenja Svetke Naučne Organizacije, Biblije..
    A tebe gogsy..tu....nema nigde.
    Šta je baš vala tako? To što ja tebi-ruku, a ti meni-prst...ne...nokat?

    Svako može da ima svoje mišljenje! Šta je tu sporno? Pa sporno je to da su naša mišljenja subjektivna i nerealna ako se ne zasnivaju na sopstvenom ili tudjem ISKUSTVU. Ako ja iskusim heroin i njegovo ubitačno delovanje, ja kreiram sopstveno mišljenje o tome da je to - LOŠE, jer imam ARGUMENT! Ako ja ne iskusim heroin, a VIDIM oko sebe kako njegovo konzumiranje deluje na konzumenta i njegovu širu i bližu okolinu, ja isto tako kreiram sopstveno mišljenje o tome da je to - LOŠE, jer opet imam ARGUMENT!

    Vlado, tvoje mišljenje je samo tvoje, ali ono se, konkretno ovde, ne zasniva nažalost ni na jednom jedinom argumentu...Znaš, i malo petogodišnje dete ima "svoje mišljenje" ... da decu donose rode....

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Pa da ljudi gledaju *onako kako jeste* izbegli bi manipulaciju
    O tome ti i guslam ovde sve vreme....

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Dok ti Ser... lupkaš lončićima i piješ limunadu i *gledaš onako kako jeste* i čitaš bibliju sa nadaom u spasenje...
    Jedini koji lupa lonce si ti, i to opet... Prosto se pitam kako hodaš od tolike srče...hehe...

    Biblija se ne čita "s nadom u spasenje"... opet polupani lončići Vladane...
    Biblija se čita radi spoznaje - ISTINE! Ko si, šta si, odakle si i kuda ideš! Biblija se takodje čita radi spoznaje -> /Ovo isto podvuci crvenom olovkom/ KAKO , ZAŠTO, I ZBOG ČEGA živeti ŽIVOT!

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    ...ne primećuješ da iznad tebe već lete leteći tanjiri koji sada već mogu da levitiraju i gađaju ciljeve stotine kilometara ispred sebe. Ne vidiš kosmičke letilice koje se upućuju na Mesec i Mars.
    Šta ti imaš od toga što oni lete i gadjaju ciljeve stotine kilometara ispred tebe? Šta ti imaš od toga što neko šalje letelice na mesec i mars? Šta?
    Znaš šta imaš!? Imaš od toga, jedno veliko -> NIŠTA! Moj Vladane....
    Ustvari, i ti, i svi mi, imamo samo nevolju od takve tehnologije...uništava se priroda i život na njoj zarad naoružavanja svetskih sila...Sve se može zloupotrebiti, pa i tehnološki razvoj nije izuzetak...Čovek zloupotrebljava baš sve što mu je dato. Od sopstvenih čulnih osetila, razuma, emocija, fizičkih predispozicija....pa sve do najsavremenijih tehnoloških dostignuća!

    Sve se ZLOupotrebljava! A sve nam je dato da nam koristi i ulepša život

    Na primer, čulo ukusa nam je dato da uživamo dok se hranimo, a ne da se prežderavamo i opijamo zbog užitka, do bolesti i prevremene smrti(mi ga zloupotrebljavamo)
    Inteligencija nam je data da se razvijamo u pozitivnom smeru, i da razumemo svet oko nas koji je Bog stvorio, da razumemo zašto smo ovde i koja nam je svrha ( svrha nam nije samo da živimo, jedemo, pijemo i da umremoto je svrha jedne bakterije) , a ne da inteligenciju koristimo za destrukciju, uništavanje prirode, životinja, i jedni drugih(mi je zloupotrebljavamo)
    Isto je i sa polnim zadovoljstvima, sex nam je dat da uživamo u vrhuncu ljubavi sa izabranim partnerom koji rezultira radjanjem novog života, a ne da orgijamo(I to zloupotrebljavamo)
    Ljubav se zloupotrebljava
    Prijateljstvo se zloupotrebljava
    Profesije se zloupotrebljavaju
    Vlast se zloupotrebljava
    Itditd
    A znaš zašto čovek sve zloupotrebljava? Pa zato jer je čovek generalno nezasit! Nikada mu nije dosta! Koliko god da ima uvek mu nešto falionaj koji ima auto, ubrzo se zasiti pa hoće kamiononaj koji ima kamion, vrlo brzo poželi aviononaj koji ima milion, ubrzo mu nije dosta pa želi dva milionaitditd Čovek nikada ne može da se zasiti zbog toga jer materijalne stvari pričinjavaju samo trenutna zadovoljstva kao droga! Narkomanu je lepo u trenutcima fiksa, čim fiks prestane da deluje, ovaj oseća pakao i treba mu novi fiksDakle, mnoge materijalne stvari oko kojih ljudi protraće svoje živote su samo igračke za odrasle! I nemaju nikakvu stvarnu vrednost!

    Pa šta očekujemo onda? Kakav život očekujemo?
    Zato je toliko frustriranih i nesrećnih duša na planetiZato jer svi manje više trčimo i trošimo se, za nebitnim stvarima u životu

    A šta je bitno?

    Ko će mi reči, šta je bitno?

    Pa reči će mi Onaj koji me je i stvorio

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Dakle, čoveče koji vidiš... onako kako jeste... .. promakla ti je činjenica da shvatiš da ti indirektno nameću svoju priču a ti je prihvataš kao svoju.
    To je zato što ne znaš ko si!!!!!!
    Ja vrlo dobro znam ko sam, odakle sam i kuda idemI nebitan sam lik u ovoj priči
    A jedini autoritet koji priznajem je Božiji autoritet, odnosno autoritet Onoga koji me je stvorio! I ako moj Tvorac kaže da su 2+2=4 , onda mu ja verujem na Reč!
    A ti Vladko, i dalje plovi i lovi u mutnomtamo gde su 2+2 sve, samo ne 4

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Evo jedna manipulacije masama u smislu 10 zapovesti:

    Religiska učenja kažu da se čovek sastoji od tela duše i duha....Ok
    Ako uzmemo primer zapovesti: Ne ubij, Ne kradi i Ne laži...

    Ubistvo je eliminacija fizičkog tela čoveka.. Šta je da dušom i duhom?
    Ne kradi...
    Krađom se smatra svojevoljno uzimanje i prisvajanje tuđeg materijalnog objekta, dobra bez odobrenja vlasnika..
    Šta je sa dušom i duhom????
    Ne laži...
    Ne laže samo onaj koji zna istinu...
    Laž je sredstvo kojim se čovek služi da bi zadržao postojeće ili sagradio drugačije željeno stanje....
    Pa dobro jes se ti juče rodio?

    Živa Duša je spoj duha i tela! Duh(život) koji nam Bog daje se ispoljava kroz telo koje Bog stvara!
    Kada čovek s namerom ubije drugoga čoveka, on ubija telo, a duh se vraća Bogu koji ga je i dao!
    Ovo oko kradje i laganja ti nije baš najjasniješta sa duhom?
    Vidi, kada čovek umre, sve informacije o njegovom životu su uskladištene u duhu koji se vraća Tvorcudo najsitnijih detaljaI da li je krao, i da li je i kako lagao, i da li je ubijaomrzeospletkariomanipulisaoitdapsolutno sve!
    I onda će čovek da odgovara za svoja (ne)delabudi siguran u to!

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Dragi Ser...
    ako je u pismu napisano: bog stvori čoveka po liku svom, ono s čim može da se manipuliše jeste reč: lik.....Šta je lik?????
    Mene su učili da je lik izgled...ali mi nekako ne paše taj termin...
    Šta je lik? Ti ne znaš šta je lik? Ajoooooooj.

    I nije po liku, nego po obličju! (1 Mojsijeva) I stvori Bog čoveka po obličju svom, po obličju Božjem stvori ga; muško i žensko stvori ih.

    Dakle, po svome obliku! A pošto svi znamo da Bog nije materijalna kategorija nego duhovna, šta to onda može biti po duhovnom obliku?hm?
    Da bi ovo razjasnio, potrebno je da uzmeš Toru na Hebrejskom i da pročitaš Mojsijev stih koji su Djura i Vuk preveli sa obličje

    Pozz

  12. #42

    Odgovor: Nekoliko reči o manipulaciji Biblijom

    Ser...Svako može da ima svoje mišljenje! Šta je tu sporno?
    Svako misli da ima svoje mišljenje...
    Sporno je to što samo onaj ko spozna izvor odakle misli potiču, može da ima svoje mišljenje...
    Svi drugi slepo i nesvesno slede obrasce onih koji to znaju i žele da nametnu...

    Ser...Vlado, tvoje mišljenje je samo tvoje, ali ono se, konkretno ovde, ne zasniva nažalost ni na jednom jedinom argumentu...Znaš, i malo petogodišnje dete ima "svoje mišljenje" ... da decu donose rode....
    To si lepo primetio...
    Pa tako i treba da bude. Došlo je iz sopstvenog iskustva...
    Argumentima i dokazima se služe oni koji osnivaju kolektivna duhovna spasenja.
    Ja sam odgovoran za svoj razvoj i jedina mnoguća spoznaja je unutrašnja, preko mene i mog iskustva a ne spoljašnja preko Biblije, Crkve i itd...
    Ja ovo pišem da bih podelio sa onim koga to interesuje a ne zbog publike...razumeš!!!

    Ser...Sve se ZLOupotrebljava! A sve nam je dato da nam koristi i ulepša život…
    To je tačno..
    A jesi li se nekada zapitao da ti koji Zloupotrebljavaju nisu zloupotrebili Bibliju i sa njom manipulisali???
    Zar ne primećuješ da opstaje samo ono što *treba da opstane*...
    Zar ne primećuješ da se sve pomno iz senke prati, ne bi li se uočilo, i odmah sklonilo ono što bi takvu *sadašnju stvarnost* moglo da izmeni...
    A kako misliš da pobediš takve?
    Neznanjem i čekanjem u nadi za spasenje?

    Ser...Ja vrlo dobro znam ko sam, odakle sam i kuda idem…I nebitan sam lik u ovoj priči…
    A jedini autoritet koji priznajem je Božiji autoritet, odnosno autoritet Onoga koji me je stvorio! I ako moj Tvorac kaže da su 2+2=4 , onda mu ja verujem na Reč!
    Da znaš gogsy ne bi napisao da si nebitan lik...
    Naravno da nisi nebitan lik, u tebi kao i u svakom čoveku leži božanska iskra koja čeka svoju zrelost da se prepozna...
    To je ključ slobode od zloupotrebljenog ropstva...
    A ti gledaj ko u autoritete gleda kao u istinu, umesto da istinu gleda kao jedini autoritet.
    A do istine možeš samo kroz sebe i iskustvom...

    Ser....I nije po liku, nego po obličju! (1 Mojsijeva) “I stvori Bog čoveka po obličju svom, po obličju Božjem stvori ga; muško i žensko stvori ih.”

    Dakle, po svome obliku! A pošto svi znamo da Bog nije materijalna kategorija nego duhovna, šta to onda može biti po duhovnom obliku?hm?
    Da bi ovo razjasnio, potrebno je da uzmeš Toru na Hebrejskom i da pročitaš Mojsijev stih koji su Djura i Vuk preveli sa “obličje”…
    Pa šta može da bude???
    Lepo ti se kaže, samo to treba da prepoznaš u sebi...
    A toru možeš i da baciš...

  13. #43

    Odgovor: Nekoliko reči o manipulaciji Biblijom

    Citat lenjivica kaže: Pogledaj poruku
    Dokazi o potopu

    Dokazi o postojanju Boga

    Evo,rece da bi voleo da vidis dokumentarac o njegovom postojanju . Hajd da vidimo taj korpus "istinitih cinjenica" kao sto se nalaze u zetigeist
    Pogledao sam oba video materijala. Prvi video me je ubedio da je na vulkanu na planini Mount Helen zaista došlo do erupcije. Potkrepljeno brojnim dokazima. Drugi video me je ubedio da je poznati svetski ateista postao teista. Isto nesumnjivo.

    Korpus istinitih činjenica je neokrnjen, jer nije imao čime biti okrnjen. Dva sata rekla-kazala. Ćelija je isuviše složena, Frojd je ludak, erupcija je bila isuviše jaka, a slojevi vulkanskog pepela od pre 20 godina dokazuju da evolucija od nekoliko miliona godina nije utemeljena. I čak, štaviše, potkrepljuju tezu o potopu.

  14. #44

    Odgovor: Nekoliko reči o manipulaciji Biblijom

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Pa tako i treba da bude. Došlo je iz sopstvenog iskustva...
    Argumentima i dokazima se služe oni koji osnivaju kolektivna duhovna spasenja.
    Ja sam odgovoran za svoj razvoj i jedina mnoguća spoznaja je unutrašnja, preko mene i mog iskustva a ne spoljašnja preko Biblije, Crkve i itd...
    Dakle, ti ako nisi iskusio - heroin, nisi baš siguran u njegovo ubitačno delovanje? Pa je red da ga probaš?
    A kad odeš u selo kod babe, nabereš tamo nekakve pečurke za užinu, jel, pa ti baba kaže: "nemoj sinko to su otrovne...otrovaćeš se" , ti odgovaraš u tvom stilu: "ma kakvi baba, ne verujem dok neiskusim..." hehehe...eeeeeeeeee

    Treba verovati sopstvenom i tudjem iskustvu u skladu sa zdravim razumom! I tada će ti stvari biti mnogo jasnije...i pusti više tog malog debelog budu, što te drži svezanog u "astralnom svetu reinkarniranih budista"...


    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Ja ovo pišem da bih podelio sa onim koga to interesuje a ne zbog publike...razumeš!!!
    Razumem


    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    A jesi li se nekada zapitao da ti koji Zloupotrebljavaju nisu zloupotrebili Bibliju i sa njom manipulisali???
    Ma kako da nisam....ooohhooohohoooj, kad' sam ja to primetiJo....i zapitao se....

    Mnogi zloupotrebljavaju Reč Božiju - Bibliju...mnogi...
    Vatikan, papa, i svetski moćnici(u senci i ovi van senke) zajedno s njim zloupotrebljavaju i manipulišu!
    Raznorazni sektaši zloupotrebljavaju i manipulišu!
    Manipulišu ovi, manipulišu oni...pa čak i Vlada Vasić zloupotrebljava pojedine stihove iz Pisma kako bi manipulisao...

    Ali

    K a k v e _ t o_ v e z e_i m a_ s a - Bogom?

    Kada neko nešto radi u "Božije ime" , to istovremeno ne znači da to i zaista radi!

    Shvataš?


    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    A kako misliš da pobediš takve?
    Neznanjem i čekanjem u nadi za spasenje?
    Šta ja ima da pobedjujem?
    Nismo na utakmici da pobedjujemo jedni druge...Ono što ja radim, (a što bi toplo preporučio svima), je da se sklanjam od zla! Hrist nam kaže: "...okreni drugi obraz" , to zači -> Skloni se od zla....skloni se, jer ima ko vodi te bitke...A taj neko je - Bog!

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Da znaš gogsy ne bi napisao da si nebitan lik...
    Naravno da nisi nebitan lik
    Bogu smo svi bitni!
    Ja sam ne bitan lik - u ovoj priči...Ne tražim idealizovanje autoriteta (Imena i prezimena) ...jer smatram da nije bitno ko priča - nego šta priča!

    A naravno da sam bitan ljudima koji su i meni bitni u RL...

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    A toru možeš i da baciš...
    Isto kao i ti one babine savete oko pečuraka...

    pozzz

  15. #45

    Odgovor: Manipulacija Biblijom?

    Ser...Treba verovati sopstvenom i tudjem iskustvu u skladu sa zdravim razumom! I tada će ti stvari biti mnogo jasnije...i pusti više tog malog debelog budu, što te drži svezanog u "astralnom svetu reinkarniranih budista"
    Jel to znači da ćeš sva iskustva koja imaš *van zdravog razuma* ignorisati????
    Mi ovde ne govorimo o tome šta se jede a šta pije, gde se vrši nužda itd...jel tako? ......... Niti se ja držim Bude, niti Hrista, niti bilo koga. Moja staza je moja staza. Kao što je njihova staza bila njihova..

    U Bibliji je nebo....astral
    A jel znaš zašto?
    Zato što oni, potput tebe, drugačije ne bi razumeli...
    A kako bi mogli da razumeju kada nemaju iskustva a imaju samo veru...
    A nemaju iskustva jer ne smeju da čačkaju...Nisu zreli...Tako su im rekli...Poješće ih Knez...

    Jedan mali iz moje dalje rodbine me pita:
    Vlado jel ti veruješ u boga?
    A ja mu kažem: Ne, gledajući diskretno njegovu reakciju
    A on mi kaže: Ja verujem, imajući izraz lica kao da je ljut na mene što ja ne verujem.
    A ja ga pitam: A u kog boga veruješ?
    On mi odgovara: Pa u onog gore na nebu....

    Znam da deca u školi imaju veronauku i da se koristi Biblija...
    Ali takođe znam da takva manipulacija decom nije namerna.
    Sve je to deo jedne svetske politike...

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Religija manipulacija mase?
    Autor yige_gui u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 18.02.2009, 21:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •