Šteta što je u Srbiji zamrla ideja socijalizma
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1

    06 Šteta što je u Srbiji zamrla ideja socijalizma

    Šteta što je u Srbiji zamrla ideja socijalizma i što uopšte ne postoji ni jedna jedina socijalistička partija.

    Znam, sada će neko od vas reći da postoji SPS, ali svako ko to kaže treba da zna da SPS nema nikakve veze sa socijalistima. Kao prvo, ta partija (ili verska sekta kult ličnosti Slobodana Miloševića), nije primljena u Socijalističku Internacionalu, upravo zbog tog kulta ličnosti (svojstvenog koliko fašistima toliko i komunistima), niti će ikada biti primljena. Kao drugo, tu partiju neće da prime čak ni komunisti u svoju Komunističku Internacionalu (ili Kominternu, ako još uvek postoji pod tim imenom).

    Dalje, sve ostale socijaldemokratske partije, ako ih uopšte ima, ili su samo po imenu socijaldemokratske, ili su toliki politički patuljci ili takozvane kombi-stranke (kao nekada JUL), pa su se utopile u političke gigante.

    U mnogim evropskim zemljama, u kojima su na vlasti socijalističke partije, lečenje je potpuno besplatno (kod nas je užasno skupo i plaćaju ga čak i socijalni slučajevi). I te su zemlje među najboljima u Evropi; neke su čak i kraljevine, ali im ne smeta da vladu vode socijalisti.

    Kod nas, međutim, kad se pomenu socijalisti, 90% ljudi se uhvati za glavu i veli Jo-o-o-o-o-o-o-o-o-oj! Kakvi crni socijalisti! Kakav Ivica Dačić! Pih! Ne vredi im ni pričati, niti objašnjavati da Ivica Dačić nikad u životu nije bio socijalista, da je kao student (u vreme Tita i SFRJ) bio istaknuti beogradski skojevac, a kasnije (1990-tih godina prošlog veka) glavni poštovalac lika i dela Slobodana Miloševića i čovek najodaniji kultu (materijalističkoj verskoj sekti) SPS. Jednostavno ne vredi.

    Bilo bi poštenije da je taj kult zadržao svoj komunistički karakter nego što se bez ikakvog razloga ispoganio na ne tako lošu ideju socijalizma. I što je socijalizam učinio potpuno stranim za građane Srbije dok god postoji kult SPS.

    I svojevremena mizerna lepljenja plakata po Novom Beogradu, kojima se vređa predsednik države, i podmetanje, i uopšte sva ta podmetanja (slična onima iz 1999. sa NATO kišobranima i tadašnjim liderima DOS-a) liči na smrad iz SPS-a. Tako su komunisti oduvek podmetali kukavičja jaja svojim političkim protivnicima.

    Šta mislite o tome?

  2. #2

    Odgovor: Šteta što je u Srbiji zamrla ideja socijalizma

    Bojim se da nije baš tako.
    Ideje ne umiru tako lako, samo se pritaje.
    Umiru pokreti ili se transformišu do neprepoznatljivosti. Mislim da tako stoje stvari i sa socijalizmom. Vreme će pokazati svoje.
    Inače, ne mislim ništa o toj ideji...
    znam da je na zapadu komunizam i socijalizam postao popularan..
    nisu ga osetili na svojoj koži. Mislim da im je baš to potrebno.
    Utopije nisu dobre
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  3. #3

    Odgovor: Šteta što je u Srbiji zamrla ideja socijalizma

    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    Šteta što je u Srbiji zamrla ideja socijalizma i što uopšte ne postoji ni jedna jedina socijalistička partija.

    Znam, sada će neko od vas reći da postoji SPS, ali svako ko to kaže treba da zna da SPS nema nikakve veze sa socijalistima. Kao prvo, ta partija (ili verska sekta – kult ličnosti Slobodana Miloševića), nije primljena u Socijalističku Internacionalu, upravo zbog tog kulta ličnosti (svojstvenog koliko fašistima toliko i komunistima), niti će ikada biti primljena. Kao drugo, tu partiju neće da prime čak ni komunisti u svoju Komunističku Internacionalu (ili Kominternu, ako još uvek postoji pod tim imenom).

    Dalje, sve ostale socijaldemokratske partije, ako ih uopšte ima, ili su samo po imenu socijaldemokratske, ili su toliki politički patuljci ili takozvane „kombi-stranke“ (kao nekada JUL), pa su se utopile u političke gigante.

    U mnogim evropskim zemljama, u kojima su na vlasti socijalističke partije, lečenje je potpuno besplatno (kod nas je užasno skupo i plaćaju ga čak i socijalni slučajevi). I te su zemlje među najboljima u Evropi; neke su čak i kraljevine, ali im ne smeta da vladu vode socijalisti.

    Kod nas, međutim, kad se pomenu socijalisti, 90% ljudi se uhvati za glavu i veli – „Jo-o-o-o-o-o-o-o-o-oj! Kakvi crni socijalisti! Kakav Ivica Dačić! Pih!“ Ne vredi im ni pričati, niti objašnjavati da Ivica Dačić nikad u životu nije bio socijalista, da je kao student (u vreme Tita i SFRJ) bio istaknuti beogradski skojevac, a kasnije (1990-tih godina prošlog veka) glavni poštovalac lika i dela Slobodana Miloševića i čovek najodaniji kultu (materijalističkoj verskoj sekti) SPS. Jednostavno ne vredi.

    Bilo bi poštenije da je taj kult zadržao svoj komunistički karakter nego što se bez ikakvog razloga ispoganio na ne tako lošu ideju socijalizma. I što je socijalizam učinio potpuno stranim za građane Srbije dok god postoji kult SPS.

    I svojevremena mizerna lepljenja plakata po Novom Beogradu, kojima se vređa predsednik države, i podmetanje, i uopšte sva ta podmetanja (slična onima iz 1999. sa NATO kišobranima i tadašnjim liderima DOS-a) liči na smrad iz SPS-a. Tako su komunisti oduvek podmetali kukavičja jaja svojim političkim protivnicima.

    Šta mislite o tome?




    inace,da,hvala na pitanju,po unutrasnjem ubedjenju ja sam socijalista....
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 17.07.2010 u 11:59 Razlog: ne interesuju nas ostali forumi
    Ploviti se mora i bez broda ..

  4. #4

    Odgovor: Šteta što je u Srbiji zamrla ideja socijalizma

    Citat isahara kaže: Pogledaj poruku
    bojim se da nije baš tako.
    Ideje ne umiru tako lako, samo se pritaje.
    Umiru pokreti ili se transformišu do neprepoznatljivosti. Mislim da tako stoje stvari i sa socijalizmom. Vreme će pokazati svoje.
    Inače, ne mislim ništa o toj ideji...
    Znam da je na zapadu komunizam i socijalizam postao popularan..
    Nisu ga osetili na svojoj koži. Mislim da im je baš to potrebno.
    Utopije nisu dobre
    Хм, мој утисак је да је права социјална држава постојала баш у неким западним, посебно скандинавским земљама...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #5

    Odgovor: Šteta što je u Srbiji zamrla ideja socijalizma

    Ideja socijalizma u Srbiji se zasnivala na pravima, nikako na obavezama...
    Sto manje raditi, sto vise pametovati...
    Back in red!

  6. #6

    Odgovor: Šteta što je u Srbiji zamrla ideja socijalizma

    Kako zamrla??
    Ovako Srbija zamislja socijalizam...

    Enormni minusi javnih preduzeća
    Socijalni mir košta tri milijarde evra
    J. Aleksić - A. E. | 28. 07. 2010

    Iako na prvi pogled izgleda da je država blagonaklona prema građanima koji plaćaju nerealno niske cene struje, komunalija i slično, žitelji Srbije treba da znaju da će konačni račun ove politike platiti baš oni. Javna preduzeća lani su imala nagomilani gubitak od oko 287 milijardi dinara, što u prevodu znači da su te firme pojele tri milijarde evra sopstvenog kapitala. U procentima - 22 odsto.

    Danas, javna preduzeća vrede tri milijarde evra manje nego ranije. Cenu ćemo platiti svi kada na dnevni red dođe privatizacija javnih i komunalnih preduzeća jer je teško poverovati da privatni kupac to neće primetiti.

    Ekonomisti kažu da država na ovaj način zapravo jede samu sebe i da bi se u najopštijem smislu moglo konstatovati da je reč o dugogodišnjoj tradiciji opstajanja vlada na leđima javnih preduzeća. Pitanje kako se uopšte stiglo do tolikih manjkova, posebno je interesantno ako se ima u vidu da su sva javna preduzeća monopolisti.



    Marko Paunović iz Centra za liberalno-demokratske studije kaže da ove firme posluju mimo ekonomske logike, praveći konstantno veće rashode od prihoda koje imaju.


    - Tu su razne neefikasnosti po kojima oni vode biznis zato što će im u nekom trenutku država priskočiti u pomoć - subvencijom ili oprostom dugova, svejedno. Kod privatnika toga nema. Dakle, ne mogu se deliti visoke plate ako se konstantno posluje bez profita. Ne može se održavati nerealno visok broj zaposlenih - ističe Paunović.


    On ističe da u ovim firmama nekoliko ljudi radi posao koji, na primer - može da radi jedna mašina. Podseća na brojne afere koje su pratile rad pojedinih službenika u javnim preduzećima i ističe da je zahvaljujući takvom nesređenom stanju moguće iz ovih firmi izvlačiti novac.


    - Setimo se afera u javnim preduzećima. Dakle, treba i povećati cenu njihovih usluga, ali je neophodna i reforma ovih preduzeća, i to korenita - ističe Paunović.
    Back in red!

Slične teme

  1. Volim u Srbiji...
    Autor yossarian u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 10.07.2013, 15:46
  2. Komunizam u Srbiji
    Autor JOHNNY DUGI u forumu Politika
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 25.05.2011, 16:45
  3. Dokumentarac o srbiji
    Autor potsisvajz u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 17.08.2009, 02:22
  4. Ideja o okupljanju - fotosešn sa vodenim bojicama ...
    Autor simke u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 27.09.2008, 02:44

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •