Da li je Beočin zaista otišao u očin ? - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 21 od ukupno 21
  1. #16

    Odgovor: Da li je Beočin zaista otišao u očin ?

    Pošto novosadski vrapci, sasvim pogrešno misleći da su na bezbednoj udaljenosti od beočinske cementare i dalje mudro ćute, moram vam reći šta se dogodilo sa našim, kosjerskim (ne kosjerićkim, kako obično piše u novinama) vrapcima.
    Kada je naša cementara, uz svesrdnu podršku „države“ i lokalnih vlasti, nasilno zamenila dotadašnji mazut sa petrol koksom neko je primetio da su u jednoj, ugroženijoj, polovini grada vrapci nestali. U početku smo mislili da je to zezanje i preterivanje, a onda smo shvatili da je istina.
    U tom delu grada vrabaca više nema. Nestali su.

    Ispostavilo se da to nije ništa neobično.Ukoliko se spalionice otpada nalaze daleko od ljudskih staništa, u divljini, oko njih postoji jedan veliki krug gde životinja, čije je to dotadašnje uobičajeno stanište, više nema. Instinktivno osećaju da je područje zatrovano i beže. Čovek je jedina vrsta koja pristaje da živi u takvom okruženju.

    Beočinska cementara ima integralnu dozvolu za spaljivanje svega, što možete i ne možete da zamislite. Petrol koks je samo delić smrtonosnog koktela.
    Danas više i nije neka tajna da potiče iz Ukrajine gde se melje i meša sa automobilskim gumama.
    Izveštaj o kvalitetu i sastavu svakog kamiona petrol koksa koji udje u cementarin krug, po ugovoru o prodaji, trebao bi da bude dostavljen na uvid opštinskim vlastima, a samim tim i gradjanima. Naravno, to je mrtvo slovo na papiru. Mi nismo dosada videli ni jedan, a verovatno ni vi.

    Opštinari zbog novca„nisu radi kavzi“ sa cementarom, a stvarnost je sledeća...
    Od nekoliko kamiondžija iz grada koji poseduju kipere i ukazano im je poverenje da dovoze petrol koks za cementaru, jedan je ispričao (ima troje dece) šta ustvari prevozi.
    Naši preuzimaju petrol koks sa barži u luci Smederevo. Za vas ne znam, verovatno Novi Sad. E sad, pošto je tu ujedno i granična kontrola tovara, prilikom izlaska prolaze pored detektora radioaktivnosti koji se uredno, bez izuzetka, oglašavao na kamione natovarene petrol koksom. Osmi dan detektor je zaćutao, rešenje je nadjeno. Jednostavno ih isključe dok ne prodju.
    Ponavljam, ovo je priča iz prve ruke čoveka koji dovozi petrol koks za cementaru, bez rekla-kazala. Normalno da je želeo da ostane anoniman, ali je svestan da je on najugroženiji svakodnevnom vožnjom radioaktivnog tereta u već kontaminiranom kamionu.

    Prosta je činjenica da je reč o najbezočnijoj korupciji i kriminalu najgore vrste, ali je pitanje: Šta ćemo mi preduzeti, moji vrapci?
    Hoćemo li uopšte nešto preduzimati ili ćemo i dalje učestvovati u „spektakularnoj“ akciji Vojvodjanske zelene inicijative: " Gde god nađeš zgodno mesto, TI DRVO POSADI".
    Vidim, bili su i na EXIT-u i sakupljali potpise za taj visokorizični poduhvat.
    Pitam se samo: Što će nam drveće, kad neće biti vrabaca ?

    Vojvo‘anska zelena inicijativa
    Poruku je izmenio dodjoš, 05.08.2010 u 20:31

  2. #17

    Odgovor: Da li je Beočin zaista otišao u očin ?

    Interesantno. Nisam iz Beocina, ali tu iz okolice. Nisam znao za ovo spaljivanje guma i otpada.
    Nikad cuo za to pre.

    Hvala Dodjos za ove informacije.
    Life has a motto: that any game is better than no game.
    - LRH

  3. #18

    Odgovor: Da li je Beočin zaista otišao u očin ?

    Citat Videmir kaže: Pogledaj poruku
    Interesantno. Nisam iz Beocina, ali tu iz okolice. Nisam znao za ovo spaljivanje guma i otpada.
    Nikad cuo za to pre.

    Hvala Dodjos za ove informacije.
    E moj Videmire, a gde to piše da u ovoj indijanskoj državi treba nešto da znaš i da si obavešten ?
    Što manje znaš, lakše manipulišu tobom, puneći pri tom sopstvene džepove.

    Pa zar Černobil nije najgori primer neodgovornosti države prema svojim gradjanima ? Incident se dogodio 26. aprila 1986. a sve zemlje tadašnjeg istočnog bloka su ga prećutale, zbog prvomajske parade. Izveli su decu na ulice, čak i u smrtonosnim zonama, a pri tom su sve obaveštene glavonjesedele u podzemnim bunkerima.
    Šta danas svi oboleli imaju od toga što je, čini mi se, gradonačelnik Minska izvršio samoubistvo zbog griže savesti ? Ništa.

    Beočin je, TVRDIM, mali Černobil pored Novog Sada, samo što su naše glavonje na čelu sa Oliverom Dulićem, sto puta gore. Odgovorni iz Ukrajine su imali barem nekakav jadan izgovor - dobili su naredjenje da ćute. Koji je izgovor našeg jadnog ministra ?
    Za kratko vreme postao je milioner, pa čak ne ume to ni da sakrije. Popunjava milionsku poresku prijavu za prošlu godinu.

    Dnevni list Danas | Politika | Dulić pogrešio, pa optužio novinare

    Kakva savest, kakvi bakrači ?

    Dok 35.000 lekara 2008. godine upućuje peticiju Evropskom parlamentu kojom traže zabranu izgradnje novih spalionica otpada, naš tzv.Ministar ekologije, lekar ortoped po struci, iste te godine otkriva da je spaljivanje otpada, pa još u cementarama, budućnost.

    Evo kako ga lože vaši Francuzi u sopstvenoj zemlji:

    U Francuskoj je u regionima gde su u nekim fabrikama nezakonito skinuti filteri, radi povecanja brzine gorenja otpada, doslo do prave ekoloske katastrofe. Dioxin, kao najopasniji kancerogeni element koji se oslobadja paljenjem otpada, sa ostalim opasnim elementima, je zatrovao vazduh, zemlju i vodu u krugu do 40 km. Kod zatrovane stoke je povecana smrtnost i degenerativne promene kod mladuncadi, s tim sto zatrovana stoka nije za ljudsku ishranu, zbog prenosa dioxina i ostalih teskih elemenata. Kod ljudi je naglo povecan broj kancerogenih bolesti (u nekim familijama su cak svi clanovi oboleli od raka).
    Ako su ovo radili u Francuskoj, šta tek Beočin i Novi Sad mogu da očekuju ?

    Još veći paradoks je kod nas u Kosjeriću. Našu cementaru su kupili Grci, a Grčka je jedna od retkih zemalja u kojoj je spaljivanje otpada izričito ZABRANJENO.



    Da li ovo znači da ćemo ovde spaljivati njihov otpad koji je, sudeći po ovom grafikonu, uglavnom po deponijama ?
    Da li je ovo uopšte normalno, u moru nenormalnih stvari u ovoj državi ?
    Gde je više ta granica poniženja koju nam nameću ljudi, koji bi trebali da nas štite, upravo od ovakvih stvari ?

  4. #19

    Odgovor: Da li je Beočin zaista otišao u očin ?

    Citat tetkaD kaže: Pogledaj poruku
    Samo jedna rečenica,da neispadnem makar ko.Nema pravih beočinaca kojih bi se ovo doticalo svi su podobijali stanove kada je bilo vreme deljenja stanova u N.Sadu i sada verovatno ni neznaju gde je Beočin.Pozdrav
    Uhh gde sam ja bila kada su se delili stanovi....ovako sam se zabetonirala u cementu...
    all that we see or seem is but a dream within a dream

  5. #20

    Odgovor: Da li je Beočin zaista otišao u očin ?

    Citat imakolata84 kaže: Pogledaj poruku
    Uhh gde sam ja bila kada su se delili stanovi....ovako sam se zabetonirala u cementu...
    Bila si mala i nemoj da se opterećuješ bilo pa prošlo dodjoš nam ja objasnio nešto što mnogi nisu znali al slabe vajde od toga.A ja sam njemu objasnila nešto drugo samo pp.

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  6. #21

    Odgovor: Da li je Beočin zaista otišao u očin ?

    I sta uraditi po ovom pitanju? Da organizujemo neki protest?

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Ko je zaista bio Tito???
    Autor poirot u forumu Istorija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:37
  2. Šta zaista vidimo
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 29.04.2006, 13:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •