Najstariji zanat je načisto propao
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 18
  1. #1

    10 Najstariji zanat je načisto propao

    Najstariji zanat je načisto propao! Barem kod nas, na Balkanu. Zašto? Pa zaključite sami iz priloga.

    Prošlog leta, ispred jednog plažnog kafe-bara u Budvi stajale su dve devojke od najviše 18 godina. Bile su jako zgodne i privlačne, i privukle su pažnju i meni i mom drugu Pekoviću. Šmekali su muškarce prolaznike, računajući i nas dvojicu, ali mi smo žurili u obližnje Bečiće i Rafailoviće.

    Obavili smo to zbog čega smo prošli kroz tunel između Budve i Bečića, i nakon dobrih dva sata vratili se u Budvu i zatekli njih dve na istom mestu. Ako smo prvi put kad smo ih videli pomislili da nekoga čekaju sad smo već bili sigurni da ne čekaju nikoga no da ordiniraju na obali kao prostitutke. Dakle, za oko dva sata niko nije hteo da ih pokupi.

    Momci koji vrede i imaju love već imaju devojke i sex za 100 ili 200 na sat sa bilo kim (ko prelazi iz ruke u ruku) im ne pada na pamet. Momci koji vrede a nemaju love ne mogu ih priuštiti, pa stoga neće ni pokušati. Momci koji ništa ne vrede, a imaju ili nemaju love mogu da nemaju hrabrosti i zato im ne prilaze.

    Peković mi reče da ih pokupimo i da on časti, iz milosrđa, da ih večeras makroi ne bi izbili i silovali zato što nisu ništa zaradile, ali ja mu rekoh da ne bih da kupim neku boleščinu za 100 ili 200 mog ili njegovog novca.

    Zapitao sam se, ako niko neće da pokupi mlade prostitutke od 18 godina, ko će onda da pokupi neku matoru i pohabanu prostitutku, neku baba seru, baba prdu i ostale baba smrde.

    E šta učiniše od nekadašnje Titove države, pa i najstariji zanat je načisto propao.

    Nekoliko dana kasnije, u Dubrovniku, na Stradunu, Peković i ja nalećemo na dve 18-godišnje radodajke. Tamo su malo agresivnije nego u nas. I vele one nama, onako diskretno: Dečki, dajte nam po 100 kuna (1 = oko 7,5 KN, dakle radi se o 2 x 15-ak ) i činite nam što god hoćete. Peković više nije mogao da izdrži, no veli on njoj: Slušaj glibuljo, daću ti 10 kuna, ali da mi vrneš kusur od 4 kune, jer ne vrijediš više od 6 kuna da je6e oca očinjega! I ponovo smo naleteli na dve slične kod Kneževog dvora, i po treći put kod crkve Svetog Vlaha. Rekao sam Pekoviću da su prostitutke totalno degradirane i da više nikoga ne zanimaju, te da muškarci više vole fudbal no sex, i na tome se završilo.

    Pretpostavljam da će i ovogodišnje letovanje, za koje se spremam, biti skoro isto.

    Ni najstariji zanat nije ono što je nekada bio.

    Šta vi mislite o ovome?

  2. #2

    Odgovor: Najstariji zanat je načisto propao

    Ovo mi zvuci kao da ti je zao?
    Najveca vlast je vladati sobom.

  3. #3

    Odgovor: Najstariji zanat je načisto propao

    Ovde već svega ima- egoizma,preterivanja.Moram da navedem da Vam je izbor teme vrlo zanimljiv i povlačim paralele sa onom o ''ljubavnoj teoriji''.Mislim da u sštini više govorite o sebi i muškarcima uopšteno,nego o prostitutkama.Nekako imam osećaj da samoga sebe i lika pod imenom ''Peković'' stavljate iznad tih žena kojima ženstvenost ne priznajete ni u najmanjoj meri.Čak i ono ''sažaljevanje'' od strane lika pod imenom 'Peković'' je u svrsi naglažavanja muške dominacije,superiornosti neke vrste ''muškog'' morala koji danas izumire.

    Niste nam u suštini rekli ništa o ''najstarijem zanatu'',već o Vašem iPekovićevom odnosu prema životu i jednom,njegovom segmentu.O novcu,recimo.I o vlasnicima novca-u ovom slučaju muškarcima.I o mogućem nedostatku polnog nagona-koji se može naslutiti upravo njegovim nepominjanjem.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  4. #4

    Odgovor: Najstariji zanat je načisto propao

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Ovo mi zvuci kao da ti je zao?
    Može da ti zvuči kako god hoćeš, ovo je ipak samo forum a ne realni život, iako je anegdota iz realnog života.


    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Ovde već svega ima- egoizma,preterivanja.Moram da navedem da Vam je izbor teme vrlo zanimljiv i povlačim paralele sa onom o ''ljubavnoj teoriji''.Mislim da u sštini više govorite o sebi i muškarcima uopšteno,nego o prostitutkama.Nekako imam osećaj da samoga sebe i lika pod imenom ''Peković'' stavljate iznad tih žena kojima ženstvenost ne priznajete ni u najmanjoj meri.Čak i ono ''sažaljevanje'' od strane lika pod imenom 'Peković'' je u svrsi naglažavanja muške dominacije,superiornosti neke vrste ''muškog'' morala koji danas izumire.

    Niste nam u suštini rekli ništa o ''najstarijem zanatu'',već o Vašem iPekovićevom odnosu prema životu i jednom,njegovom segmentu.O novcu,recimo.I o vlasnicima novca-u ovom slučaju muškarcima.I o mogućem nedostatku polnog nagona-koji se može naslutiti upravo njegovim nepominjanjem.
    Ima svega, ali u pitanju je anegdota začinjena sa malo preterivanja. Pa šta? To i jeste svrha foruma. U suštiini govorio sam o najstarijem zanatu a ne o sebi ili muškarcima generalno, bez namere da nekoga uvredim, ali šta ću ako se neko našao uvređen, pa se raspisao. Bez potrebe da budemo na per vi, Peković nije nikakav "Peković", niti lik, već osoba koja je akter u ovoj priči.

    Šta ima da se govori o najstarijem zanatu kad se o njemu sve zna. Dovoljno je rečeno koliko je isti načisto propao - i to je svrha same teme. O nedostatku bilo čega, naročito nekakvog virtualnog polnog nagona, glupo je i govoriti, jer ovo je samo forum. Ili se piše bilo šta da bi se samo pisalo?
    Poruku je izmenio WEISHAUPT, 06.07.2010 u 03:47

  5. #5

    Odgovor: Najstariji zanat je načisto propao

    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    Može da ti zvuči kako god hoćeš, ovo je ipak samo forum a ne realni život, iako je anegdota iz realnog života.




    Ima svega, ali u pitanju je anegdota začinjena sa malo preterivanja. Pa šta? To i jeste svrha foruma.

    Iako je ovo samo forum, a ne realni zivot, ja se trudim da budem iskrena.
    Kako u realnom zivotu,tako i na forumu.
    A nisam zaista znala da forum sluzi za preterivanje
    Meni je tvoja *anegdota* vise zvucala kao lovacka sa preterivanjem.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  6. #6

    12 Odgovor: Najstariji zanat je načisto propao

    Evo daj broj racuna i saljem ti 100 evra da se vratis onim prezgodnim dama ,sigurno vas jos uvek cekaju. Ovde se govori o svemu samo ne o propalom zanatu,kada sam ugledala naziv teme,pomislila sam da je se dogodilo neko cudo,pa je taj zanat izumreo. Kad ono ti i tvoj prijatelj Pekovic niste pronasli odgovarajucu prostitutku,za odgovarajuce pare,plaseci se da ne zaradite ko zna kakve zivotinje mikorskopske. Sunjam da su k***e bile ishta cistije,urednije i zdravije pre nego sto su sad. Mani se ti prostitutki nisu one za tebe
    Mozda bi ti dobro stajao posao makroa,pa organizujes neke lepe i normalne fukare koje ce spasiti zanat.
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  7. #7

    Odgovor: Najstariji zanat je načisto propao

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Iako je ovo samo forum, a ne realni zivot, ja se trudim da budem iskrena.
    Kako u realnom zivotu,tako i na forumu.
    A nisam zaista znala da forum sluzi za preterivanje
    Meni je tvoja *anegdota* vise zvucala kao lovacka sa preterivanjem.
    Uopšte nije preterivanje. Pročitaj još par puta i dobro razmisli koliko je sve tačno i realno i koliko je najstariji zanat propao.

    Citat lenjivica kaže: Pogledaj poruku
    Evo daj broj racuna i saljem ti 100 evra da se vratis onim prezgodnim dama ,sigurno vas jos uvek cekaju. Ovde se govori o svemu samo ne o propalom zanatu,kada sam ugledala naziv teme,pomislila sam da je se dogodilo neko cudo,pa je taj zanat izumreo. Kad ono ti i tvoj prijatelj Pekovic niste pronasli odgovarajucu prostitutku,za odgovarajuce pare,plaseci se da ne zaradite ko zna kakve zivotinje mikorskopske. Sunjam da su k***e bile ishta cistije,urednije i zdravije pre nego sto su sad. Mani se ti prostitutki nisu one za tebe
    Mozda bi ti dobro stajao posao makroa,pa organizujes neke lepe i normalne fukare koje ce spasiti zanat.
    U što ti je štos! Daćeš mi virtualnih 100 na virtualni račun da bih uradio virtualnu stvar! Etoi tvoje potvrde da je najstariji zanat načisto propao. I sad si ispala frajer, što ti piše ispod avatara.

    Naravno da nisu. Ajd ubuduće mi predloge šalji na pp, a ne javno.

    Ne bi mi uopšte stajao posao makroa; govori u svoje ime, a druge pusti da se sami izjasne. OK?

  8. #8

    Odgovor: Najstariji zanat je načisto propao

    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    Može da ti zvuči kako god hoćeš, ovo je ipak samo forum a ne realni život, iako je anegdota iz realnog života.

    Ima svega, ali u pitanju je anegdota začinjena sa malo preterivanja. Pa šta? To i jeste svrha foruma. U suštiini govorio sam o najstarijem zanatu a ne o sebi ili muškarcima generalno, bez namere da nekoga uvredim, ali šta ću ako se neko našao uvređen, pa se raspisao. Bez potrebe da budemo na per vi, Peković nije nikakav "Peković", niti lik, već osoba koja je akter u ovoj priči.

    Šta ima da se govori o najstarijem zanatu kad se o njemu sve zna. Dovoljno je rečeno koliko je isti načisto propao - i to je svrha same teme. O nedostatku bilo čega, naročito nekakvog virtualnog polnog nagona, glupo je i govoriti, jer ovo je samo forum. Ili se piše bilo šta da bi se samo pisalo?
    Bravo.

    Ovo je samo forum gde možemo da lažemo, preterujemo, provociramo krajnje neumesno i nepotrebno, lažno se predstavljamo, dodajemo sebi na važnosti i sprovodimo sve one discipline zbog kojih bi u stvarnom životu bili ili stacionirani ili hospitalizovani ili, ne daj Bože, hapšeni.

    Živeo forum.

    Kad smo već kod njega, evo da ja kažem par reči o ovoj tvojoj dogodovštini:

    očigledno je da ste ti i ortak žešči carevi koji ne bi platili za sex pa da vam ga odseku, a i ne možete da prođete neprimećeno gde god se pojavili. Šta treba da uradim pa da uđem u KMJAM (Klub Mladih Jelena Alfa Mužjaka), kome očigledno obojica pripadate? Molim te, odaj mi tu tajnu, onda više neću morati da izdvajam dvajes' evAra za sat vremena kod komšinice Cice.

    Unapred zahvalan, rekreativni konzumenT.

    Poruku je izmenio love hunter, 06.07.2010 u 19:56

  9. #9

    Odgovor: Najstariji zanat je načisto propao

    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku




    Ima svega, ali u pitanju je anegdota začinjena sa malo preterivanja. Pa šta? To i jeste svrha foruma.

    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    Uopšte nije preterivanje. Pročitaj još par puta i dobro razmisli koliko je sve tačno
    Izvini, reci mi molim te.... Da li jeste bila anegdota sa preterivanjem ili ne
    jer ove tvoje izjave su kontradiktorne???
    Sta je tacno ti mi reci....
    Najveca vlast je vladati sobom.

  10. #10

    Odgovor: Najstariji zanat je načisto propao

    Od poštenih kurve ne mogu da dođu na red.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  11. #11

    Odgovor: Najstariji zanat je načisto propao

    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    Dakle, za oko dva sata niko nije hteo da ih pokupi.
    Za oko dva sata su mogle "pružiti uslugu" bar petorici različitih "klijenata" i da im ostane vremena za sunčanje.

  12. #12

    Odgovor: Najstariji zanat je načisto propao

    Ako niste znali, borac sam za očuvanje starih zanata.
    Nemam zlatne ruke da kuju, ni da tkaju, nisam dobra u duborezu i nije me majka rodila da budem kolar.
    E, sada sam načisto poludela kada sam dobila informaciju da i ovaj, najstariji zanat propada.
    Svoj doprinos moram dati. Nije ni što volem da radim, jelte, ono, nije ni što mi fali, jelte, baš to, nije ni što mi treba kinte, nego, neće valjda otići u zaborav zanat naših čukun-čukun-baki.

    Vidimo se na štajgi.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  13. #13

    Odgovor: Najstariji zanat je načisto propao

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Bravo.

    Ovo je samo forum gde možemo da lažemo, preterujemo, provociramo krajnje neumesno i nepotrebno, lažno se predstavljamo, dodajemo sebi na važnosti i sprovodimo sve one discipline zbog kojih bi u stvarnom životu bili ili stacionirani ili hospitalizovani ili, ne daj Bože, hapšeni.

    Živeo forum.

    Kad smo već kod njega, evo da ja kažem par reči o ovoj tvojoj dogodovštini:

    očigledno je da ste ti i ortak žešči carevi koji ne bi platili za sex pa da vam ga odseku, a i ne možete da prođete neprimećeno gde god se pojavili. Šta treba da uradim pa da uđem u KMJAM (Klub Mladih Jelena Alfa Mužjaka), kome očigledno obojica pripadate? Molim te, odaj mi tu tajnu, onda više neću morati da izdvajam dvajes' evAra za sat vremena kod komšinice Cice.

    Unapred zahvalan, rekreativni konzumenT.

    Tu i tamo.

    I za ovo.

    Živeo forum!

    Najprva i najglavnija tajna sveta kako da postaneš alfa mužjak leži ovde.

    Sinoj kasno jedan moj drug i ja vraćamo se iz jednog lokala i na uglu dva bulevara nailazimo na dve narkomanke; mislim, odmah se vidi da su narkomanke. Po ovako toploj večeri nose neke ružne kape, oči im se nadule, lica podbula. Nešto razgovaraju odvratnim muškobanjastim glasovima i zvuče kao besni psi kad reže. Ugledavši nas dvojicu, baciše oko na nas i prvo nas zapitaše koliko ima sati. Ja im nezainteresovano odgovorih. Kad ona druga pita imamo li cigaretu. I moj drug im kaže da će im dati kutiju cigareta ako mu popuše. I one se nasmejaše i složiše bez premišljanja. Mislio sam da se šale. Međutim...

    Odemo iza najvećeg gradilišta u gradu, nezavršene poslovne zgrade od osam-devet spratova sa koje odjekuju zvuci građevinskih radova iz treće smene, one čučnuše i zatražiše da nam popuše. Moj drug im pokaza kutiju cigareta i izvadi čolda. Ona starija se baci na posao. Nisam mogao da verujem. Ona druga se ponudi meni. (E, ljudi, verujte mi na reč, ne bi Weis sa bilo kim.) Nisam pristao, samo izvadih telefon i počeh da snimam. Ona se naljuti i ode kod njega, te se obe baciše na posao. Ispušiše mu ga njih dve za desetak minuta, on im dade obećanu paklicu cigareta, a ja im dadoh dva puta po pedeset dinara za to što sam ih snimao. I po povratku kući uploadovah snimak na Internet. A danas očekujem da mi se drug javi i kaže kako je, u najboljoj varijanti, navukao triper. Šta vi mislite o ovome?

    Ajd živio! (Snimak ću postaviti samo ako neće biti obrisan, a mogu ti poslati i na pp, ako zatražiš.)



    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Izvini, reci mi molim te.... Da li jeste bila anegdota sa preterivanjem ili ne
    jer ove tvoje izjave su kontradiktorne???
    Sta je tacno ti mi reci....
    Nije bilo mnogo preterivanja, molim te, već sam ti sve rekao.

    Nisu kontradiktorne, vidi priču gore.

    Reći ću i, li ne mogu ovako javno...

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Od poštenih kurve ne mogu da dođu na red.


    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Za oko dva sata su mogle "pružiti uslugu" bar petorici različitih "klijenata" i da im ostane vremena za sunčanje.
    Mogle su. Ali pitanje je zašto nisu. I odgovor: niko ih nije hteo te večeri.

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Ako niste znali, borac sam za očuvanje starih zanata.
    Nemam zlatne ruke da kuju, ni da tkaju, nisam dobra u duborezu i nije me majka rodila da budem kolar.
    E, sada sam načisto poludela kada sam dobila informaciju da i ovaj, najstariji zanat propada.
    Svoj doprinos moram dati. Nije ni što volem da radim, jelte, ono, nije ni što mi fali, jelte, baš to, nije ni što mi treba kinte, nego, neće valjda otići u zaborav zanat naših čukun-čukun-baki.

    Vidimo se na štajgi.
    Nisam majstor da osvajam cure,
    al sam majstor da razbijem bure.



    Propada.

    I to je ključ od ove najprve i najglavnije teme sveta: bolje je one stvari raditi u smislu dobiti i onu stvar i novac nego samo inu stvar. Svaka čast!


  14. #14

    Odgovor: Najstariji zanat je načisto propao

    WEISHAUPT;

    Reći ću i, li ne mogu ovako javno...


    Ako mozes da napises kako je popusila i kome, sto ne mozes javno?
    Poruku je izmenio Morpheus, 07.07.2010 u 13:36
    Najveca vlast je vladati sobom.

  15. #15

    Odgovor: Najstariji zanat je načisto propao

    Iako bi trebalo da ovo bude jedno od važnih pitanja, prethodna diskusija se pretvorila u sprdnju, u međusobno dobacivanja loptice...
    Naravno da nije propao! Samo je, malo, spao na niske grane. No, u ovoj zemlji, ništa i nije na visokim granama, pa, ništa, i dalje se živi.
    Glasam, iako me niko ništa ne pita, za legalizaciju prostitucije; što pre! Pa, onda, k`o u Amsterdamu, sve lepo, čisto, negovano, zdravo, legalno...
    Uvek je bilo, i biće je. Uvek je bilo klijenata i onih koji "to" prodaju, jer šta bi radili mornari u velikim lukama, vojnici u nekim vukoje`inama, terenci na kraju sveta...
    Da se razumemo, u srećnom braku sm duuugo, duuugo, te, hvala Bogu, nemam potrebe za tim, kao što je nisam imao ni ranije.
    Ali, oni drugi, koji to nemaju uopšte, ili je njihova ljubav daleko, šta oni da rade? Da budu manuelci ili da siluju okolo, po kućama? Neee...

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Srbi, narod najstariji?
    Autor Dejan B u forumu Istorija
    Odgovora: 81
    Poslednja poruka: 13.09.2015, 22:58
  2. Dijametralno različito, a svodi se na isto?
    Autor Leonard Peltier u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 27.07.2015, 11:45
  3. Imamo isto..
    Autor starsica u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 26.06.2010, 11:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •