Jedna mala ljubavna teorija - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 48
  1. #16

    Odgovor: Jedna mala ljubavna teorija

    Citat lenjivica kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam,cula sam,ali mene to ne zanima,zato procitaj pocetak mog posta,prve dve recenice se na to odnosilo.
    Bez obzira. Život nije Zona sumraka, ali nije ni Sex i grad.

  2. #17

    Odgovor: Jedna mala ljubavna teorija

    Apsolutno se ne slažem sa iznetom teoriju.
    Zaljubljen muškarac, baš kao i zaljubljena žena, ukoliko prebrode strah od neuspeha, itekako umeju da nađu put do izabranika svog srca.
    Luda ili idealista, uvek ću verovati da se prave osobe kad-tad spoje.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #18

    Odgovor: Jedna mala ljubavna teorija

    Kad čovjek voli ženu
    šalje vojske da je traže
    kad čovjek voli ženu
    sam sebe vara, sam sebe laže

    Kad čovjek voli ženu
    piše joj pjesme i čuva straže
    kad čovjek voli zhenu
    na sve je spreman
    osim da joj kaže...

    Ja sam jedna od onih nesrećnica koje ne umiju da procijene muškarce i njihovu filozofiju...
    Emotivna nezrelost za rezultat ima bojazan i strah od iskazivanja ljubavi...pa bilo da je kita ili pika međ' noge...
    Kad je čovjek ostvaren, onda nema puno problema sa iskazivanjem, priznanjem i pokazivanjem osjećanja.
    Hvala lepo...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  4. #19

    Odgovor: Jedna mala ljubavna teorija

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Apsolutno se ne slažem sa iznetom teoriju.
    Luda ili idealista, uvek ću verovati da se prave osobe kad-tad spoje.


    I ja sam fatalista . Verujem da svako od nas ima svoju kompatibilnu polovinu negde na ovom svetu...i da će je kad-tad pronaći. Ne kažem..da će mnogi odmah shvatiti da je ta osoba ona o kojoj su sanjali čitav život, ali će im ipak nekada "sinuti" koja je to osoba bila .
    Per aspera ad astra . Kao i za sve pravo...treba često mnogo truda, volje, vere, nade da bi se postiglo. Ali...samo bi budala rekla da nagrada nije adekvatna .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  5. #20
    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Apsolutno se ne slažem sa iznetom teoriju.
    Zaljubljen muškarac, baš kao i zaljubljena žena, ukoliko prebrode strah od neuspeha, itekako umeju da nađu put do izabranika svog srca.
    Luda ili idealista, uvek ću verovati da se prave osobe kad-tad spoje.
    Da, ali ukoliko je ključna reč.

    I ja, ali samo ukoliko muškarac i žena prebrode strah od neuspeha.

    Citat Vojvotkinja kaže: Pogledaj poruku
    Kad čovjek voli ženu
    šalje vojske da je traže
    kad čovjek voli ženu
    sam sebe vara, sam sebe laže

    Kad čovjek voli ženu
    piše joj pjesme i čuva straže
    kad čovjek voli zhenu
    na sve je spreman
    osim da joj kaže...

    Ja sam jedna od onih nesrećnica koje ne umiju da procijene muškarce i njihovu filozofiju...
    Emotivna nezrelost za rezultat ima bojazan i strah od iskazivanja ljubavi...pa bilo da je kita ili pika međ' noge...
    Kad je čovjek ostvaren, onda nema puno problema sa iskazivanjem, priznanjem i pokazivanjem osjećanja.
    Hvala lepo...
    Jeste, ali uz "Sex i grad" i slične serije, koje današnje devojke prenose u realni život, te uz situacije da čovek nešto želi a kad mu se ukaže prilika za to više ništa i ne želi, a naročito to što je želeo, teško.

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku


    I ja sam fatalista . Verujem da svako od nas ima svoju kompatibilnu polovinu negde na ovom svetu...i da će je kad-tad pronaći. Ne kažem..da će mnogi odmah shvatiti da je ta osoba ona o kojoj su sanjali čitav život, ali će im ipak nekada "sinuti" koja je to osoba bila .
    Per aspera ad astra . Kao i za sve pravo...treba često mnogo truda, volje, vere, nade da bi se postiglo. Ali...samo bi budala rekla da nagrada nije adekvatna .
    Veruj, ali ako veruješ to znači da nisi sigurna u ono u šta veruješ. Ne verujem, nego znam da svako ima svoju polovinu negde. Ali problem je što se spaja svako sa svakim pa nikako da nađe tu svoju polovinu.
    Poruku je izmenio bellissima, 05.07.2010 u 20:09 Razlog: uzastopni postovi

  6. #21

    Odgovor: Jedna mala ljubavna teorija

    Komplimente delite preko pp kao i prepucavanja.

    Da se vratimo na temu

  7. #22

    Odgovor: Jedna mala ljubavna teorija

    Bas htedoh da pomenem "Seks i grad".. Posto nije tema o seriji, samo ovako..
    Da li si ikad malo pomnije pratio samo poneku serije? Jer, da jesi, shvatio bi da nije sve stvar samo u onoj prvoj reci iz naslova. Bas suprotno. Drugo je sto se seks potencira u svakoj epizodi. No, seks bi trebalo da bude sastavni deo veze.

    Ne, ne verujem u iznetu teoriju. Koliko god bila spustana i povredjivana, verujem da za svakog postoji njegova druga polovina, iako je pitanje da li ce se pronaci, ali ne zbog ove teorije. To sto ti spominjes u uvodnom postu su igrice koje ljudi igraju, koje meni generalno smetaju, jer mi ide na zivce hoce piki - nece piki. Al' i sam si rekao, sto ljudi..
    Krek, krek.. Ne gudra

  8. #23

    Odgovor: Jedna mala ljubavna teorija

    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    Ovako. Muškarci kad se zaljube u ženu do ušiju nemaju nikakve šanse da joj priđu od silne zaljubljenosti, nego se majmunišu i od svega prave bezveznu platonsku vezu. Bez razloga idealizuju ženu i gube svaku realnu šansu. Žene, pak, kad se zaljube u muškarca do ušiju od silne zaljubljenosti ne dozvoljavaju muškarcu da im se približi, već se prave važne i odbijaju ga. Bez razloga idealizuju muškarca i gube svaku realnu šansu. I šta se događa? Prave ljubavi se nikada ne spoje, muškarci se žene pogrešnim ženama, žene se udaju za pogrešne muškarce, sve je pogrešno i zato i imamo toliko razvoda brakova i unesrećene dece. Šta vi mislite o ovome?
    Iz ovoga se samo da zaključiti da to dvoje ne zna šta hoće u životu. Nećkanje i femkanje nikom nije donelo koristi. Uzmi sve što ti život pruža
    Sa druge strane...brate baš nemaju samopuzdanja...ovo tvoje dvoje msm...

  9. #24

    Odgovor: Jedna mala ljubavna teorija

    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    Ovako. Muškarci kad se zaljube u ženu do ušiju nemaju nikakve šanse da joj priđu od silne zaljubljenosti, nego se majmunišu i od svega prave bezveznu platonsku vezu. Bez razloga idealizuju ženu i gube svaku realnu šansu. Žene, pak, kad se zaljube u muškarca do ušiju od silne zaljubljenosti ne dozvoljavaju muškarcu da im se približi, već se prave važne i odbijaju ga. Bez razloga idealizuju muškarca i gube svaku realnu šansu. I šta se događa? Prave ljubavi se nikada ne spoje, muškarci se žene pogrešnim ženama, žene se udaju za pogrešne muškarce, sve je pogrešno i zato i imamo toliko razvoda brakova i unesrećene dece. Šta vi mislite o ovome?

    Ova tvoja teorija morbit shljaka medju decom. Mislim da vecina tridesetogodishnjaka (pa navishe) sve vise biva svesna kratkoce i prolaznosti zivota, tashtine praznine i nema se vremena za majmunisanje, kako ti kazes. Mislim, ima onih koji se opredele za majmunisanje ali namerno i svesno i ne vidim to kao neko slucajno i nesvesno zabudalenije..
    Razvoda brakova ima vise nego ranije jer je drustvo sve manje patrijarhalno i sve je vise ljudi, a cesce zena koje ne moraju da trpe. Cak i deca iz takvih brakova vise nisu crne ovce, bele vrane, nesrecnici jer vise nisu jedan u milion...
    Poznavajuci neke ljude i, opet kazem pogotovo, zene koji su protracili svoje zivote pored pogresne osobe, ne znajuci za bolje, zakljucujem da mi se sad ovo vise svidja nego ono pre.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  10. #25

    Odgovor: Jedna mala ljubavna teorija

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Bas htedoh da pomenem "Seks i grad".. Posto nije tema o seriji, samo ovako..
    Da li si ikad malo pomnije pratio samo poneku serije? Jer, da jesi, shvatio bi da nije sve stvar samo u onoj prvoj reci iz naslova. Bas suprotno. Drugo je sto se seks potencira u svakoj epizodi. No, seks bi trebalo da bude sastavni deo veze.

    Ne, ne verujem u iznetu teoriju. Koliko god bila spustana i povredjivana, verujem da za svakog postoji njegova druga polovina, iako je pitanje da li ce se pronaci, ali ne zbog ove teorije. To sto ti spominjes u uvodnom postu su igrice koje ljudi igraju, koje meni generalno smetaju, jer mi ide na zivce hoce piki - nece piki. Al' i sam si rekao, sto ljudi..
    Gledao sam samo na preskoke, ali kontam od ženskog sveta sa kojim kontaktiram koliko im je pomenuta serija upropastila živote.

    Postoji, ali već sam rekao da niko više nema svoju polovinu, jer danas svako ide sa svakim...

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Iz ovoga se samo da zaključiti da to dvoje ne zna šta hoće u životu. Nećkanje i femkanje nikom nije donelo koristi. Uzmi sve što ti život pruža
    Sa druge strane...brate baš nemaju samopuzdanja...ovo tvoje dvoje msm...
    A ko danas zna šta hoće? Uzimam sve što mi život pruža. Mojne da me bratiš, uopšte, mislim... nema veze sa "ovo moje dvoje"...


    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Ova tvoja teorija morbit shljaka medju decom. Mislim da vecina tridesetogodishnjaka (pa navishe) sve vise biva svesna kratkoce i prolaznosti zivota, tashtine praznine i nema se vremena za majmunisanje, kako ti kazes. Mislim, ima onih koji se opredele za majmunisanje ali namerno i svesno i ne vidim to kao neko slucajno i nesvesno zabudalenije..
    Razvoda brakova ima vise nego ranije jer je drustvo sve manje patrijarhalno i sve je vise ljudi, a cesce zena koje ne moraju da trpe. Cak i deca iz takvih brakova vise nisu crne ovce, bele vrane, nesrecnici jer vise nisu jedan u milion...
    Poznavajuci neke ljude i, opet kazem pogotovo, zene koji su protracili svoje zivote pored pogresne osobe, ne znajuci za bolje, zakljucujem da mi se sad ovo vise svidja nego ono pre.
    Ova teorija "šljaka" uvek i svuda.

    Ima, ali nije to poenta, naime da li je bolje biti patrijarhalan ili moderan. Nekada se pre stupanja u brak sve proveravalo - i nije se moglo dogoditi da deca budu poremećena, kao danas kad svako sa svakim stupa u brak itd.

    Ne postoje "pogrešne osobe" niti one koje "ne znaju za bolje", jer "svaka krpa ima zakrpu".

  11. #26

    Odgovor: Jedna mala ljubavna teorija

    ...mislim da je za sve kriv Sex i Grad...evo...i ja sam postao isti kao i Samanta......
    ...hell ain't a bad place to be......

  12. #27

    Odgovor: Jedna mala ljubavna teorija

    Gledao sam samo na preskoke, ali kontam od ženskog sveta sa kojim kontaktiram koliko im je pomenuta serija upropastila živote.
    Kako serija moze da nekom da upropasti zivot? OK, poistovetis se sa nekim, bude ti idol itd., al' da ti upropasti zivot.. Moze da ubedaci, slazem se, ali osobi koja je presla 20 godina, zaljubljivanje u idole i manicno lepljenje postera, bas mi ne ide nekako. Posebno ako su te tvoje prijateljice godista slicnog tvom.

    Nekada se pre stupanja u brak sve proveravalo - i nije se moglo dogoditi da deca budu poremećena, kao danas kad svako sa svakim stupa u brak itd.
    Iz tvog pocetnog posta, gde kazes da se prave ljubavi nikada ne spoje.. sta ako je moja prava ljubav bas neki Azijat ili crnac?
    Ili nisi mislio na to?
    Krek, krek.. Ne gudra

  13. #28

    Odgovor: Jedna mala ljubavna teorija

    Citat WEISHAUPT kaže: Pogledaj poruku
    Ovako. Muškarci kad se zaljube u ženu do ušiju nemaju nikakve šanse da joj priđu od silne zaljubljenosti, nego se majmunišu i od svega prave bezveznu platonsku vezu. Bez razloga idealizuju ženu i gube svaku realnu šansu. Žene, pak, kad se zaljube u muškarca do ušiju od silne zaljubljenosti ne dozvoljavaju muškarcu da im se približi, već se prave važne i odbijaju ga. Bez razloga idealizuju muškarca i gube svaku realnu šansu. I šta se događa? Prave ljubavi se nikada ne spoje, muškarci se žene pogrešnim ženama, žene se udaju za pogrešne muškarce, sve je pogrešno i zato i imamo toliko razvoda brakova i unesrećene dece. Šta vi mislite o ovome?
    Vidim da je otvorena jedna ''velika'' tema,jer zaista u sebi sadrži puno ''podpitanja''.Očigledno je tema rezultet jednog preloma u članu WEISHAUPT i kao takva zaslužuje osvrt.

    Činjenica je da postoje muškarci,uopšte ljudi,koji osobu zavole na jedan pomalo nezreo,detinjasti način idealizujući je do te mere da ih upravo ta iluzija o njenoj pravoj prirodi odbije.Ali,možda je to idealozivanje nesvesno prihvatanje činjenica koje ,u ovom slučaju muškarac,krije od samoga sebe?Možda zapravo nije u stanju da prihvati sebe samog,te stoga i ne sme da se približi idealizovanoj ženi jer se boji sopstvenih mana koje prikriva,a koje mu izgledaju nepremostive u trenutku kada od jedne žene načini boginju?
    Zato se verovatno i uplaše i sve ostave na jednom kontaktu koji se svodi na reči,a nikada na pravom susretu.

    Sad,nije mi jasno kako se uklapa idealizovanje muškarca i kompleks više vrednosti u odnosu na istog? citiram: ''Žene, pak, kad se zaljube u muškarca do ušiju od silne zaljubljenosti ne dozvoljavaju muškarcu da im se približi, već se prave važne i odbijaju ga.''

    U svakom slučaju,većina ljudi verovatno nikada ne sretne ono što se naziva srodnom dušom.To ne mora imati uvek veze sa njihovom bojažljivošću kada je u pitanju ostvarivanje cilja,jednostavno možda nikada nisu sreli osobu kaoja im je duhovno,moralno nalik,koja ima isti osećaj za ''životnu estetiku'' kakvu oni imaju?Možda savršena polovina jednog Srbina,recimo živi u Japanu-i onda kolike su šanse da se njih dvoje sretnu?
    Poruku je izmenio kohili, 06.07.2010 u 00:02 Razlog: slova
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  14. #29

    Odgovor: Jedna mala ljubavna teorija

    Mislim da mnogo muskaraca kad se zaljubi ne zna ni da kaze da je voli,da mu je stalo,da mu je draga...
    Ne mislim da muskarci idealizuju zenu.
    To obicno rade zene.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  15. #30

    Odgovor: Jedna mala ljubavna teorija

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Kako serija moze da nekom da upropasti zivot? OK, poistovetis se sa nekim, bude ti idol itd., al' da ti upropasti zivot.. Moze da ubedaci, slazem se, ali osobi koja je presla 20 godina, zaljubljivanje u idole i manicno lepljenje postera, bas mi ne ide nekako. Posebno ako su te tvoje prijateljice godista slicnog tvom.



    Iz tvog pocetnog posta, gde kazes da se prave ljubavi nikada ne spoje.. sta ako je moja prava ljubav bas neki Azijat ili crnac?
    Ili nisi mislio na to?
    Pa dobro, ne baš da upropasti, ali svakako da poremeti. Ovo ostalo tu i tamo.

    Pa ništa. Može da bude. A ako jeste i ako ste daleko, pa ne možete da se spojite - to je opet to.


    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Vidim da je otvorena jedna ''velika'' tema,jer zaista u sebi sadrži puno ''podpitanja''.Očigledno je tema rezultet jednog preloma u članu WEISHAUPT i kao takva zaslužuje osvrt.

    Činjenica je da postoje muškarci,uopšte ljudi,koji osobu zavole na jedan pomalo nezreo,detinjasti način idealizujući je do te mere da ih upravo ta iluzija o njenoj pravoj prirodi odbije.Ali,možda je to idealozivanje nesvesno prihvatanje činjenica koje ,u ovom slučaju muškarac,krije od samoga sebe?Možda zapravo nije u stanju da prihvati sebe samog,te stoga i ne sme da se približi idealizovanoj ženi jer se boji sopstvenih mana koje prikriva,a koje mu izgledaju nepremostive u trenutku kada od jedne žene načini boginju?
    Zato se verovatno i uplaše i sve ostave na jednom kontaktu koji se svodi na reči,a nikada na pravom susretu.

    Sad,nije mi jasno kako se uklapa idealizovanje muškarca i kompleks više vrednosti u odnosu na istog? citiram: ''Žene, pak, kad se zaljube u muškarca do ušiju od silne zaljubljenosti ne dozvoljavaju muškarcu da im se približi, već se prave važne i odbijaju ga.''

    U svakom slučaju,većina ljudi verovatno nikada ne sretne ono što se naziva srodnom dušom.To ne mora imati uvek veze sa njihovom bojažljivošću kada je u pitanju ostvarivanje cilja,jednostavno možda nikada nisu sreli osobu kaoja im je duhovno,moralno nalik,koja ima isti osećaj za ''životnu estetiku'' kakvu oni imaju?Možda savršena polovina jednog Srbina,recimo živi u Japanu-i onda kolike su šanse da se njih dvoje sretnu?
    Da, i šta sa tim?

    Baš tako. Dobro objašnjeno.

    Kako ne razumeš? Pa žene igraju igru "kao neće", a u stvari hoće, i po prirodi umeju da osete granicu do koje mogu da idu. Ali u novije vreme ne umeju da osete tu granicu, preteraju - i tu nastaje taj problem.

    Nije tačno da nikada ne sretne. Može da je sretne i baš zato što je to ono pravo iz nekog razloga odbije to pravo. I geografska razdaljina je takođe veliki problem.


    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da mnogo muskaraca kad se zaljubi ne zna ni da kaze da je voli,da mu je stalo,da mu je draga...
    Ne mislim da muskarci idealizuju zenu.
    To obicno rade zene.
    Moguće-

    Onda ne misliš kako treba.

    Rade i muškarci.

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Najlepša ljubavna pesma ikada
    Autor Lady S u forumu Muzika
    Odgovora: 471
    Poslednja poruka: 11.09.2019, 17:53
  2. Teorija evolucije ili kreacionizma
    Autor irnik u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 377
    Poslednja poruka: 24.09.2015, 12:59
  3. Ljubavna prica vasih roditelja
    Autor leptirić u forumu Ljubav
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 07.09.2015, 18:50
  4. Zeitgeist the movie - teorija(e) zavere ili...?
    Autor Leonard Peltier u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 23.07.2010, 14:39
  5. Teorija revolucije...
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 15.02.2010, 22:16

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •