Српска економска политика - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 18 od ukupno 18
  1. #16

    Odgovor: Српска економска политика

    Možda sam omašio temu al' mi se dopada razmišljanje i zaključci jednog prijatelja.

    BEOGRAD NA REČ
    Nikola Pašić, predsednik Vlade Kraljevine Srbije, inače građevinski inženjer, gradio kuću u Zaječaru, pa kad bi gotova i poskidaše skele, ispade da nema stepeništa za prvi sprat! Kako? Zaboravio da ’’predvidi’’. Jbg... Ali brzo ispraviše, dogradiše...i mirna Timočka krajina. Tako se pričalo.
    A hteo sam o nečem drugom.
    Velike zamisli ne podnose sitničavu proceduru i cepanje dlake po dijagonali. Vazda je tako bilo.
    Pa, molim vas lepo, kad bi se to uopšte sagradile piramide, drevni grad Tiahuanako... ili, da ne idemo baš toliko u prošlost, recimo Petrograd... jeste, uze mi reč iz usta... grad na močvari, a kad se sve završilo, ispala velelepna prestonca Carevine Rusije i ukras svetska civilizacije?
    Koliko sam mogao i umeo, pratio sam skupštinsku raspravu oko ’’Beograda na vodi’’... ali nisam baš sve razumeo. U stvari počeo sam pogrešnim pristupom da će se rešavati nešto konkretnije i da toga ima u ’’materijalima’’... znate ono, šta, kako, kad, koliko, pošto poto, kad ono od toga ništa, hoću da kažem ništa za mene, odnosno ’’koliki je moj deo’’.
    Onolika prašina, dva dana zasedanja Skupštine, e da bi se ozakonilo da jedan čovek, i to ne ''tamo neki čovek’’, nego konkretan čovek, oprobani prijatelj Srbije, stekne pravo da gradi na obalama Save. Jaka stvar! Trebalo je to odmah, bez tupljenja, pozivanja na tradiciju Beograda, mišljenje struke’’ (moš’ misliti, viđamo to svakodnevno!), pa projekti, planovi, DUP, GUP, trt, mrt... nego raseljavanje, eksproprijacija, trak roba, trak pare, pa ljudi smo... Kako koje pare? Šta da gradi? I oni meeene pitaju šta će da gradi? Gradiće šta treba! Biblioteeeku, opservatoriju, shoping moll-ove... bre!
    Znači sve se svelo na stvaranje uslova za eksproprijaciju, dakle ustanovljavanja ’’javnog interesa’’, pripremu za promenu vlasnika, pripremu terena kosidbom trave i raščišćavanjem, a oni će posle... ne znam šta... Vaistinu, ima i maketa kako će to, može biti, da izgleda. A ako ne bude baš tako izgledalo? Što ste bre, vi Srbi toliko zaguljeni, nešto će svakako biti...
    I tako, pljuvaše se poslanici onoliko i tek kad uđosmo u Veliki petak 2015 - Skupština Srbije sa ogromnom većinom usvoji taj zakon... čije ime ne mogu da zapamtim.
    Pobedismo, uzvuknuše poslanici Većine!
    Ako ste, slažu se građani Srbije, zato smo vas i birali!

    By O2

  2. #17

    Odgovor: Српска економска политика

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Ne mogu da verujem, da ce na kraju upravo naprednjacima da sine da treba dovrsiti tranziciju i modernizaciju. Izgubili smo 20 godina! Zivot jedne cele generacije je proteklo u inacenju, kvazi socijalizmu opletenim mafijaskim slobodnim kapitalizmom i negativnoj selekciji kadrova i unistavanjem svega sto se pljackati moze.
    Nisam optimist, nimalo.
    Nije ni njima sinulo. Antikorupcijska politika je vise pozoriste, uglavnom hapse bez dokaza, posle pustaju (uz placanje odstete za provedene dane u zatvoru), a SNS (g)radi bahato, na osnovu direktive i bez elementarnig postovanja zakona.
    Budzet navodno spasen, uz cenu da je privreda stala, nikome i ne pada na pamet da postane preduzetnik, otvori firmu. Mladi ne rade ili odlaze u inostranstvo, stari prizeljkuju penziju.
    Banda diletantska!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #18

    Odgovor: Српска економска политика

    Uvek je bilo da kada političari "vode" ekonomiju sve ode u 3 lepe !
    Samo, zar smo toliko slepi pa je tako bilo samo kod nas?
    Zar trenutno ogroman deo sveta ne radi baš tako? Kakva je ekonomska logika da EU uvede sankcije Rusiji kada znam dobro da mnoge firme Nemačke su oko 60% proizvoda prodavale Rusiji? Kako to Merkeleova objašnjava vlasniku uspešne firme da sada treba da "cupka u mestu" i gubi? Zarad čije babe zdravlja? Zarad USA? Zemlje koja ima deficit od 13 triliona dolara i svugde pljačka, otima i ratuje?
    Ček...gde je tu ekonomija? Zar ista EU nije tražila od naše zemlje da uvedemo sankcije Rusiji? Mešanje politike u ekonomiju, čak i u drugim zemljama je prioritet?
    Stoga...nemojmo kukati kako je to samo kod nas ( a da je dobro nije). Onog momenta kada vajne kapitalističke zemlje PRESTANU vraćati sistem na početak, sirovi i nehumani kapitalizam koji je mnoge osiromašio, i prestanu kupovati političare tada će narod sveta imati koristi.
    Zar smatraju da smo slepci pa da ne umemo videti da se sada radi po 12- 18 sati dnevno a da je davno izboreno "8 sati radi, 8 sati spavaj, 8 sati se kulturno uzdiži"?
    Ko je "skrenuo levo od Albukerkija"? Ma kako se upinjali....ipak nismo rodonačelnici nevođenja ekonomske politike. Svuda oko nas je ekonomski haos!!! Barem dok se "Vlasi ne dosete" pa govnjivom motkom oteraju sve pijavice narodne krvi. Bilo čije su to pijavice..
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •