Prva beba - sin ili kćerka - da li nam je važno? - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 26 od ukupno 26
  1. #16

    Odgovor: Prva beba - sin ili kćerka - da li nam je važno?

    Da ta prva beba ne ostane i jedina..e to mi je bilo vazno..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  2. #17

    Odgovor: Prva beba - sin ili kćerka - da li nam je važno?

    Suprug je žarko želeo ćerku, jer je sin jedinac. Prvo dete koje sam rodila je sin. Nismo znali pol deteta, ali celu trudnoću o bebi sam govorila u muškom rodu. Nekako je to spontano išlo. Doktor koji je vodio trudnoću imao je neke svoje metode procene i utvrđivanja pola i on je bio ubeđen da je"fudbaler"...Suprug je bio ravnodušan, a prilično razočaran kad je ova procena ispala tačna. Naravno sreća zbog rođenja deteta je bila prisutna, ali "nije to to!!" . Sinu sam ja dala ime.
    Druga trudnoća? Bila je pod velikim znakom pitanja, da li će ikada uopšte i moći da se ostvari. Naravno kako to uvek biva, onog momenta kad zaboraviš na nešto što jako želiš i odustaneš od toga, to se i ostvari.
    Ovog puta kad sam prvi put oslovila bebu to je bilo u ženskom rodu i ni jednog jedinog dana nisam, čak ni slučajno o bebi progovorila u muškom rodu. Nekako sam osećala da je ovog puta "balerina". Dragi je svaki dan, svih 9 meseci bar jednom u toku dana pitao " A kako znaš da je devojčica??!?!? Ja neću moći da podnesem još jednog malog divljaka u kući...."
    Moj ginekolog se nije slagao sa mnom, ali je dan pred odlazak u porodilište izjavio "Izgleda da si ti ipak u pravu, rodiće se mala balerina." Oboje dece sam rodila carskim rezom, i sećam se da su prve reči nakon buđenja bile "Šta sam rodila?!?!?" -devojčicu....Samo sam utonula u san presrećna. Moj suprug? Tri dana se nije treznio. Zatvorio je prst u vrata od auta, otpao mu nokat....ali svi su znali "LJUDI JA SAM NAJSREĆNIJI ČOVEK NA SVETU-DOBIO SAM ĆERKU!!"
    I dan danas, to je tatino zlato, koje može sve, kojoj je tata dao ime....ona je tatino SVE!! Da se moj suprug pita, sigurna sam da je prvo dete bila devojčica, bila bi jedino dete.
    On je verovatno jedini crnogorac na svetu koji je očajnički želeo ćerku. Sin je nekako odrastao "uz put". Ona? Od trenutka rođenja pa do dan danas, centar sveta.
    O ovome bih mogla dugo, dugooooo pisati.....

    Njegova izjava života:"Ljudi, vi ne znate kako je lepo imati ćerku!! Kad me zagrli pa mi kaže tatice mooooooj...pa me pogleda okicama...ma nema ništa lepše od toga!"

  3. #18

    Odgovor: Prva beba - sin ili kćerka - da li nam je važno?

    Jedno su zelje, drugo je zivot.................mastala sam puno dece, jbg. jedinica......
    Ali nije sve onako kako mi zelimo....
    Naime, necu da kazem da nisam srecna......... jesam, ostvarila sam se kao majka....
    Ali zivot me duboko ranio, ostavio veliku ranu i tugu......Od mojih pet trudnoca, tri porodjaja, imam samo jedno dete...........
    Ceru moje sunce, radost, razlog mog postojanja...........

    Nikada mi nije bilo bitnan pol deteta, posle svega sto sam prosla, svima kazem........

    Samo neka je zivo i zdravo! i mislim da bi svi tako trebali da razmisljaju.....

  4. #19

    Odgovor: Prva beba - sin ili kćerka - da li nam je važno?

    Meni je drugo dijete na putu ali mojem budućem suprugu prvo. Kako ja već imam kćerku koja ima moje manire moj budući bi volio jednu jednakost. Kaže da će izgorjeti sa tri žene pored sebe. Pogotovo što dijete koje je na putu ima velike predispozicije da bude - strijelac. Kao i ja

    Ali načelno - samo da je zdravo. Bilo muško ili žensko - bit će jednako voljeno.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  5. #20

    Odgovor: Prva beba - sin ili kćerka - da li nam je važno?

    Ja sam od prvog dana znala da je muško bogam profesore.
    I htela sam da rodim dečaka. Mislim, sa devojčicama nikad nisam umela...
    Te neke suknjice, te mašnice, te frizurice...tjah. Pa meni su ženski hormoni proradili tek pre koju godinu, šta bih ja mogla da napravim od ženskog deteta? Mitra Mrkelu verovatno...istog, kakvog je i moja mama imala. Mene. Skota.

    Elem...
    drugarica ima 3 sina i često mi kaže kako sam ja srećna što imam i dečaka i devojčicu i kako bi ona uživala da ima ćerku...
    Opet se vraćamo na frizurice, kikice, suknjice, mašnice...
    Ja je svaki put pogledam i pitam: Jes ti nešto duvala?
    jerbo...ova moja devojčura je sve samo ne princezica. Kad smo u dobrim odnosima obraćam joj se sa Mogli, a kad me iznervira, obično promumlam da je divljakuša. Kakve šnalice i kikice, kakvi bakrači...pa ona se ni ne očešlja kad kreće u školu.
    Haljinče obuče samo kad je potplatim čokoladnim bananicama i lizama.
    Kikice će dozvoliti da joj napravim samo pod uslovom da ih odmah nakon fotografisanja rasplete.
    Kaže da je češkaju, ma šta to značilo.
    John Cena joj je prva asocijacija kad treba da se kupi kostim za Halloween.
    Pre neki dan je tražila da je upišem na tekvondo. Znači brate gospođo, ugasila sam ga načisto.

    I tako. Ja za sada mogu slobodno da se izjašnjavam kao majka dva sina. Jednog sam baš baš želela, ovaj drugi mi se slučajno desio...Onako malo, čudom genetike.
    Jadna bre ona moja stara majka...pa tek sad vidim kako joj je bilo sa mnom.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  6. #21

    Odgovor: Prva beba - sin ili kćerka - da li nam je važno?

    htela sam sina,dobila sam sina
    ne bih znala sta s devojcicom
    sa sinom sam isla u balon na fudbal,na Dunav na pecanje,na osvjanje Midzora,na marseve od dvadeset i kusur kilometara
    sa sinom se smejem najsladje,i svadjam najstrasnije
    sin me zna kao zlu paru a i ja njega
    on je moje obozavano bice i jebacu mater onoj koja mi ga upropasti

    sad ozbiljno,zadovoljna sam time sto imam sina...o devojcicama nisam nikad razmisljala
    Ploviti se mora i bez broda ..

  7. #22

    Odgovor: Prva beba - sin ili kćerka - da li nam je važno?

    Ja sam želeo bar jednu ćerku, a dobio sam dvojicu sinova...

    Sada znam da sam bio u pravu.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  8. #23

    Odgovor: Prva beba - sin ili kćerka - da li nam je važno?

    Porodjaj prvog deteta je trajao bezmalo 15 sati. Bio sam sa suprugom sve vreme. Tokom trudnoce nam nisu rekli da li biti zensko ili musko. Nismo nijednog trenutka ni razmisljali o tome. Kada je napokon, posle 15 sati, i carskog reza na kraju, doktor iza paravana meni dobacio - dobili ste sina, bio sam vec toliko umoran da sam ga pitao - ma je li sve u redu sa detetom. Tek kada sam u sest ujutru napustio bolnicu, na putu kuci u autu mi je tek doslo u glavu - ej pa dobio si sina. Supruzi sam rekao da sam bio 100% srecan da sam dobili zdravo dete, a to sto je ispalo da je musko mi je povecalo radost za dodatnih par posto.

    Kod drugog deteta, smo bili nagradjeni cerkicom.

    I od rodjenja cerkcice mi ne silazi osmeh sa lica, makar u mislima.

  9. #24

    Odgovor: Prva beba - sin ili kćerka - da li nam je važno?

    Ja sam znao da onog trenutka kad sam ispalio moje supersonicno seme da ce se roditi dasa kakav se jednom radja. Zena je sve nesto prizeljkivala devojcicu, pa ce da joj kupuje masnice, pa suknjice, krofnice, patofnice ali se vec posle prvog zvanicnog snimka pokazalo da je dasa sa jataganom medju nogama, ljubi ga tajo, sve je na mene.
    Da mu nije bilo mene on bi jos uvek bio u porodilistu. A da znate, ja mislim da nema boljeg mesta na svetu za radjanje beba od ovog ovde. Porodiliste je state of art, sto bi ovi ovde rekli. Ovde zene jedva cekaju da zatrudne, cak te zaustavljaju na ulici, vuku za rukave, prijavljuju policiji samo da im napravis bebu da bi mogle da odu na porodjaj. Ja se te veceri vratio sa posla,a zena spakovala kofere i ceka. Pitam ja da nisu poceli bolovi, kaze nisu, da nije puko vodenjak, kaze nije, da nisu prozvali evakuaciju zbog uragana, kaze nisu, pa sta je onda? Kaze, ja moram u porodiliste da zauzmem mesto. Da to shvatim morao bi da ostanem trudan, a posto je bioloski nemoguce u mom slucaju, reko zeno idem ja da spavam, a ti mi pisi kad stignes. I taman sam ja malo zadremo kad me probudi zena i "pocelo je". Pola sata do porodilista, a tamo stvarno ko u Ritzu, ima i od ptice mleko, crnci te lade sa suske od palme i babice ti daju masazu stopala. Toliko se svidelo mojoj boljoj polovini da smo i zavese promenili u sobi, a ja sve razmisljam da ako ne poguram ja mog Luleta ostadosmo mi ovde do sledece zime. Nemam letnju garderobu,ostala kuci, nego brze bolje, ja ti tehnikom disanja i mojom tvrdom glavom, izguram Luleta napolje i kad sam video da je najsavrsenije stvorenje koje su moje oci videle vise mi nije bilo vazno da li je sin ili cerkica. Ko je to doziveo, rado se seca, ko nije, zelim mu od svega srca da dozivi vise puta.
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  10. #25

    Odgovor: Prva beba - sin ili kćerka - da li nam je važno?

    Samo da bude zivo i zdravo i da pisa stojeci

    Posto na obe strane zadnjih par generacija dominiraju djevojcice mi kad smo saznali da cemo postati roditelji nesto puno nismo ni razmisljali o polu djeteta. 100% smo bili ubjedjeni da ce biti djevojcica. Mada iskreno negdje duboko u sebi ja sam prizeljkivao sina. Valjda je prevladala ta muska urodjena potreba za produzetkom loze ili sta ti ja znam. Kad smo saznali da ustvari cemo dobiti sina svi su bili u blagom soku, osim mene naravno Mislim da je veci dio porodice do samog porodjaja bio ubjedjen da doktori nemaju pojma i to sto su vidjeli na ultrazvuku je ko zna sta.
    Iduce ce nadam se biti djevojcica, cisto da razbijiemo monotoniju.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  11. #26

    Odgovor: Prva beba - sin ili kćerka - da li nam je važno?

    Meni bilo sasvim svejedno,samo da se sto pre zavrsi i da beba i ja ne patimo mnogo..a sta je ko posejao to je i niklo..

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Kako da vaša ćerka postane sponzoruša
    Autor SQUAW u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 26.03.2008, 15:36
  2. Prodaja beba
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 19.05.2007, 22:36
  3. Osip kod beba
    Autor dndr u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 11.05.2007, 07:30
  4. Prehlada kod beba
    Autor dndr u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 23.04.2007, 11:24

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •