Bela Stena
Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3

Tema: Bela Stena

  1. #1

    Bela Stena

    Bela Stena ili "Čakljanac" je rečna ada na desnoj obali Dunava, koja počinje na 1159 km. plovnog puta i završava se na 1153 km. nizvodno od ušća reke Tamiš. Administrativno pripada Opštini Pančevo i nalazi se oko 12 km od centra Beograda. Položaj Bele Stene je označen crvenim okvirom na slici.


    Naseljen je samo mali deo ostrva, tzv Špic (Forkontumac ili Šveb) kako ga naziva većina Pančevaca gde se nalaze vikendice, restorani i peščana plaža. Ostatak ostrva je nenaseljen i obrastao je šumom. Na ostrvo se odlazi čamcima, leti je prevoz organizovan i iz Pančeva i iz Beograda. Nekada je poseta ovom odmorištu prelazila brojku od 20 000 posetilaca a sada je negde od 6 do 7 hiljada posetilaca.

    Na ostrvu nema struje niti pijaće vode. Strujom se ljudi snabdevaju iz agregata a pijaću vodu morate sami poneti. Godinama nisam išao ali u sezoni kada ima dosta kupača radilo je nekih 5-6 restorana, plus prodavci palačinki, krofni, kukuruza i ostalog. Plaža solidna, sa dosta hlada od zasađenog drveća, voda uglavnom plitka osim kada Dunav nadođe. Ako idete svojim čamcem možete ga ostaviti odmah uz plažu. Sezona kupanja uglavnom kreće od maja meseca a evo i jedan pogled na plažu (fotografija preuzeta sa wikipedije).


    Ide li neko na Belu Stenu i jeste li je skoro posetili? Ja sam bio zadnji put negde 2005/2006. no verujem da se nije išta mnogo promenilo.



  2. #2

    Odgovor: Bela Stena

    Dok sam biJo maJi deca /ono, raspusti kod rodbine/ svaki dan sam isao sa tecom na Beljak i do ,,zute fasadne cigle,, kod Ruskinje... Ostalo mi je dosta lepih uspomena: secam se koliko sam se dugo kurazio da narucim pivo - jednu devojcicu sam poljubio pod vodom, posle toga jos jednom al' sam zahebo stvar sto sam je uhvatio za sisic
    Spavanje u camcu, stariji tinejdjeri sa gitarom oko vatre, moskitosi ko rode...
    biti mali to mi mnogo fali

  3. #3

    13 Odgovor: Bela Stena

    Pozdrav, čuo sam i ja za Belu stenu na Dunavu, čak prolazim tim putem svaki dan kad idem na posao, ove godine čim vreme a i vodostaj to dozvole otićiću da se odmorim malkice! Čuo sam da je stvarno extra tamo. Ako budem išao napraviću par fotografija koje ću rado podeliti sa vama!!!


    Pozz
    Choose to know!!!

Slične teme

  1. Bela Crkva
    Autor Najgora u forumu Banat
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 19.01.2013, 17:53
  2. Bela Hamvaš (Béla Hamvas)
    Autor alpinista u forumu Književnost
    Odgovora: 69
    Poslednja poruka: 24.11.2012, 10:42
  3. Bela kuhinja - Ideje za beli kuhinjski dizajn
    Autor BojanicaBG u forumu Uređenje enterijera i eksterijera
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 08.05.2011, 22:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •