Wimbledon 2010.
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 29
  1. #1

    Wimbledon 2010.

    Počeo je treći Grand Slam sezone.



    Od svih srpskih predstavnika prvi će na Vimbldonu startovati Ilija Bozoljac, koji od 13 časova igra prvi meč na Terenu 6 sa Čileancem Nikolasom Masuom.

    Najbolja srpska teniserka Jelena Janković takmičenje na Vimbldonu počinje na Centralnom terenu i njen meč sa Britankom Laurom Robson je drugi po redu i počeće odmah po završetku duela Švajcarca Rodžera Federera i Alehandra Falje iz Kolumbije. Posle Jankovićeve i Robsonove na isti teren će odmah istrčati Novak Đoković, koji se sastaje sa Olivijeom Rohusom iz Belgije.

    Na Terenu 7, na kojem program počinje u 13 časova, drugi meč po redu igraće Viktor Troicki protiv Rusa Igora Kunicina, dok je meč Janka Tipsarevića i Francuza Arnoa Klemona četvrti po redu na Terenu 16.

    Tokom prvog dana takmičenje na Vimbldonu trebalo bi da počne i Ana Ivanović protiv Izraelke Šahar Per, ali još uvek nije poznato na kojem terenu će njih dve odmeriti snage. Jedino je poznato da taj duel neće početi pre 18 časova.


    izvor:b92
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Wimbledon 2010.

    I odeee Federeru prvi set.
    Još od Roland Garosa, meni se Roger čini, da ne može više kao što je mogao...neću da prejudiciram...ali
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Wimbledon 2010.

    Cuti.. sad da vidimo hoce li Falja da ishchokira..

    Edit: Vratio Fed brejk
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Wimbledon 2010.

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Cuti.. sad da vidimo hoce li Falja da ishchokira..

    Edit: Vratio Fed brejk
    Nema Falja sigurnost, utrto je...mogao ga je dobiti u tri seta.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Wimbledon 2010.

    'E l' mi verujes da uopste nisam sumnjala da ce pobediti Fed? Dobro, u jednom malenom momentu jesam, ali je to tako brzo proslo, strasno. Jednostavno, ne mogu da verujem da na travi muda ima da ga pobedi samo Nadal (i Hjuit ).
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Wimbledon 2010.

    Ja sam se nadala, sve do onog momenta kada je Roger uzeo svoj prvi set...i kasnije...jbte....onoliko šansi propustiti, ali to je neiskustvo. Molila sam Boga da Federer ispadne u prvom kolu... ...baš bi mi to sjelo danas.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Wimbledon 2010.

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam se nadala
    I ja sam polagala nade u ovog Falju s obzirom kako je započeo meč, ali....
    Prva dva seta je Federer odigrao loše, sa mnogo grešaka, ali na kraju je ipak pobedilo njegovo iskustvo...a ovaj Falja...igrao je ok, samo mu je falilo malo iskustva i petlje i meč bi bio davno gotov. Ovako, Fed je preživeo i ide dalje...

    Nego, naša Jeca je pobedila

    Jelena eliminisala britansku nadu



    Srpska teniserka pobedila je u prvom kolu Vimbldona Loru Robson, najveću nadu Velike Britanije sa 6:3, 7:6.
    Jelena Janković je poslednjih nekoliko godina miljenica londonske publike, jer je zajedno sa Džejmijem Marejom trijumfovala u miks dublu.
    Više joj verovatno neće biti tako naklonjeni jer je već u prvom kolu eliminisala trenutno napopularniju britansku teniserku - Loru Robson.
    Jeleni je ovo bio prvi meč na travi u sezoni, a Lori prvi meč na Centralnom terenu (u seniorskoj konkurenciji), stoga je i početak bio vrlo spor.
    Jankovićeva je "na iskustvo" uspela da već u prvom gemu oduzme servis juniorskoj šampionki Vimbldona iz 2008. godine. Kasnije je načinila još jedan, što joj je omogućilo da osvoji prvi set posle 31 minuta sa 6:3.
    Po jedan brejk je napravila svaka teniserka sve do 5:3, a onda je Lora osvojila dva gema za redom i stigla do izjednačenja.
    U 11. gemu je Beograđanka pronašla ritam i rešila ga u svoju korist, ali je uzvratila britanska tinejdžerka.
    Jankovićeva je u 13. gemu na početku napravila dva mini brejka za 2:1. Robsonova je svoje učešće na Vimbldonu uspela da produži odservirajući as (7:5), ali je konačnu pobedu slavila Jelena.
    Srpkinji je bilo potrebno 86 minuta da se plasira u drugo kolo gde je čeka Kanađankka Aleksandra Voznjak.

    MONDO
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Wimbledon 2010.


    Dobio je Nole na kraju ovaj meč!!!

    Pobeda Đokovića posle maratona


    Treći teniser sveta Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Vimbldona posle spektakularne pobede u pet setova nad Belgijancem Olivijeom Rohusom, rezultatom 3:2, po setovima 4:6, 6:2, 4:6, 6:4, 6:2.
    Đoković će se u drugom kolu sastati sa Amerikancem Tejlorom Dentom, koji je sa 3:1 po setovima savladao Čileanca Huana Ignjacija Čelu.
    Đoković je u odličnom ritmu počeo meč, ali kako je on odmicao Rohus je bio sve sigurniji u udarce i uspeo je da napravi "brejk" u sedmom gemu i sačuva prednost do kraja seta 4:6.
    Drugi set u potpunosti je pripao Đokoviću koji je poveo sa 4:0. Rohus se ipak vratio u igru i smanjio na 5:2, ali je Srbin ponovo napravio "brejk" za 6:2. Umesto da nastavi u istom stilu u trećem setu, Đoković potpuno gubi koncentraciju i dozvoljava Rohusu da ponovo preuzme inicijativu i podigne samopouzdanje. Belgijanac je poveo sa 3:0 i 5:2. Đoković je sa par dobrih poena uspeo da vrati jedan "brejk" i smanji na 5:3, ali u narednom gemu ponovo gubi svoj servis i praktično poklanja treći set Rohusu.
    Meč je potom prekinut zbog mraka na pola sata, koliko je potrebno da pokretni krov prekrije Centralni teren na Vimbldonu tako da je meč posle kraće pauze nastavljen. Srbin odlično otvara četvrti set i uzima "brejk" u trećem gemu koji odmah materalizuje na svoj servis. Do 5:4 nije oba tenisera nisu imali problema na svoj servis, a onda je Rohus pripretio Đokoviću i dosta ga namučio (osam minuta) pre nego što je Srbin osvojio poslednji poen u četvrtom setu za 6:4.
    U petom setu i duelu koji se polako bližio četvrtom satu igre, oba tenisera su pokazala potpuni nedostatak koncentracije i snage, ali se to više osetilo u igri trećeg igrača sveta. Rohus je poveo sa 1:0 i potom napravio "brejk", ali je Đoković u narednom gemu iskoristio greške protivnika u revanširao mu se "ribrejkom". Taj momenat kao da je "digao" Đokovića, koji uzima naredna tri gema u i potpunosti preokreće rezultat u svoju korist (4:2). Isti ritam i kontrolu nad mečom, Đoković je zadržao i u nastavku posle minuta igre. Uspeo je Novak da uzme još jedan "brejk" i potom odservira za konačnih 6:2, posle čak 3 sata i 51 minuta igre.
    Gren slem u Vimbldonu igra se za nagradni fond od 13.725.000 funti.



    Rezultati:
    (1) Federer (SUI) - Falja (COL) 5:7, 4:6, 6:4, 7:6(1) ,6:0
    (3) Đoković (SRB) - O. Rohus (BEL) 4:6, 6:3, 3:6, 6:4, 6:2
    (5) Rodik (USA) - Ram (USA) 6:3, 6:2, 6:2
    (7) Davidenko (RUS) - Anderson (RSA) 3:6, 6:7(3), 7:6(3), 7:5, 9:7
    Majer (GER) - (11) Čilić (CRO) 6:2, 6:4, 7:6(1)
    (12) Berdih (CZE) - Golubev (KAZ) 7:6(5), 6:2, 6:2
    (15) Hjuit (AUS) - Gonzalez (ARG) 5:7, 6:0, 6:2, 6:2
    (16) Melcer (AUT) - Braun (JAM) 6:4, 4:6, 6:2, 6:3
    Pržješni (POL) - (17) Ljubičić (CRO) 7:5, 7:6(5), 6:3
    Istomin (UZB) - (20) Vavrinka (SUI) 6:7(5), 6:1, 2:6, 7:6(4), 6:3
    (21) Monfils (FRA) - Majer (ARG) 6:1, 7:6(9), 6:2
    (22) Lopez (ESP) - Levin (USA) 7:6(2), 3:6, 6:2, 6:3
    (28 ) Montanjes (ESP) - Lorenci (ITA) 6:3, 7:6(5), 6:2
    (29) Kolšrajber (GER) - Staraće (ITA) 6:3, 3:6, 6:3, 6:0
    Lučak (AUS) - (30) Robredo (ESP) 2:6, 7:6(3), 6:2, 7:5
    (31) Hanesku (ROU) - Kuznjecov (RUS) 6:7(4), 7:6(3), 6:3, 1:6, 7:5
    Lu (TPE) - Zebalos (ARG) 7:5, 6:4, 6:3
    Fiš (USA) - Tomić (AUS) 6:3, 7:6(8 ), 6:2
    Bozoljac (SRB) - Masu (CHI) 7:6(3), 3:6, 6:3, 7:6(7)
    Gabašvili (RUS) - Delgado (PAR) 2:6, 6:4, 6:4, 6:2
    Troicki (SRB) - Kunjicin (RUS) 6:3, 6:4, 6:1
    Dent (USA) - Čela (ARG) 6:3, 6:7(2), 7:6(3), 7:5
    Lodra (FRA) - Viten (USA) 6:4, 6:4, 6:7(5), 6:3
    Bek (SVK) - Ventura (ESP) 6:3, 6:1, 4:6, 6:2
    Brands (GER) - Andrejev (RUS) 7:6(5), 7:6(4), 7:5
    Koroljev (KAZ) - Švank (ARG) 6:1, 7:6(8 ), 4:6, 6:2
    šutler (GER) - Tursunov (RUS) 6:2, 6:2, 6:3
    Beker (GER) - Sviting (USA) 5:7, 6:2, 6:2, 6:4
    Evans (USA) - Galung (NED) 6:3, 7:6(12), 6:3
    Klemon (FRA) - Tipsarević (SRB) 6:3, 3:6, 6:4, 7:5
    Berankis (LTU) - Bol (AUS) 6:2, 6:0, 3:6, 7:6(5)
    Ilhan (TUR) - Daniel (BRA) 6:7(4), 4:6, 6:2, 6:3, 6:1

    vesti.online
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Wimbledon 2010.

    Jbt, koja sreca sto nisam mogla da gledam Sva sreca, svaaaaa sreca. Vid' statistike:



    Odnos vinera i neiznudjenih gresaka je:
    Nole 96/60
    Rohus 33/24

    Missim.. ko ovde nije normalan? Po statistici, izgledalo je kao da je Nole izbombardovao Rohusa, a on otegao u pet setova, i dobio jedva. Ocigledno je da se bori sam protiv sebe i da je sebi najveci protivnik. Nadam se da ovaj mec moze da mu bude pouka.

    Inace, Ana je pukla od Sahar Per, isto kao i Tipsarevic od Klemona

    A vidje nasu 'ticu..



    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Wimbledon 2010.

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku

    ...a on otegao u pet setova, i dobio jedva.


    Stars, ne da je dobio jedva, nego je ceo meč igrao toplo-hladno...
    I ova slika gde gleda prema nebu i krsti se dovoljno govori.
    Sad se samo nadam da mu je ovo nauk za dalju igru i da će dalje igrati onako u njegovom stilu, borbeno i sa srcem!
    A za Anu, nemam komentar dok sam ja tražila informaciju kada ona izlazi na teren, ono već izašla vest da je ispala za 70 minuta igre
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Wimbledon 2010.

    Citat Sokica kaže: Pogledaj poruku
    A za Anu, nemam komentar dok sam ja tražila informaciju kada ona izlazi na teren, ono već izašla vest da je ispala za 70 minuta igre
    Ovo je pomalo i smiješno.
    Ali opet, kad vidim kako se i Federer muči, da je lako mogao da skikne u prvom kolu (što bi mene jaaaako razveselilo )..onda mi nekako Anino ispadanje i nije tako woow.

    Nema očito discipline, neke druge stvari je odvlače sa terena..a ne može i jare i pare.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Wimbledon 2010.

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    Ovo je pomalo i smiješno.
    Ali opet, kad vidim kako se i Federer muči, da je lako mogao da skikne u prvom kolu (što bi mene jaaaako razveselilo )..onda mi nekako Anino ispadanje i nije tako woow.

    Nema očito discipline, neke druge stvari je odvlače sa terena..a ne može i jare i pare.

    Gledala Anin mec, na momente , ali samo momente sam pomislila da bi mogla nesto da preokrene.....

    Sve sam veceg utiska da vise nece biti nista od nje......
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Wimbledon 2010.

    Izner i Mau igraju najduzi teniski mec u istoriji tenisa, oboriili su prethodni rekord koji su postavili Santoro i Klemon na RG-u neke godine 6 sati i 33 minuta. Ovi su sat valjda na 7 i po. Trenutno je 39:39

    Viktor je izgubio od Melcera, na isti nacin kao sto je puk'o od njega i Nole na RG-u pre mesec dana. Vodio 2:0 pa je Melcer dobio tri seta. Jbt, penicilin za nase igrace dry:
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Wimbledon 2010.

    Današnji dan na Vimbldonu će ostati zapamćen po ovom maratonskom meču koji su igrali Džon Izner i Nikolas Mahut! Stigli su do rezultata 6:4, 3:6, 6:7, 7:6, 59:59!
    Meč je prekinut zbog mraka i biće nastavljen sutra, ali su već sada mnogi rekordi u tenisu srušeni:
    -Izner je imao 333 vinera
    Mahut je imao 318 vinera
    -Izner je odservirao 98 as udaraca
    Mahut je odservirao 94 as udarca
    -U drugom setu je odigrano 47 poena, a u petom 608
    Nemam reči za ovu dvojicu momaka, gledala sam ih kada je meč prekinut, i samo mogu da kažem - fantastično!
    Koliko će imati snage i kako će sutra nastaviti ovaj meč i kako će se završiti to su sve pitanja na koja ćemo imati sutra odgovor.

    Evo nekih komentara tenisera posle ovog prekida meča:

    "Stvarno... Da li je moguće da se nikome ne piški?" - Endi Rodik na Twitteru

    "Žao mi je sudije!!!! On se oseća još gore jer ne sme ni da ustane ni da stavi nešto u usta. Ovo je za njega pakao" - Svetlana Kuznjecova na Twitteru

    "Džon je odlučio da ne pojede bananu na ovoj pauzi. Verovatno nema snage da je oljušti" - komentator BBC pri rezultatu 56:55.

    "Zbog ovoga je tenis jedan od najtežih sportova na svetu. Ovo se nikada neće ponoviti" - Endi Marej na Twitteru
    -
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Wimbledon 2010.

    A i Kuznjecova je komentarisala na Tviteru da firma od koje Mau kupuje proizvode za odrzavanje kose treba da ga sponzorisu jer mu kosa izgleda isto i u 9 podne i u 9 uvece

    Sutra nastavljaju mec, ne znam kada, ali odmah sutra igraju i dubl (posto su prijavljeni za dubl) i pobednik tog meca igra protiv De Bakera. Steta sto je morao biti prekinut, ne znam zasto nije mogao da bude prebacen na Centralni teren pa da se nastavi tamo, jer jedino tamo imaju reflektore. Ovako, ispasce iz ritma oboje, bice prebijeni od umora i sigurno ce jedan od prvih gemova biti kiks i brejk i cao.

    Inace, sam peti set je trajao 7 sati i 6 minuta, duze od citavog meca izmedju Santoroa i Klemona, rekoh vec gore, a sam mec traje ukupno 10 sati. U istoriji Vimbldona nijedan mec nije trajao vise od 112 gemova a ovo dvoje su taj rekord oborili samo u petom setu koji jos uvek nije gotov.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Wimbledon 2011
    Autor Charlie Harper u forumu Spomenar
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 04.07.2011, 13:09
  2. E-Tvrdjava Festival 2010 - 31-08/04-09-2010 Nis
    Autor e-tvrdjava u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 08.09.2010, 00:26
  3. Wimbledon 2009
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 07.07.2009, 02:06
  4. Wimbledon 2008.
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 06.07.2008, 22:55
  5. Wimbledon 2007.
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 12.07.2007, 16:36

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •