Glupost...
Prikaz rezultata 1 do 2 od ukupno 2

Tema: Glupost...

  1. #1

    Glupost...

    Svojevremeno je Miroslav Krleza napisao da je glupost zaljubljena u sebe u da je samoljublje bezgranicno.Najgore je to ,veli Dr K.sto je glupost i bezobzirna i hrabra...Gotovo neunistiva.O apsurdu da se iz plemenitih pobuda moze ''glupirati'' ne vredi ni govoriti,jer to se moze svakom dogoditi

    .Da.Ovo je jako interesantno..Glupiranje zbog plemenitosti...

    Okrutnost i pakost sadrzane u gluposti upucuju na njenu destruktivnu energiju.Glupost kao odsustvo inteligencije i racionalnog ponasanja cesto se iskazuje kao sirova agresivnost,kao preteca i bezumna tvrdoglavost.''Glupak'' ne zna da je stupidan...Ne vredi mu to ni reci,jer nije sposoban da razume...
    Da.Okrutnost i glupost pa destrukcija.Povezane stvari...''Zamislimo da neki okrutni,stupidni,odlucuju u ime covecansta ...Kuda sa tom destruktivnom energijom..?.Kuda?
    Da ,li vec naslucujemo...?
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  2. #2

    Odgovor: Glupost...

    Naslućujem ja naravno za sebe i svoje gluposti odgovaram samo ja,naslućujem u ime svih koji ponekad izgovore,urade neku glupost gde ćemo mi to.
    Pa verovatno negde nebitno gde dospećemo.Možda više nije ni bitno,gluposti same su oko nas.Jedini spas nepraviti gluposti(iako su one čini mi se manje bolne) od drugih,a eto opet moradoh izgovoriti reč glupost.
    Možda bi pomogla ona stara izreka da nebi pravili gluposti"prvo ispeci pa onda reci".

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

Slične teme

  1. Glupost u pijanstvu
    Autor Kunic u forumu Pričaonica
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 06.12.2012, 11:10
  2. Glupost dana!!!
    Autor Captain Jack u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 10.01.2009, 18:27
  3. Imam neku glupost u kompu!
    Autor Bacvanin u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 10.12.2007, 17:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •