Kako da zavolim njegovu decu? - Strana 6
Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 91
  1. #76

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    I ja bejah nečija pastorka pre mnogo godina i ne mogu da ti ne kažem par reči na ovu temu.U to vreme se moja majka udala za čoveka ( btw, ima dvoje dece iz prvog braka) koji je u paketu sa njom dobio i mene. A nakon par meseci još jedno dete, da, moja majka je takođe bila trudna kao i ti.Njegova deca su u to vreme već zasnovala sopstvene porodice tako da nisu živeli sa nama, ali ja jesam sa njima. Zašto to kažem? Zato što sam se i ja verovatno u to vreme osećala kao što se osećaju klinci tvog muža, bila sam uplašena šta će biti sa mnom i da li ću i ja postati deo te "nove" porodice. U prncipu nisam imala realne potrebe za takvim strahom, jer me je majka svo vreme ubeđivala u suprotno, ali šta sam ja pobogu znala sa 6 godina? Mislila sam da će me polako ali sigurno odbaciti kad se beba bude rodila, jer je beba bila njihova a ja sam bila mamina. I znaš šta se desilo? Za sve one godine koje je taj čovek proveo sa nama ja se niti jednog momenta nisam osećala kao pastorka. Bila sam ravnopravni član te porodice koji je imao sva prava kao i svi ostali. Da budem iskrena, nisam se ja nešto preterano trudila da budem po svaku cenu prihvaćena, jednostavno sam bila ono što jesam i to je naišlo na bezuslovnu podršku i ljubav. I naravno da im nije bilo lako sa dvoje male dece, naročito što se finansija tiče, bile su to sulude devedesete. Dovijali su se na sve načine da nam pruže osnovne stvari za pristojan život i ja sam im za to do neba zahvalna. Kao i za sve ostalo što smo kao porodica doživeli i preživeli, jer su oni ipak moja porodica iako nismo "ista krv". Sa druge strane mi je neizmerno žao što nije poživeo još koju godinu da dočeka unučad, koju ja rađam, da im se zajedno radujemo.Znaš Tracy, kad nekog zaista voliš, onda voliš i prihvataš sve što se pod njim podrazumeva, i njegovu decu, i njegovu familiju, i njegov auto star 25 godina, i njegovu ne baš novu i modernu kuću i nameštaj, i njegove mane, i njegove hronične bolesti, itd, itd. Sa druge strane, ne zaboravi da ni ti nisi savršena ali da te on bez obzira na sve voli i prihvata, pa mi kaži da li se za takvog čoveka vredi žrtvovati i voleti ga bez obzira na sve?
    Svaka cast za ovaj post
    I rasplakala si me
    A i taj tvoj ocuh je bio sila od coveka.
    A tebe eto porasla u srecnu i zadovoljnu zenu
    Najveca vlast je vladati sobom.

  2. #77

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Moj suprug isto ima dvoje dece iz prvog braka.
    Znala sam za to od prvog momenta,decu sam upoznala,vise nisu deca sad su odrasli ljudi.
    I oni zive preko u Berlinu,dolaze samo kad su odmori.
    Njegova cerka me nikada nije prihvatila i nece,toga sam svesna,sin je bio i dolazi kod nas.
    Imamo cerku iz naseg braka koja sad ima 17 god.
    Zlo i nesreća ne dolaze od Boga, već od čoveka.

  3. #78

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Citat Tracy kaže: Pogledaj poruku
    Moj muž je pre živeo u Nemačkoj, iz prvog braka ima dvoje dece koje dolaze da žive kod nas u Srbiju na leto (na forumu neću pisati razloge zašto dolaze kod nas , jer to nije ni bitno za ovaj moj problem). Problem je taj što se ja ne mogu sa tim pomiriti, jednostavno ne želim da dođu a da to kažem mužu povredila bi ga.

    Mnogi će me osuditi i reći: Pa znali si da ima decu.
    Ali jednostavno nisam znala u šta se upuštam, zaljubila sam se u njega i jos ga volim. A i nije bilo reči o tome da bi oni živeli sa nama

    Zabavljali smo se 2 godine pre braka, on je putovao 5 puta godišnje u Nemačku i tamo se viđao sa njima, ja ih znam samo sa slika i iz njegovih priča.

    Bojim se da me ne prihvate i da će mi ta deca stvarati probleme. Ako je neko u sličnoj situaciji svaki savet bi mi dobro došao.
    ...strah je normalna pojava u takvoj situaciji...egoizam je vec karakterna osobina......
    ...hell ain't a bad place to be......

  4. #79

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Moram da se oglasim, iako sam po malo kom osnovu kompetentan da dajem savete kada je bračni život u pitanju.

    Ljubav nije samo onaj lep, razdragan osećaj koji opisuju metaforom leptirića u stomaku. Ljubav iziskuje napor, određeni trud kako bismo zajednički život učinili prijatnim i funkcionalnim, trud da razumemo i poštujemo partnerove želje i potrebe, da zajedno izgradimo ono "mi", koje je tako lako reći ali uistinu teško i dostići. U ovom slučaju trud da prihvatiš partnera u celini, a ne samo pojedine njegove delove. Deca jesu njegovi delovi, i ako nisi u stanju da i njih prihvatiš u paketu, bilo je/bi najbolje da odbaciš ceo paket. Džaba ste krečili.
    samo bih te ispravila u jednoj stvari: ljubav jeste samo onaj lep razdragan osecaj i tzv.leptirici u stomaku a ovo ostalo sto si opisao je BRAK!!!
    vatru u meni nikada neće ugasiti sivilo dana

  5. #80

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Citat Tracy kaže: Pogledaj poruku
    Bojim se da me ne prihvate i da će mi ta deca stvarati probleme. Ako je neko u sličnoj situaciji svaki savet bi mi dobro došao.

    Ne treba da se plašiš njegove dece ... budi samo to što jesi i nastavi da ga voliš tako kako si ga i do sada volela ... a deca će, kada vide kolika je ta ljubav (a to se lako vidi) zavoleti tebe, zbog njega ...

    Nemam iskustva sa ovim, ali mislim da je tako...
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  6. #81

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    samo opusteno,prihvatas njega a decu samo postujes,nemesaj se tu to je njegovo..
    ne sudi i budi onakva kakva si,i sve ce doci na svoje mesto.
    ja sam prihvatila njegovo dete jer sam tako zelela i nikad se u nista izmedju njih nisam mesala,uspela sam nije bilo tako u pocetku a sad je ok.
    imaj svoj stav,svoje ja i budi svoja
    srecno
    jedinstvena

  7. #82

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Iz mog zivotnog iskustva (tj. moje najblize okoline) u celoj toj prici ce najgore proci zajednicko, tek rodjeno dete. Osoba koja je otvorila temu nije za zaljenje jer je svesno usla u vezu sa covekom koji ima zaostavstinu u vidu dece i to je paket aranzman, on tu decu ne moze zaboraviti i negirati. Njoj ce biti tesko jer kad bude podizala glas na tu decu uvek ce dobijati packu "sta hoces, nisi me ti rodila", ali ako se sa tim ne moze nositi trebalo je razmisljati na vreme. Deca iz prvog braka su u najcescem broju slucajeva razmazena i znaju roditeljima, posebno ako su dosli u novu porodicu nabacivati osecaj krivice i ucenjivati (hocu mojoj mami, kod nje mi je lepse, a kod mame vicu hocu tati) zarad jeftinih poklona, progledavanja kroz prste kad nesto zabrljaju i slicnih ustupaka na koje ocevi padaju zbog grize savesti i tu ce zajednicko dete zaista biti cesto bacano u zapecak jer "lako je njemu, ono ima kompletnu porodicu", a ustvari mu je em najteze, em nimalo nije kriv za stanje koje je zatekao svojim rodjenjem.

  8. #83

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Klinci su dosli, ali sad trenutno su u Nemackoj, otisli jos po neke stvari.
    Kad su bili kod nas bilo im je dobro, sve normalno, igrali se, upoznavali sredinu.
    Ja i dalje imam stari problem, nisam im to pokazivala ali su me nervirali , placem i zelim se resiti tog osecaja ali ne mogu, smetaju mi.
    Nisam vam se dosla pohvalit kako ih ne volim, kao sto ce me neki osuditi, lose se osecam sto me nerviraju i molim za pomoc i dalje ne znam kako da ih zavolim. Ne zelim im nista lose, kako da si pomognem?! Muz je poceo primecivati da mi smetaju i tuzan je zbog toga.

  9. #84

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Neces ih zavoleti nikad. To je cinjenica.
    Tvoj muz ce uvek biti rastrzan izmedju tebe i njh. Takodje cinjenica.
    Taj osecaj nezadovoljstva nece nestati. Jos jedna velika cinjenica.
    Ne osudjujem samo kazem da ti neces biti srecna sve dok ti oni budu bili tu.
    Ti njih vidis kao smetnju i oni tebi smetaju.
    Ne osudjujem, ne kritikujem...
    Da li si ti imali pogresan stav kad si unapred tu situaciju osudila na propast ili ne, nije vazno.
    Pazi u kolikoj meri to moze ugroziti tvoj brak.
    Muz ti je tuzan zbog toga.
    Zelis da vodis trku za njegovu ljubav, a da ti protivnici budu njegova deca?
    Zao mi je, ali tu pomoci nema...ako ih nisi zavolela, neces nikada sve dok ih vidis kao teret u sopstvenoj kuci...
    Sorry

  10. #85

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Jedno pitanje: kako mogu da te nerviraju deca coveka koga volis? Meni to nije jasno. Zasto te nerviraju, navedi neki razlog...

  11. #86

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Citat Bacvanka kaže: Pogledaj poruku
    Jedno pitanje: kako mogu da te nerviraju deca coveka koga volis? Meni to nije jasno.
    Zvuči suruvo, jel' da?! I bezdušno?!
    Ne voleti svu decu sveta. A naročito, ne voleti decu čoveka koga voliš.
    Uzhas..

    Ipak. Teoretisanje i moralisanje je jedno, a stvarnost nešto sasvim drugo.

    Da nije tako.. mogla bi se postaviti još dva ključna pitanja:
    1. kako može nekoga da nervira majka čoveka koga voli?
    ili, još gore
    2. kako može da te nervira sam taj čovek koga toliko voliš?


    Prema tome, sve može i sve je moguće.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  12. #87

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Potpuno se slazem ....Dobre emocije su presudne...u svemu u zivotu!!!

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku


    Hiljade nasumičnih saveta ne može da "pomogne" kao nečije iskustvo i konkretna priča iz života.
    A ovo iskustvo i ova priča sigurno otvaraju "vrata" svim dobrim vibracijama i emocijama prema toj dolazećoj dečurliji.
    Ovom si joj iskrenošću (verujem) figurativno i upalila svetlo i prešla korak od "hiljadu milja".
    Jer "daljine", "neznanje" i "mrak" uvek.. svima izazivaju zebnju. I strah.



    I samo da se vratim na početke ove "diskusije", i priče koja je u dobroj meri slična makillinoj
    upravo to je ono što i Andrijan i ja spomenusmo na početku:
    ipak bi njena razmišljanja (i njene brige i njena pitanja i njena strahovanja).. bila daleko manja, a i drugačije formulisana
    da je (po pretpostavci) i ona startovala sa svojim (dovedenim) detetom ... ili makar da je već ovo zajedničko rodila.

    Sigurna sam u to.

  13. #88

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Niko se više i ne zapita dali je možda ipak
    zavolela njegovu decu.Hajde da je pitamo,čuda
    se događaju,ljudi se menjaju,nešto se prelomi
    i postane lepše nešto,ljubav prema nekome koga
    nismo mogli voleti
    Javiće se ona.

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  14. #89

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Zvuči suruvo, jel' da?! I bezdušno?!
    Ne voleti svu decu sveta. A naročito, ne voleti decu čoveka koga voliš.
    Uzhas..
    Da, i jeste surovo.


    Da nije tako.. mogla bi se postaviti još dva ključna pitanja:
    1. kako može nekoga da nervira majka čoveka koga voli?
    ili, još gore
    2. kako može da te nervira sam taj čovek koga toliko voliš?
    .
    1. Majka i dete nije isto
    2. Covek koga volis ne moze da te nervira, moze samo u nekim momentima da te iznervira, i to je to. Ako on tebe konstantno nervira? Kakva je to ljubav? Tu nesto nije uredu

  15. #90

    Odgovor: Kako da zavolim njegovu decu?

    Citat Bacvanka kaže: Pogledaj poruku
    Da, i jeste surovo.
    Da. A zamisli tek majku koja svoje sopstveno dete rodi... i baci.. npr u kontejner.

    Citat Bacvanka kaže: Pogledaj poruku
    1. Majka i dete nije isto
    2. Covek koga volis ne moze da te nervira, moze samo u nekim momentima da te iznervira, i to je to. Ako on tebe konstantno nervira? Kakva je to ljubav? Tu nesto nije uredu
    Nemoj biti toliko bukvaLna. Primere sam uzela tek da bi proširila listu mogućih nerviranja.

    Po čemu je njegova majka nešto drugo.. u odnosu na njegovu decu?
    Ako sam te dobro razumela: Tebe bi njegova majka mogla da nervira.. to je ok
    ali... njegovu decu bi bez pogovora, samo volela?

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Čemu učite decu?
    Autor Mish u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 26.08.2016, 15:32
  2. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 17:28
  3. Kako lazu muskarci, a kako zene
    Autor LaraKroft u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 14:35
  4. Dečije pesme, ili muzika za decu
    Autor SQUAW u forumu Kad sam bio mali...
    Odgovora: 99
    Poslednja poruka: 26.02.2012, 18:04
  5. Knjiga za decu...
    Autor JelaS u forumu Književnost
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 21.07.2008, 13:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •