25.Maj danas - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 30

Tema: 25.Maj danas

  1. #16

    Odgovor: 25.Maj danas

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Sta nama mladjima danas znaci 25.Maj?
    Da li je on samo jedan obican dan u kalendaru ili nesto vise u nasoj proslosti?

    ...pa, sad da li spadam u te mlađe....

    No, setim se svaki put štafete, naravno, stajanje na gradskom trgu i dočekivanje prolaska štafete kroz moj grad, sleta na gradskom stadionu i onog prelepog sleta koji je bio organizovan u čast njegovog rođendana u Beogradu i ne vidim u tome ništa loše.
    Ne, ne trudim se da to zaboravim i ne znam zašto bih to radila. Sve je to deo mog odrastanja i ne vidim šta je tu toliko strašno i loše i zašto se svi trude da zaborave taj deo života

  2. #17

    Odgovor: 25.Maj danas

    Evo vi iz te generacije 50 i neke sto kaze Djole samo za vas


  3. #18

    Odgovor: 25.Maj danas

    Eh, Dan mladosti.
    Ne sećam ga se nešto baš kristalno jasno do perida dok je Drug Stari bio živ. Recimo, to sećanje mi je nekako kroz maglu, vesela porodica pred malim TV prijemnikom prati Slet.
    A kasnije,...
    Dobro, jednom godišnje se, po pravilu, sa dočeka štafete vraćalo po pljusku. Ali, i to nam je bilo lepo. I imali smo neke školske zborove, pravile su se školske igranke, išlo se na izlet da bi se postao omladinac, i uvek je bio dobar rock koncert u gradu.
    Gledam kako se danas baca drvlje i kamenje na sve što ima veze sa prošlošću.
    Nije tako.
    Ok, trči 24 miliona stanovnika, nosi štafetu Starom (što je još i ok, smešno je što se nakon toga što je rođendanski poklon onom koji je već u večnim lovištima dodeljivan Predsedniku Predsedništva SFRJ), danas je možda sve to i smešno i suludo.
    Ali, nekad je omladina imala svoj dan. A danas?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #19

    Odgovor: 25.Maj danas

    ja moju pionirsku maramu cuvam i dan-danas
    i ne samo da je cuvam nego je i prilicno redovno koristim
    kadgod me bole sinusi,ja ugrejem saku soli,sunem na pocetak marame,zarolam pa vezem preko cela (pokrijem i obrve)
    da l` od soli da l` od marame,sinusi me prodju....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  5. #20

    Odgovor: 25.Maj danas

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    ja moju pionirsku maramu cuvam i dan-danas
    Svoju sam pocepao početkom 1992. Bio sam pionir. Gnjavaža. Dva sata stojiš u redu i buljiš u potiljak klincu ispred sebe. Dan Mladosti? A ja mislio to je bio rođendan narcisoidnom komunističkom diktatoru kojem se na taj dan klanjala populacija silom kreirane jazbine zvane SFRJ. Neobavešten sam. Izvinite.
    Poruku je izmenio Morpheus, 26.05.2010 u 00:45

  6. #21

    Odgovor: 25.Maj danas

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Svoju sam pocepao početkom 1992. Bio sam i pionir. Gnjavaža. Dva sata stojiš u redu i buljiš u potiljak klincu ispred sebe. Dan Mladosti? A ja mislio to je bio rođendan narcisoidnom komunističkom diktatoru kojem se na taj dan klanjala populacija silom kreirane jazbine zvane SFRJ. Neobavešten sam. Izvinite.
    ti si bio napredan pionir
    ja sam bila seljace,sta da kazem
    kad je Tile ono bio bolestan,pa musekli nogu u Sloveniji,ja ziva nisam bila
    imala sam cetrnaest il` malo manje
    i onda jadna legnem uvece ( u mojoj kuci je bila disciplina,pa sam do punih cetrnaest morala u osam uvece da budem krevetu),i molim se :
    Boze moj,daj da mi nana i Tito pozive dok ne napunim 25.Amin.(Pa se prekrstim)

    i da kazem:
    komuniste u kuci i celoj familiji nismo imali,ja sam bila izrod
    i jos nesto:
    to sto sam legala u osam uvece nateralo me je da procitam mnoooogo knjiga..

    eto
    Ploviti se mora i bez broda ..

  7. #22

    Odgovor: 25.Maj danas

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    ...silom kreirane jazbine zvane SFRJ.
    Teške reči.
    Baš onakve kakve su koristili oni koji su ti mrski, kad su govorili o za njih prethodnoj Jugoslaviji.

  8. #23

    Odgovor: 25.Maj danas

    Bila sam pionir. Imam i maramu i kapu, u ladici...i nemam namjeru nikada da je bacim. Nemam potrebu da je nosim, ali nemam ni potrebu da je bacim. Lijep je to suvenir iz sretnog djetinjstva.
    Ne pljujem po svemu tome, niti ću ikada...dijelom zbog svih lijepih priča koje sam čula od mame o Danu mladosti...i sviiiim pričama koje su povezane uz Tita, a ponajviše zbog činjenice da se svaki put naježim kada gledam neke detalje iz Titovog života. I može da ga pljuje ko god hoće, ne marim.

    Meni je sve to bilo lijepo...i one igrarije, i one "svi k'o jedan" ručice na stadionu, ono šarenilo...štafeta...sve je to meni imalo nekog smisla...svi su bili okrenuti ka jednom, i kako se sjećam, nije bilo loše. Danas su svi kao neka raspuštena banda..omladina se druži virtuelno...danas bi bilo moguće organizovati pravu štafetu, da se uključe svi...samo na fejsbuku ...onako...da se prenosi sa profila na profil.

    Danas je sasvim neko drugo vrijeme, većini se ne sviđa...ali ko ih pita. I nije tema o Titu, ali jedna slika...koja govori mnogo o njemu...


    Ovi ljudi su došli da odaju počast Titu, niko ih nije puškom tjerao. Svima je valjao, samo eto nama nije. I ne mora se niko danas kleti u njega, ali svakako mu ide u prilog što proklinju ove koji su "bolji" od njega.


    I da...moja pokojna baka je slavila rođendan 25. maja ...višestruko je to lijep datum bio.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  9. #24

    Odgovor: 25.Maj danas

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    I može da ga pljuje ko god hoće, ne marim.

    Vala baš tako... ne marim.


    A i njega zasvrbe grobno mesto.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  10. #25

    Odgovor: 25.Maj danas

    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku
    Teške reči.
    Baš onakve kakve su koristili oni koji su ti mrski, kad su govorili o za njih prethodnoj Jugoslaviji.
    Jugoslovenska ideja kao takva nije mogla opstati, i to samo pripadnici mog naroda nisu videli. Podjednako ne volim obe Jugoslavije, ne pravim razliku. Ne volim ih jer su bile štetne po nacionalne interese mog naroda. A Tito... Tito je bio isto ono što je danas Kim Džong Il, isto ono što je bio Sadam Husein, isto ono što je Saparmurat Nijazov.... diktator. Dan Mladosti je nosio naziv Dan Mladosti. A šta je bio? Kolektivno ludilo.

    Bilo je lepo živeti u utopiji, znam. Ali, ta utopija je morala nestati. Veliki vođa je umro. Morao je umreti jednog dana. I šta onda? Krvavi rat. Niste videli da dolazi? Žao mi je. Nikakvo sećanje na Dan Mladosti neće vratiti 100.000 mrtvih.

    25. maj? Ne ponovio se. Kažu, bilo je lepo. Spavali u parkovima po Zagrebu. Jesu. A zatim su spavali u grobovima po vukojebinama. Svi su mogli lepo živeti. Jesu. A zatim su prekopavali kontejnere. Jedna generacija je živela, sledeća je umrla. Neka hvala.

  11. #26

    Odgovor: 25.Maj danas

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Dan Mladosti je nosio naziv Dan Mladosti. A šta je bio? Kolektivno ludilo.
    Ne, kolektivno ludilo je došlo kasnije. I traje kanda i dalje. Ali, za njega bolje je okriviti sve iz prošlosti, pa i pionire, omladince, energiju koju su oni nosili. Nećemo deliti stvari na dobre i loše. Lakše je.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  12. #27

    Odgovor: 25.Maj danas

    postoje dve vrste demagogije
    jednu koriste matorci kojima je davno vreme bilo da sidju niz merdevine
    drugu omladinci,koji bi da se sto pre "prepnu" gore

    istina je negde izmedju

    da se ja pitam (a ne pitam se) pod hitno bi vratila ORA
    Ameri su tu foru prodali kao drustveno-koristan rad (kvazi kazna)
    dakle ORA
    Ploviti se mora i bez broda ..

  13. #28

    Odgovor: 25.Maj danas

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    dakle ORA
    Podržavam.

  14. #29

    Odgovor: 25.Maj danas

    Nemo' da radi OZNA

    Znas kako kazu:
    Ozna sve dozna

  15. #30

    Odgovor: 25.Maj danas

    Ovaj dan mi je divan dan,divan dan...
    Od kad znam za sebe ja ga svake godine s' radošću iščekujem
    i praznujem..
    A kakvi su tek spektakli bili za taj dan...e, kad se samo setim,
    25. maja Dana Mladosti...

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Do kog ste zaključka danas došli?
    Autor leptirić u forumu Pričaonica
    Odgovora: 2523
    Poslednja poruka: 13.04.2020, 23:01
  2. Šta vas je danas obradovalo?
    Autor Zvonchica u forumu Pričaonica
    Odgovora: 2009
    Poslednja poruka: 03.01.2016, 14:01
  3. Danas me je rastužilo...
    Autor memento u forumu Pričaonica
    Odgovora: 118
    Poslednja poruka: 06.08.2013, 22:55
  4. Danas na TV-u
    Autor Lady S u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 626
    Poslednja poruka: 16.12.2010, 14:35
  5. Biblioteka danas
    Autor makilli u forumu Književnost
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 17.03.2009, 14:42

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •