Treba li jedna ulica u Novom Sadu da nosi ime Josipa Broza Tita? - Strana 3

Prikaz rezultata glasanja: Treba li jedna ulica u Novom Sadu da nosi ime Josipa Broza Tita?

Učesnika ankete do sada
14. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Treba

    9 64.29%
  • Ne treba

    5 35.71%
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 34 od ukupno 34
  1. #31

    Odgovor: Treba li jedna ulica u Novom Sadu da nosi ime Josipa Broza Tita?

    [quote]
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Малени и његове двосложне реченице...
    Treba da crtam?
    Није шта би било кад би било соколе, не можеш тврдити колико Срба је подржавало усташу кад није било ни избора ни слободних медија ни слободе говора како би се то измерило.
    Ma razvijeno srpsko drustvo...

    А на поштовану историчарку... опет неки ЦИА научници.
    Bar nije sektas kao oni sto ih citiras...
    Back in red!

  2. #32

    Odgovor: Treba li jedna ulica u Novom Sadu da nosi ime Josipa Broza Tita?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    .. не можеш тврдити колико Срба је подржавало усташу кад није било ни избора ни слободних медија ни слободе говора како би се то измерило.
    ... i tako punih 35 godina.
    Krvi.
    Muke.
    Slepila.
    Trpljenja.
    Čutanja.
    RoPstva.
    Pod bravarevom bravom.


    reci ... zar ti bar ne zazvuči smešno.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  3. #33

    Odgovor: Treba li jedna ulica u Novom Sadu da nosi ime Josipa Broza Tita?

    Citat chichaglisha kaže: Pogledaj poruku
    ... I tako punih 35 godina.
    Krvi.
    Muke.
    Slepila.
    Trpljenja.
    Čutanja.
    Ropstva.
    Pod bravarevom bravom.

    Reci ... Zar ti bar ne zazvuči smešno.
    Већ сам рекао да је мало дегутантно летовање на Кварнеру узимати као једини показатељ како нам је било за време друга Броза.
    Ти кад би видела да Енглези у Кушадасију остану по три месеца, пала би на доопе и одрекла се Броза во вјеки вјеков, те отпостила бар један пост да окајеш своје грехе.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #34

    Odgovor: Treba li jedna ulica u Novom Sadu da nosi ime Josipa Broza Tita?

    Citat yossarian kaže:
    Улица/булевар на Лиману, паралелно са Дунавом, од факултета до Телепа се зове Народног фронта.
    Иако не можемо спорити да је велики број припадника тог покрета, углавном обичних војника, био релативно добронамеран, тај покрет је у суштини злочиначки и нанео је зло Србима, те не видим повода да славимо своје крвнике.
    Или би и у грб Новог Сада могли да ставимо неку пригодну паролу, типа, Бог убио сваку мајку нашу која Анти не роди усташу и тако то...
    Ja baš na te vojnike mislim da im treba odati poštu ulicom, spomenicima itd. I to je bitan deo naše istorije jer je sam partizanski pokret bio većinski srpski naročito do '43. gde je 90% partizana bilo Srba koji su ginuli iz nekih ispravnih razloga. E ono što se dešavalo negde od '43. i kasnije posle rata je katastrofa i na tu temu sam već više puta iznosio stav.

    Sva ova argumentacija oko Tita i zašto bi trebao da ima ulicu mi je ravno kao kada bi Rusi hvalili Staljina kako je SSSR u njegovo vreme bio moćna svetska sila, sa ogromnim svetskim uticajem, progresivna država itd. A čelični Gruzin potamanio više Rusa u miru nego Nemci u ratu.

    Mi Srbi smo stalno imali vođe i sledili svoje vođe. Čak i u ovoj nazovi demokratiji se nameću vođe, bio to premijer ili predsednik ali se centar moći uvek nekako koncentriše oko jednog čoveka. Velika nesreća je da su nam vođe uvek nekako birali drugi, postavljali i smenjivali spoljni faktori. Tako i za Tita, došao na čelo države tako kako je došao. E sad, u pravu su ljudi kada kažu da smo sami sebi krivci i da u vreme kada je trebalo dići glas protiv tita niko nije dizao, ali da danas neko od Srba smatra da je on bio dobar lider (bio je samo za koga) i da je Srbima i Srbiji bilo dobro za njegovo vreme mi nekako ne ide u glavu.

    Srbija je u trenutku ulaska u Jugoslaviju bila ako ne duplo veća od ovoga što je danas od Srbije ostalo. Gde nam je Baranja? Gde nam je pola Srema? Makedonija, Crna Gora, Kosovo i Metohija? To su sve Srbi oslobađali i plaćali svojom krvlju, počev od 1804. pa zaključno sa Drugim svetskom ratom. Narodi koji su radili na razbijanju Jugoslavije su nakon Drugog svetskog rata dobili svoje države, teritorijalno proširene, dok je narod koji je najviše života dao za oslobađanje nagrađen oduzimanjem teritorija. Neću da kažem da među drugim narodima i narodnostima kako su tada nazivane nije bilo boraca za slobodu i Jugoslaviju samo pitanje je kada je njihov udeo postao značajan i pod kojim uslovima!

    Šta se dešavalo nakon crtanja avnojevskih granica i sticanja republika i statusa nacija? Ono što je ostalo da se zove Srbija je izdeljeno na tri celine, fabrike iz Srbije premeštene po ostalim republikama, sve republike su vremenom jačale svoju suverenost dok je od Srbije pravljena disfunkcionalna republika jačanjem pokrajina i menjanjem njihovog ustavnog položaja. A tajnu policiju, preke sudove i ostalo neću ni da pominjem. Pisao sam već ima dva posta na ovoj strani - http://www.vojvodinacafe.rs/forum/st...0/strana6.html na koji način se gušio npr nacionalizam kod Albanaca i Hrvata, a na koji način kod Srba. Malo je mesta da se navede šta je i kako je rađeno u Brozovoj Jugoslaviji zbog čega ga smatram za izrazito negativnu istorijsku ličnost.

    Jugoslavija je uživala veliki ugled u Svetu i pre Tita, ne samo Jugoslavija nego i Srbija. Jugoslavija je imala privredni rast i pre Tita, postojale su fabrike i radna mesta a ne mali broj ih je iz Srbije raseljen po Sloveniji, Bosni itd. To da je Tito zaslužan za lagodne godine života, ugled u svetu itd je istina ali je jednako zaslužan i za ovo što sada kusamo. Čak i da imam volju da tražim neki argument da je zaslužio ulicu ne mogu da mu nađem, osim što je bio velika istorijska ličnost. Pa jbg i Hitler je bio još veća ako ćemo tako.



Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Josipa Lisac
    Autor SQUAW u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 08.10.2009, 17:40

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •