Treba li jedna ulica u Novom Sadu da nosi ime Josipa Broza Tita? - Strana 2

Prikaz rezultata glasanja: Treba li jedna ulica u Novom Sadu da nosi ime Josipa Broza Tita?

Učesnika ankete do sada
14. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Treba

    9 64.29%
  • Ne treba

    5 35.71%
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 34
  1. #16

    Odgovor: Treba li jedna ulica u Novom Sadu da nosi ime Josipa Broza Tita?

    Joj, ne mogu da citiram, predugačko je, ali :

    kakvog crnog mira? Mira zasnovanom na parčanju Srbije i crtanju "povijesnih granica" koje nikada u poviJesti nisu postojale? Pravljenju veštačke države na bazi veštačkog bratstva i jedinstva sa narodima koji, u najboljem slučaju, mogu da nam budu dobre komšije? Gušenju pravoslavlja, i to na najperfidnije načine? Ubijanju svega tradicionalno srpskog što se moglo ubiti? Kupovanju socijalnog mira raznim kreditima?

    Ne mogu sad o svim načinima za trovanje našeg jadnog, glupog i napaćenog naroda, koji su doveli do toga da skoro cela Srbija plače kad je Joža umro, previše ih je. Moji ćale i keva su plakali. Danas kažu da ne mogu da svate šta im je bilo. Ako su oni, matoci od preko 60 godina, mogli da shvate koliko je sve to bila šarena laža, masovno opsenarstvo sa računima koji su plaćeni krvlju devedesetih godina, tragično je da pametniji i obrazovaniji ljudi od njih to još uvek ne mogu.

    Ako se daju imena ulica po Brozu, evo onda neka se daju i Paveliću, Tuđmanu, Izetbegoviću i ostalim prijateljima srpskog naroda. Klintonu, recimo.

  2. #17

    Odgovor: Treba li jedna ulica u Novom Sadu da nosi ime Josipa Broza Tita?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    kako nije?
    Bilo mira pa se zemlja mogla izgradjivati,.... Industrija, putevi......
    Sada se moze reci : Izgradjivala bi se i da nije bilo tite.
    Pa evo vidimo u poslednjih 20 godina kako tece tempo izgradnje ili
    bolje receno ..razgradnje.
    Ако не можеш да замислиш да се земља изграђује и да има мир, а да нема комунистичку диктатуру, погледај "само" СВЕ државе западне Европе.

    i zato je verovatno krivo titovo nasledje /?
    A nije kriv tomin stan, 2 sm manje u debljini asfalta, propale fabrike nicim izazvane,
    afere pod tepihom , partijska drzava, ja tebi - ti meni.....neodgovornost, korupcija,
    onoliko poslanika, sekretara, savetnika , sporost sudstva ,negativna selekcija po partijskoj
    pripadnosti , promocija sumnjivih vrednosti , kiceraj ,....36 miliona evra za onaj satelit.
    7000 evra mesecna stanarina, prodaja nis a u bescenje, 70 milijardi evra od privatizacije
    otislo ..a gde ? I tako dalje.
    Све је то нарасло на Брозовом семену.

    i stotine hiljada ljudi ?
    I ne bih rekao da je bila komunisticka diktatura. Bila je u pocetku, posle nje to ne bih zvao diktaturom.
    Да, стотине хиљада убијених од стране Брозових Црвених Кмера.

    А после су дошли демократски избори, слобода штампе... ?

    bila je u zemljama istocnog bloka i to je eto na primer jos jedna njegova zasluga.
    Nismo bili u komunistickom lageru.
    I iskreno receno, bilo je vise slobode nego sada .
    Стварно је трагедија колико труда треба да се појединцима објасни да комунизам није радио.

    mislim da nam nije on ostavio zlo, vec smo mi majstori ,,,i to je vec tradicija,
    da sami sebi napravimo zlo.
    А да, опет оно, ми смо овакав и онакав народ... ало бре, нисмо ми сами себи правили зло. Ја нисам.
    Већ систем, власт.

    ako je bila diktatura pa i to je u nasoj tradiciji. Navikli smo na nju.
    Pre tita nije bilo diktature ?
    Да, српска дивљачка оријентална традиција.
    Брозова диктатура није зло јер их је било и пре?

    i zasto je sramota reci sta mislis, jos ako je to i tacno sve sa ciframa i cinjenicama
    veca je tragedija sve gledati pristrasno, crno - belo , i svakog ko se ne uklapa u to
    zacrtano misljenje proglasavati i nazivati....kako sve ono bese ?
    I vecu stetu nanosi i drzavi i narodu. Pa evo . Zivimo posledice takvog misljenja koje se posle pretvorilo i ovekovecilo i rekao bih i opredmetilo pocetkom devedesetih..pa nadalje.
    To je tragedija.
    Којим си ти цифрама и чињеницама поткрепио да је летовање на Хвару боља слика Брозове владавине од стотина хиљада жртава?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #18

    Odgovor: Treba li jedna ulica u Novom Sadu da nosi ime Josipa Broza Tita?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ако не можеш да замислиш да се земља изграђује и да има мир, а да нема комунистичку диктатуру, погледај "само" СВЕ државе западне Европе.

    Sta bi bilo kad bi bilo iako ja mislim da ne bi bilo ili ne bi bilo koliko je bilo.
    Iskustvo pre toga i posle toga.
    Све је то нарасло на Брозовом семену.
    Opravdanje za sve . Za sve je kriv Tito.
    I to je jos jedna njegova zasluga.
    Opravdanje za sve lose je on.
    i kraj price i sumnji nema.
    Pre je bilo super a onda je Tito sve promenio......i sve je njegovo nasledje
    i on je posledica svega i nista drugo.
    Да, стотине хиљада убијених од стране Брозових Црвених Кмера.

    А после су дошли демократски избори, слобода штампе... ?
    Stotine hiljada. Koji su to stotine hiljada?
    I koliko je bilo stotina hiljada Srba u tim Crvenim Kmerima?
    Ili to mozda nisu bili Srbi.?
    Odricati se stotine hiljada svojih sunarodnika na ovaj natalitet i na ovu krizu.
    nije bas prakticno. A nije ni humano negirati sve te zrtve svojih sunarodnika.
    Videli smo to i povodom ove parade u Moskvi .
    Nigde nas nije bilo.
    I puno imam od demokratskih izbora i to sto mogu reci nesto lose o predsedniku.
    To je sloboda?
    Sloboda je pre svega ekonomska. Veci standard - veca sloboda.
    veca mogucnost putovanja, recimo -veca sloboda.
    Veca sigurnost - veca sloboda.

    А да, опет оно, ми смо овакав и онакав народ... ало бре, нисмо ми сами себи правили зло. Ја нисам.
    Већ систем, власт.
    Nismo mi pojedinacno ali sistem i vlast jeste, to je tacno. Ovaj sadasnji.
    A ko cini sada sistem i vlast?
    Crveni Kmeri ?
    Да, српска дивљачка оријентална традиција.
    Брозова диктатура није зло јер их је било и пре?
    Pa bilo je i pre. U Kraljevini Jugoslaviji.
    Znaci tradicija ,bez ovih epiteta.
    Којим си ти цифрама и чињеницама поткрепио да је летовање на Хвару боља слика Брозове владавине од стотина хиљада жртава?
    Ovo je sirok dijapazon od Hvara ( Jelsa ?) do stotine hiljada.
    Pa cifre...kilometri puteva, broj fabrika , izgradjenih stanova, visina troskova za skolstvo, zdravstvo, cena kostanja studiranja....broj odlazaka u inostranstvo , cena kostanja naseg pasosa. ...i to se uporedi i dobije se rezultat.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  4. #19

    Odgovor: Treba li jedna ulica u Novom Sadu da nosi ime Josipa Broza Tita?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Stotine hiljada. Koji su to stotine hiljada?
    Kako ne znaš?
    Pa one stotine.. miliJona.
    On nas je ustvari sve pobio.. tako da nas ustvari više i nema.
    Ovo ovde uopšte nismo mi... ko zna ko je to.

    Prokleti Hrvat.








    Dajte ćovjeku ulicu majkuvambožju ... i ne cjepidlaćite... viŚe.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  5. #20

    Odgovor: Treba li jedna ulica u Novom Sadu da nosi ime Josipa Broza Tita?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    sta bi bilo kad bi bilo iako ja mislim da ne bi bilo ili ne bi bilo koliko je bilo.
    Iskustvo pre toga i posle toga.
    Дакле, Србија под прозападном владом не би могла да прође боље него под комуњарама, иако су све државе са прозападним владама прошле боље, све без изузетка, у целој Европи?
    Добро, ако ти ништа боље од Брозове владавине не можеш да замислиш, онда је питање колико вреди причати с тобом.

    opravdanje za sve . Za sve je kriv tito.
    I to je jos jedna njegova zasluga.
    Opravdanje za sve lose je on.
    I kraj price i sumnji nema.
    Pre je bilo super a onda je tito sve promenio......i sve je njegovo nasledje
    i on je posledica svega i nista drugo.
    Видим ја где ти циљаш, ти би попљувао и Карађорђа и кнеза Милоша и Краља Милана и Краља Петра и Краља Александра, само да Броза оправдаш.

    Зна се тачно за шта је крив Броз. Наравно да је било проблема и пре и после њега. Али он је одговоран за свој део.
    Неко ко има апсолутну власт 35 година дефинитивно није "само последица".

    stotine hiljada. Koji su to stotine hiljada?
    Сви они које је његова банда побила и оне за чију је смрт одговоран.

    i koliko je bilo stotina hiljada srba u tim crvenim kmerima?
    Ili to mozda nisu bili srbi.?
    Odricati se stotine hiljada svojih sunarodnika na ovaj natalitet i na ovu krizu.
    Nije bas prakticno. A nije ni humano negirati sve te zrtve svojih sunarodnika.
    Videli smo to i povodom ove parade u moskvi .
    Nigde nas nije bilo.
    То што је било Срба у Црвеним Кмерима не умањује њихове злочине.

    i puno imam od demokratskih izbora i to sto mogu reci nesto lose o predsedniku.
    To je sloboda?
    Sloboda je pre svega ekonomska. Veci standard - veca sloboda.
    Veca mogucnost putovanja, recimo -veca sloboda.
    Veca sigurnost - veca sloboda.
    Како човек да ти објасни да решење није Титоизам ни ово данас већ нешто треће? Да постоје и друге категорије, друга решења? Јеси био некад у некој земљи западне Европе?

    ovo je sirok dijapazon od hvara ( jelsa ?) do stotine hiljada.
    Pa cifre...kilometri puteva, broj fabrika , izgradjenih stanova, visina troskova za skolstvo, zdravstvo, cena kostanja studiranja....broj odlazaka u inostranstvo , cena kostanja naseg pasosa. ...i to se uporedi i dobije se rezultat.
    1) фабрике не оправдавају убијање, иначе би Хитлер био скроз ок, толики путеви...
    2) све то што ти набрајаш као од великог Броза поклоњено је нешто што је нормално, што су људи у другим земљама добили без цене коју су морали да плате зликовачком режиму

    Али ти изгледа и даље мислиш да је комунизам рај на земљи...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #21

    Odgovor: Treba li jedna ulica u Novom Sadu da nosi ime Josipa Broza Tita?

    Citat chichaglisha kaže: Pogledaj poruku
    kako ne znaš?
    Pa one stotine.. Milijona.
    On nas je ustvari sve pobio.. Tako da Nas ustvari više i nema.
    Ovo ovde uopšte nismo mi... Ko zna ko je to.

    Prokleti hrvat.



    Dajte ćovjeku ulicu majkuvambožju ... I ne cjepidlaćite... ViŚe.
    Који ум треба да будеш да се спрдаш са масовним убиствима?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #22

    Odgovor: Treba li jedna ulica u Novom Sadu da nosi ime Josipa Broza Tita?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Који ум треба да будеш да се спрдаш са масовним убиствима?

    Tvoja mržnja spram DružeTito je postala daleko dosadnija od moje prema gos'nSlobi. (cenim)

    U tebe k'o da e uš'o Draža.
    I sada mi treba da (s)varimo tvoju/njegovu "istinu". Povampirenu.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  8. #23

    Odgovor: Treba li jedna ulica u Novom Sadu da nosi ime Josipa Broza Tita?

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Tvoja mržnja spram DružeTito je postala daleko dosadnija od moje prema gos'nSlobi. (cenim)

    U tebe k'o da e uš'o Draža.
    I sada mi treba da (s)varimo tvoju/njegovu "istinu". Povampirenu.
    Kao što sam i ranije primećivao - tvoje znanje o zadatoj temi je očigledno pokupljeno iz čitanki od 1 - 8 razreda osnovne škole + iz filmova tipa Sutjeska i Neretva, a i Povratak otpisanih ne smemo da zanemarimo.

    Ne, nije u redu sprdati se sa krvlju. Ne da nije u redu, nego je pomalo odurno. Nema tu ničega duhovitog, naprotiv.

    Kad smo već kod povampiravanja, ovo što ti pišeš (i ova tema) je upravo to - pokušaj da se povampiri ono što nas je gotovo ubilo kao narod.

    Posebno mi smeta ova podela koju i podsvesno izbacuješ na površinu rečenicom "...mi treba da (s)varimo..." koji ste to vi? Mislim da se nijedan narod u regionu ne ponaša glupavo kao Srbi. Ajde da budemo mi svi mi, pa ćemo lako da se družimo sa dragim komšijama i bivšom braćom. Ajde da volimo sve nas 5 puta više nego druge. Ajde da volimo i njih, ali kad dokažu da ih treba voleti, ali da ih volimo kao komšije. Ajde da ih ne mrzimo bez razloga.

    Ajde da ne dajemo imena ulica po onima koji nas dokazano nisu voleli (i da ne mešamo žal za mladošću sa jednim nakaznim društvenim uređenjem od čijih posledica se još uvekk lečimo).

    Dobro bi bilo.

    Ukoliko je tako nešto moguće.

  9. #24

    Odgovor: Treba li jedna ulica u Novom Sadu da nosi ime Josipa Broza Tita?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Дакле, Србија под прозападном владом не би могла да прође боље него под комуњарама, иако су све државе са прозападним владама прошле боље, све без изузетка, у целој Европи?
    Добро, ако ти ништа боље од Брозове владавине не можеш да замислиш, онда је питање колико вреди причати с тобом.
    Prozapadnom vladom?
    Zalazes se za prozapadnu vladu ?
    LDP plus DS.
    Ovo je vec salto mortale.
    Obrt drastican.
    pa zar nisu tvoje reci da nam zapad nikada nije nista dobro doneo./
    zar se nismo u to uverili ?
    I da sada upotrebim tvoje reci :
    "da, moze se reci da je bilo gresaka u tom sistemu i nekih nepravilnosti.'
    Nista nije idealno, i nista ne zamisljam. samo iznosim utiske na osnovu nekih pokazatelja.
    Видим ја где ти циљаш, ти би попљувао и Карађорђа и кнеза Милоша и Краља Милана и Краља Петра и Краља Александра, само да Броза оправдаш.
    ja kada kazem, ti to slikovitim jezikom kazes "popljuvao'.
    Наравно да је било проблема и пре и после њега
    Ali ti kada kazes onda kazes :" bilo je problema'
    To je neko od pravila polemike? Svoje reci ublaziti , tudje pojacati onako sve sa epitetima i apetitima.
    Сви они које је његова банда побила и оне за чију је смрт одговоран.
    Svi" to je tako sirok pojam,
    I opet ruzne reci za svoje sunarodnike.
    То што је било Срба у Црвеним Кмерима не умањује њихове злочине.
    Opet umanjujes i minimiziras. Ne da je bilo..vec je bilo..koliko ? 80? 90 ? posto.
    Bio je veliki broj Srba.

    Како човек да ти објасни да решење није Титоизам ни ово данас већ нешто треће? Да постоје и друге категорије, друга решења? Јеси био некад у некој земљи западне Европе?
    Ko prica da je resenje Titoizam? Naravno da nije. Drugo je vreme i ta svetska situacija globalna. A koje je to trece resenje? Kostunica? Ili znas nesto drugo?
    I bio ..da....
    1) фабрике не оправдавају убијање, иначе би Хитлер био скроз ок, толики путеви...
    2) све то што ти набрајаш као од великог Броза поклоњено је нешто што је нормално, што су људи у другим земљама добили без цене коју су морали да плате зликовачком режиму
    Nije nista poklonjeno i ne bih rekao da je bas normalno i da bi doslo samo od sebe.
    Vidimo kako to ide......ali da...kriv je Tito ..i niko..i nista..drugo.
    Rezim je bio takav kakav je bio.
    Jedino sto je pobedio. I pobedio taj pokret koji su cinili vecinom isto Srbi..
    Da je pobedio drugi , mislis da bi bilo drugacije?
    Da ne bi bilo zrtava.

    Али ти изгледа и даље мислиш да је комунизам рај на земљи...
    __________________
    Pa da ..ja stopostotni pravoslavac od malih nogu sve sa krsnom slavom '.
    Slavis krsnu slavu i od kada?
    I jesi jasio za bozic?
    Ja jesam.
    A je se bio kum u crkvi?
    Crkvena slava...i to.
    Ja jesam.
    Stari komunista.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  10. #25

    Odgovor: Treba li jedna ulica u Novom Sadu da nosi ime Josipa Broza Tita?

    Opet ti advokatišeš Yossi.

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Kao što sam i ranije primećivao - tvoje znanje o zadatoj temi je očigledno pokupljeno iz čitanki od 1 - 8 razreda osnovne škole + iz filmova tipa Sutjeska i Neretva, a i Povratak otpisanih ne smemo da zanemarimo.
    A tebi su to drugačije prepričali?
    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    ovo što ti pišeš (i ova tema) je upravo to - pokušaj da se povampiri ono što nas je gotovo ubilo kao narod.
    Sorry, temu nisam otvorila ja,
    samo koristim priliku da ponovim svoje mišljenje (koje se kao i tvoje, već zna)
    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Posebno mi smeta ova podela koju i podsvesno izbacuješ na površinu rečenicom "...mi treba da (s)varimo..." koji ste to vi?
    I ti sad pokušavaš da proturiš kukavičije jaje.
    Ako smo "mi" ja ZA - onda ste "vi" ti - PROTIV.
    Zašto misliš da su tvoje tvrdnje i tvoje mišljenje o prošlosti.. dovoljan razlog da odustanem od svojih tvrdnji i svog mišljenja.
    Baš te ne razumem.


    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Ajde da ne dajemo imena ulica po onima koji nas dokazano nisu voleli (i da ne mešamo žal za mladošću sa jednim nakaznim društvenim uređenjem od čijih posledica se još uvekk lečimo).
    Ajde.. i ja sam to "predložila".
    Ali ... za nakaznost o kojoj pričaš su mi vezani drugi historijski likovi. I imena.
    Ta uređenja su srećom davno stavljena "pod led".

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  11. #26

    Odgovor: Treba li jedna ulica u Novom Sadu da nosi ime Josipa Broza Tita?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku

    Све је то нарасло на Брозовом семену.


    Partijska država je suprotna pravnoj državi, u njoj je zakon ono što partija kaže da je zakon. Ukoliko se to kosi s pozitivnim zakonodavstvom, utoliko gore po njega! Precizno je to, u 19. veku, definisao Stojan Protić, ideolog Narodne radikalne stranke i najvažniji saradnik Nikole Pašića. On je temeljno zastupao stav da vladajuća većina ima pravo da krši zakon jer je većina. Time se u društvo uvodi pravo jačeg, a sva se druga prava i pravila njemu potčinjavaju. To je jedan od naših tužnih kontinuiteta. Partijska država ovde nije došla s komunizmom. Naprotiv! Komunizam je na tu tradiciju odlično legao. Odatle proizlazi neograničena moć vladajuće grupe, koja se onda može i kositi sa zdravim razumom. Ako mi izglasamo u Skupštini da je crno belo, onda je to tako, govorilo se u našoj Skupštini krajem 19. veka. To je suština sistema o kome govorimo.

    Dubravka Stojanović, istoričarka i profesorka na Filozofskom fakultetu u Beogradu.


    Sto se tice teme... treba, bio je verovatno i najvise podrzavan od Srba... To sto su neki "progledali" posle 20 godina vise govori o njima nego o njemu... Posle j... nema kajanja...
    Back in red!

  12. #27

    Odgovor: Treba li jedna ulica u Novom Sadu da nosi ime Josipa Broza Tita?

    Svima koji su nesto zasluzili u zivotu treba dati imena ulica ili neznam sve cega.
    I kao sto rekoh,ulice po Vojvodini u svakom mestu nosice ime Tita.Treba da nose i nosice.
    Vojvodina je cvetala pod njim bila je bogatija nije se pljackala kao sad.
    To su cinjenice koje niko ne moze osporiti.

  13. #28

    Odgovor: Treba li jedna ulica u Novom Sadu da nosi ime Josipa Broza Tita?

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Tvoja mržnja spram DružeTito je postala daleko dosadnija od moje prema gos'nSlobi. (cenim)

    U tebe k'o da e uš'o Draža.
    I sada mi treba da (s)varimo tvoju/njegovu "istinu". Povampirenu.
    Негирати комунистичке злочине 2010. године је нешто невероватно.

    [
    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Prozapadnom vladom?
    Zalazes se za prozapadnu vladu ?
    LDP plus DS.
    Ovo je vec salto mortale.
    Obrt drastican.
    pa zar nisu tvoje reci da nam zapad nikada nije nista dobro doneo./
    zar se nismo u to uverili ?
    Говоримо о 45. години. Тада би прозападна влада била нешто супротно простаљинистичкој.
    Ово о чему ти говориш, ДС плус ЛДП, није прозападна већ западна влада.

    Svi" to je tako sirok pojam,
    То је обична заменица.

    I opet ruzne reci za svoje sunarodnike.
    Не треба говорити о злочинцима да су злочинци јер су ми сународници? Да не улазимо у то колико се звер типа Крцуна може сматрати човеком а камо ли Србином.

    Nije nista poklonjeno i ne bih rekao da je bas normalno i da bi doslo samo od sebe.
    Дошло је у све и једној земљи где није било комуниста у Европи, без изузетка. А ти тврдиш да би Србија односно Југославија да није било Броза остала полуфеудална земља, различита од свих земаља Европе које нису пале под комунисте?

    Vidimo kako to ide......ali da...kriv je Tito ..i niko..i nista..drugo.
    Rezim je bio takav kakav je bio.
    Jedino sto je pobedio. I pobedio taj pokret koji su cinili vecinom isto Srbi..
    Da je pobedio drugi , mislis da bi bilo drugacije?
    Da ne bi bilo zrtava.
    Да је победио неко други, било би другачије, као што је било свугде где је победио неко други а не комуњаре.
    А прича типа "јесте Броз мало убијао, али да је дошао неко други, било би исто жртава" треба да оправда злочине?

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku



    Sto se tice teme... treba, bio je verovatno i najvise podrzavan od Srba... To sto su neki "progledali" posle 20 godina vise govori o njima nego o njemu... Posle j... nema kajanja...
    Као што рекох, није Броз одговоран за то што је радио, није био агент Стаљина, није завео комунистичку диктатуру истоветну оној у десетинама других земаља... он се само наслонио на српску дивљачку оријенталну традицију.

    А то да је био највише подржаван од Срба је занимљива теза. Штета што није било неких избора, слободних медија, слободе говора... да се то и провери.
    Па сад можемо да "вероватнујемо".
    А после 50 година испирања мозга, те неотитоистичких влада које и данас владају... то је нешто друго..
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #29

    Odgovor: Treba li jedna ulica u Novom Sadu da nosi ime Josipa Broza Tita?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Као што рекох, није Броз одговоран за то што је радио, није био агент Стаљина, није завео комунистичку диктатуру истоветну оној у десетинама других земаља... он се само наслонио на српску дивљачку оријенталну традицију.
    On se samo naslonio na srpske komesare...
    А то да је био највише подржаван од Срба је занимљива теза. Штета што није било неких избора, слободних медија, слободе говора... да се то и провери.
    Па сад можемо да "вероватнујемо".
    Sta bi bilo da je bilo...
    А после 50 година испирања мозга, те неотитоистичких влада које и данас владају... то је нешто друго..
    Vracam se na citat postovane istoricarke...
    Back in red!

  15. #30

    Odgovor: Treba li jedna ulica u Novom Sadu da nosi ime Josipa Broza Tita?

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    on se samo naslonio na srpske komesare...
    Sta bi bilo da je bilo...

    Vracam se na citat postovane istoricarke...
    Малени и његове двосложне реченице...

    Није шта би било кад би било соколе, не можеш тврдити колико Срба је подржавало усташу кад није било ни избора ни слободних медија ни слободе говора како би се то измерило.

    А на поштовану историчарку... опет неки ЦИА научници.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Josipa Lisac
    Autor SQUAW u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 08.10.2009, 18:40

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •