Profesor priznao zlostavljanje dečaka - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 25 od ukupno 25
  1. #16

    Odgovor: Profesor priznao zlostavljanje dečaka

    Mučna je tema, al nisam mogao da ne primetim:
    granica u našem, a i mnogim drugim zakonodavstvima za dobrovoljan sex je 14 godina. Tako da kad neki bolesnik zavede dete preko 14 godina starosti ne može krivično da odgovara
    Može, samo je kvalifikacija dela drugačije, neće biti pedofilija nego npr obljuba maloletnog lica. (valjda)

    E sad sam sve uradio kako treba...


      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Profesor priznao zlostavljanje dečaka

    Citat vladapera kaže: Pogledaj poruku
    ...

    Meni lično smeta što su sve oči uprte u zlostavljača, pa je polemika kakva mu treba kazna, odkud on u prosveti idr. Dete koje je doživelo traumu i koji se verovatno više nikad neće ni oporaviti se sve manje spominje.

    ...
    Ja se nadam da će to dete, ta deca, da se što manje spominju!

    Zašto bi ičije oči bile uprte u njih? Što treba tebi, meni, ikome informacija o tom detetu? Da ga stalno podsećamo na traumu? Da što teže zaboravi? Njima ne treba nikakvo medijsko eksponiranje, pa bilo to i preko zamućenih fotografija i inicijala. Neka se stručne službe u miru bave restauracijom njihove psihe. E, njihove oči moraju što diskretnije da prate odrastanje te dece i ničije druge.
    Poruku je izmenio AdrijanKronauer, 20.05.2010 u 08:04

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Profesor priznao zlostavljanje dečaka

    Citat vladapera kaže: Pogledaj poruku
    Uvek su se ovakve stvari dešavale, samo što se o toj temi nije mnogo pričalo i čačkala mečka.
    Cackala mecka?
    Znaci bolje je da ne izadje u javnost, jer je to samar u lice prosvetarima, ne treba cackati mecku i pustiti prosvetare ili ljude iz bilo koje branse, ovde je skucaj o prosvetarima, da rade sta hoce?


    Meni lično smeta što su sve oči uprte u zlostavljača, pa je polemika kakva mu treba kazna, odkud on u prosveti idr. Dete koje je doživelo traumu i koji se verovatno više nikad neće ni oporaviti se sve manje spominje.
    Zar pomaze bilo kakva kazna za monstruma?
    Da je normalan, ne bi mu pale takve stvari na pamet, a zasto bi se javnost brinula o detetu?Zar treba ime i slike da mu se povlace po novinama?
    Dete ili deca su prezivela, ono sto nikom ne bih pozelela,tako da hvala bogu, sto se mediji drze podalje i ne vrse jos veci pritisak na tu decu.
    A evo sta kaze dete:

    Novi Sad - „Tata, nisam smeo ništa da ti kažem jer sam se plašio da ćeš ga ubiti. Onda bih ostao i bez tebe“, reči su dvanaestogodišnjeg učenika OŠ „Jovan Dučić“ u Petrovaradinu, dečaka žrtve koji je prvi progovorio o nastavniku zlostavljaču Ivanu Štasnom Mioviću, osumnjičenom za blud nad sedam osnovaca.
    izvor Blic

    I jos ...

    - Dečak je bio odličan đak, ali je ubrzo počeo da popušta u školi. Ocene su bile sve slabije, a on se povlačio u sebe. Smršao je i postao ćutljiv. Mislio sam da je ušao u pubertet, pokušavao sam da razgovaram s njim, ali mi ništa nije govorio. Tek nedavno sam saznao kroz kakav pakao je moje dete prolazio svih ovih meseci - vidno potresen priča otac.



    - Preko drugara iz razreda nastavnik bi mu poručio kako danas nema sedmi čas, što je zapravo značilo da se u to vreme pojavi kod njega u kabinetu. Tamo ga je dodirivao i sebe zadovoljavao, a zatim bi mu zapretio da će ubiti i njega i porodicu ukoliko nekom prijavi - priča M. U. tvrdeći da je nastavnik mesecima zastrašivao dečaka. Kada je osetio da će ga dečak prijaviti, Štasni je pojačao pretnje.


    - Jedan dan sam došao kući i zatekao nastavnika za našim kuhinjskim stolom. Bio je pijan, a navodno je došao da ponudi pomoć našem sinu u školi. Video sam da je pijan i rekao sam sinu da se drži podalje od njega. Tek sada su mi inspektori u policiji objasnili da je ta poseta trebalo da pokaže mom sinu da je nastavnik u stanju da ostvari svoje pretnje - priča otac.


    - Moj sin je taj dečak kojeg je osumnjičeni zlostavljao u podrumu. Došao je kada nismo bili kod kuće i odvukao ga u podrum, gde ga je zlostavljao. Ne smem ni da mislim na to - kroz suze priča otac.


    Otac dečaka je pre par godina penzionisan sa dijagnozom „vijetnamski“ sindrom.
    - Nemamo novca kako bi se odselili i iznajmili neki drugi stan. Svakog dana moram da gledam u taj podrum i razmišljam o tome šta je moje dete u njemu preživljavalo. Sina, koji ne sme ni da prođe pored podruma, sam za prvo vreme poslao kod rođaka, dok se ne snađemo za novi stan - kaže M. U.
    izvor Blic
    A evo i zasto bi mediji trebali da ostave dete na miru daleko od ociju javnosti.
    Dečak je dva dana pokušavao da ide u školu, ali se vraćao još potreseniji.
    - Više od svega me boli to kako se nakon svega okolina odnosi prema mom detetu. Deca ga u školi šikaniraju, a niko od nastavnika, kao ni direktorka, mu nisu ni prišli da ga pitaju kako je - zaključuje on.
    Izvor Blic
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Profesor priznao zlostavljanje dečaka

    Čitam izjavu roditelja o stradanju njegovog deteta, kakvim se pričama dotični nastavnik služio da bi prisilio dete na takve radnje i zgražavam se.
    Ne postoji dovoljna kazna za tog nastavnika, koja bi zadovoljila te roditelje, šteta prema njihovom sinu je počinjena i tu povratka nema. Dete naravno treba zaštiti od eksponiranja po medijima pa i u školi, naravno, adekvatni pristup i pomoć tom detetu je neophodna.... Da li će se osloboditi i druga deca i javiti i priznati da su i oni pretrpeli slične nelagodnosti, zavisi od same dece i njihove otvorenosti i spremnosti za saradnju...

    Klupko sa raznim počiniocima u domenu pedofilije je počelo da se odmotava.... Uhapšeni su i taksista i direktor radio Beograda i još neki likovi... Mreža se otvara...
    Međutim, pitanje je koliko su kazne koje su predviđene za takve monstrume dovoljne da se dotični likovi preobrate (ako je to uopšte moguće), navodno za takve zločine kazna je od 1-8 godina zatvora nedovoljno, po meni...
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Profesor priznao zlostavljanje dečaka

    Nisam mislio da se spominje ime i identitet deteta, pa naravno da ne treba da se otkriva,
    ...čak mi smeta koliko je već otkriveno.
    Mene brine lečenje i rehabilitacija zlostavljane dece i da li dovoljno činimo da im pomoglemo.


    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Cackala mecka?
    Znaci bolje je da ne izadje u javnost, jer je to samar u lice prosvetarima, ne treba cackati mecku i pustiti prosvetare ili ljude iz bilo koje branse, ovde je skucaj o prosvetarima, da rade sta hoce?
    Ne znam odakle ti zaključak da je bolje da ne izadje u javnost ?
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić

      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Profesor priznao zlostavljanje dečaka

    Citat vladapera kaže: Pogledaj poruku
    Ne bih se ja složio da je ranije bilo bolje i da su predavači bili bolji nego danas, ne vidim po kojoj to logici.
    Uvek su se ovakve stvari dešavale, samo što se o toj temi nije mnogo pričalo i čačkala mečka.


    Meni lično smeta što su sve oči uprte u zlostavljača, pa je polemika kakva mu treba kazna, odkud on u prosveti idr.


    Citat vladapera kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam odakle ti zaključak da je bolje da ne izadje u javnost ?
    Tvoj post.
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Profesor priznao zlostavljanje dečaka

    Opet mi nije jasan tvoj zaključak iz mog posta.
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić

      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Profesor priznao zlostavljanje dečaka

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Cackala mecka?
    Znaci bolje je da ne izadje u javnost, jer je to samar u lice prosvetarima, ne treba cackati mecku i pustiti prosvetare ili ljude iz bilo koje branse, ovde je skucaj o prosvetarima, da rade sta hoce?



    Zar pomaze bilo kakva kazna za monstruma?
    Da je normalan, ne bi mu pale takve stvari na pamet, a zasto bi se javnost brinula o detetu?Zar treba ime i slike da mu se povlace po novinama?
    Dete ili deca su prezivela, ono sto nikom ne bih pozelela,tako da hvala bogu, sto se mediji drze podalje i ne vrse jos veci pritisak na tu decu.
    Bella ne bih se slozila s tobom. Ja drugacije tumacim VP post - on kaze da ne treba da se ovakve stvari sakrivati, vec da se to i ranije desavalo, samo se manje pricalo - sto je za kritiku, pa su se prosvetari cenili kao isljkucivo posteni ljudi.

    A sto se deteta tice ne treba se otkrivati identitet, vec da se sto vise povede racuna o tome sto i kako se poduzima da se ono oporavi i da mu se pomogne umesto da se sve vrti oko profesora i kaznu koju ce on dobiti...

    Jer nazalost tako je - i dalje ce se najvise pricati o tome, a dete i roditelji biti ostavljeni sami da nadju nacin (ukoliko postoji) da bar malo prebrode ono sto im se desilo.

      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Profesor priznao zlostavljanje dečaka

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Ovde se ne radi o celom prosvetnom sistemu nego o zlotvoru i poremecenom umu.
    U svakoj profesiji ovakvi postoje tu je problem koji je tesko resiv.
    Ovo sto si kazao je tacno,ali problem je resiv. Sve njih uz zid i ratatatata.
    Poruku je izmenio bellissima, 30.05.2010 u 21:13 Razlog: velika slova
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Profesor priznao zlostavljanje dečaka

    Citat vladapera kaže: Pogledaj poruku
    Tako da kad neki bolesnik zavede dete preko 14 godina starosti ne može krivično da odgovara .
    Ov-vajjjj...ja moram da priznam da sam bolesnik koji se petljao sa decom starijom od 14 godina.....i nisam odgovarao... ...barem ne krivično.... priznaću da sam čak zabrazdio toliko da nikad nisam bio ni sa detetom mlađim od 20 godina...
      Vrh

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Koji profesor vam je ostao u secanju..?
    Autor yige_gui u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 02.02.2015, 14:34
  2. Zlostavljanje i smrti poznatih ličnosti
    Autor GlorijaDruga u forumu Biografije poznatih ličnosti
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 17.08.2012, 10:32
  3. Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika
    Autor gerbes u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 26.07.2009, 11:56
  4. Kad profesor udari
    Autor Lady in red u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 26.06.2009, 17:57
  5. Sexualno zlostavljanje na poslu
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 12.04.2008, 23:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •