Misli poznatih... - Strana 151
Strana 151 od 170 PrvaPrva ... 51101141149150151152153161 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 2,251 do 2,265 od ukupno 2546
  1. #2251

    Odgovor: Misli poznatih...

    Više volim ovo ovde, jer ono sve tamo nije za mene. Sve je nekako upakovano, obeleženo i spremno za potrošnju. Jer, moj dom je tamo gde je moj jezik, gde je moj jezik tu su moji ljudi, gde su moji ljudi tu je moj svet. Ne znam, jednostavno, volim da me čuva moje nebo i nekako me u inostranstvu bole noge.
    Cane, kakav kralj

  2. #2252

    Odgovor: Misli poznatih...

    Čovek se rađa bez zuba, kose i iluzija; tako isto i umire.
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  3. #2253

    Odgovor: Misli poznatih...

    Smatraj svaki dan kao jedan ceo, odpocet i zavrsen zivot. Odzivi ga kao celinu, a ne kao deo. Nek se svaki tvoj dan odroni od tebe kao ceo jedan covek s kojim ces zeleti da se opet sastanes kao s prijateljem i da ga bez stida pokazes vasioni.
    (Vladika Nikolaj Velimirovic)
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  4. #2254

    Odgovor: Misli poznatih...

    Kod druge ljubavi covjek se osjeca kao da ponavlja razred; poznaje sve predmete, a ipak nije uvjeren da ce poloziti ispit.

    Nusic

  5. #2255

    Odgovor: Misli poznatih...

    Citat Lady S kaže: Pogledaj poruku
    Vera - to je ne želeti da se sazna šta je istinito.

    Fridrih Vilhelm Niče
    Mnogo je reci utroseno da bi se ljudi privoleli Veri,a Nice s tako malo reci tako mnogo kaze,nazalost jedna velika istina.....
    ...Kad se penjes gore,obrati paznju kako se odnosis prema ljudima koji su ispod tebe,jer te iste ljude ponovo ces sresti kad budes padao dole.......

  6. #2256

    Odgovor: Misli poznatih...

    Citat dori kaže: Pogledaj poruku
    Čovek se rađa bez zuba, kose i iluzija; tako isto i umire.
    Da,radjamo se kao bezgresni,a umiremo svesni svih svojih grehova....
    Dobro receno druze,pozzz
    ...Kad se penjes gore,obrati paznju kako se odnosis prema ljudima koji su ispod tebe,jer te iste ljude ponovo ces sresti kad budes padao dole.......

  7. #2257

    Odgovor: Misli poznatih...

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Cane, kakav kralj
    Dobro receno,kazu da tudje nebo srecu ne nosi,mada covjek misli,da je uvijek bolje tamo,GDE NIJE....
    ...Kad se penjes gore,obrati paznju kako se odnosis prema ljudima koji su ispod tebe,jer te iste ljude ponovo ces sresti kad budes padao dole.......

  8. #2258

    Odgovor: Misli poznatih...

    Citat drazen kaže: Pogledaj poruku
    Da,radjamo se kao bezgresni,a umiremo svesni svih svojih grehova....
    Dobro receno druze,pozzz
    Zaboravio si na praroditeljski greh.

  9. #2259

    Odgovor: Misli poznatih...

    Citat GlorijaDruga kaže: Pogledaj poruku
    Zaboravio si na praroditeljski greh.
    Da,mislis na karmu ili ti "sudbinsko nasledje",koje "odradjuju"potomci....?
    Ne znam druze,nisu mi tu sve kockice na broju,odnosno nemam dovoljno saznanja na tu temu..
    Verovatno si citala "deza vi",slucajeve u kojima se ljudi prisecaju svojih proslih zivota,navodeci tacne lokacije,imena svoja koja su imali,imena ulica,gradova i sl.
    Neki slucajevi bili su zapanjujuce tacni....Ne treba zanemariti ni tibetanskog Dalaj Lamu,odnosno nacin izbora sledeceg....
    Mozda se da zakljuciti da ne ispastaju potomci praroditeljski greh,nego svako svoj,ponovnim rodjenjem.......???????????????

    A kad sam mislio radjamo se kao bezgresni,mislio sam na cednost novorodjencadi,ciji je mozak prazna ploca koja tek treba zivljenjem da popuni "svoje stranice"....
    ...Kad se penjes gore,obrati paznju kako se odnosis prema ljudima koji su ispod tebe,jer te iste ljude ponovo ces sresti kad budes padao dole.......

  10. #2260

    Odgovor: Misli poznatih...

    Citat drazen kaže: Pogledaj poruku
    A kad sam mislio radjamo se kao bezgresni,mislio sam na cednost novorodjencadi,ciji je mozak prazna ploca koja tek treba zivljenjem da popuni "svoje stranice"....
    Da je to tako, novorodjenče ne bi osetilo glad, bol, hladnoću, toplotu, neugodnost, ugodnost... Iz ništa se ne može stvoriti nešto, pa tako ni iz "prazne ploče" koja obiluje svime onim čime obiluje mozak odraslih, s tim što "oskudeva" u informacijama, a nikako u osećanjima.

    "Svi ljudi nasledjuju greh od praroditelja, jer svi potiču od prvih ljudi (Adam i Eva). Zato se greh prvih ljudi zove praroditeljski ili nasledni greh. Sa grehom prešla je na sve nas i kazna: patnja, slabost, bolest i smrt.

    Zbog ovoga greha svi bi ljudi otišli u pakao na večne muke. Ali, Bog je neizmerno dobar i milostiv. On je ljudima još u raju dao jednu utehu i nadu. Obećao je da će im poslati Sina Svoga da ih izbavi od vlasti djovola, da ih spase od greha. S tom nadom živeli su dobri ljudi mnogo vekova, dok nije Sveta Djeva Marija rodila Hrista Spasitelja...." (Izvor: "Veronauka u kući", Pravoslavna verska čitanka, Beograd, 2003.)

    Hriščanka
    _________

    Ne govori o sutrašnjem danu dok ne svane. (Misli svetih otaca)

  11. #2261

    Odgovor: Misli poznatih...

    " Nista ja tu ne bih dirao. "

    Zdravko Colic
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  12. #2262

    Odgovor: Misli poznatih...

    Problem je bio u tome što je Baba svet doživljavao crno-belo. A o tome šta je crno, a šta belo odlucivao je on.

    Haled Hoseini
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  13. #2263

    Odgovor: Misli poznatih...

    "Tražeći ono što mi treba, a ono što ni sam ne znam tačno šta je, išao sam od čoveka do čoveka, i video da svi zajedno imaju manje nego što imam ja koji ništa nemam, i da sam kod svakoga ostavio ponešto od onoga što nemam i što tražim."

    (Ivo Andrić)

  14. #2264

    Odgovor: Misli poznatih...

    Plemenit je čovek miran i velikodušan.
    Prostak je uvek uzbuđen.

    Konfučije

  15. #2265

    Odgovor: Misli poznatih...

    Mala je vajda od sposobnosti ako nemate gde da je iskažete.
    Napoleon I Bonaparta
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

Strana 151 od 170 PrvaPrva ... 51101141149150151152153161 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šešir, modni detalj poznatih
    Autor tetkaD u forumu Moda
    Odgovora: 100
    Poslednja poruka: 30.10.2013, 01:19
  2. Kulinarske vragolije poznatih
    Autor tetkaD u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 09.11.2010, 22:19
  3. Ljubavi poznatih
    Autor DrinChe u forumu Ljubav
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 24.02.2009, 20:24
  4. Misli poznatih filozofa, potrebno objašnjenje
    Autor Painkiller u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 13.09.2008, 21:24
  5. Misli poznatih...o psima
    Autor silvia u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 31.03.2007, 01:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •