Religija i nauka - Strana 6
Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456
Prikaz rezultata 76 do 89 od ukupno 89
  1. #76

    Odgovor: Religija i nauka

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Nije ti jasno, a i neće ti nikada ni biti jasno iz prostog razloga jer imaš vodu u kolenima, šećer u krvi, i limun u glavi...

    Onaj koji bi SPALIO bilo koju knjigu, a pogotovo jednu koja je PREŽIVELA 3500 godina na sceni, je za mene čovek limunada...loš čovek
    Losh sam za sekte i gluposti o nevidljivom chiki..losh sam za sve sto kontrolishe chovechiji um, za sve sto nije dokazano narodu pred ochima, da to vidi i oseti..
    Dobar sam samo za one koji mi znache, za sve ljude dobre volje koji su oko mene i koj imaju veze sa mojim zivotom..volim zivotinje, volim prirodu..volim sve sto vidim pred ochima a da je to stvorila majka priroda.
    Ti ako mislis da sam ja losh covek samo zato sto sam ateista i sto mislim svojom glavom, sto ne pricham sa nebom nego sa ljudima onda misli i dalje i tako se necemo sloziti ni u jednoj prici, ako samo pokusas da me razumes mozda cesh, ali pod uslovom ne meshas religiju u to.
    Ako mislis da sam ja lud samo zato sto se na forumu zabavljam na moj jedinstven nachin, jer..ja nemam idola niti im se klanjam..(eto tu zapovest podrzavam)..onda imash problem sa procenjivanjem choveka, kad bi se vratio na zemlju medju zive ljude, shvatio bi sve.
    Mozes da se smejes svakoj mojoj izjavi, ne smeta mi, i to je neka vrsta misljenja o meni, ali ja se ipak ponosim svakom mojom izjavom jer je iz moje glave, moje licno, niko ne kontrolise moj um i srcem kroz glavu preko tastature iznesem na forum.
    Misli sta zelish..ali pokusaj bar da to radis samo svojom glavom.

  2. #77

    Odgovor: Religija i nauka

    Sa ovim si sve rekao...

    Citat Mrak kaže: Pogledaj poruku
    Znas kako, zapalish bibliju i vise je nema,
    Ja sam je prvi zapalio i mogu ti reci da sam nedelju dana imao da podpalim vatru, bila je korisna ne mogu reci da nije
    Ostalo je sve prazna priča...i veličanje sopstvenog ega...ja pa ja..."volim ljude" i te priče pričaj nekoj curici...

    Ateizam nema nikakve veze sa paljenjem...knjiga...

  3. #78

    Odgovor: Religija i nauka

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Ostalo je sve prazna priča...i veličanje sopstvenog ega...ja pa ja..."volim ljude" i te priče pričaj nekoj curici...

    Ateizam nema nikakve veze sa paljenjem...knjiga...
    Pa i nema nikakve veze ..
    Uradio sam to jer sam ja tako hteo, eto, smetala mi je bas ta knjiga.
    Znao sam da sa tobom nema ozbiljnog i normalnog razgovora, ja sam rekao sta sam imao i stojim iza toga..
    Dok god biblija govori iz tebe nece me zanimati sta imas protiv mene, a sto se tiche ove teme i tu stojim iza svega sto sam izjavio, i tu cu uvek biti protiv tvojih izjava..
    Toliko...
    Poruku je izmenio Mrak, 20.10.2010 u 18:51

  4. #79

    Odgovor: Religija i nauka

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku


    Čudno ti je jer blage veze (još uvek) nemaš šta znači biti vernik! Vernik će ti ukazati na greške koje činiš...pokušaće da ti objasni nejasno...itd...A neće se kriti u mišijoj rupi dok "ma(e)čke" kolo vode...i pljuju
    Niko od nas ovde nije pravi vernik,jer sedimo ispred ovih kanti i uponro kucamo o nekom verovanju,koju nemaju veze sa ovim kantama preko kojih to radimo.Sad se zapitaj dal si ti pravi vernik,jer znam da ja nisam."Ko tebe kamenom ti njega hlebom" <---tako bi pravi hrishcanin uradio....treba da si u crkvi i da se molis,a ne ovde da propovedash
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  5. #80

    Odgovor: Religija i nauka

    Citat lenjivica kaže: Pogledaj poruku
    Niko od nas ovde nije pravi vernik,jer sedimo ispred ovih kanti i uponro kucamo o nekom verovanju,koju nemaju veze sa ovim kantama preko kojih to radimo.
    Moja "kanta" je mobilna...tako da nemam problem sa vezivanjem za jedno mesto...
    Komunikacija je komunikacija, širenje informacija je širenje informacija...Nekada su se ljudi dovikivali da se čuju, danas se i vide i čuju s jednog kraja sveta na drugi...Problem nastaje kada se zloupotrebi tehnologija...


    Citat lenjivica kaže: Pogledaj poruku
    Sad se zapitaj dal si ti pravi vernik,jer znam da ja nisam."Ko tebe kamenom ti njega hlebom" <---tako bi pravi hrishcanin uradio....
    Da si se potkovala znanjem, pre nego što progovoriš, onda bi znala da je u Bibliji Hleb-Reč!

    Ko tebe kamenom ti njega Rečju u istini....

    No ima vremena...za tebe

    Citat lenjivica kaže: Pogledaj poruku
    treba da si u crkvi i da se molis,a ne ovde da propovedash
    Zamisli da je to Isus rekao učenicima: "Sad idite u crkve i molite se, i skrivajte sve ovo što sam vam otkrio..."

    Simpatična si

  6. #81

    Odgovor: Religija i nauka

    Et to moj dragi pisao ,nek je on simpatican i tebi i meni.Nisam mislila doslovno na hleb,boze svasta ,to je puno simbolike.
    Neg ti reci meni ,ne znam ja puno o ovome,a volela bih da znam. Koja je razlika u novom zavetu i starom zavetu ,zapovest "ne pominji ime bozije uzalud" ? Kako se to tumaci?
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  7. #82

    Odgovor: Religija i nauka

    Citat lenjivica kaže: Pogledaj poruku
    Neg ti reci meni ,ne znam ja puno o ovome,a volela bih da znam. Koja je razlika u novom zavetu i starom zavetu ,zapovest "ne pominji ime bozije uzalud" ? Kako se to tumaci?
    Prvo, nema nikakve razlike izmedju Starog i Novog Zaveta...U Novom se ispunjava Stari...

    Drugo, zapovest "Ne pominji ime Božije uzalud" je prevedeno sa Hebrejskog na kome se kaže: "Ne pronosi ime Božije uzalud"!
    A to znači -> Ne govori jedno, dok činiš sasvim drugo - suprotno...To su radili lažljivi fariseji...

  8. #83

    Odgovor: Religija i nauka

    Dakle, religija i nauka se mogu svrstati u jedan koš--znanje.
    Današnja religija je primer kako se znanjem manipuliše, dok je nauka primer kako se znanje dozira..

    Elementi koji sačinjavaju strukturu vernika u nekoj verskoj zajednici ( današnjoj religiji ) su slikovita vizija prožeta emocijama i telesnim osećanjima koja ih čini zavisnim..
    Ukoliko pokušate da srušite bilo koji od navedenih elemenata, ili govorite u negativnom kontekstu, vi tada rušite viziju i igrate se osećanjima samog vernika. To je danas većini jasno.
    Međutim, malo kome je jasno da se takvo igranje sa osećanjima vernika može ostvariti i u naivnom pozitivnom smislu.

    Ako ja rešim da postignem neki cilj, za to imam dve opcije:
    Prva je da vas porazim i nasilno nametnem svoju volju-primitivna i kratkotrajna.
    Druga je da vam instaliram mišljenje, koje ćete vi prihvatiti kao svoje- moderna i dugotrajna.

    Ako se psihologija danas može nazvati naukom, onda nam ona govori da je mišljenje proces koji izaziva određene hemijske reakcije a koje se odražavaju na telo.
    Ukoliko imate misli koje na vas deluju pozitivno vi ćete lučiti hemijske supstance koje će blagotvorno delovati na vas, a u koliko imate misli koje na vas deluju negativno dogodiće vam se obrnuto..osećaćete se ugroženo, uplašeno, podrhtavaćete...

    Dakle, ukoliko vam neko pokaže sliku sa bogatim roštiljem, nesumljivo je da ćete imati emocionalnu i telesnu reakciju koja je u većini slučajeva okarakterisana kao pozitivna..
    Ili, ako slučajno uđete u neki od wc-a na auto putu, koji nije čišćen od kada je postavljen, nesumljivo je da će te imati emocionalnu i telesnu reakciju kao negativnu..

    Ako pogledamo Hermesov ( Tot-ov ) zakon koji kaže: Kako je gore, tako je dole i obrnuto, onda je jasno da naše misli izazivaju osećanja ali i da naša osećanja mogu izazvati misli.
    Vekovima je skrivana ovakva mudrost koja je više nego očigledna u parksi.
    To potvrđuje da je Hermes ( Tot ) bio stvaran i da je njegovo učenje kolevka znanja.
    Onaj ko razume Hermesov zakon ne može biti vernik..
    Upravo je na zloupotrebi tog zakona nastao temelj verskih zajednica..


    nastaviće se...

  9. #84

    Odgovor: Religija i nauka

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Elementi koji sačinjavaju strukturu vernika u nekoj verskoj zajednici ( današnjoj religiji ) su slikovita vizija prožeta emocijama i telesnim osećanjima koja ih čini zavisnim...

    Ako se psihologija danas može nazvati naukom, onda nam ona govori da je mišljenje proces koji izaziva određene hemijske reakcije a koje se odražavaju na telo.
    Bravo!
    Tako je!
    Najzad si počeo malo da misliš

    Ja stalno guslam da se religija kao odnos prema Bogu ne bira osećanjima (sreća, tuga, saosećanje...) Nego RAZUMOM! Zato ga i imamo za razliku od životinja...
    Razumom se dolazi do Boga kroz KARAKTER otkriven u Svetom Pismu! Izabira se slobodnom VOLJOM, živi se srcem, a oseća osećanjima...

    Miloš je to sjajno šematski i vrlo razumljivo za sve, prikazao na drugoj temi ->

    http://www.vojvodinacafe.rs/forum/ka...tml#post703756

    "Svako zlo na Zemlji nastaje kao posledica zloupotrebe neke sposobnosti u kojoj čovek traži svoju satisfakciju. Čovek traži satisfakciju zato što je duhovno nezadovoljen. Bilo kakav drugi način zadovoljenja čežnji ljudske duše, osim na duhovnom planu, predstavlja svojevrsnu zloupotrebu osećanja, čula, umne predstave i vrednosti ili neke druge čovekove sposobnosti.



    I taj neduhovan način može samo da promeni naše osećanje nečega, a ne samu bit, pa čovek i dalje u biti ostaje nezadovoljen, samo što tog nezadovoljjstva nije svestan na nivou osećanja. Jedino u zajednici sa Bogom, čovekova žeđ duše je zadovoljena, i on nema potrebe ni za kakvom dodatnom satisfakcijom. Bez zajednice sa Bogom, nije moguće odrastanje i sazrevanje ličnosti, jer ne postoji neki drugi način da čovek utoli svoju žeđ duše, a da ona opet ne bude izraz neke njegove nesazrelosti.

    Vrlo sam oprezan kada govorim o značaju duhovnog iskustva, jer su osnovni religiozni pojmovi (greh, ljubav...) toliko u narodu iskrivljeni, da ako zastupam religiju, postoji mogućnost da ljude navučem na ko zna kakvih sve psiholoških trikova i zamki koje danas nose formu religije. Često ljudi svoj hedonizam samo preusmere ka svom bogu i to onda nazivaju duhovnošću (a to je idolatrija), pa se sada opijaju religioznim osećanjima isto kao što su se ranije opijali nekim drugim osećanjima. Oni su samo jedan teret zamenili drugim teretom. Kada bi pravilno poznavali Boga, dolazili bi Njemu sa tom sebičnošću kao sa kakvim teretom duše, moleći Boga za oslobođenje od tog tereta, a ne tražeći njegovo zadovoljenje, kako to radi većina religioznih ljudi. Ljudi prave od Boga sebi idola kojim kod sebe izazivaju osećanja kojim ugušuju svest o potrebi za unutrašnjom reformom. Ova shema otkriva razliku izmedju boga koji je idol i Boga koji je uzor, koji čoveka upravo osvedočava o potrebu za unutrašnjom reformom: "




  10. #85

    Odgovor: Religija i nauka

    Ser..Ja stalno guslam da se religija kao odnos prema Bogu ne bira osećanjima (sreća, tuga, saosećanje...) Nego RAZUMOM! Zato ga i imamo za razliku od životinja...
    Razumom se dolazi do Boga kroz KARAKTER otkriven u Svetom Pismu! Izabira se slobodnom VOLJOM, živi se srcem, a oseća osećanjima...
    Do tvorca se dolazi osvešćenjem ( spoznajom ) i sticanjem slobodne volje!!!!
    Osećanja ili emocije zajedno sa telesnim bolom i zadovoljstvom su oružje koje čoveka drži mimo slobodne volje!!!!
    Kada čovek to spozna ili potpuno jasno razume, on će biti u stanju da potpuno slobodno menja strane suprotnosti i zauzima onu stranu koja je u skladu sa njegovim svesnim razvojem...

    O slobodnoj volji može da govori samo onaj koji razume suprotnosti ( dualnost )...
    Svako nametanje jedne od strana, bilo da se ona čini pozitivnim ili negativnim, jeste nasilno usmerenje koje ne dozvoljava pravo na slobodnu volju!!!!!

    Kako bi to izgledalo u praksi?...užasno...ali bi bilo realno!!!....
    Ovako imamo barijere ( religiozne i naučne ) koje sputavaju i skrivaju sva ona bića u ljudskom obliku koja ispoljavaju veći procenat animalnih karakteristika, vezujući ih pozitivnim ili negativnim emocijama...

    U fizičkom smislu, ljudi su jednaki.
    Međutim, oni se razlikuju tako što se nalaze na različitim nivoima svesnosti..!!!!
    Zbog toga je toliko različitih iskrenih mišljenja.. .

    Kako to da karakterni izbor u svetom pismu može biti slobodan?
    U svetom pismu postoje jasna načela koja nam određuju šta treba da radimo....
    Da li ti to liči na slobodnu volju ili nasilno usmerenje??????

    Meni to liči na Mačka u Čizmama...


    Ser...Kada bi pravilno poznavali Boga, dolazili bi Njemu sa tom sebičnošću kao sa kakvim teretom duše, moleći Boga za oslobođenje od tog tereta, a ne tražeći njegovo zadovoljenje, kako to radi većina religioznih ljudi. Ljudi prave od Boga sebi idola kojim kod sebe izazivaju osećanja kojim ugušuju svest o potrebi za unutrašnjom reformom.
    U redu, ali svaka individua ima svoj subjektivni osećaj pravilnosti spoznaje tvorca..
    Takva razlika je manje ili više nebitna sve do onog trenutka kada se pojavi problem-teret!!!!
    Tada razlika postaje ogromna...

    Moleći zamišljenog tvorca i čekajući da nešto padne sa neba je više nego primitivan način rešavanja problema ili skidanja tereta...

    Teret se skida osvešćenjem ili podizanjam sveti a to se dostiže tragnjem za istinom..
    Očigledno je da morate biti aktivni i da ste vi taj činilac koji skida teret...

  11. #86

    Odgovor: Religija i nauka

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Ja stalno guslam da se religija kao odnos prema Bogu ne bira osećanjima (sreća, tuga, saosećanje...) Nego RAZUMOM! Zato ga i imamo za razliku od životinja...
    Razumom se dolazi do Boga kroz KARAKTER otkriven u Svetom Pismu! Izabira se slobodnom VOLJOM, živi se srcem, a oseća osećanjima...
    To znachi da ti osecas prisustvo boga, znas da te voli i da te chuva..
    Ali ja isto tako osecam da ga nema, ne osetim nikakvu ljubav od strane nepoznate sile, ne osecam nista sto mi pomaze i sto me voli..sem ljudi, jedino osetim ljubav od strane choveka, paznju i pozitivnu energiju..
    Nisam oduvek ateista naravno, kad sam bio klinac moji su me isto tako ubedjivali da on postoji, i kad mi je bilo tesko ja sam se zaista iskreno molio..naravno nikad nista od toga nisam imao..ne bitno..
    e sad pitanje..
    Da li mislis da chovek koji ne veruje u boga nema ni karakter ni ljubav prema nechemu sto mu je bitno, nechemu sto mu zaista znachi?
    Molim ozbiljan i normalan odgovor ako je to moguce, i bez ovih kopiranih stranica..

  12. #87

    Odgovor: Religija i nauka

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Kako to da karakterni izbor u svetom pismu može biti slobodan?
    U svetom pismu postoje jasna načela koja nam određuju šta treba da radimo....
    Da li ti to liči na slobodnu volju ili nasilno usmerenje??????

    Meni to liči na Mačka u Čizmama...
    Nisi jedini kome to liči na ovo ili na ono...ali samo zato jer ne razmišljate svojom glavom i ne koristite razum, nego idete linijom manjeg otpora...pasivnost nazivate samoosvešćivanje, "lezi lebo da te jedem", ... Kod tebe nema borbe, one najbitnije - unutrašnje! Borbe koja dovodi do reforme sopstvenog JA, i sve se svodi na nadanjima / [U]verovanjima[/U u drugu šansu kroz sledeći život(reinkarnacija), pa ako zabrljaš, opet u sledećem, pa u sledećem, i t d...! To je kukavičluk i život jedne bakterije(bakterija ne mora da razmišlja...ona je već u Nirvani) ...

    S druge strane verovanje u reinkarniranje nije ništa drugo do umirivanje sopstvene savesti u teškim trenucima iskušenja, i prepuštanju gresima! Jer se veruje u novu šansu u sledećem životu!
    Ako ja svakodnevno izabiram zlo, zašto bi me Bog silio da izaberem dobro novom prilikom u sledećem životu, kada sam ja već pokazao IZBOR kroz ceo ovaj život? To je nepoštovanje moga izbora. To je silovanje.

    Da ne bi ljudi u Bogu videli idola, On se u Svetom pismu otkriva isključivo kroz karakter!

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Moleći zamišljenog tvorca i čekajući da nešto padne sa neba je više nego primitivan način rešavanja problema ili skidanja tereta...
    Vidi, predstava o Bogu mora biti tako uzvišena da ukori onu sebičnost i samopravednost iz koje se ljudi najčešće mole Bogu.
    Ti stalno pričaš o takvim "vernicima"! A ja ti govorim da nije vernik onaj koji se moli Bogu da mu nešto padne s neba! Shvati, i utuvi već jedared u glavu to!
    Vernik se isključivo moli Bogu za DRUGE ljude - bližnje...i za pomoć u REFORMI sopstvenih slabosti...egoizma, hedonizma....itd...!
    Dakle, molimo se za pomoć Božiju u Duhu, da nam pomogne u BORBI (a ne "lezi lebo da te jedem") protiv samih sebe!
    "Nije jak onaj koji s mačem obori stotinu, nego onaj koji pobedi sebe"


    Dakle, kako se Božiji KARAKTER otkriva u Svetome Pismu?
    Pa kroz samo Pismo, umesto osećanja imamo pozive na razum da bismo Boga upoznali->

    "A znamo da sin Božji dodje i dao nam je razum da poznamo Boga istinitoga i da budemo u istinitome sinu njegovom Isusu Hristu."
    (1.Jovanova 5,20)

    A oslanjanje na osećanja je ukoreno:

    "Ko se uzda u svoje srce, bezuman je; a ko hodi mudro, izbaviće se." "Bezumniku nije mio razum nego da se javlja srce njegovo."
    (Priče 28,26; 18,2)

    Razum je važan jer bez njega ne možeš da znaš da li te pokreće prava ljubav ili neka ljudska snaga (sentiment, krivica, gordost) na dobra dela, pa kaže ->

    "Jer svedočim da imaju revnost za Boga, ali ne po razumu! Jer ne poznajući pravde Božje i gledajući da svoju pravdu utvrde ne pokoravaju se pravdi Božjoj." (Rimljanima 10,2-3)

    Idoli su zabranjeni upravo zato što pobuđuju žudnju čovekove telesne prirode (kojom čovek ugušuje svest o potrebi za unutrašnjom reformom) i iskrivljuju pojam o Bogu. Evo mudri Solomun ovako govori o njima ->

    "I dojučerašnjeg mrtvaca sad već kao Boga poštuje i odredi svojim podanicima tajne obrede i žrtve. U toku vremena ukoreni se taj bezbožni običaj i počeše ga kao zakon čuvati i po zapovesti vladara uvelo se poštovanje likova, a one koje ljudi nisu mogli u osobi njihovoj poštovati, jer su predaleko od njih prebivali, približavahu sebi njihovo daleko obličje, ... te je svetina, ponesena lepotom dela počela pridavati božanske počasti onome koga je nedavno slavila kao čoveka."

    "I to postade zamka životu: robujući nesreći ili nasilju vladarskom, ljudi su neizrecivo ime Božje preneli na kamenje i drvlje."

    "I ne beše im dosta što su zastranili u spoznaji Boga, nego su, ... tako veliko zlo još mirom nazivali, jer, ... vrše tajne obrede, ili priređuju besne gozbe s čudnim običajima, ne čuvaju više čistoće ni tela ni ženidbe. Svuda zbrka: krv ubistvo, krađa, prevara, pokvarenost, nevernost, buna, nered u braku, preljuba, ... jer je krivoboštvo početak, uzrok i kraj svakog zla. Ili besne na svojim zabavama, ili izriču lažna proroštva, ili žive nepravedno, jer se uzdaju u mrtve idole."

    "Ali će ih obe stići kazne: što su služeći idolima iskrivili pojam o Bogu i što se krivo i podlo zaklinju prezirući sve što je sveto."

    "A ti si Bože naš, blag i istinit, spor na gnev i svime milostivo upravljaš. Priznajemo tvoju vlast, i nećemo grešiti kad znamo da smo tvoji, jer tebe znati - savršena je pravednost, i poznavati snagu tvoju koren je besmrtnosti."

    "Nas nije zaveo nikakav izum opakih ljudskih sposobnosti, ni jalovo slikarsko delo, ukrašeni likovi koji u budalama potiču žudnju te žude za neživim obličjem mrtvoga lika. Ljubitelji su zla i dostojni takvih nada oni koji ih čine ili žele ili poštuju."
    (Mudrosti Solomunove 14,15-30;15,1-6)

    Dakle, postoji radikalna razlika izmedju religije gde je Bog idol (izazvanim osešanjima ugušuje potrebu za reformom), i religije gde je Bog uzor (razumno čoveka osvedočava o greh i potrebu za reformom).


    Citat Mrak kaže: Pogledaj poruku
    To znachi da ti osecas prisustvo boga, znas da te voli i da te chuva..
    Ali ja isto tako osecam da ga nema, ne osetim nikakvu ljubav od strane nepoznate sile,
    Upravo sam Vladi objašnjavao ovo...Ti ideš prvo osećanjima...tražiš nešto osećanjima, zanemarujući RAZUM!
    Bog se neotkriva osećanjima, nego Razumom! Pa tek kada se otkrije razumom, i prihvati VOLJOM, tek tada se oseća osećanjima!


    Citat Mrak kaže: Pogledaj poruku
    e sad pitanje..
    Da li mislis da chovek koji ne veruje u boga nema ni karakter ni ljubav prema nechemu sto mu je bitno, nechemu sto mu zaista znachi?
    Ima, ali radi sopstvene sebičnosti...satisfakcije...da sebi udovolji/zadovolji čežnje svog srca, a ne zbog drugoga...

  13. #88

    Odgovor: Religija i nauka

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Ima, ali radi sopstvene sebičnosti...satisfakcije...da sebi udovolji/zadovolji čežnje svog srca, a ne zbog drugoga...
    Mislim da chovek, bio vernik ili ne, ne moze da udovolji sebi ako su ljudi ili osobe bliske njemu(Majka, otac, sestra, brat, zena deca) ne zadovoljne, ako covek ima razuma, ako ima srca, nece nista uraditi ako samo sebe gleda..a to ce shvatiti kad tad, u vecini slucajeva kad bide vec kasno.

    Ako se brines da ti porodica bude nasmejana i zadovoljna, da prijatelji znaju kako da si dobar chovek..onda je po meni ne bitno u sta verujes ili ne verujes..

  14. #89

    Odgovor: Religija i nauka

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Da li nauka isključuje religiju i obrnuto? Dakle, može li neko biti naučnik ili privržen nauci i istovremeno religiozan?

    Kroz istoriju je bilo dosta sukoba nauka-religija, pa i danas, a sa druge strane ima dosta naučnika koji su bili religiozni. Ima ih i danas, naučnika koji su priznali da su religiozni ili da veruju u višu silu. A ako je neko privržen nauci, kako onda može verovati u nešto što nema veze sa naukom?

    Šta mislite o ovome?

    Lepo ovo pročitajte. Sve što se dalje bude pisalo na temi, a nije komunikacija na samu temu nestajaće odavde. Možda će da upada u crne rupe, možda će da ode s' milim bogom, ali na temi više biti neće. Budite razumni i štedite vaše prstiće za ljudsku komunikaciju i za odgovaranje na temu. Ovde smo, iz dosadašnje interakcije, skroz dobro razumeli ko drži koju stranu i ko u šta veruje ili ne.

    Hvala lepo.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456

Slične teme

  1. Koja religija je iznad drugih ?
    Autor DzuPiter u forumu Religija
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 21.06.2015, 22:00
  2. Religija/stil života
    Autor psssst u forumu Religija
    Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 27.10.2010, 07:02
  3. Celibat, apstinencija i religija
    Autor dragan1951 u forumu Religija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 10.10.2010, 18:17
  4. Religija manipulacija mase?
    Autor yige_gui u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 18.02.2009, 21:07
  5. Nauka spavanja
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.01.2007, 21:37

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •