Mizoginija...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 17
  1. #1

    Mizoginija...

    Psihopatoloska pojava mrznje prema zenama...(''ova pojava nema nikakve veze sa gay populacijom ...koja u biti ne mrzi suprotan pol... oni su obicno zanimljivi sagovornici zena,koje su im cesto dusevno bliske..Jungova anima u muskarcu...)'

    ''Tokom celoga dana i veceri sam prisustvovala dogadjajima koji su me uverili da zaista neki muskarci prosto mrze zene...takvo ponasanje,vredjanje,omalovazavanje,''pljuvanje''po majkama,sestrama ,drugaricama..skoro nisam imala prilike da vidim ''...

    Dozivljavati zenu kao najvecu sablazan...Misljah, da je tako nesto odavno za nama...jos u srednjem veku...spaljivanje vestica,pa onda zestoki prekori nekih crkvenih otaca fanaticnim asketima u manastirima koji su osudjivali brak..a,posebno zenu .Pa mi onda padose na pamet poznati''zenomrsci'' u filosofiji i literaturi kao sto su bili Sopenhauer, Tolstoj,Strindberg,i, narocitito,bolesni genije,Oto Vajninger...(NJegovo cuveno delo,a i jedino... ''Pol i karakter'')

    Poreklo mrznje muskarca prema zeni raznovrsno je,uslovljeno najpre losim odnosom sa majkom u detinjstvu,sopstvenom slaboscu kao muskarca ,zavidljivoscu prema zeni i njenim kvalitetima,nerazumevanjem zenine licnosti ,kao i bitnim promenama u postpatrijarhalnom drustvu savremenog sveta.

    Medjutim i zena moze da bude uzrok mizoginije.. i kod nje moze da prevlada teznja ka razaranju,umesto prema gradnji...

    Da li ste imali prilike da se susretnete sa pojavama koji bi ukazivale na cudnovatu svesnu ili nesvesnu netrpeljivost muskarca prema zeni,izrazitu odbojnost bez nekog odredjenog razloga ili necega sto biste u njihovom kontaktu, mogli nazvati mrznjom ?

    A,posebno,da li ste ste upamtili,mozda , neki susret sa stereotipno- pokornom,nesamostalnom zene...(sto je danas malo redje......),koja je ''bolesno''poslusna svome muzu, koji nikako ne skida osmeh sa lica,a koji je u svojoj biti ''mrzi''i ugnjetava.. .?
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  2. #2

    Odgovor: Mizoginija...

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku

    Poreklo mrznje muskarca prema zeni raznovrsno je,uslovljeno najpre losim odnosom sa majkom u detinjstvu,sopstvenom slaboscu kao muskarca ,zavidljivoscu prema zeni i njenim kvalitetima,nerazumevanjem zenine licnosti ,kao i bitnim promenama u postpatrijarhalnom drustvu savremenog sveta.

    lako je biti zzenomrzac. preduslovi su: biti impotentan (ili bar imati kratku tanku i mlitavu pishu) i biti pi@ka u dushi. kad sa takvom osnovom izrastash u "jachi pol" mora dochi do kolizije izmedju moguchnosti i htijenja i najlakshi lek za frustraciju je projekcija.

    po naslednom pravu imash opciju da dominirash al ne mozzesh jer si pi@ka a dominaciju ni fizichki ne mozzesh da ostvarish jer si impotentan.... josh ako si (a verovatno jesi) oskudno obskrbljen sivim chelijicama eto pravog materijala za jednog bahatog nasilnika. onta ti samo preostaje da odaberesh navijachku grupu kojoj chesh da pripadash i politichku partiju za koju chesh da dizzesh dlan u vis frka nastaje kad ponestane objekata za mrzznju

    nema mama puno veze s tim. mama je mozzda kriva samo shto je generisala malu pishu tjekom gestacije.

    a za kokoshi shto se lozze na batine nemam objashnjenje.
    & underpaid......

  3. #3

    Odgovor: Mizoginija...

    Мизогинија је нешто што дефинитивно постоји, а вероватно је и раширено. Додуше, није толико велики проблем да би Веран Матић основао фондацију или да се организује парада.
    Али причати како ето постоје дефектни људи који мрзе жене је... у духу Пешчаника. А то одмах загади тему...

    Узроци су дефинитивно разноврсни...

    poreklo mrznje muskarca prema zeni raznovrsno je,uslovljeno najpre losim odnosom sa majkom u detinjstvu,sopstvenom slaboscu kao muskarca ,zavidljivoscu prema zeni i njenim kvalitetima,nerazumevanjem zenine licnosti ,kao i bitnim promenama u postpatrijarhalnom drustvu savremenog sveta.
    Ту је и онај део да и жене некад могу бити криве... неретко сам сусретао људе који су, упознавши приличан број жена, једноставно престали да их цене.

    Ја пак већину људи не ценим, јер сам их упознао поприлично, али неко то ограничи само на жене.

    Нажалост, иако дугујемо поштовање сваком људском бићу, велики број људи, а међу њима су бар половина жене, нам дају разлог да их не ценимо нешто претерано.

    А ове приче мала пиша, генетика, мозак, импотенција, навијачи, странке... Пешчаник... приче за малу децу.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #4

    Odgovor: Mizoginija...

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Нажалост, иако дугујемо поштовање сваком људском бићу, велики број људи, а међу њима су бар половина жене, нам дају разлог да их не ценимо нешто претерано.

    Pored svih gore navedenih razloga i ovo je jedan od njih i to jedan od znacajnijih..iako sam zena, sa ovim moram da se slozim..

    Mozemo mi da pricamo koliko hocemo da su muskarci i zene jednaki i da jednako mogu da se ponasaju..ali ipak nije tako..razlike postoje i treba da postoje..a sto je najveci fazon, to su samo nijanse, a bas u njima je kljuc..i zena koja zna tu razliku, nece imati problema sa nepostovanjem od strane muskarca..ma koliki on zenomrzac bio, pred takvom zenom ce podviti rep..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  5. #5

    Odgovor: Mizoginija...

    Intenzivno razmišljam da li da se upustim u još jednu nezavršivu raspravu. Nešto tu meni smrdi. Msm, u ovoj teoriji o mizogniji.

    - Pre svega, šta znači mrzeti, u ovom slučaju sve žene?
    Ja ne mrzim nikoga. Postoje neki likovi koji imaju blizak status, ali sam ipak opredeljen da to još uvek nazivam ne voljenjem. I taj moj osećaj je vezan isključivo za pojedinca, njegov lik i delo, a nikako za njegovu pripadnost, bilo kulturološku, bilo rasnu, nacionalnu, polnu ili kakvu god. Zato mi je i malo teže da shvatim na koji to način može da se mrzi zbog polne pripadnosti.

    - Da li su mrzitelji žena samo muškarci?
    Malo mi neobična i ta misao, da postojanje mržnje zavisi od hromozoma. Al' ajde. Jer, kad zamislim da ja nekog mrzim, trudio bi se da ga u životu, na bilo koji način, više ne vidim. Ne mogu da shvatim da to mrzitelji žena mogu, a posebno ne kako da postignu.

    - Da li to što je neko mrzitelj žena svrstava istog u jednu od dve jedino moguće kategorije, pedere ili apstinente?
    Ne mogu da shvatim da se "vođenje ljubavi" može vršiti sa nekim koga mrzimo. Zar ne?

    - I kao poslednje, ali ne najmanje važno, pitanje na koje bi voleo da saznam odgovor, postoji li u psihologiji i suprotan pojam, za mrzitelje muškaraca?
    Ima li takvih?

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  6. #6

    Odgovor: Mizoginija...

    Da bi se donekle razumela psihologija ljudi, ne moze se stalno polaziti od sebe i svoja osecanja i ponasanje uzimati kao neku vrstu merila..

    Kao sto postoje razlicite vrste ljubavi, tako postoje i razlicite vrste mrznje..i nepostovanje je jedna vrsta..postoji mrznja prema nekome koja je posledica loseg ponasanja prema nama, ali postoji i ona koja dolazi iz nase nesigurnosti, pogresnog vaspitanja, uticaja sredine...

    Muskarac zenomrzac moze da "vodi ljubav" sa zenom iskljucivo zbog zadovoljavanja svoje potrebe, ali mu to moze biti i jedan od nacina da ponizavanjem zene iskaze svoju netrpeljivost..

    A na drugoj strani opet imamo zene koje su vaspitavane tako da se povinuju takvim muskarcima..kojima su batine i ponizavanja kao dobar dan, kao nesto normalno..

    I tako nadje krpa zakrpu..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  7. #7

    Odgovor: Mizoginija...

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    - Da li su mrzitelji žena samo muškarci?
    Dobro zapažanje i opaska.
    Naravno da ženomrzci mogu biti i žene, čak verujem da se iz izvorišta ženske zavisti, pakosti i zlobe može mrzeti (od muških psihića) i "jače"
    but.. one mogu samo da pljuckaju pod prozore, prave razne pakosti i smicalice, da zapene od lajanja, ogovaranja i tracha
    al' ne mogu da "ugnjetavaju i tlače".
    Kao što to može jači pol.

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    - Da li to što je neko mrzitelj žena svrstava istog u jednu od dve jedino moguće kategorije, pedere ili apstinente?
    Ne mogu da shvatim da se "vođenje ljubavi" može vršiti sa nekim koga mrzimo. Zar ne?
    Psihići su to... mogu biti bilo ko.. sindrom "DrDŽeKil-MrHajd"

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    - I kao poslednje, ali ne najmanje važno, pitanje na koje bi voleo da saznam odgovor, postoji li u psihologiji i suprotan pojam, za mrzitelje muškaraca?
    Ima li takvih?
    Nemam pojam za pojam ... ali, ima ih stoposto.
    Samo... one muškarce mrze i ubijaju drugačije. U pojam.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  8. #8

    Odgovor: Mizoginija...

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    - Pre svega, šta znači mrzeti, u ovom slučaju sve žene?
    Ja ne mrzim nikoga. Postoje neki likovi koji imaju blizak status, ali sam ipak opredeljen da to još uvek nazivam ne voljenjem. I taj moj osećaj je vezan isključivo za pojedinca, njegov lik i delo, a nikako za njegovu pripadnost, bilo kulturološku, bilo rasnu, nacionalnu, polnu ili kakvu god. Zato mi je i malo teže da shvatim na koji to način može da se mrzi zbog polne pripadnosti.
    Како Аико лепо рече, не можемо узимати себе за меру свих ствари
    Сви ми имамо неке уопштене ставове, било да је то о свим женама, о слаткишима, о сексу, о времену, о храстовим шумама...
    Твој став може бити да има разних жена, и да сваку цениш по њеним личним квалитетима, не по полу, то је и мој став, кад су људи у питању уопште.
    Али сигурно си се сретао са другачијим ставовима, да су све неспособне, да су све глупе, са изреком "све жене су ку*ве, извини мајко ал и ти си жена"...
    Најлакше је рећи да такве ставове имају импотентни болесници који иду на утакмице,бла бла бла... али рецимо, ја сам такве ставове слушао и од доказаних швалера, који баш зато што имају страшан успех код жена, мало коју цене. Комплексније је то, како рече, опет Аико, зависи и од васпитања, може имати разне узроке... може бити укорењено у мизантропији уопште, комплексу више вредности, комплексу ниже вредности, незрелости и себичности која не дозвољава да се поштују друга људска бића уопште...

    - Da li su mrzitelji žena samo muškarci?
    Malo mi neobična i ta misao, da postojanje mržnje zavisi od hromozoma. Al' ajde. Jer, kad zamislim da ja nekog mrzim, trudio bi se da ga u životu, na bilo koji način, više ne vidim. Ne mogu da shvatim da to mrzitelji žena mogu, a posebno ne kako da postignu.

    - Da li to što je neko mrzitelj žena svrstava istog u jednu od dve jedino moguće kategorije, pedere ili apstinente?
    Ne mogu da shvatim da se "vođenje ljubavi" može vršiti sa nekim koga mrzimo. Zar ne?
    И опет, како Аико лепо рече, није проблем не ценити некога а узимати од њега оно што хоћеш, задовољавати своје потребе. Не мораш да мислиш да је жена паметна да би имао секс с њом рецимо. Чак ни своју супругу не мораш да цениш да би је оженио. Не ради се ту само о мржњи, већ и о непоштовању.

    Што се жена-отирача тиче, и ту развој личности игра велику улогу.

    - I kao poslednje, ali ne najmanje važno, pitanje na koje bi voleo da saznam odgovor, postoji li u psihologiji i suprotan pojam, za mrzitelje muškaraca?
    Ima li takvih?
    Има, Пешчаник и Б92
    Misandry - Wikipedia, the free encyclopedia
    Мада је то мање битно, да ли болесник мрзи мушкарце или жене, поремећен лик је поремећен лик... једино ако не гледаш шта тебе лично више "погађа"
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #9

    Odgovor: Mizoginija...

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    lako je biti zzenomrzac. preduslovi su: biti impotentan (ili bar imati kratku tanku i mlitavu pishu) i biti pi@ka u dushi. kad sa takvom osnovom izrastash u "jachi pol" mora dochi do kolizije izmedju moguchnosti i htijenja i najlakshi lek za frustraciju je projekcija.

    nema mama puno veze s tim. mama je mozzda kriva samo shto je generisala malu pishu tjekom gestacije.

    a za kokoshi shto se lozze na batine nemam objashnjenje.
    Mizoginija je ipak daleko dublji poremecaj i veoma ju je tesko prepoznati...!

    Mama i te kako ima sa time veze.i ne samo sa time...Istrazujuci poreklo bolesnih simptoma u dusevnom zivotu odraslog coveka u njegovom detinjstvu , niko nije iznenadjen kada se poreklo mizoginije naslucuje u ranom odnosu prema majci..odnosno ranom odnosu majke prema detetu...

    A,za te ,kako ih ti zoves ''kokoske'' sto se ''loze na batine-One bi verovatno zelele drugacije,ali ,vecina uziva u tom sadomazohistickom paklu...


    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Мизогинија је нешто што дефинитивно постоји, а вероватно је и раширено. Додуше, није толико велики проблем да би Веран Матић основао фондацију или да се организује парада.
    Али причати како ето постоје дефектни људи који мрзе жене је... у духу Пешчаника. А то одмах загади тему...


    Нажалост, иако дугујемо поштовање сваком људском бићу, велики број људи, а међу њима су бар половина жене, нам дају разлог да их не ценимо нешто претерано.

    А ове приче мала пиша, генетика, мозак, импотенција, навијачи, странке... Пешчаник... приче за малу децу.
    Ko je pomenuo defektne ljude...taj pojam nema veze sa mizoginijom..U psihijatriji defektnost znaci nesto sasvim drugo...
    Pescanik,Veran Matic..ko to spominje..b92-to neme veze sa mojim postom...
    Mizoginija je ozbiljan poremecaj,a,sta rade mediji po tom pitanju,niti pratim,niti me zanima..


    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    .

    - Pre svega, šta znači mrzeti, u ovom slučaju sve žene?
    .
    Da li to što je neko mrzitelj žena svrstava istog u jednu od dve jedino moguće kategorije, pedere ili apstinente?
    Ne mogu da shvatim da se "vođenje ljubavi" može vršiti sa nekim koga mrzimo. Zar ne?

    - I kao poslednje, ali ne najmanje važno, pitanje na koje bi voleo da saznam odgovor, postoji li u psihologiji i suprotan pojam, za mrzitelje muškaraca?
    Ima li takvih?
    Mrzeti sve zene znaci ''bolest''...!!! I da se verovatno radi o ozbiljnom poremecaju...
    Na pocetku sam napisala da gay populacija nema veze sa mizoginijom...

    Apstinecija je opet drugo pitanje...

    A,ko nas tera da vodjimo ljubavi sa nekim koga mrzimo...

    Napisala sam da se mizoginija odnosi i na muskarce i na zene...to je poremecaj koji se odnosi na oba pola -i jedna i druga mrznjja se zove istim imenom...


    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    Da bi se donekle razumela psihologija ljudi, ne moze se stalno polaziti od sebe i svoja osecanja i ponasanje uzimati kao neku vrstu merila..

    Muskarac zenomrzac moze da "vodi ljubav" sa zenom iskljucivo zbog zadovoljavanja svoje potrebe, ali mu to moze biti i jedan od nacina da ponizavanjem zene iskaze svoju netrpeljivost..

    A na drugoj strani opet imamo zene koje su vaspitavane tako da se povinuju takvim muskarcima..kojima su batine i ponizavanja kao dobar dan, kao nesto normalno..

    I tako nadje krpa zakrpu..
    Na pocetku odlicno zapazanje,istinito...

    Muskarci sa zenama,koje mrze, ''vode ljubav'''(vodjenje ljubavi i sex,komunik.su sasvim razlicite stvari...mislim da si mislila prevashodno na sex.kontakt...)

    Ne samo da bi zadovoljio svoje potrebe i iskazao svoju netrpeljivost ,nego ,recimo i(ejaculacio praecos) kao izraz osvete prema zeni koja ne zasluzuje''njegovu ljubav,samim tim i njegovo seme'',jer ga je jednom razocarala(kad i koja zena,najpre majka?,)...

    A,te zene koje misle da su ''batine'' nesto normalno , psihicki su problematicne i veoma bolesne...
    Poruku je izmenio bellissima, 25.04.2010 u 19:45 Razlog: nepotrebno
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  10. #10

    Odgovor: Mizoginija...

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Gledala sam.


    (čak Mizerka nije ni zamišljena kao muškarcomrzac)
    U filmu ''Mizeri''...zena mrzi muskarce(Iako to na prvi pogled ne mozemo da zakljucimo...njoj je potreban objekat da bi zadovoljila svoje potrebe..i ona ga je pronasla u ranjenom piscu... )....i ovde se radi o ozbiljnim dusevnim poremecajima...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  11. #11

    Odgovor: Mizoginija...

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    U filmu ''Mizeri''...zena mrzi muskarce(Iako to na prvi pogled ne mozemo da zakljucimo...njoj je potreban objekat da bi zadovoljila svoje potrebe..i ona ga je pronasla u ranjenom piscu... )....i ovde se radi o ozbiljnim dusevnim poremecajima...
    razvismo diskusiju ...
    i dalje verujem zaključku prvog pogleda ... on nije hteo da bude njen, da ostane sa njom.. da bilo šta sa njom..
    nije hteo ni da diše ni da piše kraj nje(ne prelepe .. inspirativne face)
    zato ga je mučila

    inače ga je ludača o b o ž a v a l a. na svoj ludački način.

    __________________
    To nije primer muškarcomrziteljice...
    mada, možda.. sigurno bi mu bilo bolje da ga je kao takva (lujka) manje "volela"

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  12. #12

    Odgovor: Mizoginija...

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    razvismo diskusiju ...
    i dalje verujem zaključku prvog pogleda ... on nije hteo da bude njen, da ostane sa njom.. da bilo šta sa njom..
    nije hteo ni da diše ni da piše kraj nje(ne prelepe .. inspirativne face)
    zato ga je mučila

    inače ga je ludača o b o ž a v a l a. na svoj ludački način.

    __________________
    To nije primer muškarcomrziteljice...
    mada, možda.. sigurno bi mu bilo bolje da ga je kao takva (lujka) manje "volela"
    Mucila ga je jer je ''mucenje'' bolest...bilo fiizicko ili psihicko...(ovde u filmu je bilo i jedno i drugo...tezak oblik patoloske agresije ''ukljesten'' izmedju mnostva simptoma dusevnih poremecaja...(jos i uzivanje u celom kosmaru....)

    Ludacki nekoga obozavati nije normalno..i bolesna je transparentnost takvog stanja...

    .(znaci mi ga mrzimo... zapravo...negde iz dubine naseg nesvesnog bica bivamo opominjani da to nije dobro..pa se onda trudimo da ''ga obozavamo''..potiskujuci izvitoperene agresivne misli koje samo naviru i traze da budu zadovoljene...da bismo ih koliko toliko drzali pod kontrolom..mi se pokrivamo''kobajagi obozavanjem''...)
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  13. #13

    Odgovor: Mizoginija...

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    .(znaci mi ga mrzimo... zapravo...negde iz dubine naseg nesvesnog bica bivamo opominjani da to nije dobro..pa se onda trudimo da ''ga obozavamo''..
    ajme

    Tu je sa njene strane u igri sve bolesno,
    ali to nije primer muškarcomrzca ... izopačenosti o kojoj ovde pričamo.

    Ti to možeš tumačiti kako ti je volja ... ali, u pitanju je jedna opsednuta ludača.
    I mržnja koju je činjenično pokretao, bila je "samo" rezultat njegovog "otpora" i "opiranja" njoj i njenom "gostoprimstvu",
    a ne njenog apriori "negativnog stava" prema njemu.

    Još manje prema svim muškarcima.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  14. #14

    Odgovor: Mizoginija...

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    ajme

    Tu je sa njene strane u igri sve bolesno,
    ali to nije primer muškarcomrzca ... izopačenosti o kojoj ovde pričamo.

    Ti to možeš tumačiti kako ti je volja ... ali, u pitanju je jedna opsednuta ludača.
    I mržnja koju je činjenično pokretao, bila je "samo" rezultat njegovog "otpora" i "opiranja" njoj i njenom "gostoprimstvu",
    a ne njene apriori mržnje prema njemu.

    Još manje prema svim muškarcima.
    Da je u pitanju opsednutost..to je diskutabilno...pre nesto drugo...

    Ne pricam ja o Mizoginiji..na ovom primeru..

    Mizeri je,seti se ,naveden kao primer da zena ...moze takodje muciti muskarca...
    Kada nekoga mucimo,mi ga zapravo ne volimo...zar ne?!..U spoljasnjem svetu,.mi ispoljavamo neke simptome simpatija i osecanja prema nekome,ali,poterani iz mracnih tajnovitih dubina svoga nesvesnog bica'' zamaskirani u realnosti mozda bizarnim stvarima''...

    Spolja gledano, mi smo opsednuti covekom koji nas je fascinirao i mi ga kao zelimo..Zapravo mi smo emocionalno udaljeni i otudjeni od bilo kakvog zdravog osecanja ..jer nama rukovode nasi nagoni koji zahtevaju da budu zadovoljeni...

    Iza mrznje ove zene,(ali ne apriori mrznje...) koja kako ti kazes nastaje kao rezultat opiranja i ignorisanja poznatog pisca ,kriju se daleko dublji poremecaji...koji mogu izgledati kao da su nastali radi njegovog otpora...Oni tako i izgledaju...evo i tebi...ali vremenom ova zena bi trazila sve vise i vise...

    Ne tumacim ja ovo kako mi je volja nego mnogo pametniji i uceniji ljudi seli i napisali nauku koja se zove psihijatrija...


    Znamo koja dva najintenzivnija nagona rukovode nama..sexualni i agresivni...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  15. #15

    Odgovor: Mizoginija...

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Ne pricam ja o Mizoginiji..na ovom primeru..
    pa što tako ne kažeš
    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Mizeri je,seti se ,naveden kao primer da zena ...moze takodje muciti muskarca...
    Vidim ja da me nešto ubeđuješ, a sada vidim i gde od starta grešiš.

    Naime.. sećam se naravno
    nadovezala si se na moju tvrdnju kako žena ŽENU , kako rekoh - ne može mučiti i tlačiti..
    svojom kontra tvrdnjom da može ... i navela Mizeri.
    Pogrešno si ti to skopčala.


    A o ženskom mučenju muškaraca sam se u istom postu takođe izjasnila - "ubijaju" ih u pojam.
    Uglavnom.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •