NS - k'o s razglednice
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 35
  1. #1

    NS - k'o s razglednice

    Savremene razglednice gradova i turističkih mesta sve ređe viđamo. Valjda i zato jer se sve ređe nekome piše, onako sa markom.

    Razglednicama smo se hvalili na kakvo lepo mesto smo dospeli; slali smo ih od kuće da se vidi u kako lepom gradu živimo.

    Ne znam da li su fotografije za razglednice neka posebna kategorija u poslu sa fotoaparatom. Nije mi od značaja da li je neko svrstava u neku od vrsta umetničke ili komercijalne fotografije.

    Ja uglavnom fotografišem onako kako se za razglednice fotografiše: da se lepo i jasno vidi ono što se želi prikazati, da se motiv odabere tako da ističe ono što je lepo, da kadar prikaže to što se želi prikazati u najboljem svetlu. Da prikrijem koliko god je moguće kontejnere, kante za otpad, bilborde koji žele 'glavnu ulogu' u slici i drugo što ruži grad i sliku.

    Čini mi se da se oni koji imaju fotoaparate vrlo retko bave pravljenjem ovakvih, 'razgledničkih' fotografija.

    Fotografije za razglednice ne mogu se snimati pod bilokakvim uslovima: lepa razglednica zahteva lepo svetlo; odredjeno doba dana (kad sunce nije previše visoko ni previše nisko) kad senke nisu preoštre, 'tvrde'...

    Slikajući danas u gradu pod skoro idealnim uslovima (a oni su trajali ne više od jednog sata) došao sam na ideju za ovu temu. Naime, teško se može naći kolekcija fotografija nekog grada u kojoj slike u velikom broju ispunjavaju uslove da bude korišćene, gledane, kao razglednice.

    Ni naš grad na VC nema takvu kolekciju.

    Najavljuje danas Cecara 'Novosadski fotomaraton' ( http://www.vojvodinacafe.rs/forum/665673-poruka74.html ). No, po iznetim propozicijama to neće biti fotografije - razglednice Novog Sada.

    Pa, da prionemo i na ovoj temi napravimo kolekciju 'razglednica' Novog Sada (i Tvrdjave, naravno), kolekciju kakvom želimo da predstavmo naš grad.

    Pretpostavljam: kad počnete da slikate ili probirate ono što već imate slikano, ustanovićete da se relativno mali broj motiva ponavlja kao slika - razglednica Novog Sada. Da pokušamo i da povećamo taj broj uključujući i delove grada koji do sada nisu uobičajeno stizali na razgldenice.
    Poruku je izmenio Cecara, 28.01.2015 u 21:11

  2. #2

    Odgovor: NS - k'o s razglednice

    volim novi sad pocetnice
    poz pocetnik II.
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  3. #3

    Odgovor: NS - k'o s razglednice

    kao prvo.... veliko hvala nenadu na strpljenju i entuzijazmu što se slika novog sada tiče.....
    prelepe su. imaju dušu...
    čudno kako sam gledajući te slike ( koje uzgred budi rečeno svaki put gledam i sa nestrpljenjem nove iščekujem ),
    postala veliki "obožavatelj" novog sada

  4. #4

    Odgovor: NS - k'o s razglednice


    da znate da su te slike i velika pomoć u mom poduhvatu da ubedim moje muške da se preselimo u novi sad

    pitala sam mamu neki dan odkud to da nije više "naginjala" novom sad umesto beogradu, s obzirom da je sremica

    nije umela da mi odgovori na to pitanje

    ali nikada nije kasno, sva sreća

  5. #5

    Odgovor: NS - k'o s razglednice

    Ne znam da l' ove meću na razglednice ali evo



    all rights reserved



  6. #6

    Odgovor: NS - k'o s razglednice

    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  7. #7

  8. #8




    Poruku je izmenio Cecara, 26.04.2011 u 09:05 Razlog: uzastopni postovi

  9. #9

  10. #10

    Odgovor: NS - k'o s razglednice

    Šetnja Beogradskim kejom







    spomenik Azerbejdžanskom kompozitoru Uzeiru Hadžibejliju

    Uzeir Hadžibejli
    Poruku je izmenio Cecara, 28.01.2015 u 21:13
    Ako ne znaš pametno govoriti, pametno ćuti !

  11. #11

  12. #12

    Odgovor: NS - k'o s razglednice

    Ime: IMG_0086.jpg Pregleda: 346 Veličina: 96.9 KBIme: IMG_0585.jpg Pregleda: 322 Veličina: 86.6 KBIme: IMG_3704.jpg Pregleda: 335 Veličina: 92.8 KBIme: IMG_3794.jpg Pregleda: 327 Veličina: 56.6 KBIme: IMG_3797.jpg Pregleda: 290 Veličina: 71.4 KB

    Moj skromni doprinos..
    bolje imati nego nemati

  13. #13

  14. #14

    Odgovor: NS - k'o s razglednice

    Slikao sa Motorolom Milestone:















    Ne prilazi ne prilazi sa mnom u noc ne odlazi...ni kelneri ni devojke ne vole ovakve momke. Nije ovo sto za dvoje,skloniste je ovo moje ,zato se okreni i ne prilazi...

  15. #15

    Odgovor: NS - k'o s razglednice

    Dani dugih senki










Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kartofilija - Razglednice
    Autor sati u forumu Hobi - Uradi sam
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 08.11.2009, 13:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •