Žene varaju više i bolje od muškaraca
Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
  1. #1

    Žene varaju više i bolje od muškaraca

    "Iako su muškarci oduvijek imali goru reputaciju po pitanju nevjere od žena, najnovije istraživanje pokazalo je da su žene gore bolje to skrivaju i lažu, te je manja vjerojatnost da će biti uhvaćene.

    Jednostavno rečeno, žene su u tome bolje od muškaraca.

    Kada žene varaju muškarce, diskretnije su, drže to u tajnosti i bolje se nose u ostalim životnim područjima.

    Prema dr. Davidu Holmesu, psihologu sa Sveučilišta Manchester Metropolitan, žene varaju više nego ikada. Nedavno je istraživanje pokazalo da oko 20 posto muškaraca vara svoje partnerice, a žena koje varaju ima oko 15 posto, ali one se znatno drugačije ponašaju od muškaraca kada to rade.

    Žene su oduvijek varale, ali u zadnjih 20 godina brojka je drastično porasla. Žene su zaposlene, tu su mailovi, internet, chat, mobiteli, službeni put... žena u današnje vrijeme često ima priliku sresti i upoznavati druge muškarce te započeti aferu.

    "Najveća je razlika u tome što su žene vještije u skrivanju afere od muškaraca", kaže Holmes, a ako se tome dodaju i rezultati nekih drugih istraživanja, koja su pokazala da između osam i 15 posto djece odrasta uz oca koji misli da je biološki otac, slika je potpunija. To je puno žena s puno tajni!

    Žene su bolje u mentalnom multi-taskingu. Bolje muljaju, bolje pamte detalje i uvjerljivije su kada lažu. Muškarcima se događa da zaboravljaju i rade greške, a vole se i hvaliti svojim aferama.

    Žene su racionalnije, mogu biti cool čak i onda kada se nalaze u vrtlogu strasti. Mit je da su žene romantičnije, tvrdi Holmes. Neće dopustiti da afera utječe na ostatak njihovog života.

    Varanje nije u redu, ali laganje o tome neće situaciju još više pogoršati. Kada je u pitanju nevjera, ljudi lažu kako bi svoje bližnje poštedjeli boli i često si govore: "Ono što se ne zna ne može naškoditi."

    "Žene čuvaju tajnu jer su svjesnije onoga što mogu izgubiti. Ako imaju djecu, bit će posebno pažljive kako ih ne bi povrijedile", kaže dr. Holmes.

    I dok će se muškarci više puta upustiti u aferu i spavati s više žena, žene su opreznije prilikom odabira.

    Jednom kada muškarac odabere životnu partnericu, na neki način postane emocionalno slijep, tvrdi doktor Holmes.

    Ako muškarca upitate za nevjeru, on će priznati, ali ako ga upitate za ženu i mogućnost nevjere, smijat će se i reći da je to besmisleno.

    Muškarci vole misliti da žene ne varaju, a žene žele da oni tako misle. Zaista nije čudno što su onda vještije u skrivanju afere."


    Boldovao memento

    ene varaju vie i bolje od mukaraca - sex&veze

    Meni se čini da sve ovo ima smisla i da nije baš daleko od istine. Šta vi mislite o ovom istraživanju?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Žene varaju više i bolje od muškaraca

    Uh ne bih se slozila sa ovim.
    Zene bolje lazu? Ne bi ja to tako generalizovala.Ima zena koje lazu za medalju ali ima i muskaraca koji se ne secaju kad su rekli istinu,lazu,mazu,muljuju,prevrcu sve sto nosi suknju....
    Da zene pamte...pa sad,pamtim puno toga.
    Da su zene opreznije. Jesu,ali to bi pre rekla da su racionalnije,trezvenije od muskaraca.Mada nije pravilo.
    A da ce muskarac priznati aferu ni u ludilu nece.Pricace svakakve gluposti,graditi odbranu na napadu partnerke,izmisljati da je bio pijan,da se ne seca,ali priznati NECE.
    Ovo je ipak samo moje licno misljenje i zapazanje.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  3. #3

    Odgovor: Žene varaju više i bolje od muškaraca

    Kako koga.Ja sam ponosan i mogu to javno reci da mene moja devojka nikad nije niti je pomislila da me prevari.Toliko je vezana za mene da ja to recima ne mogu da objasnim.

Slične teme

  1. Šta vas najviše nervira kod muškaraca?
    Autor _baba_ u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 330
    Poslednja poruka: 27.07.2012, 03:30
  2. Da li se vidimo očima muškaraca?
    Autor ravnicari u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 16.06.2012, 23:27
  3. Tipovi muškaraca po nadimku kojim vam tepaju
    Autor Aiko u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 22.05.2011, 13:29
  4. Imala seks sa 5.000 muškaraca!
    Autor Turkmenbashi u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 15.08.2010, 15:00
  5. Da li žene rade više od muškaraca?
    Autor lenjivica u forumu Pričaonica
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 01.06.2010, 01:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •