Pokrajina treba da upravlja i policijom - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 21 od ukupno 21
  1. #16

    Odgovor: Pokrajina treba da upravlja i policijom

    Pa zar već ne upravlja.A ako kako gosn.Čanak kaže da treba,mislim da će to biti na sveti nikad,ili malo sutra.Mora Čanak malo da gukne koju,pa dosta je i ćutao i prtio.:hmm:
    Poruku je izmenio tetkaD, 10.04.2010 u 20:23 Razlog: slovna greška

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Pokrajina treba da upravlja i policijom

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Tekst nema ama nikakve veze sa ovom temom, ne znam da li sam bio dovoljno jasan - u ovom slučaju ti podržavaš da se policijska uprava u pokrajini centralizuje, da se nekih sedam takvih centara pretvori u jedan. Jasnije malo?

    Periferni detalji? Ovde je bezbednost periferni detalj? Izvini, ko ovde koga pravi ludim? Čanak nam priča da to doprinosi bezbednosti samo propušta da nam otovri oči na koji način, pralinica bar iskreno kaže - koja bre bezbednost, sve je zapravo proces daljeg federalizovanja Srbije i varaćanje na ono iz '74. za šta se LSV otvoreno zalaže i danas.

    Nenadov tekst slobodno vrati tamo odakle je i uzet, promašila si temu. Direkcija policije svakako ostaje u Beogradu, Dačić ostaje ministar, ovde je reč o drugačijem uređenju organizacije policija na teritoriji Vojvodine po uzoru na onu iz '74.

    Aman ... ajde polako ... č i t a j .. m i ... s a ... u s a n a ...
    očigledno ne govorimo istim jezikom.

    Što si "ljubomoran" na nenadov pametni text?
    Tekst i te kako ima veze sa ovom temom.
    Pitanje ti je bilo: zašto i da li neko (u ovom slučaju Vojvodina) treba da upravlja sobom.(i hodnikom)
    I svojim institucijama.
    I svojim policijama.
    I svojim novčanicima.
    (sve je to isti koš... i jedno pitanje povlači drugo...)

    Ti očekuješ da ti ja kao mali Perica odgovorim ono što si ti zamislio da malo ja treba da ti odgovori,
    pa da se smiriš.

    Shvataš ti poentu.
    Ljudi hoće da uzmu svoju stvar (bez aluzija, molim) u svoje ruke. Konačno.
    Ja sam ti navela- citirala tu težnju još iz vremena Vidovddanskog Ustava, koja nesumnjivo ne prestaje da plamsa... (čitaj talasa)
    Dosta im je bilo uprave na štapu i dugačkom kanapu,
    dosta uzimanja bez pitanja domaćina, grabeža od strane nekolicine "veličanstvenih" ...
    .. tata i mama koji diktiraju iz centrale i morpheovom azbukom iz iste šalju poruke, odgovore i naređenja..
    .. koji kao vrhunska pamet određuju šta je u kojoj oblasti i delu zemlje kome primarno i bitno..
    .. i koji će se potez kada i kako povući ...
    .. i ko je krimos pa treba da poseti Sud i Zatvor - a ko ne.

    Eto zato Vojvodina mora da upravlja svojom policijom.

    Kapito?

    il' opet jok ?

    Ako je jok ... saću i da ti nacrtam ...

    _____________
    i ti si baš baaaaš siguran da će sve to što si naveo "ostati" tamo gde si naveo .
    Poruku je izmenio CHichaGlisha, 10.04.2010 u 21:21

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "

      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Pokrajina treba da upravlja i policijom

    Pa tako lepo napiši, Vojvodina treba da ima pokrajinsku policijsku upravu zato što se ja kao i LSV zalažem za status Vojvodine po uzoru na onaj iz '74. i da ne postoji drugi racionalan razlog za formiranje pokrajinske policijske uprave kako Čanak uvija u foliju.

    Čuj ljubomoran na Nenadov tekst (zapravo je tekst V. Ćorovića a njegov autoritet stvarno nemam nameru da preispitujem), ja i dalje tvrdim da tekst nema nikakve suštinske veze sa ovim što se dešava. Ti, koja zdušno podržavaš Čankovu platformu o Vojvodini kao zasebnoj federalnoj jedinici sa labavom vezom sa ostatkom Srbije ćeš svakako podržati svaku LSV inicijativu u tom pravcu i to je meni savršeno jasno.

    Samo što će ti ljudi (što bi da uzimaju stvar u svoje ruke) morati sve to da izvedu kroz promenu važećeg ustava.

    Ovakvim aktom bi se ukinule postojeće područne uprave koje u pokrajini postoje, da bi se zamenile jednom u Novom Sadu. Vojvođani, upravljaju svojom policijom, celim južnim Banatom koordinira policijska uprava u Pančevu, srednjim ona u Zrenjaninu itd. Te policijske uprave bi se transformisale u ništa drugo nego policijske stanice, a uprava za celu pokrajinu bi bila u Novom Sadu. Kakva decentralizacija, ko ovde vidi decentralizaciju mož' se ubije odmah. Sedam uprava se zamenjuje jednom.


      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Pokrajina treba da upravlja i policijom

    Samo što će ti ljudi (što bi da uzimaju stvar u svoje ruke) morati sve to da izvedu kroz promenu važećeg ustava.
    a taj važeći Ustav beše onaj kvazimodo..
    u kome je inače sto godina nemoguće promeniti i zapetu, a kamoli slovo

    OSIM

    kada koštica uzme ...

    (posle miloševićevog kretenskog ratovanja i još kretenskije kapitulacije.. i kompletne izdaje...
    i naređenja o povlačenju vojske i policije Srbije sa teritorije Kosova.. i predaje teritorije..
    i predaje svih ključeva (uz potpis, izvinjenje i mašnicu) u ruke pitajBogakoga "%$/#"/&%#/&%(#&%" )

    i naknadno pametnjaković dopiše da je Kosovo neotuđivi deo Srbije... i da ga niko nikada, nikako ne sme ni pipnuti, a kamoli gajiti pretenzije prema njemu...


    ...ako na taj Ustav misliš ... onda držim palčeve da to što pre učine.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "

      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Pokrajina treba da upravlja i policijom

    Mislim da jedan jedini Ustav Republike Srbije. Da taj ustav je neophodno promeniti i neophodno je promeniti zakon o policiji da bi se sprovelo ovo što Čanak zamišlja u vezi pokrajinske policijske uprave.

    p.s. Paz' da te ne zabole palčevi


      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Pokrajina treba da upravlja i policijom

    a ti se ne pravi TurkmenToša ...

    znaš ti dobro... nije Čanak jedini kome gluposti smetaju,
    i nije pitanje pokrajinske uprave policijom jedino pitanje koje se ori Vojvodinom i Srbijom .


    zato "Smej se smej, samo se smej... najlepši si kad se smeješ"

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "

      Vrh

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Daljinski upravljač
    Autor SQUAW u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 07.04.2013, 00:38

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •