Da li biste se odrekli šećera u korist godina života?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 18
  1. #1

    Da li biste se odrekli šećera u korist godina života?

    Manje secera(glukoze) u hrani produzuje zivot i sprecava rak...

    * Sugar can suppress the immune system.
    * Sugar can upset the body's mineral balance.
    * Sugar can contribute to hyperactivity, anxiety, depression, concentration difficulties, and crankiness in children.
    * Sugar can produce a significant rise in triglycerides.
    * Sugar can cause drowsiness and decreased activity in children.
    * Sugar can reduce helpful high density cholesterol (HDLs).
    * Sugar can promote an elevation of harmful cholesterol (LDLs).
    * Sugar can cause hypoglycemia.
    * Sugar contributes to a weakened defense against bacterial infection.
    * Sugar can cause kidney damage.
    * Sugar can increase the risk of coronary heart disease.
    * Sugar may lead to chromium deficiency.
    * Sugar can cause copper deficiency.
    * Sugar interferes with absorption of calcium and magnesium.
    * Sugar can increase fasting levels of blood glucose.
    * Sugar can promote tooth decay.
    * Sugar can produce an acidic stomach.
    * Sugar can raise adrenaline levels in children.
    * Sugar can lead to periodontal disease.
    * Sugar can speed the aging process, causing wrinkles and grey hair.
    * Sugar can increase total cholesterol.
    * Sugar can contribute to weight gain and obesity.
    * High intake of sugar increases the risk of Crohn's disease and ulcerative colitis.
    * Sugar can contribute to diabetes.
    * Sugar can contribute to osteoporosis.
    * Sugar can cause a decrease in insulin sensitivity.
    * Sugar leads to decreased glucose tolerance.
    * Sugar can cause cardiovascular disease.
    * Sugar can increase systolic blood pressure.
    * Sugar causes food allergies.
    * Sugar can cause free radical formation in the bloodstream.
    * Sugar can cause toxemia during pregnancy.
    * Sugar can contribute to eczema in children.
    * Sugar can overstress the pancreas, causing damage.
    * Sugar can cause atherosclerosis.
    * Sugar can compromise the lining of the capillaries.
    * Sugar can cause liver cells to divide, increasing the size of the liver.
    * Sugar can increase the amount of fat in the liver.
    * Sugar can increase kidney size and produce pathological changes in the kidney.
    * Sugar can cause depression.
    * Sugar can increase the body's fluid retention.
    * Sugar can cause hormonal imbalance.
    * Sugar can cause hypertension.
    * Sugar can cause headaches, including migraines.
    * Sugar can cause an increase in delta, alpha and theta brain waves, which can alter the mind's ability to think clearly.
    * Sugar can increase blood platelet adhesiveness which increases risk of blood clots and strokes.
    * Sugar can increase insulin responses in those consuming high-sugar diets compared to low sugar diets.
    * Sugar increases bacterial fermentation in the colon.

    izvor



    da li bi ste ogranichili dnevni unos na neophodnih 1800 - 2000 kalorija (zdravih, industrijski nepreradjenih namirnica) u korist zdravog organizma i potencijalno dugog zzivotnog veka ili bi ste radije zziveli bez ikakvih restrikcija (pa sad, kako god i koliko god...)?
    & underpaid......

  2. #2

    Odgovor: Da li bi ste se odrekli shechera u korist godina zzivota?

    Sutra da kazu "The time is now" ne bih se odrekao

  3. #3

    Odgovor: Da li bi ste se odrekli shechera u korist godina zzivota?

    Secer drzim u kuci iskljucivo radi gostiju koji piju kafu sa secerom i tako pokoji kolac kada sprckam (ja ih ne jedem).
    Kafu, caj, limunadu pojem iskljucivo bez...
    Ali ne da bih zivela sada 100 godina vec jednostavno mi tako prija...
    Budi pametan i pravi se lud

  4. #4

    Odgovor: Da li bi ste se odrekli shechera u korist godina zzivota?

    Nisam asketski tip, i tesko bih se odrekla u "ime vishih ciljeva".......jednostavno - to me frustrira!
    Ali, Bogu hvala, nisam neumerena....... (na duge staze).
    ... ako mi se sada, danas, "u ovom periodu", jede (shtetno) slatko - jeshcu, jer znam da mi se posle jedan dobar period nece jesti.

  5. #5

    Odgovor: Da li bi ste se odrekli shechera u korist godina zzivota?

    Ranije sam pretjerano šećerila čaj...kafu (kada pijem povremeno)...cedevitu sam šećerila...ali sam se prošla toga, i počela sam da koristim smeđi šećer, nekako mi bolje prija.
    Ja primat dajem slanom jelu ispred slatkog, pa se ne bi moglo reći da sam neumjerena u konzumiranju istog...ali osjećaj koji daje kašikanje fila neke doobre torte, ili bezobrazno dobri palačinci, nema cijenu.
    Nisam dovoljno jaka da bih se odrekla istog. Dok trajem, nek' lajem.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  6. #6

    Odgovor: Da li bi ste se odrekli shechera u korist godina zzivota?

    Volim da budem zdrava, ali ne bih volela dugo da zivim..zato se umereno odricem nezdrave hrane, taman da ubodem tu zlatnu sredinu..

    Za sad mi odlicno ide..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  7. #7

    Odgovor: Da li bi ste se odrekli shechera u korist godina zzivota?

    i ja sam tu negde. volim da budem zdrava ali ne bih volela (pre)dugo da zzivim. mada bih vishe volela da poginem nego da umrem usled neke raspad bolesti.

    od petnaeste do tridesete sam zzivela iskljuchivo na shecherima. od toga godinu dana intenzivno. chini mi se da sam samo pushila i jela chokoladne bananice.

    kad sam pochela da brinem o borkovom zdravlju morala sam i svoju ishranu da korigujem. bilo bi licemerno da on ne sme da jede neshto shto ja smem. shto sam vishe uchila o ishrani i o nachinu na koji funkcionishe organizam sve su mi se manje jele neke "hrane". kokakolu i ta gazirana sranja ne pijem uopshte i ne trazze mi se. kolache mogu da pravim u neogranichenim kolichinama i uzzivam u tome ali ne mogu da ih jedem kao nekad. zapravo shto manje unosim shechere sve mi se manje trazze. sada mi je chak i u pmsu dovoljan shecher iz vocha. pojedem dve tri banane i oket sam.

    chini mi se da bi ljudi bili zdraviji glavi a ne samo u telu kad bi eliminisali junk iz ishrane.
    & underpaid......

  8. #8

    Odgovor: Da li bi ste se odrekli shechera u korist godina zzivota?

    Koka kolu sam probala kao dete i vise nikada je nisam okusila, joj kako je to meni bilo gadno..ne pijem nikakve sokove, jezim se i na samu pomisao..kafu, caj iskljucivo bez secera, a omiljeno pice mi je hladna voda..
    Ali zato volim cokoladu, volim napolitanke, sladoled i neke vrste kolaca i torti..cokoladu jedem otprilike tri puta nedeljno, u dozi od jedne cokoladice..sladoled u proseku jednom u dve nedelje i tada malo znam da preteram..a kolace i torte pravim samo za praznike i rodjendane, namerno to radim jer smatram da nema potrebe cesce da se jede, nista pametno u njima nema..

    Maski je potpuno u pravu kada kaze da kad bi ljudi jeli manje secera, bili bi zdraviji i u glavi..imala sam nekih uzasno teskih i stesnih perioda u zivotu, kada sam spas nalazila u slatkisima..i trenutno mi bude bolje, ali kada dejstvo prodje, a vrlo brzo prodje, padala sam jos dublje..prestala sam to da radim, ima i pametnijih nacina da se popravi raspolozenje..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  9. #9

    Odgovor: Da li bi ste se odrekli shechera u korist godina zzivota?

    Od kad znam za sebe.. a znam za sebe vrrrrrrrrrrrrrlo dugo, konzumiram šećer u ne.normalnim količinama.
    i sve ostalo što se smatra štetnim.
    Nije da se time hvalim, već sam jednostavno dugo prihvatala svoj metabolizam kao - "ubrzan".

    Po/dostigla sam tako sami vrh rizičnosti žiulenia.. svi faktori su tu.. ali.. ja ih ne registrujem. Ne smeta mi ništa,
    ako izuzmem činjenicu da me nedavno drmnula klima pa mi se tu metabolizam malčice usporio,
    što je prouzrokovalo čudnu reakciju zmijskoga tjela.. koja se da videti po dobijenom ubrzanju u oblinama


    Mislim da ću se voljenog šećera .. a i još voljenije prasadi samo zbog toga - ovih dana odreći.
    ne volem preveč oblina i oblutaka.





    znam... sledi mi teška i mukotrpna borba... s'dušom







    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  10. #10

    Odgovor: Da li bi ste se odrekli shechera u korist godina zzivota?

    Verovatno biX.
    Kada bi mi saopstili da ne smem ni zera.
    Za sada ga jedem kroz razne namirnice ali gledam da bude umereno i gledam da ne bude uvece. Secer uneshen uvece "radi" celu noc, opterecuje srce, bubreZe i vecinu vitalnih organa.. Ko iJole oslushne soBstveni organizam, chuce koliko se dukchije spava kada ga je manje.
    Onaj uneshen ujutru se bolje i lakse potrosi tokom dana..

    I jos ovo.. Verujem da vec svi znate da kad kupujete smedji da je bitno da bude trshchani jer je onaj u zuto-belom pakovanju koga ima u svim prodavnicama, repni, obican beli samo karameliziran i kupivsi njega, potrosili ste samo malo vise para a niste nista uradili.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  11. #11

    Odgovor: Da li bi ste se odrekli shechera u korist godina zzivota?

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku


    da li bi ste ogranichili dnevni unos na neophodnih 1800 - 2000 kalorija (zdravih, industrijski nepreradjenih namirnica) u korist zdravog organizma i potencijalno dugog zzivotnog veka ...)?
    Jesam i opet bih !
    Naš organizam je na našu sreću toliko savršen, ali i toliko glup, da funkcioniše po našim naredbama i drži ih se slepo i bez imalo odstupanja. Ako ga navikneš na loše, pratiće te, ako ga navikneš na dobro, pratiće te... Problem je u našim navikama, a "moć navike žig prirode menja".
    Stvari se menjaju nabolje, hteli mi to ili ne... [SIGPIC][/SIGPIC]

  12. #12

    Odgovor: Da li bi ste se odrekli shechera u korist godina zzivota?

    ..Nikad,a možda ni tad...
    The rest...is silence.

  13. #13

    Odgovor: Da li bi ste se odrekli shechera u korist godina zzivota?

    Citat Luter kaže: Pogledaj poruku
    ..Nikad,a možda ni tad...
    Tako i ja.
    Ja bih mogla da zivim na slatkom. Torte, kolaci, cokoladice, praline, napolitanke, sve, bukvalno. Kafu i caj pijem bez secera, jer mi prijaju tako, ali sve ostalo?
    I inace se ne hranim nesto posebno zdravo (osim leti, kad mi procveta bastica iza kuce pa ima povrca na izvoz), pa mi ovi slatkisi dodju zimi kao melen na ranu. Inace, od 4 bele smrti, ja se uglavnom tovim sa 3: belo brasno, beli secer i so. Sad, dodju periodi kad mi ne treba nijedno, ali a mi dozvolis, ja bih zivela na slatkisima. Pod tim slatkisima, podrazumevam i voce, koje mi je draze od povrca.
    Krek, krek.. Ne gudra

  14. #14

    Odgovor: Da li bi ste se odrekli shechera u korist godina zzivota?

    Jesam malo smanjio sa konzumacijom šećera u poslednje vreme ali ne bih mogao bez makar malo šećera u kafi ili čaju .
    Prvi utisak uvek vara

  15. #15

    Odgovor: Da li bi ste se odrekli shechera u korist godina zzivota?

    Ja nisam neko ko se bilo cega odrice.
    A da li bih? Da mi zivot zavisi od toga verovatno da bih.Ali.....
    Nesto sto sam naucila u zivotu jeste da nije trik odricati se,pa onda biti zeljan slatkog ili slanog ili cega drugog.
    Vazno je nauciti oslusnuti sebe.Da li to organizmu prija.
    Treba znati biti umeren.
    A to ipak nije lako.
    Najveca vlast je vladati sobom.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. U korist svoje štete
    Autor memento u forumu Psihologija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 10.08.2017, 19:54
  2. Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?
    Autor Lady S u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 131
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 17:31
  3. Zanimljivosti iz života velikana
    Autor GlorijaDruga u forumu Biografije poznatih ličnosti
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 21.08.2012, 00:42
  4. Juka - Drvo života
    Autor silvia u forumu Biljno carstvo
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 29.06.2012, 10:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •