Rastko Pocesta - Strana 5
Strana 5 od 8 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 113
  1. #61

    06 Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku

    A ima tekstova i od ranije evo ovo je napisao sa nekih 7-8 godina?!

    недеља, 28. фебруар 2010.
    O bombardovanju, by R.Pocesta

    Evo jednog eseja koji sam napisao pre pune 4 godine, a koji sam tek sada pronašao putem opcije "Search" na kompjuteru:

    ---

    O bombardovanju

    Za mene je najveće poniženje u istoriji zemlje bio 24. mart 1999. godine, kada sam konačno shvatio dve tužne činjenice da se ceo demokratski svet digao protiv moje zemlje, što me je dovelo do zaključka da živim u totalitarnoj tiraniji, u čije ime je počinjeno mnoštvo zločina protiv čovečnosti, krvavih, nebrojeno surovih, krvavih i monstruoznih masakara, pa i jedan genocid. A druga tužna činjenica, jeste da smo sada i zvanično izgubili izvor cele naše istorije, kolevku našeg naroda Kosovo. To je tužna realnost, koju moramo prihvatiti i isto tako se moramo složiti da ne postoji način da Kosovo i Metohiju povratimo nazad, kao teritoriju Srbije, odnosno Jugoslavije. Punih 78 dana Srbija je bila pod bombama međunarodne zajednice, koja je pokušavala da zaustavi etničko čišćenje mad albanskom populacijom na Kosovu. Ne, na Balkanu se ništa ne može postići silom i ako stalno to svi pokušavaju, a ponajviše sami Balkanci. Uskoro je protiv predsednika moje države podneta optužnice za ratne zločine i zločine protiv svih principa i načela čovečnosti, ali on je još godinu i po dana sedeo u udobnoj, predsedničkoj fotelji u njegovoj zvaničnoj rezidenciji, na Dedinju. Tih 78 dana bolelo me je više nego bilo šta drugo što smo moja zemlja i ja ikada preživeli u celoj istoriji našeg naroda. Ovim želim da poručim da razloga za oružanu interveniciju jeste bilo, ali da je strategija savezničkih snaga pogrešna, ne samo u Jugoslaviji, već i u Avganistanu i Iraku, kao i mnogim drugim totalitarnim tiranijama, u kojima su nevini civili više stradali od krvoločnih monstruma koji su obitavali na tim teritorijama. I zato ovim tekstom želim da pozovem sve članice NATO a da promene strategiju rata, jer sam siguran da im njihova savremena i maksimalno usavršena tehnologija to u potpunosti dozvoljavaju.

    R. Pocesta, 28. mart 2006. godine


    Na dan 28.Marta 2006. Mali Pocesta je imao samo 7-8 godina i vec tada je znao sta su to:
    najvece poniženje
    demokratski svet
    totalitarna tiranija
    zlocin protiv covecnosti
    krvavi, surovi i monstruozni masakri
    pa i jedan genocid.

    Mali podseca na Pavela Morozova kojeg je ubila sopstvena porodica...bio je odani komunjara te je svog oca i rodbinu koja se protivila kolektivizaciji..da bi ga na kraju ubili baba i deda

  2. #62

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    u ovim nekim prethodnim postovima sve odise
    evergrinom i cistom klasikom.
    Podseca me na ono :
    Mi smo u pravu.
    Mi smo zlatni.
    Oni su prvi pucali a mi smo uvek samo odgovarali.
    А није ти никад пало на памет да, ако ово није истина, није истина ни "ми смо нацисти и шљам најзадњи, а они су анђели"? Није ти пало на памет да има неке средине?

    i onda, naravno, ide i antologijska recenica :
    "niko tebe ne kritikuje sto si drugaciji , vec zato sto si dete."
    nije toliko bitno sta decko pise, bitno je sto je dete. Predmet zloupotrebe.
    Mislim..da...jeste..jeste.
    Нисам написао да га критикујемо што је дете већ зато што пише будалаштине и да критикујемо оне који злоупотребљавају дете. Шта је проблем, ћирилица?


    pre bih rekao da je osnovni problem sto je decko stao pred ogledalo ,
    i napisao neke stvari koje se ne uklapaju u njihovu projektovanu sliku, da ne kazem bukvar
    pun livada i cveca , o nama tako divnim i bezgresnim.
    Decko nam je mozda dao lekciju iz nekog drugog bukvara
    da bi i mi stariji trebali da stanemo pred ogledalo i malo objektivnije gledamo na stvari.
    Pogledamo problem iz raznih uglova bez primesa pristrasnosti i opravdavanja jer
    smo mi uvek u pravu samim tim sto smo mi.
    Тако је, проблем је то велики. Ово је мантра верника Пешчаника: ко год нас критикује, мрзи нас јер говоримо ружну истину. Не, ја Пешчаник не подносим јер је лажовско фашистичко одурно смеће.

    И стално ова прича о "нама тако дивним и безгрешним". Нико не тврди да смо ми дивни и безгрешни. Али то Пешчаничаре не спречава да се боре против тога. Јер ако би се рекла истина, да неистомишљеници две сиктаве Светлане не мисле да смо ми дивни и безгрешни, онда оне не би биле једини праведници, једини који се усуђују да кажу истину...

    Citat chichaglisha kaže: Pogledaj poruku
    "po izloženom široko prihvaćenom viđenju, ko god danas napada miloševićevu politiku prema inostranstvu i ostatku bivše jugoslavije, ne napada miloševića nego blati srbiju."
    (naravno peščanik )
    Глупост и неистина. Наравно, из Пешчаника је.
    Ко напада Милошевићеву политику према остатку СФРЈ, напада Милошевићеву политику према остатку СФРЈ.
    Ко блати Србију, блати Србију.
    Могуће је да неко критикује Милошевићеву политику а да не блати Србију.
    Могуће је да неко критикује Милошевићеву политику и да блати Србију.
    Ако неког оптуже да блати Србију не значи да то раде зато што критикује Милошевића. Елементарна логика.

    nešto moraš biti.. Ako nisi dete onda si žena, izdajnik, strani plaćenik or paćenik ili možda stara komunjara, ili si peder.. Ili
    ko zna šta.
    По стоти пут, није проблем што је дете дете, већ што пише будалаштине и што њиме манипулишу, а представљају га ко генијалца.

    prvi deo miŠljenja:

    Šta mene u startu nervira.. Ne samo na ovoj, nego na svakoj političkoj temi!?
    Dovoljno je da neko zine i zausti da kaže ... Parafraziram:
    1. Ne sviđa mi se ovaj sistem, zato što je od miloševića pa na ovamo postao bio i ostao: štetan, lažovski (a ko laže taj krade, pa tako ) i lopovski
    2. Rat 1999 je bio jedno veliko, bezumno i glupo njesra..
    2.a. - a tadašnji predsednik još veće..
    3. Ratko, radovan, Šešelj, pavković, lazarević i ostali.. Su tamo gde im je i mesto. A bogme i milošević je na pravom mestu.
    4. Istetoviran lik Đokovića ne bi' nosio na čelu, a ni sliku u novčaniku
    5. Protivim se svakom nasilju
    6. Poštujem kulturu svakog naroda i države
    7. Nacionalnost, vera, boja mi nisu smetnja da .....
    S t o p!!!
    Ma.. Šta mi reČe!?
    Odma’ volonteri: Veliki državni prijatelji, čuveni istoričari, iskusni arheolozi, k'o na pištaljku okupljeni, krenu da kopaju.. Da čeprkaju.. Da njuškaju.. Da virtuelno skeniraju i seciraju
    kako bi pronašli dokaz-kosku
    i njome anulirali svaku govornikovu reč do_kazavši:
    - da je koska trula.. I uopšte nije sa naših svirala jer nije čarobna Kad se u neku našu kosku dobro dune ona odma’ zasvira kao frula :
    Ili "ko to kaže ko to laže srbija je mala.. Nije mala nije mala stoput ratovaaaalaaa"
    ili "spremte se spremte četniciiiii iiii, strašna će borba da budeee"
    što u prevodu znači
    - to je podmukla, lažljiva i prevarantska koska koja lupeta sve same gluposti
    i što je još važnije
    -sistem je baš izuzetno mnogo, veoma odličan !!! I idiličan.

    Prema tome - ja mrzim "linč u pokušaju" i još više "udružene linčere pokušavače"..
    Kao i na prečac (ili na mamac foru) o nekome donešeni sud..
    I konačno mišljenje.
    У Пешчаном свету нема средине. Све је црно и бело.
    Ако се усудиш да се не сложиш са делом мишљења просечног Пешчара, ти си Милошевићевац-радикал-ратни злочинац и уједаш младе Албанце за врат.

    "1) priznajem kosovo kao nezavisnu državu"
    ovde je, ne mnogo bitno da li je on druge nacionalnosti ili nije.
    Moje lično mišljenje:
    Što se ovog pitanja tiče - želje su jedno a stvarnost drugo.
    Hteo ne hteo moraš da "priznaš" nešto što ti je debilni predsednik za svog mandata upropastio. I u ime naroda potpisao. I to posle bombardovanja celog sveta - pred celim svetom.
    I da se pomiriš sa tim.
    Нико из Србије никад није потписао независност косовских Шиптара.

    da si bio lakoverni glupan koji je ludaka pusto da mu se sa mirom, sa zemljom, sa politikom i sa životom igra
    - kao sa lego kockicama.
    U ime naroda.
    I da se ludak lepo naigrao.. I izigrao te.
    Shvatiš da si žrtva psihopat- ludakove "igre" i kreneš u novu, pametniju "igru".
    Da iznađeš način kako da jednog dana kockice opet budu tvoje.
    Nema tu vrdanja "Šalili smo se".. "puj pike ne važi"..
    - ipak.. Zbog muke, tuge i užasa koji taj naš narod tamo preživljava, ne bih baš udarala na sva zvona to "priznavanje".
    zaključak: Ako nema drugu pozadinu, ako je slično tome mislio , onda ovo može da “prođe” (kroz moje sitno sito)
    Канда смо заборавили неке друге играче те игре. Ако мрзимо Милошевића, морамо да мрзимо и Американце.
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 13.04.2010 u 21:09 Razlog: komentar rada moderatora, poštuj pravilnik i svi srećni i zadovoljni
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #63

    Odgovor: Rastko Pocesta

    nekako ,kad god vidim silno pljuvanje i blacenje svega sto je nase,ja osetim da je to neka licna zal
    Srbija mi je kriva sto ne zivim ko bubreg u loju
    a tudje je sve super
    pa i pevac optuzen za pedofiliju koji se kuje u zvezde
    pa i kju-kluks klan
    demokratija,bato! nije ko ovde,mrak i blato
    i to me uvek podseti na pricu ljudi koji i u cetrdesetim,pa i pedesetim imaju nerasciscene racune s roditeljima
    kao,roditelji su mu bili idioti pa su mu upropastili zivot,pa je ispao prosek,pa zbog toga pije....
    okej,nije da nema idiota-roditelja
    ali aman zaman,imas cetrdeset godina,idiote!
    ne mozes doveka svaljivati krivicu za licne frustracije i neuspeh na nekog treceg
    uradi nesto sam za svoj zivot,dosta tog kukumavcenja
    Ploviti se mora i bez broda ..

  4. #64

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    У Пешчаном свету нема средине. Све је црно и бело.
    E ti si se naš'o da pričaš o "sivom".
    Naravno da je u politici sve ili crno ili belo. (zato je i ne volim)
    Ili je Rat ili je Mir.
    Ili je vođa dobar ili je loš.
    Ili je u pitanju pobeda ili je poraz.
    Ili si Demokrata ili si eSPeeSovac (izuzmimo iz ovog pravila Ivicu najevropljanina )
    Ili si živ ili si mrtav
    ... i gde ti tu vidiš sredinu ?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Нико из Србије никад није потписао независност косовских Шиптара.
    Ovde si u pravu.
    Kada kažem priznajem... mislim na to da priznajem stvarnost:
    - da je manijak tada sa Kosova povukao sve institucije, koje su ga činile "parčetom" zemlje pod vlašću Srbije. I da je stavio svoj potpis i klimoglavom se složio sa "Smeštanjem Kosmeta pod privremenu upravu Ujedinjenih nacija....... bla bla"
    Naravno da to znači nezavisnost Albanaca isto onoliko koliko znači i nezavisnost Srba.

    Ali ... nam nije ni malo utešno to, što izgleda znači - nezavisnost "mirovnih snaga predvođenih NATO-om (KFOR)"

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Канда смо заборавили неке друге играче те игре. Ако мрзимо Милошевића, морамо да мрзимо и Американце.
    Tako kako mrzim Miloševića mogu da mrzim.. i mrzim npr. Buša.. Klintona ili onog kretena što je komandovao NATO-om
    Vesli Klarka ... Solanu ..
    a ne sve amerikance ... ili celu Evropu ...
    odakle ti takva logika ???


    __________________
    a što se ovog malca tiče,
    ne smeta mi uopšte što misli i piše, u tom delu ima i dalje moju podršku
    takođe mi ne smeta ama baš ni malo što je (ako je) Albanac

    ali mi smeta laž
    što se predstavlja kao Srbin - ako to nije.
    To je već podmetanje kukavičijeg jajeta ... i svo njegovo razmišljanje i pisanje, u tom slučaju dobija sasvim drugu "težinu".
    I sasvim drugi smisao.


    HAUG

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  5. #65

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Tako kako mrzim Miloševića mogu da mrzim.. i mrzim npr. Buša.. Klintona ili onog kretena što je komandovao NATO-om
    Vesli Klarka ... Solanu ..
    a ne sve amerikance ... ili celu Evropu ...
    odakle ti takva logika ???
    Прешла црнобелост на мене

    Па добро, ако већ морам да напоменем, нисам мислио под "Американцима" на Џона Смита из Матануска Вели, АК...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #66
    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    1. Politika je kurva!
    Onda je religija šefica bordela

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    nekako ,kad god vidim silno pljuvanje i blacenje svega sto je nase,ja osetim da je to neka licna zal
    Srbija mi je kriva sto ne zivim ko bubreg u loju
    a tudje je sve super
    pa i pevac optuzen za pedofiliju koji se kuje u zvezde
    pa i kju-kluks klan
    demokratija,bato! nije ko ovde,mrak i blato
    i to me uvek podseti na pricu ljudi koji i u cetrdesetim,pa i pedesetim imaju nerasciscene racune s roditeljima
    kao,roditelji su mu bili idioti pa su mu upropastili zivot,pa je ispao prosek,pa zbog toga pije....
    okej,nije da nema idiota-roditelja
    ali aman zaman,imas cetrdeset godina,idiote!
    ne mozes doveka svaljivati krivicu za licne frustracije i neuspeh na nekog treceg
    uradi nesto sam za svoj zivot,dosta tog kukumavcenja
    Upali jednom u 09:30, B92 radio... neće da škodi, odvoji sat i po vremena svakog petka u 09:30 i... shvatićeš...
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 21.04.2010 u 23:38 Razlog: spojene poruke

  7. #67

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat Rastko Pocesta kaže: Pogledaj poruku
    Onda je religija šefica bordela
    Da.
    Možda.
    I?
    Kakve to ima veze sa pedofilijom i temom?

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  8. #68

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat Rastko Pocesta kaže: Pogledaj poruku
    Upali jednom u 09:30, B92 radio... neće da škodi, odvoji sat i po vremena svakog petka u 09:30 i... shvatićeš...
    zar ti nisi u to vreme u skoli?
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #69

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    zar ti nisi u to vreme u skoli?
    Jok bre on markira dva casa da bi slusa radio u92
    Ako ti je pescanik il kako god stvorio vidjenje sveta moje saucesce....verovatno ces se za par godina setiti tvojih pisanija i misljenja te grohotom nasmejati

    Na moje postove nemas komentar...

  10. #70

    Odgovor: Rastko Pocesta

    zar nisi i ti maxo suvishe mlad da se bavish temama za odrasle. tebi je vreme da vedzbash parenje, (mcm, da jurish devojchice...) zar ne?
    & underpaid......

  11. #71

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    zar nisi i ti maxo suvishe mlad da se bavish temama za odrasle. tebi je vreme da vedzbash parenje, (mcm, da jurish devojchice...) zar ne?
    hehehe...iako sam relativno mlad ipak sam stariji 5 godina od gospodina koji izdaje knjige
    Sto se tice vijanja cura ne verujem d bi se sadasnjoj to svidelo

  12. #72
    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Kompletan post mi je za citiranje, ali da ne preterujem.. izdvojiću:



    Da. Daaa. ma DAAA!!! ... uraaaaaaaaaaaaa
    "Po izloženom široko prihvaćenom viđenju, ko god danas napada Miloševićevu politiku prema inostranstvu i ostatku bivše Jugoslavije, ne napada Miloševića nego blati Srbiju."
    iz Lektira Texta pod nazivom POLA ISTINE KLIK
    (naravno Peščanik )
    ______________________
    Da Pera nije bio babaSera, pa da je ranije počeo da pljuje ili da je bar ranije otišao u policiju - do svega ovoga ne bi ni došlo.



    Ma jeste! Da!
    Nešto moraš biti.. ako nisi dete onda si žena, izdajnik, strani plaćenik or paćenik ili možda stara komunjara, ili si peder.. ili
    ko zna šta.

    ____________________________________________ nego

    Šta se ovo juče diglo ... prašina ili revoLJucija.. ?
    Šta su to Naš(k)i Istražitelji Naš(k)og Tribunala () juče novo iščeprkali i saznali.
    - Da je malac Albanac?

    Povodom novih podataka-momenata by Luctor... i ona dva navedena citata iz posta #51
    U tom slučaju moram da priznam da je u pitanju - drugi padež.
    padež koji me dovodi u situaciju da i sama sagledam sve u sitna crevca
    ~ i izrazim stav kroz PODELJENO mišljenje. ~


    PRVI DEO MIŠLJENJA:

    Šta mene u Startu nervira.. ne samo na ovoj, nego na svakoj političkoj temi!?
    Dovoljno je da neko zine i zausti da kaže ... parafraziram:
    1. ne sviđa mi se ovaj sistem, zato što je od miloševića pa na ovamo postao bio i ostao: štetan, lažovski (a ko laže taj krade, pa tako ) i lopovski
    2. rat 1999 je bio jedno veliko, bezumno i glupo njesra..
    2.a. - a tadašnji predsednik još veće..
    3. Ratko, Radovan, Šešelj, Pavković, Lazarević i ostali.. su tamo gde im je i mesto. A bogme i Milošević je na pravom mestu.
    4. Istetoviran lik Đokovića ne bi' nosio na čelu, a ni sliku u novčaniku
    5. Protivim se svakom nasilju
    6. Poštujem kulturu svakog naroda i države
    7. Nacionalnost, vera, boja mi nisu smetnja da .....
    S T O P!!!
    MA.. ŠTA MI REČE!?
    Odma volonteri: veliki državni prijatelji, čuveni istoričari, iskusni arheolozi, k'o na pištaljku okupljeni, krenu da kopaju.. da čeprkaju.. da njuškaju.. da virtuelno skeniraju i seciraju
    kako bi pronašli dokaz-kosku
    i njome anulirali svaku govornikovu reč Do_Kazavši:
    - da je koska trula.. i uopšte nije sa naših svirala jer nije čarobna kad se u neku našu kosku dobro dune ona odma zasvira kao frula :
    Ili "Ko to kaže ko to laže Srbija je mala.. nije mala nije mala stoput ratovaaaalaaa"
    ili "Spremte se spremte četniciiiii iiii, strašna će borba da budeee"
    što u prevodu znači
    - to je podmukla, lažljiva i prevarantska koska koja lupeta sve same gluposti
    i što je još važnije
    -sistem je baš izuzetno mnogo, veoma odličan !!! I idiličan.

    Prema tome - ja mrzim "linč u pokušaju" i još više "udružene linčere pokušavače"..
    kao i na prečac (ili na mamac foru) o nekome donešeni sud..
    i konačno mišljenje.



    DRUGI DEO MIŠLJENJA:

    Tačke gde bi sa apriori odbranom stala ... i mogla prodiskutovati:

    "1) priznajem Kosovo kao nezavisnu državu"
    Ovde je, ne mnogo bitno da li je on druge nacionalnosti ili nije.
    Moje lično mišljenje:
    Što se ovog pitanja tiče - želje su jedno a stvarnost drugo.
    Hteo ne hteo moraš da "priznaš" nešto što ti je debilni predsednik za svog mandata upropastio. I u ime Naroda potpisao. I to posle bombardovanja celog sveta - pred celim svetom.
    I da se pomiriš sa tim.
    Da si bio lakoverni glupan koji je ludaka pusto da mu se sa Mirom, sa zemljom, sa politikom i sa životom igra
    - kao sa LeGo kockicama.
    U ime naroda.
    I da se ludak lepo naigrao.. i izigrao te.
    Shvatiš da si žrtva psihopat- ludakove "igre" i kreneš u novu, pametniju "igru".
    Da iznađeš način kako da jednog dana kockice opet budu tvoje.
    Nema tu vrdanja "Šalili smo se".. "Puj pike ne važi"..
    - Ipak.. zbog muke, tuge i užasa koji taj naš narod tamo preživljava, ne bih baš udarala na sva zvona to "priznavanje".
    Zaključak: ako nema drugu pozadinu, ako je slično tome mislio , onda ovo može da prođe (kroz moje sitno sito)

    3) priznajem da se u Srebrenici dogodio genocid
    Pa i dogodio se.
    Možda je samo zaboravio da kaže : Dogodio se dvostruki genocid: Srba prema Muslimanima i Muslimana prema Srbima
    Zaključak: Ipak, ovo mi bez dodatne opservacije i u kontekstu prethodnih i narednih stavki .. po malo smrducka

    4) volim EU i NATO
    ćist šliht
    (ako bi neki Nato čika svratio na njegov profil pa da pročita )
    Zaključak: mrzim šliht. Sram te bilo Rastko, no-no - Nicht šliht.

    "6) ne zanima me naša "slavna" prošlost, zanima me naša BUDUĆNOST!"

    Nema toga na planeti kog ne zanima budućnost, a prošlost nam u sitna crevca, činjenično i nije nešto slavna.. ako gledamo kroz osnovanost i opravdanost broja izginulih i izranjavljenih.. I usput pogubljenih teritorija.. i pozicija
    Međutim, slavna jeste i te kako!
    - Upravo gledano kroz sve te Slavno, Časno, Dostojanstveno i Patriotski izginule savremenike i pretke. Gde u trenutku prestaje da bude važno da li su ginuli pod komandom Slavnih vojskovođa i vladara,
    Ili kao topovsko meso, žrtvena jagnjad, glineni golubovi ili nečije monete. Za potkusurivanje.
    Slavna nam je prošlost, jer su je slavnom učinili baš oni koji su stvarno izgubili glave misleći da čuvaju i brane - tada sadašnjost i budućnost ove.. svoje zemlje Srbije. A ne njene vladare.
    Slava im .
    Zaključak: ovde već dobrano smrducka...

    "9) srpske devojke mi NISU najlepše na svetu!"
    Pa verovatno je da realno i nisu...ali
    ovo ne bi rekao niko ko Srbiju kao Srbiju voli (nezavisno od politike, političara i trenutne vlasti) pa je samim tim i opravdano pristrastan i nerealan .. a uz to i džentlmen. (koliko god god.ina da ima)
    Zaključak: i ovde mnogo smrducka...

    "10) Beograd mi NIJE najlepši grad na svetu!"
    Sigurno da realno nije. Ima stotinu lepših gradova.
    Nije ni meni.
    Ali u javnom exponiranju, naročito kada je u pitanju InterNet Svet, niko nikome ne zamera - n a p r o t i v - kada kaže: da mu je njegov glavni grad najlepši na svetu.
    To je nadmetanje u emocijama koje sa realnošću uglavnom nemaju mnogo dodirnih tačkaka.
    Tako da bi (čak) i ja pred svetom rekla (zanemarivši svu žuč koju trenutno prema trenutno prošloj I trenutno došloj vlasti imam)
    : I Srbija I Beograd I Srpski jezik I Ćirilica I Srpska zastava I Srpska Himna I Srbi I Srpkinje .. I Srpska Šljivovica - su mi najlepši. Na svetu.
    Što bi bilo totalno NeReal.. ali bi bila totalna Serbish identifikacija.
    Zaključak: ovo baš smrdi...


    ____________________________________

    Sve u svemu.. da mu je ovo pismeni zadatak..
    Za neke stavove od mene bi dobio (i imao) podršku u mišljenju, po neko objašnjenje i pomilovanje po kosici
    a za neke bi bogami dobio i crvene karton(čić)e, kao virtuelne packe (prutićima) po (malenim belim) prstićima.
    Eto, vidiš u čemu je razlika između nas dvoje, ja ne živim ni u kakvoj bajci i govorim realno - kako jeste. Nikom se ne šlihtam - iznosim svoje mišljenje.

    ..."Prošle su bajke, ovo je realan život, preuzmite na sebe odgovornost kao realni političar, u realnoj zemlji, ili, brate, sklonite se sa političke scene, pa idite i spavajte u nekoj bajci!", rekao jedan veliki vizionar, 27. januara 2003. godine, u Narodnoj skupštini Republike Srbije. Ti očigledno, kao i cela Skupština, cela Vlada i onaj maneken iz Novog dvora, spavaš već nekoliko njihovih mandata...

    Citat maksimilijan kaže: Pogledaj poruku
    Jok bre on markira dva casa da bi slusa radio u92
    Ako ti je pescanik il kako god stvorio vidjenje sveta moje saucesce....verovatno ces se za par godina setiti tvojih pisanija i misljenja te grohotom nasmejati

    Na moje postove nemas komentar...
    Oči su mi otvorili Biljana Kovačević - Vučo (03.02.2009.), Boris Milićević (21.02.2009.) i Marko Karadžić (27.02.2009.), a Peščanik slušam od pre par nedelja...
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 25.04.2010 u 19:57 Razlog: nemoj slati vie poruka za redom, koristi opciju izmeni

  13. #73

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat Rastko Pocesta kaže: Pogledaj poruku
    Eto, vidiš u čemu je razlika između nas dvoje, ja ne živim ni u kakvoj bajci i govorim realno - kako jeste. Nikom se ne šlihtam - iznosim svoje mišljenje.

    ..."Prošle su bajke, ovo je realan život, preuzmite na sebe odgovornost kao realni političar, u realnoj zemlji, ili, brate, sklonite se sa političke scene, pa idite i spavajte u nekoj bajci!", rekao jedan veliki vizionar, 27. januara 2003. godine, u Narodnoj skupštini Republike Srbije. Ti očigledno, kao i cela Skupština, cela Vlada i onaj maneken iz Novog dvora, spavaš već nekoliko njihovih mandata...
    Idi bRe Rastko
    ja ti dajem podršku a ti tako.





    __________________

    i priznaj.. ušliht'o si se malo .. bar u ovom delu je to proZirno
    Citat Rastko Pocesta kaže: Pogledaj poruku
    “4) volim EU i NATO”
    Poruku je izmenio CHichaGlisha, 25.04.2010 u 20:03 Razlog: dodatak citata o voljenju :)))))))))))))

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  14. #74

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Misli kako hoćeš, to je tvoje nesporivo pravo slobode govora, mišljenja i izražavanja i ja tu ne mogu ništa, sve dok ne ugrožavaš nekoga, i kada iz slobode govora to prerasta u govor mržnje/pretnje.

  15. #75

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat Rastko Pocesta kaže: Pogledaj poruku
    Misli kako hoćeš, to je tvoje nesporivo pravo slobode govora, mišljenja i izražavanja i ja tu ne mogu ništa, sve dok ne ugrožavaš nekoga, i kada iz slobode govora to prerasta u govor mržnje/pretnje.
    A onda ćeš ti moći nešto?!

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

Strana 5 od 8 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Rastko Nemanjić - Sveti Sava
    Autor Goga u forumu Biografije poznatih ličnosti
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 17.04.2013, 12:17
  2. Rastko Petrović
    Autor maqa u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 30.07.2011, 01:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •