Rastko Pocesta
Strana 1 od 8 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 113
  1. #1

    Rastko Pocesta

    Najmlađi borac za ljudska i manjinska prava i u Srbiji, 12 godišnji Rastko Pocesta već je autor dve knjige, internet kampanje protiv rasizma i neonacizma i učesnik debate o ulasku Srbije u NATO. U Fondu za mlade talente kažu da bi ovaj dečak mogao da postane stipendita Fonda za mlade talente tek kad postane srednjoškolac i ostvari rezultate na takmičenjima, jer Fond nema programe koji stipendiraju učenike osnovnih škola.



    sva srecha te rastu pametna deca.
    & underpaid......

  2. #2

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    Najmlađi borac za ljudska i manjinska prava i u Srbiji, 12 godišnji Rastko Pocesta već je autor dve knjige, internet kampanje protiv rasizma i neonacizma i učesnik debate o ulasku Srbije u NATO. U Fondu za mlade talente kažu da bi ovaj dečak mogao da postane stipendita Fonda za mlade talente tek kad postane srednjoškolac i ostvari rezultate na takmičenjima, jer Fond nema programe koji stipendiraju učenike osnovnih škola.

    YouTube- 12-godišnjak piše knjige o politici

    sva srecha te rastu pametna deca.
    Izuzetno vam hvala na ovako lepom komentaru. Konačno neki normalan komentar na moj rad

    Moje aktivnosti možete pratiti na Facebook profilu ili, pak, fan stranici

  3. #3

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    U Fondu za mlade talente kažu da bi ovaj dečak mogao da postane stipendita Fonda za mlade talente tek kad postane srednjoškolac i ostvari rezultate na takmičenjima, jer Fond nema programe koji stipendiraju učenike osnovnih škola.
    To kaže Fond!?
    A šta kaže državica?
    Ne bi li ona možda 'tela da odvoji neku "crkavicu"
    .. za Rastkovu finu testericu koja bi mogla da joj iseče grančicu na kojoj (ko gnjila kruška) visi.. mslm sedi

    ili pak mora da naraste u kalibar, kao npr bata Miladin



    Drž' se Rastko,
    i evo malo prigodnog lyricsa.. kao da je za tebe pisan

    Ovo je vrijeme kad se uči
    slovo po slovo riječ po riječ
    sjedi mali, tu je tvoj dom
    daleko su Istambul i Beč

    Sad si mali tu na raskršću
    svi su pametni, svi šapuću
    ti ne vjeruj nikome na riječ
    svaki korak sam moras preć

    Furaj mali sam sredinom
    furaj mali tom dolinom
    Bog te čuva, ti pazi ljude
    pa šta bude neka bude ......

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  4. #4

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Uz svo uvažavanje godina dečaka, moram da konstatujem da je napisao mnogo toga glupog i netačnog. Previše je i za dvanaestogodišnjaka. Iskreno, da sam mu ja otac debelo bih se zapitao šta moje dete vidi pozitivno (!?) u čečenskim glavosečama npr.



  5. #5

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Mislim da bi ovakvu zloupotrebu dece u političke svrhe trebalo zabraniti, ako već nije zabranjena.
    Sramota bre, prikazuju klinca kao cirkusku životinju, evo vidite kako je mali pametan, a voli NATO, piše knjige o američkim predsednicima, pa sve na U92 u nekom odelcetu... i još je borac za ljudska prava, protiv neonacizma, bla bla bla... malog treba poslati na detoksikaciju od američke propagande.
    Ako je stvarno pisao nešto u korist čečenskih terorista i sličnih ljubimaca EU i Okeanije, onda je to gore nego što sam mislio...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #6

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Da vidimo dečkov rad, šta bi to država trebala da stipendira:


    Šta se to nalazi istočno od raja?

    Decenijama unazad Rusija je pokušavala da instalira svoju šovinističku, okupacionu vlast. Prvenstveno u Kraljevini Srbiji, zatim u Kraljevini Srba, Hrvata i Slovenaca, Kraljevini Jugoslaviji, Demokratskoj Federativnoj Jugoslaviji, Federativnoj narodnoj Republici Jugoslaviji, Socijalisitčkoj Federativnoj Republici Jugoslaviji, Saveznoj Republici Jugoslaviji, Srbiji i Crnoj Gori, i najzad u Republici Srbiji. U skorije vreme takve persone su poznate pod imenima Slobodan Milošević, Vojislav Šešelj i Vojislav Koštunica. S jedne strane imamo baćuške iz Moskve, a sa druge NATO zločince.
    Hajde, da sagledamo, objektivno, ko je zločinac, a ko baćuška. Obavezni vojni rok u Rusiji traje dve godine, odnosno 24 meseca i pritom čak i prvi čin iznad tebe ima puno pravo da te tuče i maltretira, bez ikakvih sankcija od strane nadležnih. Rusija je danas, navodno, demorkatska zemlja. Sagledajmo i tu famoznu rusku demokratiju. Kako je moguće da čak i u regijama gde rusku vlast apsolutna većina prezire, mrzi i ne podnosi, te je više puta organizovala bezuspešne ustanke i revolucije protiv totalitarne vlasti sa sedištem u Moskvi, kao što je npr. bilo u Čečeniji, kako je moguće da Putin i njegova Jedinstvena Rusija osvoje više od 90% glasača? Mislim da je i suvišno pominjati razne pretnje opozicionim snagama (sem naravno onoj opoziciji sagrađenoj od strane režima), i prisećati se onih modrica koje je Gari Kasparov dobio od policijskog pendreka.
    To je ruska demokratija. A sada sa ruske demokratije prelazimo na to famozno vekovno bratstvo i prijateljstvo koje imamo sa ruskim narodom. Nagradno pitanje: šta su nam Rusi dobro doneli? Objektivno, u celokupnoj istoriji srpskog naroda ništa. Apsolutno ništa.
    A šta nam je Evropa dobro donela? Nabrajanje bi potrajalo, ali hajde, potrudiću se.
    Počinjemo 1217. godine, kada je rimski papa miropomazovao kralja Stefana prvovenačnog i kada je tim činom srpska država dobila međunarodno priznanje i visoku reputaciju među svim evropskim kraljevinama. Bio je to prvi put kada nam je Evropa pomogla, ali to se nastavlja 1878, kada smo na Berlinskom kongresu, upravo uz pomoć evropskih monarhija, dobili nezavisnost i samostalnost, te slobodu od turskog okupatora.
    Ko je prvi stao na našu stranu da nas zaštiti od austrougarskog terora 1914. godine? Pa Ujedinjeno Kraljevstvo, Francuska i sve te moćne evropske države, koje su branile pravdu, slobodu i mir. Ko je odbio nemački ultimatum 1914. do Belgije, koja nije želela da pruži utočište koljačima koji će harati po Srbiji, ubijajući nedužne. I ako su tokom celog Prvog svetskog rata glumili prijatelje i zaštitnike, Rusi se srpskoj granici nisu ni približili tokom sve četiri godine rata, od juna 1914. do novembra 1918. godine.
    Kada je knez Pavle potpisivao ugovor sa Hitlerom, Sovjetski savez je bio na strani nacista, i dve godine ranije, 1939, sovjetski vojnici su rame uz rame sa nacistima, klali, mučili, harali i ubijali po Poljskoj i u ime vlasti u Moskvi terorisali celu Evropu. Hitler je tada pronicljivo shvatio da od njegovog osvajanja sveta neće biti ništa ako se drži Sovjetskog saveza, predvođenog tradicionalnom, ruskom iredentističkom politikom, koju vode od kada je njihova zemlja nastala, samo u svrhu teritorijalnog eksapnzionizma.
    Oktobar 1944. o kakvom oslobođenju mi govorimo? O silovanju nevinih Beograđanki, o teroru nad čitavom Srbijom, o pljačkama i masakrima, jednakim nacističkim. Naredne godine Drugi svetski rat se završava zahvaljujući spremnoj savezničkoj intervenicji nad japanskim fašistima, koji su neumorno potapali američke i australijske brodove i rušili avione pod istim tim barjacima. Čim se Japan predao, SAD su prestale bitku i povukle svoje vojnike nazad u rodnu Ameriku.
    U Evropi se dešavao mnogo gori, krvaviji i brutalniji horor, kada su razjarene ruske zveri upale u Nemačku. Zemlja je razorena i uništena do temelja, a njeni građani su podeljeni. S jedne strane Zapadna Nemačka, zemlja koja se i ekonomski i društveno razvijala, primer demokratske države u kojoj se ljudska prava maksimalno poštuju i štite, te ih garantuju i zakon i vlast. S druge strane, Istočna Nemačka je bila pakao u kom je volja miliona nezadovoljnih građana bila zanemarivana, dok je sve što kaže jedan čovek, veliki lider, bilo odmah izvršavano bez ikakvog spora ili primedbe. Strahote ruskog totalitarizma širile su se svuda po Evropi, a kada je trebalo da dopru do Jugoslavije i kada je Staljin želeo da okupira našu teritoriju, te od nje napravi još jednu tiraniju potčinjenu Sovjetima, ovdašnja vlast, predvođena Josipom Brozom Titom, odlučno je rekla NE kolonijalizaciji jugoslovenske države. Tada, 48. na 49, Srbija je počela da se približava Americi.
    Tako je potrajalo do tog kobnog 4. maja 1980, kada je umrla jugoslovenska država, kada je umrla poslednja nada za slogom, bratstvom i jedinstvom. Naredne, 1981, vlast u Beogradu počela je represiju nad albanskim stanovništvom na Kosovu, a 1986. vlasti se domogao najveći tiranin u istoriji Srbije, te najveći izdajnik i neprijatelj kog je srpski narod ikada imao, Slobodan Milošević. Milošević će novembra 1988, na Ušću, objaviti da je za rat spreman, a u jednom danu, 25. juna 1991, objaviće rat dveju državama, Hrvatskoj i Sloveniji. Odmah je bilo jasno da je njegova SPS napravljena po modelu Žjuganovovog KPRFa. 1992.
    Srbija će upasti u rat sa Bosnom i Hercegovinom, i za vreme njega počiniti najmorbidniji i najkrvaviji masakr u Evropi još od Drugog svetskog rata. A ko je počinio taj strašni masakr u Drugom svetskom ratu? Pa, naravno, baćuške u Poljskoj u toj famoznoj kostinskoj šumi, gde su ovi plemeniti, hrabri i časni borci uništili oko 22.000 života, skoro tri puta više nego broj srebreničkih žrtava. Strašno krvoproliće među južnoslovenskom braćom završiće upravo Sjedinjene Američke Države, uz podršku evropskih zemalja, prvo u Dejtonu 21. novembra 1995, a zatim i svečano u Parizu 14. decembra iste godine. Hrvatska je nastavila sa svojim razvojem, počevši da gradi sopstveni, nacionalni suverenitet. Slovenija je postala ekonomski najstabilnija od bivših jugoslovenskih zemalja i 2004. ona će postati član EU i NATO. Bosna i Hercegovina nastaviće da postoji na teritoriji Balkana, u miru i sigurnosti. A Savezna republika Jugoslavija 1996. upašće u novi konflikt, na Kosovu, protiv apsolutno većinskog stanovništva u tadašnjoj južnoj pokrajini. Dve godine kasnije, konflikt će prerasti u morbidno krvoproliće i žrtve će naglo početi da rastu. 1999. Srbija će postati prva zemlja u istoriji koju je NATO bio prinuđen da bombarduje, nakon što je po ko zna koji put odbila da potpiše mirovni sporazum, koji joj je garantovao pun i nesporivi suverenitet i integritet.
    SRJ je u inat međunarodnoj zajednici progon i represiju nad albanskim stanovništvom na Kosovu činila još krvavijom i brutalnijom,
    te je 24. marta 1999. godine NATO počeo interveniciju nad Jugoslavijom, koja će se završiti 9. juna iste godine, potpisivanjem Kumanovskog sporazuma. 5. oktobra 2000, Srbija će krenuti ka Zapadu i Evropi, doduše sa čitavom decenijom zakašnjenja. Ipak, vrlo brzo i taj novi demokratski režim u Srbiji biće razotkriven. Nakon što je dr Zoran Đinđić, poslednja nada srpskog naroda i srpske države, ubijen u atentatu na naciju i demokratiju, rusofil Koštunica je ruku pod ruku sa šovinistima iz raznih stranaka formirao razne koalicije i manipulisao kosovskom krizom, kako bi stekao izborne poene, a Srbiju udaljio od prosperiteta i napretka, te je približio ruskoj demokratiji. 2006. Crna Gora je proglasila nezavisnost, a 2008. isto je učinilo i Kosovo. Samo je pitanje vremena kada će svaka pokrajina ove zemlje da je napusti i krene putem sigurnosti, ekonomskog i društvenog razvoja, te se odalji od bede i tiranije.

    Srbijo vreme je da izabereš!








    Ovaj, mogao bih ceo tekst da boldujem kao jednu veliku khm glupost. Ako mene pitate, država bi trebala da stipendira klince koji cepaju matematiku, fiziku i ostalo što se uči u školi jer ovo je stvarno.... bez komentara. Malo nam je odraslih koji prosipaju ovakve tekstove pa treba sada i decu da indoktriniramo od malih nogu. Mislim, svaka čast roditeljima šta sebi dozvoljavaju...



  7. #7

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Kao što rekoh, malog ne da ne treba stipendirati, već roditelje treba kazniti.

    A ovo što je pisao i što je Turkmen citirao... pa, to je na nivou deteta od 12 godina, šta da radimo. Nije dete krivo. Kriva je bagra sa U92 koja ove gluposti pušta na televiziju i malog predstavlja kao nekog vunderkinda, a ovo je blagi užas. Posebno ovo o zločinačkoj srpskoj politici na Kosovu... pa Berlinski kongres... koji je usledio pošto su Rusi oslobodili Bugare, ne tako što su zapadni Evropljani odlučili da nas oslobode... mislim, strašno, užasno.

    Dosta zloupotrebe dece u političke svrhe, ovo je strašno!
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #8

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Da, ovo jeste zloupotreba dece. A možda bih i stavila ovu temu na Roditeljski kutak i porazgovarala koliko su naša deca zapravo genijalci.
    Dete od 12 godina kome ne ide mu baš dobro škola, ne ide napolje sa drugarima, ne bavi se sportom, kritikuje obrazovni sistem, ali piše knjige (pri čemu mu je istraživački rad ograničen na internet), druži se sa virtuelnim prijateljima kojima lažira godine da bi ga ozbiljno shvatili i ide na konferencije.
    Ne želim da se troše sredstva koje izdvajam za porez na ovakve talente.
    Uz svo uvažavanje tolikog truda i požrtvovanja deteta, najpre bih ga pustila u život, pa onda na konferencije i snimanje reportaža.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  9. #9

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Sve bi to bilo super da je dete posvećeno nečemu normalnom i svrsishodnom. Svašta sam viđao da rade od dece ali ovo... bez komentara.



  10. #10

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Sve bi to bilo super da je dete posvećeno nečemu normalnom i svrsishodnom. Svašta sam viđao da rade od dece ali ovo... bez komentara.
    Ja sam se pre grozio kad decu uče da psuju, daju trogodišnjacima pivo, slikaju ih sa cigaretama... ali koristiti dete kao maskotu za NATO i svoje političke ciljeve... U92 je nadmašio sam sebe...

    Nego, kad uđemo u tu obećanu zemlju/uniju, kad ne budemo Orijentalci i samo geografski Evropa, kad Ivica Dačić ne bude najveći Evropljanin u Srbiji, hoće li nam sva deca biti ovakva?

    Hoće li pisati sastave tipa "Jeste nas bombardovali, al niste nas bombardovali dovoljno", "Bombardujte i Republiku Srpsku, opet", "Vratimo Kučevo Rumuniji", "Zašto mrzim Rusiju u proleće kao izvor svog zla", "Otcepi se Sento"... ?
    Poruku je izmenio yossarian, 10.04.2010 u 00:21
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #11

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Ne mogu da verujem.
    Ne bi' se iznenadila da se za još koji post digne "kuka i motika" na Rastka.
    I stvarno, šta on ima sa 12 godina, tu da se meša .. u stvari velikih i pametnih čika, kao što su recimo Ivica Dačić, Mlađani Dinkić .. i ostali umovi
    i mudraci.
    I ne samo što se meša, nego još i misli... i piše to što misli. Kakav bezobrazluk.
    Nek uzme da igra basket, ko mu je dozvolio da razmišlja.. u 12toj.

    Misaoni proces kod nas treba da krene u ...... treba da uopšte ne krene. Tako bi bilo "najbolje".



    I ko uopšte danas očekuje da mu država nešto da .. osim ako je "pozicioniran pod krušku"
    ovo je država koja uzima..
    mora tako...
    da bi imala dovoljno za sve svoje tajne (od)važne isplate i naplate. u užem krugu. prva ruka

    Ovaj malac je teeeeška periferija i za državu ... i za njene fondove.

    A sada ću baš i da pročitam, da vidim šta je to pisao.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  12. #12

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku

    A sada ću baš i da pročitam, da vidim šta je to pisao.
    A možda je trebalo to prvo da uradiš...



  13. #13

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    A možda je trebalo to prvo da uradiš...
    Što da čita kad sve zna... kako bi rekao Bulgakovljev Majstor: "Uostalom, kao da nisam čitao neke druge pesme... " :smeh2:
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #14

    Odgovor: Rastko Pocesta

    # 12
    A što je trebalo?
    Za blagonakloni stav dovoljno mi je bilo ono što piše na početku teme:
    "Najmlađi borac za ljudska i manjinska prava u Srbiji" ... i "Učesnik kampanje protiv rasizma i neonacizma."
    Meni je za početak dovoljno to - na koju temu razmišlja.

    Šta si se ti upustio u duboke analize dečijih rukopisa!?
    Evo, evo saĆu i ja... samo da odgledam jednu seriju.



    dodatak "uletaču" #13

    ne sumnjam da će klincu da dolete silne kamenice i uvrede iz nečijih tregera,.. ko iz napetih praćki...

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  15. #15

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    # 12
    A što je trebalo?
    Za blagonakloni stav dovoljno mi je bilo ono što piše na početku teme:
    "Najmlađi borac za ljudska i manjinska prava u Srbiji" ... i "Učesnik kampanje protiv rasizma i neonacizma."
    Meni je za početak dovoljno to - na koju temu razmišlja.
    A da hoće da postane Ratko Mladić kad poraste?

    Šta si se ti upustio u duboke analize dečijih rukopisa!?
    Evo, evo saĆu i ja... samo da odgledam jednu seriju.

    dodatak "uletaču" #13

    ne sumnjam da će klincu da dolete silne kamenice i uvrede iz nečijih tregera,.. ko iz napetih praćki...
    Ja ne mogu da verujem kako vi razmišljate, ti i Maski pre svega. Ali stvarno ne mogu da verujem da ste vi stvarne osobe sa ovakvim razmišljanjem

    A Rastka mrze jer se usuđuje da kaže istinu.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 1 od 8 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Rastko Nemanjić - Sveti Sava
    Autor Goga u forumu Biografije poznatih ličnosti
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 17.04.2013, 12:17
  2. Rastko Petrović
    Autor maqa u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 30.07.2011, 01:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •