Rastko Pocesta - Strana 3
Strana 3 od 8 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 113
  1. #31

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Još kako bi mi zasmetalo da se pojavio mali Staljin ili mali Putin, mogu misliti tebi koliko bi zasmetalo i koliko bi hvalila takvog "wunderkinda" pa sve neka piše smišljene eseje nakrkane podacima ali onako krajnje ostrašćenu i u stilu deteta
    Grešiš sinko. mnogo grešiš

    Ne bi mi zasmetao ni malo.
    Ja volim genijalce sve ... i nemce i hrvate i albance i ruse i amerikance...
    a kamoli neću Srbe sa akcentom na "r" ...
    i priznajem, malo više sa akcentima na samoglasnike "e" ili "a"

    E sad, najviše volem kad vidim nekog malog Rastka... akcentovanog na *n.. kao "moje slovo".


    *n = ničiji .. što bi tvoj omiljeni istorijski lik rek'o - N kao nesvrstani.
    N kao NE! ... ni po babu ni po stričevima.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  2. #32

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    svaki chas istorije u osnovnoj shkoli je indoktrinacija. chas veronauke isto tako, evo uskoro i chasovi biologije mogu postati indoktrinacija (neki misle da vech jesu)... pa ne vidim da su se politichki dushebrizznici okupili da protestvuju. vishe od nekoliko puta sam umrla od smeha uchechi istoriju s borkom i shta da radim osim da kazzem "stavi prs na chelo vishe od nekoliko puta"....
    Izvini, ali zvanična istorija je jedno i jedno je što se uči u školi a drugo je učenje gde postoji snažna pristrasnost i jednostranost. Veronauka je drugo, možeš smatrati veronauku indoktrinacijom ali je ona u skladu sa poveljom o pravima deteta i njegovim slobodama u pogledu veroispovesti. Istorija, veronauka, biologija izvini nije isto što i politika. Da jeste imali bi predmet u osnovnoj i srednjoj školi politika ili političke nauke, a nije slučajno da se te stvari izučavaju tek na fakultetu kada individua sazre i fizički i psihički i kada više nije dete - nakon 18. godine. Istorija može biti politički obojena ali sam prilično siguran da udžbenici prolaze dooobru recenziju i da su prilagođeni uzrastu kome su namenjeni.


    ove fotke koje iznosish nikako nisu primenjljive na ovaj sluchaj. i chini mi se da uopshte nije u redu takvo poredjenje. moje dete ima trinaest godina i u poredjenju sa vrshnjacima spada u prosechno dete. rastko nije dete prosechne inteligencije shto ne znachi da mu je i emotivna zrelost na jednakoj razini.
    Zašto misliš da nisu primenljive? Na slikama imaš decu koja su očigledno vaspitavana u duhu različitih ideologija i politika - nacionalsocijalizma, ustaštva i pristalica ravnogorskog pokreta. Koja je razlika? Ti ovde imaš klinca koji je vaspitan u duhu koji nameće američka politička kultura i ideologija, sa slikom pored portreta Baraka Obame i američke zastave. Samo je ideologija različita, sve ostalo je isto.

    aj sad pokazzite malo poshtovanja i razumevanja.
    Ma razumevanja mogu da imam za dete koliko hoćeš, jer okreni obrni u pitanju je dete. Ali za odrasle nemam ni najmanju dozu respekta a kamo li razumevanja da dozvole da im dete postane to što postaje.

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Grešiš sinko. mnogo grešiš
    Važi



  3. #33

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Нема приче са Маски и Глишом... Пешчаничари су добили новог идола, у овом случају то је дете од 12 година. Дете које НАТО бомбе сматра демократским светом. Дете које У92 форсира као пример малог генијалца, иако је ово што мали пише тешки ужас.

    Ако нам је омладина оваква, онда дефинитивно не треба да се пита ништа, ни сад ни за 50 година, јер у шта ово може да порасте.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #34

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Нисам био дуго овде,али је тема занимљива,посебно што је главни јунак теме и учесник у расправи..


    Дакле,овде је доста већ речено,па бих да се надовежем.
    Са обзиром на ставове које мали пропагира,не треба чудити његово рекламирање на Б-92.

    Постављају се две могуће тезе:

    1.Дотични Растко није аутор наведених ставова и текстова,него је маскота иза кога се крију његови амбициозни родитељи,који би хтели да јуниора рано лансирају у политичке воде и стипендије...или се можда ради о маскоти Б-92,која би тиме хтела да покаже како чак и мала деца подржавају либералне пројекте (нешто попут сорошевског Бошка Бухе).

    2.Дотични Растко је заиста аутор свега описаног.

    У случају 1 коментари су заиста сувишни...

    Али предпоставимо 2.

    Да ли је млађани Растко вундеркинд?Шта њега чини посебним и паметним?
    Ако ствари посматрамо поптуно неемотивно и рационално,можемо видети да млађани Растко не саопштава ништа револуционарно нити аргументовано.
    Оно што он пише су најобичнији лични ставови,засновани на емоционалним и моралистичким аргументима,непотврђени било каквом озбиљном рационалном аргументацијом.
    Другим речима ради се о најобичнијем политичком активизму,који саопштава већ одавно прежвакане пароле и приче,које смо већ толико пута чули од НВО сектора.

    Шта он нуди ново,паметно,оригинално и несвакидашње?
    Препричавање чедистичких прича?

    То све нису особине вундеркинда,па чак ни интелигенције.

    Комунисти би за њега рекли:"у раној младости је већ показивао развијену друштвено-политичку свест".

    Нема сумње да делује зрелије него деца тог узраста (стармали),и да је у стању да се вербално изражава.То све нису критеријуми генијалности,па чак ни памети.

    Да ли је политичко-либерални активизам генијалност?
    Не бих рекао.

    Овде се једноставно ради о предпубертетској мушкој верзији Наташе Кандић.


    П.С

    Ово можда неће бити баш политички коректно,али ја баш и не спадам у политички коректне ликове...

    Приметио сам да мали има несвакидашње презиме,пре свега за Србе (јер се мали представља једним од нас).
    Али,колико се сећам то презиме је прилично често код једне нама,"пријатељски" настројене етничке групе.

    Укуцајте "Поцеста" у Гуглу...добићете занимљиве линкове.

    Ево једног:
    Last Name Pocesta - WhitePages

    Most Common First Names for Pocesta

    Afrim, Cazim, Isni, Teuta, Adam, Adrijana, Afnm, Alis, Arban, Ardijana
    Комбинујући његове ставове,са чињеницом да је то презиме најчешће код Албанаца...импликације постају знатно јасније.


    Још у прилог томе,његови ставови:
    UniLang • View topic - Most beautiful Flags

    Citat RastkoPocesta kaže:
    C'mon brother, albanian flag is beautiful. Don't be so nationalist. No one says KLA is good, but that does not mean they have not a nice flag. Well, personally i don't like the KLA flag, i prefer the albanian one, wtihout all those things around the eagle...

    Just look this photo - There's no substitution for the ALBANIAN FLAG!!! on Flickr - Photo Sharing!

    Albanian flag is so beautiful...

    Kind regards,

    Rastko




    П.П.С


    А сад мало хумора...

    Упоредити слике клинца са:






    Poruku je izmenio Luctor, 11.04.2010 u 04:29

  5. #35

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ако нам је омладина оваква, онда дефинитивно не треба да се пита ништа, ни сад ни за 50 година, јер у шта ово може да порасте.
    Bauljajući po profilu dečkića između ostalog sam naleteo i na ovo - Rastko Pocésta | Facebook sad, meni je krajnje simptomatično da kada u Facebookovoj pretrazi kucam Pocesta - izbaci sve same Albance koji se tako prezivaju. Sad, meni Albanci nikako nisu southern brothers kako ih ovaj malecki naziva (jer sam Srbin logično). Neću ništa da komentarišem, mislim da ima mnogo druge dece, koja mnogo više zavređuju medijsku pažnju od ovoga.

    Ovo je naša omladina? Ne bih rekao.

    Ово можда неће бити баш политички коректно,али ја баш и не спадам у политички коректне ликове...

    Приметио сам да мали има несвакидашње презиме,пре свега за Србе (јер се мали представља једним од нас).
    Али,колико се сећам то презиме је прилично често код једне нама,"пријатељски" настројене етничке групе.

    Укуцајте "Поцеста" у Гуглу...добићете занимљиве линкове.
    Izgleda da nisam jedini koji ima ovu moć zapažanja.



  6. #36

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Ja mislim da je sled zbivanja logičan:

    sad kad smo otkrili da je klinac u stvari šiptar
    infiltriran u naše redove
    pa još veliča albansku zastavu
    pa se slika pored američke
    pa liči na herr Flika
    pa ga podržava U92
    poznata firma za veličanje svih vidova antisrpskih delovanja
    imamo dve mogućnosti:

    da ga spalimo na lomači
    ili da ga streljamo

    virtualno, naravno.

    Siguran sam da dobrovoljaca za takav čin ima dovoljno.


  7. #37

    Odgovor: Rastko Pocesta

    vidim retoriku (skoro pa od rechi do rechi) prepisanu sa drugih sajtova... pa evo, da vam se pridruzzim:

    ljudi vi ste prestrogi prema ovom momku.
    kakove veze ima da li on npr. vec sada zna ili ne zna za masovnija streljanja od onih u katinskoj sumi,naucit ce,ne znam ni ja pa sta ...eto sada bi za par minuta mogao saznati,ali to mi ne pada na pamet...jednostavno nebitno.
    ta katinska suma je po mnogo cemu specificna i zaista mnogo govori o rusima.
    ili sta je pogresno u tome ako se ukaze na neprimereno ponasanje rusa prema Jugoslaviji u godinama neposredno nakon WWII...pa to moze smetati samo staljinistima i nepopravljivim rusofilima kojima je i rusko goofno slatko i koji za svaku rusku nepodopstinu nalaze izgovor. cak se vrlo cesto i ne potrude da potraze opravdanje vec jednostavnu ignorisu sve argumente,izvredjaju sagovornika i nastavljaju terati po svome.
    za mene je mnogo vaznije da ovaj mladi momak,za razliku od mnogo starijih rusofila,zna razlikovati dobro od losega...ili ajde recimo dobro od manje dobroga,to je za njegov uzrast vise nego dovoljno.
    ja bih ga bas voleo imati ovde na forumu...pa da ga onako lepo,pristojno poducavamo...ubedjen sam da je dovoljno inteligentan da uvazi argumentovanu primedbu i koriguje neke stavove,za razliku od mnogih ovde koji vec godinama mlate praznu slamu i nisu se pomaknuli ni za mm od svojih ortodoksnih stavova...i sta im onda vrede poodmakle godine starosti.
    ...Rastko dodji ti slobodno k nama i nista se ne boj,cika Budjonny i tetka Jeca ce da te brane od ovih kriticara.


    ma koliko mi muchno bilo, moram da vas pitam - to shto ste istakli da postoji moguchnost da je albanskog porekla i da time "sve postaje mnogo jasnije" .... da li je ovo stav koji je rasturio onolike meshovite brakove pochetkom i tokom devedesetih? i da li je ovo nachin kojim pokazujete kako vi iznosite argumente a ne svoje subjektivno mishljenje? jel ovo - manite se kolektivne odgovornosti?

    meni mogu shiptari biti mrski shto su izfolirali faul i prevarom ostvarili pravo na penal (u politichkom a ne sportskom smislu), mogu mi biti odvratni shto truju pola sveta heroinom, shto su krvozzedni i bahati, shto im je religija fundamentalistichka, .... mogu imati zilion razloga zashto ih ne volim.... ali diskreditovati nechije mishljenje zbog njegovog porekla!?

    jel to znachi da onomad niste jeli sladoled u kopru jer je poslasticharnica shiptarska? ili u ulcinju birate samo crnogorske radnje u kojima chete pazariti? ili mozzda principijelo odbijate da duvate albansku travu? ili shljivku troshite u neogranichenim kolichinama al skenderbeg ne primirishete? ili pouzdano znate da ste platu za decembar (ovi shto rade u drzzavnoj administraciji) dobili zato shto je srbija naplatila nekoliko hiljada tona rafinisanog ulja koje je prodala nemachkoj a ne zato shto je ministar UP naplatio proviziju za prolazak konvoja iz avganistana?

    ako ste vech nashli primerenim da napadate nechije poreklo shto nam ne predstavite svoje. da vidimo ko ste i shta ste. aj da istrazzimo to vashe stablo da vidimo da nije neki turchin/shiptar/egipchanin whatever, karo neku vashu babu u shtali dok je deda tabanao po solunu. pa da vas obavestimo da nemate pravo na razmishljanje i iznoshenje stavova zbog toga. pokazzite mi prstom srbina chiste plave krvi. hochete da vam pokazzem nekoliko hiljada roma koji se prezivaju jovanovich?

    i dajte da vidimo vashe lepo lice. pa da procenimo da li ste dovoljno lepi i ugladjeni da budete sagovornik na bilo kojoj temi.

    ovo sa fotografijom je sramotno. mozzda bi valjalo da neko sa vashim roditeljima porazgovara o primenjenim metodama i kanonima vasheg vaspitanja.
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 11.04.2010 u 14:44 Razlog: reklama
    & underpaid......

  8. #38

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    ovo sa fotografijom je sramotno. Mozzda bi valjalo da neko sa vashim roditeljima porazgovara o primenjenim metodama i kanonima vasheg vaspitanja.
    Е па сад, срамотно. Геј92 и родитељи детета су одлучили да своје дете узму као манекена својих фашистоидних болесних идеја, да га сликају за телевизију, да га истакну у јавност... што значи да су га изложили критици и коментарима.
    Или је то позната шиптарска тактика истурања деце - пошаљеш дете да прича болештине, а онда кад га неко критикује иде "како те није срамота, то је дете".

    Искрено, ја се суздржавам баш јер се ради о детету, то што се с тим дететом ради и то што оно пише је монструозно.

    Малом је шиптарска застава јако лепа, а Србију сматра бастионом мрака који ће друге покрајине што пре за њихово добро да напусте.

    Добар ми је и овај фазон с русофилима, ко не воли Растка, тај је сигурно русофил.

    И ово је бедан фазон, јел то Шиптари немају право на сопствено мишљење. Наравно да имају, становници Србије шиптарске националности су пуноправни грађани ове земље који имају право на своје мишљење као и сви други грађани.

    Али да нам дечака који је уствари мали Албанац приказује као мали геније и понос српске омладине, то је чиста превара. Његово презиме не значи да нема право на мишљење, већ да је пуно разумљивије то што прича и пише - научио од родбине. Као да припадника Хитлерјугенда представиш као члана СКОЈ. Сем тога, није у питању његово право на мишљење већ злоупотреба детета од стране родитеља и Геј92.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #39

    Odgovor: Rastko Pocesta

    ajde onda da povedemo prichu i o shekijevim roditeljima.... kako ih nije sramota da im dete ne bude punoletno a vech politichki aktivno. mislite li da sheki ne bi imao dve izdate knjige o krasoti komunistichkog apsolutizma 1964, da je tada bilo interneta?

    btw, jel sheki srbin 100%?
    a tek shto je ruzzaaaaan

    o tome koliko je njegova "pamet" pro life imali smo priliku da se uverimo.
    & underpaid......

  10. #40

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Ja mislim da je sled zbivanja logičan:

    sad kad smo otkrili da je klinac u stvari šiptar
    infiltriran u naše redove
    pa još veliča albansku zastavu
    pa se slika pored američke
    pa liči na herr Flika
    pa ga podržava U92
    poznata firma za veličanje svih vidova antisrpskih delovanja
    imamo dve mogućnosti:

    da ga spalimo na lomači
    ili da ga streljamo

    virtualno, naravno.


    Siguran sam da dobrovoljaca za takav čin ima dovoljno.

    Са обзиром да се мали бави темама за одрасле,и да је нашао јавно да "спали на ломачи" српску нацију и државу,и са обзиром да се ради о јавној личности,јасно је да је таква личност подложна критици и разобличавању.
    Теме и оптужбе којима се мали бави спадају у свет одраслих,не мале деце и стога се не може штитити тврдњама да се ради о малом детету.
    Ако желиш да нападаш као велики чика,онда има и да будеш третиран као велики чика.
    Наравно све под условом да све то пише дотични клиња,а не неко ко га луково користи као параван да би распилавио емотивнији део популације.


    Citat maski kaže:
    ma koliko mi muchno bilo, moram da vas pitam - to shto ste istakli da postoji moguchnost da je albanskog porekla i da time "sve postaje mnogo jasnije" .... da li je ovo stav koji je rasturio onolike meshovite brakove pochetkom i tokom devedesetih?
    Citat maski kaže:
    ili sta je pogresno u tome ako se ukaze na neprimereno ponasanje rusa prema Jugoslaviji u godinama neposredno nakon WWII...pa to moze smetati samo staljinistima i nepopravljivim rusofilima kojima je i rusko goofno slatko
    Па не знам,очигледно бранитељи малога који се лажно представља као "савест" српског народа,немају проблем да стереотипујују читаву нацију,што се види из твога цитираног поста.

    А сам мали нема проблема да етикетира друге етничке групе,које гле чуда дају подршку Српском ставу око Косова (са Туркменовог цитата):

    U Evropi se dešavao mnogo gori, krvaviji i brutalniji horor, kada su razjarene ruske zveri upale u Nemačku.
    Не треба заборавити да Албанци имају најнегативније мишљење о Русима по анкетама,а највише о Американцима.



    Citat maski kaže:
    ali diskreditovati nechije mishljenje zbog njegovog porekla!?
    Очигледно не читаш шта сам тај мали пише,него си већ кренула да драмиш:

    L'Infinie vie

    Ja sam SRBIN, ali...
    Ja sam SRBIN, ali...

    1) priznajem Kosovo kao nezavisnu državu
    2) priznajem Ratka Mladića i Radovana Karadžića kao ratne zločince
    3) priznajem da se u Srebrenici dogodio genocid
    4) volim EU i NATO
    5) Novak Đoković mi NIJE omiljeni teniser
    6) ne zanima me naša "slavna" prošlost, zanima me naša BUDUĆNOST!
    7) smatram da se sve društvene podele trebaju prevazići kako bi se postigli viši ciljevi
    protivim se svakom obliku nasilja
    9) srpske devojke mi NISU najlepše na svetu!
    10) Beograd mi NIJE najlepši grad na svetu!
    11) poštujem kulturu i tradiciju svakog naroda ili države
    12) ne mrzim
    13) nacionalnost, rasa, vera, pol, seksualna orijentacija ili bilo šta slično ne ubraja se u razloga zašto da se družim s nekim ili ne!

    JA SAM SRBIN, ALI SAM I REALAN!!!
    Значи ако мали тврди да је Србин,а у ствари је етнички албанац који се представља као Србин,значи да лаже.
    И још кад видимо да се његови ставови скоро у потпуности поклапају са ставовима и интересима његове етничке групе које брани (као прави патриЈота),шта се онда ту да закључити?
    Дечко се лажно представља као нешто што није,а то му није први пут,јер са клипа са прве стране он признаје да се и раније лажно представљао.
    Лажов који некоме дели лекције о моралу?

    Да не говоримо да је то што мали заступа противдржавна и противуставна делатност,пре свега ставка 1.

    Неће моћи.


    Citat maski kaže:
    ovo sa fotografijom je sramotno. mozzda bi valjalo da neko sa vashim roditeljima porazgovara o primenjenim metodama i kanonima vasheg vaspitanja.
    Растко је сам објављивао своје фотографије и Б-92 га је рекламирао,што значи да се ради о јавној личности,доступне јавној критици.
    Дакле,не знам чему моралисање око фотографија?



    П.С

    Ово са малим је лукава психолошка стратегија...

    Са обзиром да ставове који мали заступа су раније заступали ликови попут Соње Бисерко,Наташе Кандић,Петра Луковића,Теофила Панчића и сл. који су прилично физички одбојне личности,такође и маторе....сада се појављује свеже лице које заступа идентичне ставове.
    То свеже лице је мали дечачић са наочарима и сакоу који аутоматски (посебно код лепшег пола) буди заштитничке нагоне и распиљављује својом речитошћу.

    Такав лик може слободно да пљује,етикетира и вређа,јер било какав отпор његовим ставовима буди код емотиваца бранитељски став :"шта га нападате,он је само дете"...док критичари његових ставова аутоматски постају бездушни монструми и нападачи деце.

    Веома лукаво и кварно.

    Али он није само дете,него друштвено-политички активиста.
    Poruku je izmenio Luctor, 11.04.2010 u 12:12

  11. #41

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Ja i dalje u glavi držim da se radi o dvanaestogodišnjem klincu i dalje stojim iza toga da je mali predmet manipulacije i zloupotrebe. To da li je eventualno Albanac (a očigledno da gaji neizmerne simpatije prema Albancima pa vrlo verovatno da jeste) uopšte ne diskredituje ni njega ni njegovo mišljenje, niti stav već ga samo malo bolje objašnjava i neke stvari čini jasnijim. To da li mu je lepa zastava Albanije, da li nije, međutim način na koji su opisani Srpsko-Albanski odnosi, predstavljena NATO agresija i način na koji se podržava Kosovo kao albanska država... To je politička priča koju u svet guraju SAD i kosovski Albanci - Srbi su mračni zlikovci koji su morali biti bombardovani a Kosovo je zapravo oslobođeno iz decenijske okupacije. Ono, smeće. I Sad bi jako zgodno bilo da se to prikaže kao stav srpske omladine i to kao onaj ispravan.



  12. #42

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Welcome to Facebook

    Uma Gradac iz Zagreba jedno je od 10 posto darovite djece u Hrvatskoj. Njezina mašta, kreativnost, više od deset izuma te bogat rječnik očaravaju sve koji je upoznaju...

    Što nam je to Uma naumila reći


    Še*sto*go*dišnja Uma Gra*dac na*i*zgled je kao i sva*ki pr*vašić i pra*va ‘ma*la *dama’, no ži*vot ove dje*voj*či*ce ni*ma*lo ni*je obi*čan.?Uma je pri*je ne*ko*li*ko da*na odra*di*la pr*vu pro*mo*ci*ju svo*je pr*ve knji**ge ‘Umi*ne *umotvorine’, u ko*joj je ima*la po*tre*bu obja*sni*ti tko je, što ra*di, što mi*sli o znan*stve*ni*ci*ma, knji*že*vno*sti, mo*ra*lu, ško*li, pla*ne*tu, čo*vje*čan*stvu... Ili ka*ko je to ona sa*ma obja*sni*la: ‘Ja sam Uma iz Umi*nih umo*tvo*ri*na ko*ja vam je na*u*mi*la nešto *reći.’



    Uma iza se*be ima već više od de*set izu*ma, od Dvo*zna*čnog pre*ra*đi*va*ča bi*lja*ka i glji*va, ko*ji je na*stao ka*da je ima*la sa*mo če*ti*ri go*di*ne i ko*ji slu*ži to*me da raz*dva*ja ne*ga*ti*vna svoj*stva od po*zi*ti*vnih i tu Uma vi*di rješ*enje za *izum li*je*ko*va bez šte*tnih nu*spo*ja*va, po*tom Sin*gul*tus-*stop, *Umin *izum ko*ji rješava pro*blem štu*ca*nja, Pro*zor u sr*ce ili mje*rač lju*ba*vi ko*ji mje*ri ko*li*ko se dvo*je lju*di vo*li u her*zi*ma (“za*to što *herz na nje*ma*čkom zna*či sr*ce”). Do*mi*sli*la se i Pi*o*ne*er kar*ti*ci, što je po*ru*ka na kar*ton*skom kru*gu ko*ju je Uma na*u*mi*la po*sla*ti u sve*mir dru*gim in*te*li*gen*tnim bi*ći*ma i na ko*joj je na*cr*ta*la sve što tre*ba*ju zna*ti o Ze*mlji i ze*mlja*ni*ma *(koristila je sim*bo*le “jer ni*je*dan je*zik ne*ma smi*sla *izvan našeg pla*ne*ta”). Ta*ko im je obja*sni*la od ko*jih se ke*mij*skih ele*me*na*ta sa*sto*ji naš pla*net, da se di*je*li*mo u pet za*je*dni*ca - pro*ti*sti, mo*ne*re, glji*ve, bilj*ke i ži*vo*ti*nje.

    - To sam pri*ka*za*la sim*bo*li*ma da svi ra*zu*mi*ju, ali sam na*ve*la i bi*tne ra*zli*ke, npr. da mo*ne*re ne*ma*ju je*zgru, a pro*ti*sti ima*ju, da bilj*ke sa*me se*bi pro*i*zvo*de hra*nu fo*to*sin*te*zom kao i mi ku*ha*njem - *objašnja*va Uma.

    Je*dan od nje*nih izu*ma je i Gu*mi*ca za bri*sa*nje pam*će*nja ta*ko što je “pro*tr*lja*mo po če*lu i ne*mi*li se do*ga*đaj au*to*mat*ski briše jer nam se po*ne*kad do*go*di nešto što že*li*mo što pri*je za*bo*ra*vi*ti, kao kad, na*pri*mjer, pa*dne*mo s bi*ci*kla”.

    Ti*je*kom svi*bnja ove go*di*ne na*stao je i *Umin ‘*mjesečnik’ Za*go*ne*ta*rij. Ima i ru*bri*ku ‘Kad se čaša *razbije’ za rješava*nje vaših pro*ble*ma/po*sta*vi*te pi*ta*nje - odgo*va*ra Uma. Ne*ki pri*mje*ri su: ne mo*žeš tr*ča*ti ta*ko br*zo kao tvo*ji pri*ja*te*lji! Uma odgo*va*ra: za*mi*sli da ti uz no*gu gmi*že ti*su*će ku*ka*ca i da ih mo*raš otre*sti sa se*be, no*ge će ti se ta*ko br*zo kre*ta*ti da ćeš tr*ča*ti br*že od *svih.



    Meni se ovaj andjelak mnogo vise dopada. Mozda sam idealista, ali nekako mi vise prilici za dete njenih godina takvo ramisljanje nego bavljenje politikom. Doduse, ima manje godina nego Rastko, ali eto, mene odusevljavaju vise takva deca poput Une.
    Mislim da biti normalan nije uvek vano.
    Ponekad biti normalan nije ba ni zdravo.

  13. #43

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Zašto uopšte ima veze koliko imam godina, da bi me politika zanimala... to je moja stvar, volite vi koga god hoćete, ali zašto mi se zamera što sam drugačiji?!

  14. #44

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat Rastko Pocesta kaže: Pogledaj poruku
    Zašto uopšte ima veze koliko imam godina, da bi me politika zanimala... to je moja stvar, volite vi koga god hoćete, ali zašto mi se zamera što sam drugačiji?!
    Zato što si nezreo na prvom mestu. Da je normalno da deca u tvojim godinama pišu političke eseje, te stvari bi se učile u osnovnoj školi, ovako tek na fakultetu kada osoba pređe osamnaestu i oformi se kao ličnost i postane sposobna da kritički posmatra stvari koje su predmet tvog interesovanja.

    Vidim da te mnogi ohrabruju, što se meni iskreno ne dopada, ne zbog onoga što si eto pisao, već što te iko ohrabruje da se uopšte baviš tim stvarima. Dakle, ništa nije loše u tome što si ti drugačiji, da se baviš nečim svrsishodnim i priznatim i sam bih te podržao. To što su nevladin sektor, pojedini mediji i još neki u toj meri stali iza tebe je tek posebna priča. Ti se čak ne baviš ni istorijom, već politikantstvom sa ogromnom dozom ostrašćenosti, što u neku ruku i ide sa tvojim godinama, pa zato bi valjalo da nam se javiš za nekih 6 godina kada budeš odrasla osoba, pa da razgovaramo na temu onoga što pišeš i čime se baviš.



  15. #45

    Odgovor: Rastko Pocesta

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Zato što si nezreo na prvom mestu. Da je normalno da deca u tvojim godinama pišu političke eseje, te stvari bi se učile u osnovnoj školi, ovako tek na fakultetu kada osoba pređe osamnaestu i oformi se kao ličnost i postane sposobna da kritički posmatra stvari koje su predmet tvog interesovanja.

    Vidim da te mnogi ohrabruju, što se meni iskreno ne dopada, ne zbog onoga što si eto pisao, već što te iko ohrabruje da se uopšte baviš tim stvarima. Dakle, ništa nije loše u tome što si ti drugačiji, da se baviš nečim svrsishodnim i priznatim i sam bih te podržao. To što su nevladin sektor, pojedini mediji i još neki u toj meri stali iza tebe je tek posebna priča. Ti se čak ne baviš ni istorijom, već politikantstvom sa ogromnom dozom ostrašćenosti, što u neku ruku i ide sa tvojim godinama, pa zato bi valjalo da nam se javiš za nekih 6 godina kada budeš odrasla osoba, pa da razgovaramo na temu onoga što pišeš i čime se baviš.
    Ja sam naučio da čitam latinicu i ćirilicu sa 5 godina, i to ne da sričem, nego sam čitao Laso kaubojce, u ono vreme. Da li je to normalno, da li su keva i ćale trebali da mi zabrane da to radim dok, kao i sva druga deca, ne pođem u školu?

    Naveo sam banalan primer, ne misleći da sam ja iole poseban, ali ovakvo "stavljanje u normalu", tj. vraćanje u prosek svakoga ko se iole izdvaja "pre vremena" (a ko je taj ko procenjuje kad je vreme da se neko zainteresuje za svet oko sebe na način koji mu odgovara) mi je klasično za sivi komunistički poredak, vreme uniformisanih miševa, bez talasanja.

    Na taj način, celokupno društvo može samo da nazaduje.

    Tom logikom, zabranimo klincima da se do punoletstva bave bilo čime osim gradivom predviđenim u osnovnoj i srednjoj školi.

    Da nije tužno, bilo bi smešno.
    Poruku je izmenio love hunter, 12.04.2010 u 23:35

Strana 3 od 8 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Rastko Nemanjić - Sveti Sava
    Autor Goga u forumu Biografije poznatih ličnosti
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 17.04.2013, 12:17
  2. Rastko Petrović
    Autor maqa u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 30.07.2011, 01:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •