Cistota srca...
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 46
  1. #1

    Cistota srca...

    Znamo da je ljudska priroda i prema hriscanskom uverenju i prema gledistu savremene psihologije(V.J.)i sire,antropologije ,jos uvek nepoznata mesavina duhovnih,psiholoskih,socijalnih i bioloskih sastojaka...
    Starost danasnjeg coveka nauka neprestano pomera u sve dalje milenijume daleke proslosti sve manje nalazeci potvrde za evolucionu teoriju nastanka coveka ....

    Misterija nastanka coveka ,ako nismo u stanju da se potpuno u veri ''cistog srca'',oslonimo na biblijsko kazivanje,obavijena je i dalje sa ''sedam velova''.

    I samo je na veri u nauku,i kod naucnika i kod laika,da ce dalji njen napredak,postepeno ,skidati velove sa tajni zivota...

    Ljudi ''cista srca'' je uvek bilo i u svim vremenima,ali u malom broju,jer kako bi se cenila vrlina (prema recima Spinoze...)kada bi se lako i od svih mogla dostici...Jedna jevrejska legenda kaze(pisah valjda o tome negde...)kako svet drzi 36 pravednika,od kojih nijedan ne zna da je pravednik i kada bi samo jedan od njih nestao,ceo svet bi se raspao...E ova legenda najbolje zna odgovore na pitanja ''Saznaje li covek ikada, da je srce njegovo cisto?",a,sto se vise covek hriscanskim podvigom priblizava Bogu,sve je dublje i potresnije svestan svojih grehova ,svoje slabosti i nemoci...(sv,Isak Sirin...)


    Covek cistog srca...!

    Sve dok smo sami necisti,a to smo najcesce svi,nekad nazalost celoga zivota,nece nam se dati da cistog coveka uopste primetimo.Ovakav covek nam se ucini,ne samo obicnim,slicnim mnogim drugim ljudima koje susrecemo,vec nam se ucini i nizim i beznacajnim od drugih ljudi,nekad nam izgleda smesan,cudan,mozemo pomisliti da nije dusevno zdrav.Uverena sam da je svakom od nas bar nekoliko puta u zivotu uprilicen susret sa jednim od ''trideset i sest pravednika''...

    Ako nismo previse ogrezli u zlu,ako nismo pocinili teze grehe zbog kojih se nismo pokajali,svakom drugom coveku, manje uprljanom grehom,zadrhtace srce u susretu sa pravednikom ,suze ce mu same ,ne znajuci kako ,grunuti na oci,celo bice obuzece neka ,do tada nepoznata toplina i unutarnje milje.Ovo su sigurno znaci da je covek sreo Coveka Hrista u drugom coveku...

    Neka ne ispusta nikako ovakvu Boziju posetu iz srca...

    Da li ste mozda imali prilike da sretnete..ili ste moze biti, vi taj pravednik..???...
    Poruku je izmenio dankaBg, 09.04.2010 u 01:01 Razlog: slovne greske
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  2. #2

    Odgovor: Cistota srca...

    Da li smo možda svi mi ti pravednici u onim trenucima kada darežljivost nadvlada pohlepu i ljubav mržnju. A svi smo imali takve trenutke, ma kako loše mišljenje imali o sebi, zar ne?

  3. #3

    Odgovor: Cistota srca...

    Cistota srca?
    da.
    kod sasvim male dece,i kod luda
    mala deca ne poseduju nista,lude ne poseduju nista,sem cistog srca
    kod svih ostalih ne moze biti i nije apsolutna
    Ploviti se mora i bez broda ..

  4. #4

    Odgovor: Cistota srca...

    Upravo tako. Počeh malopre razmišljati o tome kako bih okarakterisao osobu čistog srca i nađoh samo jednu reč - budala. Rekao bih čak da sam jedan dobar deo života proveo kao ta budala. To bi bila otvorena, poštena, iskrena, prostodušna, lakoverna osoba koju svi iskorištavaju - budala.

  5. #5

    Odgovor: Cistota srca...

    Citat sati kaže: Pogledaj poruku
    Da li smo možda svi mi ti pravednici u onim trenucima kada darežljivost nadvlada pohlepu i ljubav mržnju. A svi smo imali takve trenutke, ma kako loše mišljenje imali o sebi, zar ne?
    Nikako to nismo(mozda poneko od nas nekada...) ...ljudi cistoga srca su jako retka bica,a darezljivost koja mozda nadvlada pohlepu,a nekad ljubav mrznju, nisu bas dobri primeri..jer jedni bez drugih ne mogu i ne egzistiraju.,a tesko da nas to moze odrediti kao''pravednike''..''Pozitivno i toplo(ljudski sto bismo rekli) razmisljanje ''..u ovim surovim vremenima...
    A,da smo imali takve trenutke,moguce je ,mozda...mada ne vidim kakve to ima veze sa losim misljenjem o sebi...''Dobra je stvar sresti takvog coveke,jer onda vidis ,zapravo,
    Ko si ti,zaista...''?(Masa ljudi misli da je dobra,pravedna,iskrena...a ,da ustvari ima o sebi potpuno pogresnu predstavu,jer po obicaju zivi u iskrivljenoj stvarnosti...)

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    Cistota srca?
    da.
    kod sasvim male dece,i kod luda
    mala deca ne poseduju nista,lude ne poseduju nista,sem cistog srca
    kod svih ostalih ne moze biti i nije apsolutna
    ..

    I kod jednih i kod drugih je veoma diskutabilno...
    Deca se takodje radjaju sa klicama i dobra i zla..pa nisam sigurna..ona su naivna..ali cista bas u tom pravom smislu tesko(ovo vec i iz iskustva...)..znaju jako perfidno da zivot zagorcavaju...(generalno su dusevno cistija bica od odraslog coveka,ali je to daleko od neke prave ,istinske i iskonske cistote...)
    Sta je ludost...to je sad pitanje??...''On je lud''..skoro ne postoji u psihijatriji,a tesko da bi 'takvi bili cistog srca..obicno je njihova svest preplavljena mracnim nesvesnim sadrzajima a,pa su pre opasni,zli i komplikovani..nego bica sa cistim srcem...

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Upravo tako. Počeh malopre razmišljati o tome kako bih okarakterisao osobu čistog srca i nađoh samo jednu reč - budala. Rekao bih čak da sam jedan dobar deo života proveo kao ta budala. To bi bila otvorena, poštena, iskrena, prostodušna, lakoverna osoba koju svi iskorištavaju - budala.
    ..

    Morf,budalizam je nesto drugo,a i ne postoji kao kategorija.. nedostaje razumevanje cistote srca...naivnost je opet, drugo...Ovde se govori o onima koji u ljudima izazovu ...da se ovaj,trgne,prene...kao ''rimski surovi vojnik,koji je video Isusove oci''(ovo navodim samo kao primer)...Takvi ljudi pronalaze i kod najokorelijih,truncicu ljudskosti i srca ,koja ih natera da u svojoj surovosti ustuknu ...
    Poruku je izmenio dankaBg, 10.04.2010 u 17:04
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  6. #6

    Odgovor: Cistota srca...

    1. U taj čas pristupiše k Isusu učenici govoreći: Ko je dakle najveći u carstvu nebeskom? ((ko je čistog srca?))
    2. I dozva Isus dete, i postavi ga među njih,
    3. I reče im: Zaista vam kažem, ako se ne povratite i ne budete kao deca, nećete ući u carstvo nebesko.
    4. Koji se dakle ponizi kao dete ovo, onaj je najveći u carstvu nebeskom.
    5. I koji primi takvo dete u ime moje, mene prima.
    6. A koji sablazni jednog od ovih malih koji veruju mene, bolje bi mu bilo da se obesi kamen vodenični o vratu njegovom, i da potone u dubinu morsku.

    ( Matej 18 )
    Poruku je izmenio ser_gogsy, 11.04.2010 u 08:45 Razlog: s

  7. #7

    Odgovor: Cistota srca...

    Jeste
    s tim što ima razne dečice
    imaš one što uzmu malo pile u ruku
    i maze ga po glavi
    nežno
    najnežnije
    i one koji mu zavrnu šiju
    momentalno.

    Iz malog kretena poraste veliki kreten, i obratno. Godine tu mogu da pomognu, i u nekim slučajevima pomažu, ali je genetika čudo. Plus, vaspitanje. Plus, okruženje.

    Čisto srce se čuva čistim obrazom.


  8. #8

    Odgovor: Cistota srca...

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    1. U taj čas pristupiše k Isusu učenici govoreći: Ko je dakle najveći u carstvu nebeskom? ((ko je čistog srca?))
    2. I dozva Isus dete, i postavi ga među njih,
    3. I reče im: Zaista vam kažem, ako se ne povratite i ne budete kao deca, nećete ući u carstvo nebesko.
    4. Koji se dakle ponizi kao dete ovo, onaj je najveći u carstvu nebeskom.
    5. I koji primi takvo dete u ime moje, mene prima.
    6. A koji sablazni jednog od ovih malih koji veruju mene, bolje bi mu bilo da se obesi kamen vodenični o vratu njegovom, i da potone u dubinu morsku.

    ( Matej 18 )
    ...
    A,sta je tvoje misljenje...o cistoti srca?...(Deca jesu prosto nevinija od odraslog coveka...)

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Jeste
    s tim što ima razne dečice



    Iz malog kretena poraste veliki kreten, i obratno. Godine tu mogu da pomognu, i u nekim slučajevima pomažu, ali je genetika čudo. Plus, vaspitanje. Plus, okruženje.

    Čisto srce se čuva čistim obrazom.

    ...
    I plus kolektivno nesvesno sa kojim se radjamo...i dete malo na svet sa sobom donosi klicu zla ,kao i seme dobra ...

    Iz malog kretena poraste veliki kreten, i obratno
    ...
    Zavisi i nije pravilo...a kreten...taj izraz...volela bi da mi objasnis...sta to znaci....

    Dete-kreten....(ne verujem da mislis na mentalnu retardaciju jer tu imamo debil,imbecil,idiot..)i to je nesto sasvim drugo...
    Verovatnije je da si mislio na dete sa klicom zla u sebi...sto je tacno..a sta ce od njega postati,to zaista zavisi od mnogo toga...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  9. #9

    Odgovor: Cistota srca...

    Moje srce, na moju veliku sreću, nema tu čistotu intoniranu u početnom postu, a nisam ni sretao ljude sa takvim osobinama, osim u literaturi, naravno. Kada smo kod toga, meni se od tih čistunaca najviše dopada Volterov Kandid.

    Znači, moja pumpa je samo prosečan ljudski organ, sličan milionima drugih takvih, razmeštenih u grudima ljudi širom ove planete. Nastojim da ga što češće pročišćavam, održavam, ali i pored toga, priznajem bez ikakvog ponosa, moje srce nije nikada bilo potpuno čisto i to otkada pamtim za sebe, pa čak i u vremenu detinjstva.

    A, što se tiče dece, ne bih želeo da grešim dušu, mišljenja sam da se njihova čistota srca često idealizuje. Njihova srca su, naravno, dobra i čistija od naših, ali su ipak ljudska, sa svim pozitivnim, ali i negativnim karakteristikama naše vrste...

    Čistota srca, bar u kontekstu teme, po mom mišljenju je samo mit, simbolično projektovana moralna vrednost, odnosno nikada i nikom dostižni ideal kojem treba težiti. Ona je važan reper u održavanju ljudske moralne vertikale, a ljudi za koje važi da su pokazili tu famoznu čistotu u nekom retkom stepenu su, pe svega, primer da nismo svi isti i da je uvek moguće biti bolji...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #10

    Odgovor: Cistota srca...

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Moje srce, na moju veliku sreću, nema tu čistotu intoniranu u početnom postu, a nisam ni sretao ljude sa takvim osobinama, osim u literaturi, naravno. Kada smo kod toga, meni se od tih čistunaca najviše dopada Volterov Kandid.

    ...
    I na filmu...Ne secam se tog Volterovog dela...ali pogledacu...jer slabo pamtim ii mena knjiga i pisaca...kao i filmova...reditelja...glumaca...ma sve sto se imenuje mi je problem...ne vezujem se za to vec za sadrzaje...

    Čistota srca, bar u kontekstu teme, po mom mišljenju je samo mit, simbolično projektovana moralna vrednost, odnosno nikada i nikom dostižni ideal kojem treba težiti. Ona je važan reper u održavanju ljudske moralne vertikale, a ljudi za koje važi da su pokazili tu famoznu čistotu u nekom retkom stepenu su, pe svega, primer da nismo svi isti i da je uvek moguće biti bolji.
    ...

    Nisam sigirna da je ovo tacno...verujem da na ovom svetu ima ljudi ''goleme cistote'',ali zaista retko cemo ih sresti...mozda i nikada...ali mi se dopada ,ovo sto si napisao o moralu i teznji ka najvisim moralnim i etickim vrednostima i uopste ;ljudskim pravim vrlinama...

    A,divna je stvar sresti takvoga coveka ..jer posto nista ne krije ,njegove su oke(sto bi rekli pesnici...)duboko more i kada su talasi i kada duvaju olujni vetrovi,u njemu se sve uzburka, a dusa mu svetluca i iskri ... na samoj povrsini ,jasna,cista,kristalna,prozirna kao najtananija paucina...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  11. #11

    Odgovor: Cistota srca...

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Moje srce, na moju veliku sreću, nema tu čistotu intoniranu u početnom postu, . ..
    E,ovo zaboravih malopre!Jako me zanima, sta znaci ta recenica u tvom slucaju...i uopste kod ljudi, koji slicno misle?Kao da su oni sa cistotom u srcu i dusi , ''neki otpadnici''...mada se mora priznati da im sigurno u ovom surovom i negostoljubivom svetu nije lako...

    Ali,mislim da su oni prirodom nagradjeni (da ne kazem Bozijim darom..) da na zivot i stvarnost,znaci i na ljude i sve u vezi sa njima gledaju drugacijim ocima i kroz sasvim drugaciju prizmu...pa ih stvari koje doticu vecinu ljudi uopste ne interesuju..i ne diraju
    Mnogo toga se u nasim zivotima dogadja usled pakosti,zlobe,cicijasenja i zluradosti...ali ako u sebi nosimo ''svoj krst'' onako kako treba, i ako nam je dusa ispunjena zadovoljstvom proste spoznaje smisla zivota kroz unutrasnji dozivljaj jedinstva,zadovoljstva i radosti...onda takvi, na svu tu demonsku igru, gledamo kristalno jasno ne primecujuci ono sto covek,tj,vecina od nas ,zapravo i jeste ...''lose-palo bice''...

    I onda ta recenica znaci...sta?..
    Poruku je izmenio dankaBg, 11.04.2010 u 21:28
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  12. #12

    Odgovor: Cistota srca...

    Ne zavidim Kandidu i ostalima, za koje važi da su čistoga srca, ali ih ni ne smatram hendikepiranima, jer verujem da su oni bili na neki način predodređeni za tako nešto. Čistota srca je, uslovno rečeno, uzrok našeg životnog puta, da ne kažem sudbine.

    Moj prethodni post nije uopšte dubokomislen, niti višeznačan. Jednostavno sam želeo reći da jedva nosim i krst običnog čoveka i da ne verujem da sam sposoban za neke podvige koje već nameće (pre)čisto srce...

    Ja na svet gledam ne oslanjajući se puno na religijske priče i primere, osim, naravno, u moralnom i kulturnom kontekstu. Isusa, a i ostale religijske ličnosti, smatram pre svega metaforama, koje su proizvidi viševokvnog razmišljanja i evoluiranja ljudskog duha, a ne stvarnim ljudima koji su u svojim navodnim životima činili nešto što brojni poštovaoci, tih religija iz kojih su, veruju da su zaista i radili.

    Da, presrećan sam činjenicom što sam se uopšte i pojavio na ovom svetu i što mi je, ne ulazeći previše u uzroke, pružena šansa da živim. Taj život pokušavam da "potrošim" što svrsishodnije i primereno, pre svega, svojim ukupnum kapacitetima, odnocno mogućnostima svoga, kakvog već jeste, čistog ili manje čistog srca...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  13. #13

    Odgovor: Cistota srca...

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Jednostavno sam želeo reći da jedva nosim i krst običnog čoveka i da ne verujem da sam sposoban za neke podvige koje već nameće (pre)čisto srce...

    ..
    Nema podviga ,dragi p[rijatelju kod cistote srca...Sve je jednostavno i prirodno...takav covek ne zna za drugo,sem sto sve sto pomisli o drugom coveku,vidi,cuje,okusi i omirise, vidi cisto...(sto ne znaci da ono gresno ne primecuje ...ono ga uvek opominje da se moze''jos vise''..biti...)

    . Isusa, a i ostale religijske ličnosti, smatram pre svega metaforama, koje su proizvidi viševokvnog razmišljanja i evoluiranja ljudskog duha, a ne stvarnim ljudima koji su u svojim navodnim životima činili nešto što brojni poštovaoci, tih religija iz kojih su, veruju da su zaista i radili.
    ...
    Ovo mi nije jasno...Ne znam zbog cega se pominju ''religijske price''...Kako ko od nas smatra Isusa...?To je neko drugo pitanje...a,niko od nas zaista ne moze da zna..sta je bilo i kako i da li je bilo!!!...Mozemo samo verovati..ili ne...svakako da postoji nesto jace i mocnije od nas..a kako cemo Ga ili To zvati..to je sada drugo pitanje...


    Da, presrećan sam činjenicom što sam se uopšte i pojavio na ovom svetu i što mi je, ne ulazeći previše u uzroke, pružena šansa da živim. Taj život pokušavam da "potrošim" što svrsishodnije i primereno, pre svega, svojim ukupnum kapacitetima, odnocno mogućnostima svoga, kakvog već jeste, čistog ili manje čistog srca

    Dobro je da se pojedini raduju zivotu...jer vecina je duboko nesrecna...Zalosno je stanje kod onih visoko senzibilnih,tanane duse i suptilnih osobina....oni su vec rodjenjem, osudjeni na patnju kroz celi zivot,a,mnogi od njih su sami sebi,na zalost prekratiliu muke...(posebno umetnici,stvaraoci raznih profila...talentovani,nadareni...)..A,sve zbog one cuvene...zavisi sta je za koga zivot..?

    Licno mislim, da je danasnji zivot, jako tuzna predstava u kojoj sporedni glumci igraju, kako glavni likovi sviraju,jer im ovi, na kraju balade,bacajuci mrvice, uveliko prodaju maglu, ubedjujuci ih da je parce hleba ,bokal vode,virtuelna stvarnost i po neka ''pilula srece'' jedino sto mogu dobiti od majke zemlje gde su zapravo utamniceni...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  14. #14

    Odgovor: Cistota srca...

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Nema podviga ,dragi p[rijatelju kod cistote srca...Sve je jednostavno i prirodno...takav covek ne zna za drugo,sem sto sve sto pomisli o drugom coveku,vidi,cuje,okusi i omirise, vidi cisto...(sto ne znaci da ono gresno ne primecuje ...ono ga uvek opominje da se moze''jos vise''..biti...)
    Naravno da ima, zato što je to za mene podvig, bez obzira što takve osobo možda to smatraju normalnim. Da ni je tako, ne bi toliko visoko kotirali u moralnom smislu i ne bi ih uočavali kao osobe čistoga srca...

    ...
    Ovo mi nije jasno...Ne znam zbog cega se pominju ''religijske price''...Kako ko od nas smatra Isusa...?To je neko drugo pitanje...a,niko od nas zaista ne moze da zna..sta je bilo i kako i da li je bilo!!!...Mozemo samo verovati..ili ne...svakako da postoji nesto jace i mocnije od nas..a kako cemo Ga ili To zvati..to je sada drugo pitanje...
    Ovaj pasus nema najdirektnije veze sa vašim pisanjem, mada si i vi pozivate na boga, ili neko drug nadbiće u koje ja ne evrujeme.Izuzev ako ste to fugurativno pomenuli. U svakom slučaju to i nije suštinski važno....

    Dobro je da se pojedini raduju zivotu...jer vecina je duboko nesrecna...Zalosno je stanje kod onih visoko senzibilnih,tanane duse i suptilnih osobina....oni su vec rodjenjem, osudjeni na patnju kroz celi zivot,a,mnogi od njih su sami sebi,na zalost prekratiliu muke...(posebno umetnici,stvaraoci raznih profila...talentovani,nadareni...)..A,sve zbog one cuvene...zavisi sta je za koga zivot..?
    Potpuno se slažem sa poslednjom rečenicom. Nisu nam uvek niti samo krive objektivne teškoće i uslovi okruženja, vać, često, i naša nerealna očekivanja od tog istog života. Kada kažem nerealna, mislim neusklađena sa našim stvarnim mogućnostima, odnosno vrednostima. Ta disonanca je, bojim se, ako ne glavni, a ono vrlo bitan, uzrok osećanja nesreće mnogih ljudi.


    Licno mislim, da je danasnji zivot, jako tuzna predstava u kojoj sporedni glumci igraju, kako glavni likovi sviraju,jer im ovi, na kraju balade,bacajuci mrvice, uveliko prodaju maglu, ubedjujuci ih da je parce hleba ,bokal vode,virtuelna stvarnost i po neka ''pilula srece'' jedino sto mogu dobiti od majke zemlje gde su zapravo utamniceni...
    Relativni odnos čoveka i sreće nije bitno drugačiji već vekovima. Bar sam ja uveren u to. Moje mišljenje o tome se može videti i u prethodnom pasusu. Ali, vaš primer je možda pogodan upravo za tu čistotu srca na delu. Očistimo srce od pohlepe, sebičnosti, zavisti, materijalnih želja i okrenimo sa radu, porodici, ljubavi, bližnjima, stvaranju... i ako ne postanemo baš srećni, a ono, bićemo sigurno manje nesrećni, što uopšte nije mali napredak...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  15. #15

    Odgovor: Cistota srca...

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    ...
    A,sta je tvoje misljenje...o cistoti srca?...(Deca jesu prosto nevinija od odraslog coveka...)
    Potpuna čistota srca može proizići samo iz potpune čistote misli!
    A potpuna čistota misli proizilazi iz apsolutne bezgrešnosti!

    A to u ovome svetu ne postoji!

    Bezgrešan u delima i mislima bio je samo Hrist!

    Dečije misli su nevine (do nekog uzrasta naravno) i zato su njihova srca čistija...

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Pokloni od srca ili od K....
    Autor Uriel u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 17.05.2010, 12:35
  2. Korumpcija srca
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 01.07.2009, 11:00
  3. Kako do voljenog srca
    Autor Najgora u forumu Astrologija
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 27.08.2008, 17:16
  4. Horoskop tvog srca
    Autor DanijElla u forumu Astrologija
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 16.05.2008, 19:02
  5. Grdosija velikog srca
    Autor euridika u forumu Spomenar
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 24.09.2007, 21:51

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •