Zašto ste ateista? - Strana 3
Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 63
  1. #31

    Odgovor: Zašto ste ateista?

    Ja ne sumnjam u postojanje boga.
    Ja verujem da ga nema.

    E, sad, da li sam ateista ili agnostik, ne znam, nije jasna granica.

    Jednostavno ne verujem u neko svesno nadbice koje me posmatra i uprvlja mojim zivotom. ni u neke sile, demone,...

    Biblija, kuran, talmud,... sve su modeli kojima se obja[njava postojanje, ljudsko dru[tvo,...

    Kao kad maloj deci pri;amo da se deca radjaju u kupusu, potom da ih je donela roda,... Kako odrastaju, tako se prica menja i uloznjava.

    Da nema religije, ne bi mogle mase da se drze u poretku, da se odrzava moral, organizuje drustvo, pripitome divlji, nahuskaju pitomi. Vera i crkva su jako dobar alat u rukama vestih.

    Isto tako, ne moze da se stavi znak jednakosti izmedju religije i crkve. Crkvu bih definisao kao grupu ljudi koji propovedaju religiju, i koriste je za svoje licne i kolektivne ciljeve.
    Ili sto je jedan filozof rekao, crkva je sekta koja je uspela.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  2. #32

    Odgovor: Zašto ste ateista?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    ako jedan Isak Njutn nije imao sumnju u postojanje Boga,otkud meni onda pravo da sumnjam?
    Sve i da je sumnjao nije smeo da kaže. Sumnja je osnov svake nauke i moje skromno mišljhenje je, da je taj isti Njutn bio mason, homoseksualac što se i te kako kosi sa politikom crkve tako da...
    Svako ima pravo da sumnja u ono što čula ne percipiraju. Sumnja je zdrava emocija. To što je neko genije, ne znači da ne žmuri prema samo on zna kojim istinama i da iz samo njemu/njoj znanim razlozima, ne iznosi svoje iskreno mišljenje.

    Bez obzira da NJutna, Ajnštajna i sve one koji su pred smrt postali pobožni, ja ne verujem dok ne doživim senzaciju..
    to je jače od mene, bih ja ali ne mogu...
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  3. #33

    Odgovor: Zašto ste ateista?

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    ako jedan Isak Njutn nije imao sumnju u postojanje Boga,otkud meni onda pravo da sumnjam?
    Sve i da je sumnjao nije smeo da kaže. Sumnja je osnov svake nauke i moje skromno mišljhenje je, da je taj isti Njutn bio mason, homoseksualac što se i te kako kosi sa politikom crkve tako da...
    Svako ima pravo da sumnja u ono što čula ne percipiraju. Sumnja je zdrava emocija. To što je neko genije, ne znači da ne žmuri prema samo on zna kojim istinama i da iz samo njemu/njoj znanim razlozima, ne iznosi svoje iskreno mišljenje.

    Bez obzira da NJutna, Ajnštajna i sve one koji su pred smrt postali pobožni, ja ne verujem dok ne doživim senzaciju..
    to je jače od mene, bih ja ali ne mogu...
    pa,tvoja prica o Njutnu nije tacna
    ne da nije sumnjao,nego je citav zivot posvetio tajnom izucuvanju Biblije i otkrivanju tajnog koda
    takodje je slepo verovao u Bibliju i uporedjivao cinjenice iz Biblije sa eksperiomentima i teorijom u fizici
    interesantno je da,po njegovim recima,nikad nije otkrio u svemu tome nepodudarnost niti kontradiktornost
    nazalost,u doba inkvizicije naravno da nije mogao javno da govori o prorocanstvima Biblije jer bi to znacilo sigurnu smrt
    dakle,Njutn nije imao sumnju u postojanje Boga,i nije tacno da je pred kraj zivota postao pobozan
    o Ajnstajnu nemam pojma

    inace,priznajem da se vrlo cesto desava da obican covek oseti poboznost pred smrt

    sto se tice seksualnog opredeljenja ili pripadnistva nekoj od organizacija (masoni,templari,...) ne vidim da je to nuzno iskljucuje veru u Boga
    Poruku je izmenio believer, 24.11.2011 u 15:51
    Ploviti se mora i bez broda ..

  4. #34

    Odgovor: Zašto ste ateista?

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Ja ne sumnjam u postojanje boga.
    Ja verujem da ga nema.

    E, sad, da li sam ateista ili agnostik, ne znam, nije jasna granica.

    Jednostavno ne verujem u neko svesno nadbice koje me posmatra i uprvlja mojim zivotom. ni u neke sile, demone,...

    Biblija, kuran, talmud,... sve su modeli kojima se obja[njava postojanje, ljudsko dru[tvo,...

    Kao kad maloj deci pri;amo da se deca radjaju u kupusu, potom da ih je donela roda,... Kako odrastaju, tako se prica menja i uloznjava.

    Da nema religije, ne bi mogle mase da se drze u poretku, da se odrzava moral, organizuje drustvo, pripitome divlji, nahuskaju pitomi. Vera i crkva su jako dobar alat u rukama vestih.

    Isto tako, ne moze da se stavi znak jednakosti izmedju religije i crkve. Crkvu bih definisao kao grupu ljudi koji propovedaju religiju, i koriste je za svoje licne i kolektivne ciljeve.
    Ili sto je jedan filozof rekao, crkva je sekta koja je uspela.
    Razumem da neko kaze da NE VERUJE da Bog POSTOJI. Medjutim kad neko tvrdi DA VERUJE da Bog NE POSTOJI , kao sto to ti smatras Sunny, onda ne mogu a da ne primetim da je za ovu drugu tvrdnju potrebna VERA. Dakle, bilo bi lepo da nam izneses dokaze na osnovu kojih si se ti licno uverio i koji govore u prilog cinjenici da Bog ne postoji. Ti dokazi su ti sigurno pomogli da razvijes snaznu veru da Bog ne postoji. Zato mislim da bi bilo sasvim na mestu da nam kazes koji su do dokazi.

  5. #35

    Odgovor: Zašto ste ateista?

    Ti, pretpostavljam, isto tako imas cvrste dokaze da on postoji?
    Gather ye rosebuds while ye may...

  6. #36

    Odgovor: Zašto ste ateista?

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Ti, pretpostavljam, isto tako imas cvrste dokaze da on postoji?
    Naravno da imam. Samo zasto kazes ISTO TAKO, posto nismo jos dobili nikakve dokaze od Sunny da Bog ne postoji? Tebi Meggy cu
    svakako odgovoriti, ali hajde da najpre sacekamo dokaze od Sunny.

  7. #37

    Odgovor: Zašto ste ateista?


    Kad imam dokaz, onda ja znam.
    Bez dokaza, mogu samo da verujem. Ili ne verujem.

    Gde grešim, majku mu?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #38

    Odgovor: Zašto ste ateista?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku

    Kad imam dokaz, onda ja znam.
    Bez dokaza, mogu samo da verujem. Ili ne verujem.

    Gde grešim, majku mu?
    "Vera je cvrsto pouzdanje da ce se dogoditi ono cemu se nadamo, DOKAZ onoga sto je stvarno, premda se ne vidi." (Jevrejima 11:1)
    Prava vera nije lakovernost, to jest spremnost da se u nesto veruje bez cvrstih DOKAZA ili samo zato sto osoba zeli da bude tako.
    Za istinsku veru potrebno je temeljno znanje, poznavanje DOKAZA, kao i iskreno uvazavanje onoga na sta DOKAZI ukazuju.

  9. #39

    Odgovor: Zašto ste ateista?

    idemo u pogresnom pravcu diskusije
    ateisti treba da dokazuju nepostojanje Boga na ovoj temi..ili makar da objasne zxasto ne veruju u njega...

    btw..razmisljam nesto
    je li iko od vas ikad video Ljubav ,recimo?
    a verujete,verujete....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  10. #40

    Odgovor: Zašto ste ateista?

    Ok, zasto bih ja trebao da dokazem da ne postoji nesto sto nikad nisam ni video, ni osetio.
    Ljubav jesam osetio i doziveo.

    Evo u sta moze jos da se veruje http://www.venganza.org/
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  11. #41

    Odgovor: Zašto ste ateista?

    Zamolio bih učesnike na temi da imaju na umu da je njen naslov vrlo kratak i nedvosmisleno jednostavan - Zašto ste ateista? Kome je do apologije religije i verovanja u Tvorca neka ode na neku drugu za to pogodnu temu i tamo afirmiše svoja mišljenja i uverenja. Ovo je tema za ateiste i mesto na kojem mogu da objasne zašto ne veruju u boga.

    Hvala.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #42

    Odgovor: Zašto ste ateista?

    Jedino što mi padne na pamet, a rekao je Bunjuel, je da, postao sam ateista zahvaljujući bogu. Sve ostalo, nema smisla. Da li je neko video ljubav, postao vernik pred smrt, tražio razne dokaze i ostalo je za mene lično, poprilično besmisleno. Ako vam kažem da se može dokazati da istina ne postoji, hoćete li mi verovati? Naravno da ne. Iako su to, nazovimo ih naučnicima, što i jesu, ali iz nekih drugih branši (matematičari, fizičari, filozofi) to i dokazali formulama. Ali...
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  13. #43

    Odgovor: Zašto ste ateista?

    Zasto sam Pravoslavac? Zato sto su mi preci od obe strane Pravoslavci. A zasto sam Ateista? U 21 veku crkva (religija) nemoze da ti diktatira sta je tacno a sta ne, dali je zemlja okrugla ili samo jedna ravna masa kao sto je to nekad crkva tvrdila. Ali toga jos ima danas po nekim Islamskim zemljama. Neznam dali moze da se kaze da pripadas nekoj religiji (radi tradicije) a da ne verujes u boga.

  14. #44

    Odgovor: Zašto ste ateista?

    Citat elektricna ovca kaže: Pogledaj poruku
    Jedino što mi padne na pamet, a rekao je Bunjuel, je da, postao sam ateista zahvaljujući bogu. Sve ostalo, nema smisla. Da li je neko video ljubav, postao vernik pred smrt, tražio razne dokaze i ostalo je za mene lično, poprilično besmisleno. Ako vam kažem da se može dokazati da istina ne postoji, hoćete li mi verovati? Naravno da ne. Iako su to, nazovimo ih naučnicima, što i jesu, ali iz nekih drugih branši (matematičari, fizičari, filozofi) to i dokazali formulama. Ali...
    Mislim da ....kada se bira neki citat treba pronaci onaj koji je pomalo smislen.
    Ovaj poznati francuski knjizevnik se malo zajebao ako je to napisao?
    Jer ....ateista se pre svega postaje zahvaljujuci bozjim predstavnicima na zemlji i njihovim delanjem koji nemaju veze sa onim sto Bog predstavlja i kakve poruke salje.

    I naucnici pre svega dokazuju istinu a ne neistinu... tim formulama.
    To znaju deca u skoli osnovnoj i sire.

    Pravoslavac sam sto su moji od ojhaha a i jos od pre svi bili pravoslavci pa sam i ja.
    A i volim te obicaje.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  15. #45

    Odgovor: Zašto ste ateista?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da ....kada se bira neki citat treba pronaci onaj koji je pomalo smislen.
    Ovaj poznati francuski knjizevnik se malo zajebao ako je to napisao?

    Francuski? Književnik?
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •